Ďalšia prekážka a zase sa nemôžeme snažiť. Ste na tom podobne?

groka
29. júl 2009

uz sme si mysleli,ze mozme ist plodit dietatko a zas je tu nieco,preco to musime na cas odlozit

mate podobne problemy?

mireag
30. júl 2009

Tiez sme do odkladali od minuleho roka. Najprv teda, ze sa zoberieme... Tak bola svadba. Potom do toho prilso manzelove nove zamestanie a potom moje nove zamestnanie... No a ked sme si povedali, ze ideme konecne na vec, tak sme zistili, ze to tak lahko nepojde. Strasne som vtedy zurila a bola som nastavana na cely svet!!! 😠 Proste to netreba odkladat... 😉
Ale samozrejme, je to individualne. Kazdy ma svoje dovody.

bettynka222
30. júl 2009

ahojte 🙂 baby a u vas su ake prekazky v snazilkovani? teraz nemyslim pracu ale skor tie zdravotne... 😕 my sme mali potrat, potom este jeden..ale niektori lekari tvrdia ze to vsetko bollo jedno tehu. no a teraz sa mi v tele vsetky hormony rozhadzali...ako na potvoru 😝

jarulai
30. júl 2009

ahoj betty 😉 ako vieš, že sa ti hormony rozhádzali?
mne zase mužíka preložili a bude chodiť na 2-týždnové turnusy a týžden bude doma - no a trafte sa 😠

groka
autor
30. júl 2009

no tak my sme zacali minuly rok,potom potrat v rannom stadiu,potom same zapaly,ATB,potom mi zistili u mna zdravotnu komplikaciu a nemohli sme stvrt roka,pred casom sme zacali,a zas bum,zapal ATB,tak teraz august,ale ci bude ovulacia po tych ATB,nikto netusi,takze asi tolko,no a este idem na kontrolne odbery za tu zdravotnu komplikaciu a ked aj to nedopadne dobre,dalsie 3 mesiace cakat

lilix
30. júl 2009

ahojte. my sa tiez snazime s prestavkami. od maja 2008. najskor financna tiesen, uver... potom mi zistili ureaplazmu, ale to len mesiac sme sa nesnazili. teraz som si zase dala pauzu, lebo bud. rok mam mat statnice, a nechcem rodit pred, resp. pocas statnic. je to stres na entu. uz to vidim ako budem robit paniku. 😀

bettynka222
30. júl 2009

ahoj jarulaiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 no viem to odtial, ze si ma po potrate gyn kontroloval a minuly mesiac bola ovu strasne neskoro a tento mesiac nebol ani jeden folik dominantny a este aj sliznica bola o polovicu mensia.... 🙄 do toho ta trombofilia (ale dnes osm konecne "zohnala" hematologicku 😵) a nedostatocna bunecna a protilatkova imunita, dalej mi zistili protilatky proti kravskemu mlieku, tak mi ho zakazali aj spolu s maslom, smotanou, a inymi produktmi z neho vratane cokolady ☹ no a aby toho nebolo malo, tak som zacala cvicit mojzisku, isla som na tu mobilizaciu a tam mi dr povedala, ze mam naklonenu panvu (co je zle na otehotnenie a na porod) a ze to tri mesiace budeme napravovat....a za to moze moj obvodak, ktory napriek mojim prosbam pol roka neriesil moje problemy s kolenom....nemohla osm tu nohu poriadne zohnut ani vystriet a az ked mi atrofoval sval, poslal ma na rehabko...no ale dufam,z e to vsetko co sa nakopilo raz prejde a zas budeme moct snazilkovat... 😵

lubkabb
30. júl 2009

bettynka...aj čokoládu??? Nieeeeeee

lubkabb
30. júl 2009

ahojte...som sa zabudla pozdraviť. Ja v podstate tiež patrím do tejto témy.

lubkabb
30. júl 2009

Odkladala som otehotnenie kôli práci a potom, keď sme sa konečne začali snažiť a otehotnela som - MA v 9tt ☹ Snažiť sa môžme zas koncom augusta. Už ma nič nezastaví - aj keď mi zmluva končí v októbri. Dieťatko je prednejšie.

groka
autor
30. júl 2009

ahojte

vitam nove bojovnicky 🙂

co je uroplazma?ci ako?

neviete mi povedat,ako to je s ATB Macmiror?totiz ovu asi na buduci mesiac nebude,tieto ATb beriem kazdy 8 hodin,vajko by malo prasknut o 2 dni a dnes ma pali ''telo''ako sa hovori,muz mi odchadza na vykend prec a chcela by som skusit,no brzdia ma tie ATB,myslite ze by to bolo zle skusit?lebo vlastne ked by mi mala prist ms,tak uz budem mat vyuzivane ATB

groka
autor
30. júl 2009

ureaplazma

lilix
31. júl 2009

groka aj ja som mala ureaplazmu, a docitala som sa, ze by ste s muzom nemali mat vobec pohlavny styk, koli tomu, aby ste si chorobu neprenasali jeden na druheho.. my sme sa liecili obaja. ale zase ak ju on nema potvrdenu, nemu si ju mat. je tu jedna baba co to ma, ale jej muz to nemal. asi bol imunny. alebo co.. ja som sa bala snazit. su to predsa len silne antibiotika..

jarulai
31. júl 2009

ahojte 🙂

bettynka, teda niet ti čo závidieť.tak podla toho čo píšeš by som ja mala mať aspon ten hormo v poriadku - ja ovulujem zase normálne /už hned prvá mrcha bola s ovulkou 😉 /

groka
autor
31. júl 2009

lilix ahoj,zle sme sa pochopili,ja nemam ureaplazmu,ja som chcela vediet aka je to choroba,ja som chcela vediet ze ci mi niekto nevie povedatohladom tych ATB,co beriem

ale baby mi sme vcera skusili,proste nam to nedalo,ked si predstavim,ze buduci mesiac to bude bez ovulky a ATB doberam teraz v utorok,takze by to malo byt v pohode

bettynka222
31. júl 2009

jarulia to je super, ze je aj ovu. ale mne ej to teraz ajtka jedno, lebo este beriem lieky na tu imunitu, konecne mam takmer kompletne vysledky z hemato, takze lekari su uz pripraveni...este moj gyn sa musi pripra it a ideme na to 😀

groka a preco nemas mat buduci mesiac ovu? to ako kvoli tomu ze teraz beries ATB? ale ved si pisala,z e kolko si doteraz cakala tak uz jeden mesiac vydrzat by si zvladnut mmohla, hmmm? nam teraz urobia ten profil a buduci mesiac asi daju lieky ci co a potom pravidelne navstevy na hematku celych 9 mesiacov

ano lubi aj cokoladu. ale uz mam nahradu - gastanove pyre. ja som v skutocnosti ani nejedla cokoladu ale tu arsidovu nugetu...tu milujem aj spolu so salkom uz od detstva. no a to pyre je v takej nadobe ako ta nugeta a chuti tiez super, tak sa mi to tak podoba 😎

inak babule ako tak pozeram vsetky planujeme tehotnenie tak od septembra oktobra. my sme s lubkou v snazilkovacej teme od septembra, preco nejdeme vsetky tam, hmmmm?

jarulai
31. júl 2009

betty a čo ti zistili na hemato? mne trombifiliu - ale takú tú najlhašiu formu, na ktorú treba len listovku užívať 😉

no ja preto nejdem do tej temy, lebo my sa snažíme už od prvej mrchy, tehu by som brala už aj pred mesiacom. no snád to raz vyjde 😉

na teraz končím, možno sa ozvem až o nejakej 14.30 😉 majte sa krásne

bettynka222
31. júl 2009

jaru aj ja mam tu najlahsiu...ale u nas v rodine sa prejavovala dost zle. same embolie, infarkty a mozfgove porazky uz pred patdesiatkou...a do toho potraty. dr povedala, ze ma budu prisne sledovat, lebo som po kyrete mesiac vkuse krvacala...no ze to nie je moc v poriadku...ale ty k listovke ber aj B12, lebo ten vitamin ju metabolizuje a mohol by sa ti mminut 😕 no a kt ej teme, my to tam tiez nedodrziavame vsetky. napriklad s manzelom si tiez nedavame pozor...ale je to ine, lebo viem, ze este su hormony rozhadzane, takze tehu by prist nemalo. ajked gyn by ma asi s palicou hnal, keby to vedel...lebo nam to zakazal. no co uz 😖

jarulai
31. júl 2009

betty, ja užívam femibion - tam je listovka v už rozloženej forme + kopec vitamínov a teda aj B12. lebo ja neviem metabolizovať normálnu listovku - vraj
u nás sa to práveže neprejavovalo nijako - síce bol 1potrat /u maminy - ale ona už bola v 7mesiaci ☹ /ale inak nič. ešte sa aj vysokého veku všetci dožili /okrem dedka - ten zomrel mal 57 na infarkt. ale on bol zase aj silný fajčiar, tak asi jedno s druhým/ akurát tak krčové žily máme snád všetky ženy v rodine 😠
no my nie, že si nedávame pozor, my na mimi cielene pracujeme 😉

aspinka
31. júl 2009

Ahojte. Konecne tema pre mna. Ja som mala MA v novembri bola som rozhodnuta sa po 3 mes. snazit ale zacala som v novom zamestnani potom som uz bola zase rozhodnuta a ochorela som a dva mesiace brala antibiotika po nich som chcela ist do toho a zrazu bola naplanovana dovolenka teraz dal manzel vypoved a hlada nove zamestnanie takze vzhladom na nas uver by to tiez nebolo rozumne no tak uvidime ci mi uz do toho nic nevpadne 😉

bettynka222
31. júl 2009

jarulai ale hned ako otehotnies, tak by ta mal gyn poslat pre istotu na hemato...vies ako sa sprava koagulacia a taaaaak. ja osm mala aj vselijake prejavy. vzdy som bola cela modrinova, len som nechapala,z e to z toho. mna sa niekto len chyti a mam tam na tyzden odtlacok. a este sa mi cievy dost praskali. moja a pri nasej mutacii nemusi dochadzat len k vcasnym potratom, ale ked si pozries temu trombofilia, su tam baby, ktorym sa to prihodilo vo vyssom stadiu tehotenstva, preto tie kontroly na hematku, vies?

aspi no to je des s tymi prekazkami...vsetky uz toho asi mame akurat dost 😝 u nas su to teda zdravotne problemy hlavne...a tie sa stale len kopia a kopia... 😒

groka
autor
31. júl 2009

Ahojte

bett,no ano,kvoli ATB,ja po kazdych ATB potom nasledujuci mesiac,dva ,nemam ovulaciu,mala som to aj pri peniciline,aj pri tychto co mam teraz,aj pri inych,co som brala na zapaly,ale neverim,ze sa podari,aj ked mam vraj velku sancu,ale uz ma neboli ani brusko,teda bolelo ma len pri velkosti 18mm folikul,a dnes ,zajtra by mohol prasknut a neboli ma brucho,a vraj boli vtedy ked je uz ovulka,tak neviem,

ale sa citim dost mizerne,od obeda len kycham,soplim,nemala som kde prechladnut,ale dnes som mala do obeda pusteny ventilator na seba,ze by ten?pobede sme sa boli kupat,ja nie,ja som sa slnila,potom sme isli spat,mam totiz uz dietatko jedno

groka
autor
31. júl 2009

aspinka tak teraz nesnazite?

baby a kedy to asi tak u vas vyzera,ze by ste zacali?

ja si teraz varim vajicka na makko,dostala som chut

bettynka222
1. aug 2009

groka vajicka na makko 😀 to ta ovu inspirovala? 😀 😀 😀
musim letiet, potom docitam co si pisala v tom dlhsom prispevku 🙂

groka
autor
1. aug 2009

ahojte
ja dnes makam,umyla som okna,zaclony vyprala,perem saty,robim salat,rezne,polievku,zajtra asi kupat,ja ale len opalovat a napchavam sa hocicim,fuj,bude mi zle

bettynka ale ved boli tak natvrdo nakoniec,som bola nasrata,mala som chut na makko

bettynka222
2. aug 2009

groka a to sa robi, ze slnenie s ATB? ved to by sa nemalo 😕 no ja mam radsej vajicka na polomakko 😎

groka
autor
3. aug 2009

betty,ahoj,no nic mi neni,pekne som sa poopalovala,akurat mi bolo trosku zle,ale v pohode

ja viem,ze u malych deti sa nesmie ist na slnko,ked beru ATB,u dospeleho neviem,a co sa mi moze stat?

bettynka222
3. aug 2009

noooo co ja viem, asi flaky na kozi????? babule ktora z vas bola hormnoalnom profile? lebo ja osm bola rano na odbere, kvoli tomu ze po potratoch sa to nejak rozhadzalo. no a sestricka mi povedala, ze uz mi viac krv brat nebude...no ale vsetci hovorili, ze im brali krv trikrat pocas cyklu 😕 😕 😕

groka
autor
3. aug 2009

ahojte

betty,zatial nemam flaky

no mne robili hormonalny profil,krv mi brali len raz,a to som bola nejako 16DC takze som mala pred ovulkou,inak som ju mavala na 18DC a v hor.profile mi chybal jeden hormon,takze viac mi uz ani nemuseli brat krv,lebo videli ,ze hodnota je nulova ovu nemala som,no ale ja budem chodit na hormonalny sonom

bettynka222
4. aug 2009

jeeeeej groka, pekna foto 😉
a ktory hormon ti chybal? progesteron? ja si myslim, ze prave ten mi bude chybat. inak jedna dr. mi hovorila, ze telu trva pol roka, kym sa spamata z potratu...lebo sa nastavilo na 9 mesiacov hormonalne a potrat ci uz umely, alebo samovolny predstavuje silny zasah do organizmu....groka co myslis, mam radsej pockat kym prejde tych 6 mesiacov od potratov a potom mam ist znova na odbery, alebo ak mi budu chybat nejake hormony, tak ich mam brat v syntetickej podobe uz teraz?

groka
autor
4. aug 2009

betty moja znama ,dobra znama,je toho nazoru,ze pockat 6 mesiacov,ale stretavam sa s vela inych zien,ktore sa ;;liecia'' hned,ako sa na to pride,dokonca aj moj lekar,ktory je spicka v gynekologii,lieci zenu hned,pretoze sa moze stat,ze prejde 6 mesiacov a aj tak sa to neupravi a potom tak ci tak budes musiet nieco brat

mne chybal progesteron,ale ja som to mala ineho dovodu,ved vies,ale keby som mi chybal progesteron a som uplne zdrava,tak mi doki chcel predpisat clostibegdyt ci ako sa to vola,vies co myslim,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre