Dlhoročné snažilky

nenka
17. aug 2008

Ahojte.....určite sú tu medzi vami aj také snažilky, ktoré sa už dlhé roky snažia o bábo, chcela by som sa s vami podeliť o zážitky, pocity, proste o to ako to prežívate, či aj po dlhých rokoch čakania ešte stále veríte a nestrácate nádej že raz aj vy budete držať v náručí svoje dieťa...chcela by som poprosiť aj tie, ktoré po dlhých rokoch čakania sa predsa dočkali malého zázraku, čo alebo kto im pomohol
My s manželom sa snažíme už dlhých 7 rokov a stále častejšie sa pýtam, či sa vôbec ešte dočkám svojho dieťaťa....skúšali sme už všeličo možné...boli sme aj na UO, skúšali sme psychotronika, bylinky, vitamíny, Jonáša a stále nič... ☹

strelicia
10. jan 2011

ahojte, my sa snazime uz vyse 2 rokov...:(

mariettka27
10. jan 2011

čaute kočky,tak ja som niekde medzi vami,my sa snažíme 4,5 roka.... 😉 beriete nejaké liečiky?

terry123
11. jan 2011

@mariettka27 Lieky momentalne neberiem,v decembri som bola na IVF,no bolo neuspesne ☹ davam sa teraz dokopy a rozmyslam ,co dalej....

mariettka27
11. jan 2011

@terry123 hlavu hore,raz sa to určite podarí,držím palčeky... 😉 ..a v ktorom centre si bola?

veselavrba
11. jan 2011

Ahojte pridavam sa k vam. My sa snazime uz 3 roky astale nic, bola som a na ulrazvuku kde mi povedali ze mam nepriechodne vajecniky, laparkou mi spriechodnili len jeden vajickovod a to len trocha,teraz sa mame snazit tak pol roka a potom sa uvidi Davam si kyselinu listovu tak uz len cakat. Ale beriem to pozitivne hovorim si ze su na tom este horsie pary tak aspon takto si davam nade a nemyslim na to. A vy ste ako na tom?

mariettka27
11. jan 2011

@veselavrba ..ahoj veselavrba 🙂 vitaj medzi nami nekonečnými snažilkami...kyselina listová je dobrá a aj vitamín E od Zentivy je dobručký,mňam 😀 ...neboj sa,raz sa to poddá a onedlho si tu budeme určite gratulovať k tehu...

veselavrba
11. jan 2011

Ahoj mariettka 27 dakujem to ano raz to vyde a ty si na tom ako teraz?

mariettka27
12. jan 2011

@veselavrba ..ahoj,ja som tak nijako na tom,manžela mám stále preč,tak o snažení nemôže byť ani reč 😀 😀 😀 ...už idem aj vo veršoch,fúúúúha 😀 ...ale chodievali sme do heliosu v MT,len manžel potom išiel pracovať do zahraničia,tak sme to odložili na neurčito ☹

veselavrba
12. jan 2011

mariettka27 ahoj , a kolko mas rokov ak mozem vediet?Ale ved stale nebude robit v zahranici chodieva a domov, nie? uRCITE VAM TO VYJDE LEN TOMU TREBA DAT CAS 🙂

mariettka27
12. jan 2011

@veselavrba ja mám 29 a ty? 😉 ...no a pôvodne išiel iba na rok a už sú z toho 3 😀 ...takže neviem,neviem...

petula22
12. jan 2011

Ahojte, my se snažíme 4 roky, podle všech vyšetření jsme oba v pořádku, mě trochu zlobila štítná, ale už je to OK. Ted 18.1. nastupuji na laparku, aby to bylo kompletní a pak už asi umělko.

miriam25
12. jan 2011

ahojte babulky, sice nepatrim medzi vas dlhorocne snazilky, no neda mi vam nenapisat aspon, ako na tom bola moja sestranica. snazili sa niekolko rokov, ked to neslo, sla na UO. cakala dvojicky, ktore cestou domov bohuzial potratila ☹ o dva roky sa odhodlala znovu na ten proces, znova dvojicky, znova cestou domov odisli ☹ nakoniec, po 9 rokoch snazenia sa, sa rozhodli, ze si adoptuju babatko. po troch rokoch cakania na adopciu dostali malinke 3-mesacne babatko, z ktoreho sa straaasne moc tesili 😵 babatko mali doma pol roka, ked moja sestranica zistila, ze je v tretom mesiaci tehotenstva.
Neviem vsetky detaily, no co hovorila, tak nemohla otehotniet, lebo mala malo hormonov, inak boli obaja v poriadku. No a po 13 rokoch snazenia vytuzeneho porodu musi teraz brat antikoncepciu, pretoze dve deti im uz stacia 😉
Lekari vsetko pripisovali psychike, vraj si to babatko tak strasne moc zelali, ze to jednoducho neslo. a ked uz mali adoptovane babatko doma, zrazu sa uvolnila, vobec nemyslela na nejake tehotenstvo a bolo to tam 😵
takze vam drzim strasne silno moc palce, aby ste sa aj vy dockali svojho pokladika 🙂

terry123
12. jan 2011

@mariettka27 Ahoj. My chodime do Iscare MT. A vy ste absolvovali IUI alebo IVF?
A manzel ako casto chodi domov,asi malo,vsak?
@veselavrba To je dobre ,ked myslis pozitivne. Vela stastia
@petula22 Nech laparka dobre dopadne,drzim prsty.

terry123
12. jan 2011

@miriam25 Aj ja som vela pocula o takychto pripadoch. Moj lekar mi to hovoril,ze z dlhorocnej praxe,to moze tiez potvrdit. Psychika je svinucha! 😠
My sa chceme este pokusit mat vlastne babatko a urobit preto vsetko,co sa da.

miriam25
12. jan 2011

@terry123 no veru, psychika je hnusoba hnusna 😠 drzim palce, aby sa vam to podarilo 😉 my sa momentalne tiez snazime. maly maly uz 3 roky, tak sme si povedali, ze by bolo nacase dat mu surodenca. no moje telo dako hapruje po tej antikoncepcii, takze sa pokusam dat ho do poriadku, aby nam to co najskor vyslo 😉

mariettka27
12. jan 2011

ahojte kočky 🙂
@petula22 silno držím palčeky,aby ti to dobre dopadlo...držkaj sa 😀
@miriam25 tiež poznám podobný prípad,je to sila čo dokáže psychika...len vysvetli žene túžiacej po bábätku,že na to nemá myslieť....viem o čom hovorím a myslím,že to viem väčšina z nás....mimochodom,ja ti tiež moc držím palce,vidím,že sa tiež snažilkujete o druhé 😉..ako dlho sa už snažíte?
@terry123 Iscare je aj v MT?to som nevedela...a ako ste spokojní s ich službami?v Heliose boli naozaj veľmi príjemní ľudia,chodila som k dr.Krajkovičovi 🙂 btw,manžela mám doma raz za 10-12 týždňov na takých 10 dní...ale nič to,teraz idem za ním,tak budeme aktívne rozvíjať spálňové hry 😀

terry123
12. jan 2011

@miriam25 Dakujem. 😉 Prve babulko sa Vam podarilo prirodzene?
@mariettka27 Ano Iscare je aj v MT. Sme tam velmi spokojni, co sa tyka personalu,sluzieb, su ochotni ,mili, snazia sa pomoct.
Tak vela vasne a vela peknych zazitkov 😀 Ides za nim do sveta, ci je vedla v izbe? 😀 😀

miriam25
13. jan 2011

@mariettka27
@terry123 my sa snazime este len od septembra, no po hak mam nenormalne rozhadzane cykly. prvy po vysadeni mal 52 dni, to sme sa nesnazili, aby nahodou neboli dvojicky a viac 😉 potom ten druhy cyklus bol 48 dnovy, no ovulku sme premeskali, zrovna v tom case som bola s malym u mojich rodicov jeden a pol tyzdna. no a teraz mam treti cyklus, momentalne som 38dc, po ovulke, takze som zvedava, ci ta mrcha dorazi, no myslim, ze ano ☹
a ano, maly sa nam podaril prirodzene a v podstate takmer hned 😅 len to vtedy bolo take hekticke obdobie, sme sa s mm dohodli, ze nebudem brat dalej hak, ze vysadim a ak by sa nam babo podarilo, budeme sa velmi tesit. v tom case sme si v mm vzali do podnajmu byt, kam sme sa spolu prestahovali, ja som sa stahovala vyse 300km dalej ako som predtym byvala, takze som si zacala hladat aj novu robotu a na babatko sme teda naozaj vobec, ale vobec nemysleli. no a zrazu som bola tehotna... este som si ani robotu nestihla najst 😅 😀 takze som zostala cele tehu doma, co sa mi sice vobec nepacilo, ale tak nad tym sme mali rozmyslat predtym a nie, ked uz bolo neskoro. No s odstupom casu to vidim ako velke stastie. hlavne samotny fakt, ze mame nasho Samka 😵

mariettka27
13. jan 2011

ahojte babulky 🙂
@terry123 skúsim pozrieť na nete,aby som vedela,keď sa náhodou predsa len rozhodneme skúsiť opäť centrum....neviem,či som sa už pýtala 😕 ,ako dlho tam chodíte a čo ste podstúpili už?
jaaaj,keby bol vedľa v izbe to by bolo.... 😀 idem sa za ním pobrať do sveta,čo človek neurobí pre lááááásku 😀
@miriam25 tak vidíš,ty si to teraz sama potvrdila,že keď človek na to furt nemyslí a nesleduje sa stále,tak otehotnie pekne krásne prirodzene...samozrejme,ak tam nie je voľajaký zádrheľ...máš aj niečo na upravenie tých cyklov,či si nedávaš nič?na dobrú funkciu ženských orgánov je dobrý vitamín E od Zentivy 😉 koľko má váš Samko?

terry123
13. jan 2011

@mariettka27 Ahoj. Do MT chodime uz skoro rok. Absolvovali sme 2x IVF. Dlho sme odkladali navstevu centra, skusali sme prirodzene, absolvovali sme medzitym kopec vysetreni,snazila som sa na to moc nemysliet (no to sa celkom neda...)...az sme si povedali,ze ideme do centra a zvysime si sance. Ale bohuzial 2x nam to nevyslo ☹
A u nas je aj zadrhel,co o nom pises 😖 .....ale zas na druhej strane sa deju aj zazraky.Snazim sa mysliet pozitivne a verit, no po tolkych rokoch a vysetreniach je to tazsie...
Vy skusate stale prirodzene,ci ste aj nieco absolvovali?
@miriam25 Samko je velky dar pre vas. Nech dalsi zazrak pride k vam co naskor 🙂

mariettka27
13. jan 2011

@terry123 😀 my skúšame prirodzene každé 3 mesice 😀 ..veď to sa ani nedá nazvať snažením...ale skúšali sme aktívne 1,5 roka,to som aj do toho Heliosu chodila,na folikulometriu,brala som clostyl a taaaak...len mi nechceli už robiť ďalšie vyšetrenia pokým sa manžel nedá vyšetriť...a ten sa žiaľ stále tomu vyhýba 😖 ..takže to je stále rovnaký scenár...príde domov po 3 mesiacoch,snažíme sa ako králiky,po 10 dňoch odíde ,dúfame ,a potom ja dostanem mrchu...niekedy mi to pripadá ako zlý sen,100krát opakovaná repríza...ak sa môžem opýtať,aký je u vás problém?čo vám zistili?ja si myslím,že tiež určite niečo u nás bude,keď som za 10 rokov nikdy neotehotnela 😒

miriam25
13. jan 2011

@mariettka27 no samko mal v oktobri 3 roky, uz je z neho "velky" chlap 🙂 na tie cykly zatial nerobim nic ine, len beriem kyselinu listovu s radou vitaminov B 😉 uz sa mi aj zda, ze sa pomaly upravuje. ten posledny trval 48 dni, mrska prisla na 12dpo, momentalne som 38dc a 7dpo, takze to vyzera tak, ze sa tento cyklus uz o par dni skratil oproti minulemu. idem prave dnes k dokymu, som zvedava, co mi povie... ci mi nieco da alebo to necha zatial este na prirodu...

@terry123 dakujeme 🙂 v to dufame aj my 😉 a zelam napodobne. nech vas ten drobcek nenecha uz dlho cakat 😉

veselavrba
13. jan 2011

terry123 dakujem

mariettka27
13. jan 2011

@miriam25 tak to už máte doma veľkého chlapa 😀 hm,a ten cyklus sa neupraví hneď ,trošku to trvá,to je pravda...ale tak hádam to je už na dobrej ceste 🙂 ...

miriam25
14. jan 2011

@mariettka27 no v to pevne dufam aj ja. Viem, ze to trosku trva, kym sa organizmus zorientuje 😉 tak snad mu to nebude trvat dlho a budu aj moje cykly ok 😉

terry123
14. jan 2011

@mariettka27 No to mate teda riadne prerusovane snazenie...co sa da robit,ale niekomu to prave tak vyjde. Stastie by sa uz mohlo unavit,no nie?
Mne nasli vysoky prolaktin,liecila som sa 2 roky.Po vysadeni liekov bol zas vysoky,no lekar to nechal tak.Inak som bola O.K. V MT mi tiez robili prolaktin,vtedy vysiel v norme..nechapala som...brali mi krv na obed,predtym vzdy rano...nemala by sa tak brat rano. Tak teraz neviem,co je spravne...
Manzel ma zlu morfologiu spermii.
@miriam25 Niektore baby otehotneju hned po vysadeni hak. 🙂

miriam25
14. jan 2011

@terry123 no to je pravda, bohuzial to nie je moj pripad...

mariettka27
14. jan 2011

ahojte 🙂
@miriam25 tak ja neviem ani čo to je pravidelný cyklus,keby som vysadila duphaston,tak mám tak 3x do roka 😉 ..tvoje telo sa musí vysporiadať s tou hormonálnou nerovnováhou samo,a keď nie,potom asi dostaneš dufík možno...

@terry123 my už poľujeme na bociany dlho a stále nič,sa nám úspešne vyhýbajú papľuhy jedny krídlaté 😀 😀 😀
čo spôsobuje vysoký prolaktín?tak to máte tiež husté,ale netreba strácať nádej 😉

terry123
14. jan 2011

@mariettka27 Prolaktin stupa,ked zena koji,cize ked sa tvori mlieko. Takze ako keby som kojila a tym padom blokuje otehotnenie.
Mala by som ist asi zas na kontrolu k endokrinologovi,no v MT bol v norme a tak sme to nechali plavat...

miriam25
14. jan 2011

@mariettka27 marietka, ten dufik som uz dostala... a tiez neviem, co je to pravidelny cyklus. kym som nebrala hak, nikdy som nemala pravidelne menzes. raz po dvoch mesiach, inokedy po 3 tyzdnoch, ako sa mojmu telu zachcelo... s hak som mavala pravidelne, ale to je logicke... no a ked sme chceli maleho, som mavala kazde 3 tyzdne a zrazu som bola tehotna, takze to slo dobre.. teraz mam zasa opacny problem. nie kratke, ale dlhe cykly... co je asi horsie. vcera mi doky predpisal dufik a este dvojo inych liekov, tak dufam, ze to pomoze 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre