Dlhoročné snažilky

nenka
17. aug 2008

Ahojte.....určite sú tu medzi vami aj také snažilky, ktoré sa už dlhé roky snažia o bábo, chcela by som sa s vami podeliť o zážitky, pocity, proste o to ako to prežívate, či aj po dlhých rokoch čakania ešte stále veríte a nestrácate nádej že raz aj vy budete držať v náručí svoje dieťa...chcela by som poprosiť aj tie, ktoré po dlhých rokoch čakania sa predsa dočkali malého zázraku, čo alebo kto im pomohol
My s manželom sa snažíme už dlhých 7 rokov a stále častejšie sa pýtam, či sa vôbec ešte dočkám svojho dieťaťa....skúšali sme už všeličo možné...boli sme aj na UO, skúšali sme psychotronika, bylinky, vitamíny, Jonáša a stále nič... ☹

sunday1
14. jan 2011

Ahojte dievčatá, pridávam sa k Vám. My sa snažíme 4 roky. 3x som prirodzenou cestou otehotnela a potratila. Absolvovali sme aj 2 neúspešné IVF s PiGD. V podstate sme, až na nejaké riešiteľné drobnosti, zdraví.

mariettka27
14. jan 2011

@terry123 fíha,to som nevedela...no to potom treba riešiť,lebo neotehotnieš ani na svätého Dindiho...a o zmene lekára si neuvažovala,ak ten tvoj to nechce riešiť?
@miriam25 mne sa po dufíku upravil cyklus tak do troch mesiacov...a akonáhle ho vysadím(čo som skúšala,aby si aj telo oddýchlo od liekov),tak som na začiatku a zasa potom 2-3 mesiace upravujem 🙂
@sunday1 vitaj medzi nami dievčatami 😀

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 no tak to si ma s tym dufikom moc nepotesila ☹ no ved ja uvidim ako to so mnou teraz dopadne. ja mam taky pocit, ze sa ten cyklus uz pomaly upravuje. moj prvy trval 52 dni (po vysadeni hak) druhy 48 dni a teraz som 40dc a uz mi teplota klesa, prsia nebolia a zmensili sa, takze mrska uz kazdu chvilu pride. Co je pozitivne, vyzera to tak, ze sa mi teraz ten cyklus skratil o tyzden... uvidime, ako dopadnem s tym dufikom. mne lekar povedal, ze ho mam brat dva mesiace a potom k nemu prist na kontrolu, ze ako to tam vnutri vyzera...

sunday1
15. jan 2011

@mariettka27 Ďakujem 😉

mariettka27
15. jan 2011

ahojte dievky 😉
@miriam25 neboj,to nemá tak každá žena...ja mám s cyklom problémy odjakživa...a taktiež ho nebudem brať večne dúfam,aj lekárka hovorila...len pokým neotehotniem,čo čisto hypoteticky aj môže trvať roky 😒 ...možno sa ti to upraví po 2 mesiacoch a bude dobre...ty to máš spôsobené tým hak..
@sunday1 neďakuj a zapoj sa do debatky 😉 nestalo sa to vždy v rovnakom týždni ten potrat?zistili ti aj prečo sa to stalo?mrzí ma,že si prežila už toľko zlého a posielam kopu energie na ďalší boj 😉

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 no ja som menzes nikdy nemala pravidelne, kym som nezacala brat hak, co je ale normalne, ze vtedy som mala pravidlne... len s malym som otehotnela bez problemov, tak dufam, ze teraz sa vsetko po tom hak zasa pekne upravi a tiez nebude problem znovu otehotniet. som dost sokovana tym, ze zrazu su dake problemy. som si to vobec nepripustala a ani ma take nieco nenapadlo. no ale kedze je to tak, ako to je, musim sa s tym vysporiadat a snazit sa, aby som bola hlavne ja ok 😉 a tebe tiez drzim palce, aby sa to co najskor podarilo 😉

mariettka27
15. jan 2011

@miriam25 neboj,chce to trošku času,pevné nervy a hlavne pokoj a všetko bude...netreba si zúfať,ešte budeš mať nakoniec možno aj 2 deti...no to je to,na čo mi lekárka odpovedala...že nemôžem brať stále dufík donekonečna,len kým neotehotniem,a potom sa asi vysadí a budem mať menzes ako príroda povie...keď ovšem nebudem chcieť ďalšie dieťa,čo by som aj brala nakoľko mám už dosť zameškané 😀
a ďakovať,aj ja ti samozrejme prajem všetko dobré,aby sme aj my prispeli k zvýšeniu pôrodnosti na Slovensku 😀

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 😀 no ja tu porodnost na slovensku bohuzial nezvysim 😀 i ked mozno mi maleho aj zaratali, kedze som mu davala robit aj slovensky rodny list 😀
inak s tym cyklom, pevne verim, ze sa to aspon ako tak upravi. ja som bez hak naozaj nikdy nemala pravidelny cyklus, no aspon som ho nemavala dvomesacny. niekedy 36 dni, niekedy 23 dni, ale nikdy nie viac ako 40 dni. a to prave teraz, ked chceme babo ☹ ale to sa spravi, verim tomu. a u teba tiez 😉 hlavne odlahsit psychiku a nechat tomu volny priebeh, snazilkovvat s radostou a ono to pride 😉 inak to nebolo ani s malym u nas 🙂

mariettka27
15. jan 2011

@miriam25 a ty si niekde mimo SR? 😕 ak si to aj spomínala predtým,prepáč,nepamätám si ešte všetko... 🙂

tak to si na tom naozaj podobne ako ja,ale veď uvidíš...ale ako píšeš,tak to akoby som videla moje cykly😀

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 jj, manzel je rakusan, takze zijeme v raskusku. nastastie to nie je az tak strasne daleko, k nasim to mame len 3 hodiny autom, takze ked rano sadnem do auta, uz u nich obedujeme 😀 nie je to sice len tak na skok,ale vzdy lepsie ako sa trepat cely den autom alebo musiet letiet lietadlom, ked chcem ist domov 😉 vidime sa vlastne skoro kazdy mesiac. bud pridu oni k nam, alebo ideme my k nim a snazim sa vzdy ist aspon na par dni, aspon na takych 5 dni, aby sme si to spolu uzili a hlavne aby si uzili vnucika 😉

mariettka27
15. jan 2011

@miriam25 ejha,a už tam dlho žiješ?ja by som tiež rada žila niekde vonku,ale trošku v civilizovanejšej krajine ako teraz 😀 ...možno časom...

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 no ono tazko povedat, ktora krajina je civilizovanejsia ako nase zlate slovensko 😒 v niektorych veciach je rakusko dost popredu, no v niektorych sa mi zda byt zaostale ako za opicami, pritom my na slovensku to uz davno mame ovela lepsie... a hlavne pristup ludi a lekarov je u nas ovela lepsi ako tu. ludi, ktori by sli radsej do rakuska k lekarovi, lebo si myslia, ze su lepsi, by som najradsej vynadala do "debilov" (prepac za ten vyraz, nemozem si pomoct, kedze to viem porovnat)...inak som tu nieco vyse 4 roky..

miriam25
15. jan 2011

@mariettka27 no nic, musim koncit, mam este vela roboty a dnes ideme s mm na ples, takze musim doupratovat, o 2 hodiny pride svagrina mi vlasy dako znormalizovat a maleho zobrat... tak pekny vikend a papa v pondelok..

mariettka27
15. jan 2011

@miriam25 😀 to je síce pravda,ale.... 😀 všetko je civilizovanejšie ako Afrika 😀 čo sa týka tých služieb a lekárov atď,tak si myslia,že dostanú asi niečo lepšie ako na Slovensku...akurát málokto využíva služby súkromných kliník,ktoré nestoja väčšinou veľa a služby a prístup k pacientom sú taktiež výborné...

mariettka27
15. jan 2011

@miriam25 pekný víkend aj tebe a dobre sa zabavte na plese,papa 😉

sunday1
15. jan 2011

@mariettka27 Prvý bol v 11tt, bola to anembryomola, takže to sa donosiť nedá. Druhé odišlo v 16tt, nakoľko mi odmietli urobiť genetiku plodu, nikdy sa nedozvieme prečo a tretie bolo MA v 11tt. Už sa smejeme, že ja som tá, čo sa jej už stalo všetko a pokojne ma môžu ukazovať medikom ako raritu 😉 Práve pre neúspechy sme išli na IVF, aby boli embryjká vopred geneticky vyšetrené, ale ani napriek tomu, že pri oboch sa našli aj zdravé, nevydržali. Tak teraz zase skúšame prirodzene.

mariettka27
16. jan 2011

@sunday1 držím palčeky,aby sa vám zadarilo čím skôr...a máš teraz nejaké lieky?

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Ďakujem 🙂 Mám na štítnu žľazu L-Thyroxin, ale len najmenšiu dávku, tam nič závažné nie je, Prednison, kyselinu listovú a ešte beriem Femibion 800. Ak otehotniem, hneď si začnem pichať fraxík. Ale to všetko, okrem Prednisonu, som začala brať ešte pred tretím tehu a nepomohlo, ale život ide ďalej a pokiaľ sa bude dať, budeme skúšať 😉 A ako si na tom Ty?

mariettka27
17. jan 2011

ahojte,ako ste začali pracovný týždeň?ja by som spala,bude to tým počasím..

@sunday1 🙂 ja mám momentálne duphaston, vitamínik E 400 a mala som aj clostyl 2 cykly...inak nič,my nevieme stále kde to vázne...ak sa nám podarí otehotnieť v blízkej dobe,tak budem skákať ako gumkáč od radosti 😀 😀 😀 ...

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Tak Vám budem držať palce 😉 Aj ja som svojho času brala clostyl, ale mne nezabral. Keď mi príde mrcha, pošlem ďalšiu prihlášku Jonášovi, tak sa snáď zadarí 😀 Okrem nepravidelného cyklu Ti našli niečo? Na akých vyšetreniach si bola?

mariettka27
17. jan 2011

@sunday1 diky,diky 🙂 ...mne ten clostyl aj citeľne pomáhal na ovulku,aj boli krásne folíky,len akosi tiež nič...mne nenašli nič zatiaľ,vraj to vypadá,že som zdravá...ale nechcú robiť ďalšie vyšetrenia pokým sa nedá vyšetriť partner...a tu je pes zakopaný... 😖 ..takže sme ostali na mŕtvom bode a ešte začal chodiť von,tak to teraz neriešime tie vyšetrenia,iba skúšame,či sa predsa len nepodarí...to akú prihlášku sa chystáš poslať? 😕

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Výpočet plodných dní doktora Jonáša. Počíta to podľa dátumu, času a miesta narodenia, teda podľa hviezd. Na prvé počutie to znie neuveriteľne, ale mnohým to už vyšlo a aj ja som v jeho termínoch 2x otehotnela, hoci som tomu moc neverila, a to úplne mimo očakávanej ovulky.

mariettka27
17. jan 2011

@sunday1 jaj,už si spomínam,niečo som o tom tiež počula...a ako to prebieha?akým spôsobom to funguje?môžeš mi to trošku priblížiť?keď nevieš napr.čas narodenia,tiež ti to vypočíta?...ja by som tomu možno aj verila,kamarátka otehotnela deň pred menzesom 😉

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Treba mu poslať mail alebo zatelefonovať, on pošle prihlášku a šek. Ak nevieš presne čas narodenia, tak Ti urobí malý výpočet za 16,50 Eur, ak ho vieš na 4 min. presne, tak urobí veľký výpočet za 21,50 Eur. V rámci malého výpočtu máš niekoľko možností, ja som si zvolila dobrú životnosť, čo znamená, že každý mesiac máš červenou vyznačený deň D a 3 dni pred ním, kedy je najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia podľa hviezd. On z týchto dní označí termíny, keď má plod dobrú životnosť (tých je za rok málo) a pri každom mesiaci je uvedené, či to má byť chlapec alebo dievča. Okrem toho máš ešte zelené dni, ktoré vychádzajú z Tvojho cyklu a značíš si ich sama. Ak si chceš byť istá pohlavím a životnosťou, v ten mesiac sa Ti nesmú križovať zelené a červené dni. Keď pošleš prihlášku späť, obratom Ti zašle celý kalendár na 1 rok dopredu. Vlani sa to ešte nedalo, ale teraz sa to dá všetko riešiť aj elektronicky.

mariettka27
17. jan 2011

@sunday1 jeeej,znie to zaujímavo,ďakujem ti za info...možno to vyskúšam... 😀 ...bolo by super,keby to vyšlo...a ty teda píšeš,že si takto otehotnela podľa jeho výpočtov,áno?to treba v ten vyznačený červený deň ťutu muťu? 😀 😀 😀

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Deň pred ním 😀 Jeho stránka je www.centrumjonas.com .Skús si kliknúť na www.antear.com/link2.html, tam mi vyšli úplne rovnaké dátumy, ako u Jonáša, len Ti nevypíše životnosť ani pohlavie. Niektoré baby sa spoliehajú na jednu českú a jednu nemeckú stránku, tam mi ale dátumy vôbec nesedia.

mariettka27
17. jan 2011

@sunday1 nejde mi to načítať ten antear.com ☹ ...životnosť je ale dosť dôležitá informácia asi 😉 ..

mariettka27
17. jan 2011

aaa,už sa podarilo 🙂

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Mne to teraz nejde, ale minulý týždeň to ešte fungovalo. A dá sa to tam nahodiť? Mne to vypisuje nejaké nezmysli.

sunday1
17. jan 2011

@mariettka27 Už aj mne to naskočilo, len som musela ísť cez explorer, google chrome sa nechce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre