Čo robiť proti strachu, beznádeji a smútku?

katarina822
18. okt 2007

ahojte baby pisem prvy krat ktora z vas mi vie poradit s manželom sa pokušame o babetko 18mesiacov mame za sebou manžel spermiogram v poriadku ja po laparoskopii tiež všetko v poriadku teraz zacinam brat lieky Clomhexal a nedari sa neviem citim sa strasne strach ta beznadej otazky prečo prave ja ja viem že su pary niektore na tom horšie nedari sa im roky atd. ale ja nevladzem plačem a ked sa ma niekto opyta ci niesom tehotna a podobne otazky mam 25rokov ešte je čas ale ja nemam sily stale len načasovat sa a znova pride menzes ☹

sakura77
18. okt 2007

jajaj katka,este je skoro na strach.po prve si este mlada apo druhe 18 mesiacov nie je este taka strasna doba.(ja viem lahko sa to hovori)nam sa to podarilo az po dvoch rokoch a stym ze manzel mal veeeelmi zle vysledky,ale mala sanca tam bola(25%)a prislo to ked sme ani necakali uz.a vobec sme necasovali ze teraz mam plodny den pome na to,proste to musi prist samo a pride to v ten spravny cas,neboj 🙂

zaza_na
18. okt 2007

katarinka, ja chapem, ze to urcite nie je lahke a mas pravdu, mnohe baby tu sa snazia ovela dlhsie. Je dobre, ze mas za sebou uz nejake testy a vies, ze nadej stale je.
Ja viem, ze ta to velmi trapi, ale myslim si, ze to ti na psychike neprida a mozno aj tvoj psychicky stav je tak trosku na vine.
musis byt silna a pristupovat k tomu s pozitivne s vierou, ze sa to podari. Opytaj sa doktora, ake su dalsie moznosti, ci su este nejake testy, ktoremozes podstupit, aby ste prisli na to, ci nieco nie je vporiadku a mohli ste to riesit.
Tazke len ver, ze to vyjde, mysli pozitivne a vela konikuj tu na fore. Velmi to pomaha, ver mi 😉
Budem ti silno drzat palce 🙂

savia
18. okt 2007

katarinka,hlavne sa upokoj,na dieta mas super vek,nemas ziadny zavazny problem,tak sa neboj,uvolni sa,nemysli na to a ono to pride samo. Hlavne si daj do poriadku psychiku,ta robi neskutocnu sarapatu. Viem o com hovorim, mam za sebou 3 pokusy IVF, neuspesne a mala som co robit,aby som nescvokla. Naozaj,niektore baby sme tu na tom ovela horsie,tak hlavu hore.....Drzim palce

pralinka25
18. okt 2007

savia ma pravdu, vela zalezi od psychiky. Mas cas, na nic neponahlaj. Uvolnite sa, zacnite si uzivat partnersky zivot, chodte na dovolenku, na babenko na chvilocku zabudnite. Navstevujte znamych, robte veci na ktore nebude pri babenku cas. Papajte vitaminy. Si mladucka a babenko mat urcite budes, len asi mu je zatial este dobre tam kde je a ono najde ten najspravnejsi cas kedy si povie ze uz chce ist na svet.
Neboj, pride len ho nenahanaj. Ono ma svoj cas kedy ma prist.
Drzim palce aby to bolo coskoro.

dudu
18. okt 2007

jaj katka, aspon mas sancu mat s manzelom svole vlastne, a riesenia kopec, ale niektore z nas musia podstupit IVF / aj viac krat / darcovske spermie...
Ale v kazdom pripade, pamataj babo pride iba do stastneho bruska, tak hlavu hore, tes sa na vianoce/ ja viem ze je to skoro/ rozmyslaj nad darcekmi, ako si upravis bytik, co kam das, kup si peknu vec /aspon raz za tyzden,v cene tebe dostupnej/ a hlavne sa tes ze budes mamina 😀 😀 😀 😀 ved to je to najuzasnejsie co my zeny mozeme zazit... 😅 😅 😲 😲 /aspon si to myslim, kedze sa tiez snazilkujeme... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre