Ďalšia prekážka a zase sa nemôžeme snažiť. Ste na tom podobne?

groka
29. júl 2009

uz sme si mysleli,ze mozme ist plodit dietatko a zas je tu nieco,preco to musime na cas odlozit

mate podobne problemy?

bettynka222
4. aug 2009

hmm ved aj ja sa bojim, ze budem cakat a nakoniec nic. a inak potrat bol uz v marci, cize to by bola uz celkom dost ldha doba, ibaze po potrate sa zacalo vyvijat dalsie tehu a krvacala som az do maja..a odvtedy presli len tri mesiace 😒 no ved uvidim co mi dr. povie. idem na sono o 9 dni.
a ano chapem preco u teba nemohli nasadit hormony. inak aj mi trombofili by sme moc hormony nemali....ach ☹

groka
autor
4. aug 2009

ja som zatial nemusela brat nic,ale ja na tvojom mieste by som asi nieco zacala

bettynka222
4. aug 2009

hmmm, no ved uvidime, co povie doky. papapa a pekny vecer 🙂

groka
autor
6. aug 2009

haloooooooooo kde ste vsetky?

bettynka222
9. aug 2009

no prazdninujeme 😀 ako sa mas groka? a ako si sa rozhodla s tym snazilkovanim? davali ste si pozor, ci nie? my mame este tak mesiac/dva zakaz. o par dni zacnem zase brat imunostimulacne lieky cely mesiac..takze v septembri by sme uz teoreticky mohli. ale zas som po dvoch potratoch a hormony sa este neupratali...vysledky z hormonalneho profilu zistim tento tyzden, tak uvidime.....uz aby to bolo, coooo? aby vsetky zakazy zmizli a vsetky sme zase mohli snazilkovat...

ciusinka
11. sep 2009

Ahojte,

dlho do tejto temy nikto nepisal, tak snad by sa to tu mohlo trosku rozbehnut.

Ja mam taky problem, ze cim dalej tym viac sa vo mne zacinaju prebudzat materinske pudy, ale bije sa vo mne rozum a srdce..Mam 23 rokov, tento rok som skoncila vysoku skolu, vydala som sa, teraz sme kupili s manzelom byt, ktory si prerabame..Mam pracu, ktoru som ale povazovala len za nieco prechodne na ceste k inej praci..No a ta praca je hlavne ten dovod, pre ktory este babatko mat nemozem..Aj ked nemozem je zle slovo, ide tu teraz o ten rozum, ktory mi hovori, ze by som si mala najst najprv pracu, v ktorej by som chcela zotrvat aj v buducnosti, proste vytvorit si tam nejake zazemie, kam sa budem moct potom vratit..Aj ked v mojej sucasnej praci mam zmluvu na dobu neurcitu, takze keby som zajtra povedala sefovi, ze som tehotna, vyhodit ma nemoze a vratit by som sa mala kam, ale takto to asi nechcem..Otazne je ale to, kedy sa mi podari najst si nieco ine, hlavne ked je teraz kriza, ludia nemaju pracu, mozem byt rada, ze tu pracu mam..

Viem, ze som mlada a na babatko je este dost casu, ale cim viac citam prispevky na konikovi, tym viac zacinam mat pocit, ze vynosit babatko je velmi velky problem..Ked citam o tom, ako tu dievcata niekolkokrat potratili, snazia sa o babo niekolko rokov..rozmyslam, ci sa nezacat predsalen snazit uz teraz a ak sa to podari, bude to obrovskej stastie a po materskej este budem mat dost casu na robenie kariery..

Fakt neviem co robit ☹ Teraz beriem este hormonalnu antikoncepciu, este mam tabletky na 2 mesiace a potom by som ich chcela vysadit..teraz nie hned kvoli tomu, aby som otehotnela, ale doteraz som ich brala niekolko rokov preto, lebo som este studovala a nechcela som babo pocas skoly, nebola som vydata..A okrem toho si vieme s manzelom dat pozor aj inak a chcela by som, aby si telo trochu od tych tabletiek oddychlo..a keby sa nam nahodou to babo postastilo, tak by sme boli len radi..

Ide mi teraz o to, ci sa zacat o to babo aj snazit alebo este cakat..

Nevedel by mi niekto poradit? ☹

groka
autor
11. sep 2009

ahoj ciusinka,,no ja ti mozem napisat ako by som to riesila ja,ak tuzis byt mamou,zacnite sa snazit,mozno to nevyjde na prvy,druhy,treti mesiac,mozno to vyjde na prvy sup ako sa hovori,ja som toho nazoru,ze ak sa citis viac na miminko,tak ho maj,ak chces neico este dokazat v zivote tak pockaj,nikdo neviem dpredu aka cesta ta caka planovania tehotenstva,je to len na tebe a tvojich pocitoch,vela stastia a rozhodni sa spravne,

inak ja mam skoro tolko co ty

ciusinka
11. sep 2009

groka, no ved to je prave to, ze neviem, co teraz momentalne chcem viac..Ja by som s tym babom aj pockala kvoli tej praci, ale vazne mam strach, ze v dnesnej dobe to s tym babom nie je taka sranda a nechcem dopadnut tak, ze to budem odsuvat a zrazu sa ani nenazdam a budem mat 30 rokov a vtedy bude asi tazsie mat babo ako teraz..vazne neviem ☹

suzzanne
11. sep 2009

Ahoj ciusinka, ak si pripravena na dieta, tak byt tebou mala by som hned. Naco budes teraz budovat karieru, ked za chvilku by si ju chcela aj tak prerusit, to radsej maj dieta a potom budes mat este na karieru casu dost. Ked mas uz dobu neurcitu, tak vlastne po materskej zacnes presne tam, kde to teraz nechas a potom si budes moct aj hladat pripadne nieco ine, co ta bude bavit a budes sa tam moct viac realizovat. Ja osobne dieta este nemam, najprv sme chceli pracovat v zahranici, potom som chcela pracu stabilnu doma, potom byt, svadba a teraz by sme aj konecne chceli, ale zatial nic. Takze kludne sa pustite do plodenia 😀

ciusinka
11. sep 2009

suzzanne No ved to je to ze vela ludi si povie, ze som este mlada a mam na to cas, ale to by prave mohla byt aj moja vyhoda v tom, ze by som bola stale dost mlada aj po materskej na budovanie kariery..A zase na materskej nemusim byt cele 2 roky, aj ked nechcem byt matka, co pojde po par mesiacoch do prace, take 2 roky by som aspon chcela ostat doma..No uvidim, asi sa o tom porozpravam s manzelom, lebo on nema ani ponatia o mojich momentalnych myslienkovych pochodoch 😉

A vy sa teraz kolko snazite o dieta? Ja sa toho strasne bojim, ze sa nam nebude darit, aj ked som v poriadku zdravotne, vsetky vysledky u lekara som mala vzdy ok..Ale vazne ked citam o niekolkorocnom snazeni a niekolkych potratoch, velmi sa bojim, ze to stretne aj mna ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre