Trúfate si na druhé bábo?

zszudorova
16. máj 2013

Cawte zeny. Tuto diskusiu zakladam len tak zo zvedavosti a na pobavenie..Pytam sa mamiciek, ktore maju zatial len jedno babo. Trufate si aj na druhe? Ak nie, preco? Ak ano, nebojite sa?🙂
Ja mam doma 4 mesacne dievcatko, strasne ju lubim ale je to namahave. Druhe by som aj chcela ale ked si predstavim znova tehotenstvo, porod (ktory som mala perfektny a prave preto sa bojim ze druhy by bol horsi a to nechcem zazit), ten stres prve tyzdne/mesiace s maly babom plus do toho mala, ktora by uz chodila a mala iste poziadavky, v zavislosti od veku...no bojim sa toho. Asi je tych negativ viac:( Ja by som uz chcela rovno take 2rocne....hehe

ematko29
16. máj 2013

Ahoj aj ked mám už 2deti,nedá mi nenapísať ako som to prežívala ked bolo jedno.Ja som tiež ,ale prvé chcela aby sme preskočilôi tú bábätkovvsku fazu ,velmi som sa jej bála nevedela som čo čakať.Ked mala malá 4mesiace tak som ani nepomyslela na druhé až ked mala také2roky vtedy som zatúžila skôr som si nevedela predstaviť ako to zvladnem s 2detmi.Nechaj tomu čas niektoré veci musia jednoducho dozrieť.A teraz ked bude mať druhá už 4roky by som aj 3tie brala 🙂A bála som sa najviac toho ako budem stíhať obe naraz ,ale dá sa to .

ewwe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nycanka
16. máj 2013

Caute babule, aj ja som mamina dvoch drobcov, presne, pri prvom do roka ma nenapadlo uz planovat druhe, ale ked uz mal maly rok a pol, a ako miminko mi vobec uz neprisiel, ostal samostatnejsi, a tak sme sa rozhodli aj pre druhe, teraz ma starsi tri a nase mimco uz 10 meisacov, no je to este stale pre mna narocne, kedze manzela vidime az vecer, casto ked najmensi spinka a starsi sa uz nevie dockat.... ale nemenila by som, lebo do prace sa mi este nechcelo, tak si to vychutnavame 🙂

zszudorova
autor
16. máj 2013

tak je mi jasne ze este je moc skoro, tie dojmy su cerstve, to prejde viem ale ja len tak...aj som pisala ,,zo zvedavosti,,. No manzel tiez zo srandy hovori ze ked mu zahlasim ze chcem druhe tak sa rozvedie🙂)))Lebo ja som aj pocas tehu a po porode ani nehovorim bola neznesitelna. nie vkuse ale 90% casu. hehe. kym som sa ako tak nedala dokopy. v tehu som sa nudila lebo som bola PN a musela som vela lezat tak som terorizovala muza a po porode ma vsetko bolelo, mala vela plakala lebo koliky a bla bla...vselico bolo...ja som revala s nou...nevyspata, nervozna...no muz si uzil🙂)ale nastastie to preslo, uz sme v pohode. uz to zvladam. rozhadze ma malo co.

saska.t
16. máj 2013

@zszudorova haha k prvemu som sa dopracovala v 30-tke,strach skor nedovolil a druhe pride v 35-tke to myslim hovori za vsetko 😀 kazdy mi hovoril "na to musis dospiet" keby som cakala na to,kedy dospejem,dnes tu sedim netehotna a bezdetna,napriek tomu,ze mam vyborneho chlapa a zijeme si bez problemov so vsetkymi vymozenostami tohoto sveta,moje rozhodnutie mat deti,trvalo naozaj dlho,ale rozhodne nelutujem 😉

eliska07
16. máj 2013

My máme zatiaľ len jedno dieťatko - drobec má už 4 roky - stále sme "odkladali" druhé dieťa a veruže teraz vidíme, že by mu bol býval treba súrodenec aj skôr 🙂. Ale snáď mu už čoskoro pribudne. Nikdy som nechcela taký veľký vekový rozdiel - medzi mnou a sestrou bol rozdiel 4 a pol roka - a hlavne v detstve to bolo cítiť. Teraz je to super 🙂 🙂 🙂 a nedala by som to za nič 🙂 Ale myslím si, že "ideálny" rozdiel je max. rozpätie 2-3 roky. Ale zase musím povedať, že sme si nášho drobčeka pekne užili 🙂 a ak pôjde do školy, tak ja snáď budem doma s druhým bábätkom a budem mu môcť viacej pomáhať s učením a chodením do školy, zo školy, čo je pri práci asi náročnejšie. Teraz pracujem a mám čo robiť, aby som ráno všetko postíhala, zaviezla ho do škôly, išla do práce, a potom zase naopak 🙂.

Každý by ale asi mal mať druhé bábätko vtedy, keď sa na to cíti, keď po ňom túži, alebo keď sa pritrafí 🙂. Poznám aj také žienky, ktoré majú aj tri detičky a vekovo je medzi nimi rozdiel 10 mesiacov až 14 mesiacov a všetko krásne zvládajú 🙂

zszudorova
autor
16. máj 2013

a v mladosti v tych najsmelsich planoch som mala 4deti🙂)))potom uz len 3, neskor sme s muzom usudili ze 2su v pohode a ked uz mame tak hovorime ze staci 1🙂)hahaha. ale podla mna je naj mat 3. no na to mame maly byt.-kazda vyhovorka je dobra nie?:P

linda20111
16. máj 2013

@zszudorova ahoj, som na tom presne tak isto ako ty, mam 4apol mesacneho chlapceka, tiez stale rozmyslam nad tym ci si trufnem aj na druhe. Moj maly mi dal dost zabrat hlavne prve tyzdne, teraz sme si uz pekne zvykli a uz viem kedy co potrebuje. Porod som mala sice hrozne bolestivy ale velmi rychly, tak tiez rozmyslam ake by to bolo druhy krat.Keby ze bol taky isty myslim ze by to bolo este celkom dobre oproti tym co si vytrpia ine mamicky niekolko hodin... Pri druhom dietatku uz budem vediet co ako.. Mam uz predsa skusenost aj co sa tyka porodu, aj starostlivosti, tak myslim ze by som to lahsie zvladla. ale necham si este cas, aspon dva roky aby bol maly vacsi a v pripade nejakych problemov ak by som musela ist do nemocnice aby sa vedel o nho postarat sam manzel alebo moja mama na dlhsie. Inac druhe babo by som chcela aj kvoli syncekovi, aby mal surodenca, mohli by sa hrat spolu a ked budu starsi navzajom si pomahat. Taka je moja predstava 🙂 Ale este tesne po porode som ani nechcela pocut taku moznost ze dalsie babo :D :D :D Vtedy som bola z toho vsetkeho vycerpana, ubolena..No casom ma to preslo a ked pozriem na maleho aky je zlaty, ako pekne sa vie hrat a ako sa smeje, tak to za to stoji 🙂

cerez
16. máj 2013

Viem, že otázka je smerovaná skôr pre maminky s jedným dieťatkom. Ale ver, že na túto otázku ti odpovedia radi aj mamini, ktoré už majú viac detí. Takže ja mám dve. Tešila som sa ako blcha pri prvorodenej. Áno bolo to ťažké. Ale úprimne okrem mamičkovských povinností som ešte aj študovala. Takže myšlienky na ďalšie dieťa mi hlavou nešli. Ale keby som aj neštudovala, aj tak by som nad druhým dieťaťom nerozmýšľala. Vychutnávala som si jej prvý úsmev, prvé pretočenie na bruško, prvé pohojdávanie na kolienkach, prvý zúbok, kašičky. A potom prišla fáza, kedy zrazu sme už nemali fľašku na mlieko, plienky, varila som už klasické jedlá a úprimne som si vychutnávala čas aj pre seba. Až dozrel čas a začala som mať potrebu znova prežiť všetko to, čo obnáša malé mimčo. Vôbec som nerozmýšľala aké bude tehotenstvo, aké budú začiatky. Bolo to druhé dieťa a všetko je iné ako pri prvom. Lebo už sú dve a mama je len jedna. Ale boli začiatky tiež ťažké a syn tým, že je úplne iný ako prvorodená dcéra, prežívame od jeho narodenia všetko rovnako krásne ako pri dcérke. Nič nie je rovnaké a to o je to krajšie. Ale aby som to uzavrela, ty musíš vnútorne prísť na to, kedy je ten správny čas. Aby ťa to napĺňalo.

hoogy
16. máj 2013

@zszudorova ja uz mam dve deticky a tiez som mala taketo obavy ked sme sa rozhodovali pre druhe dieta a musim povedat ze obavy boli zbytocne. dokonca som si uvedomila o kolko zazitkov by syn prisiel keby zostal jedinacik. moji maju rozdiel 3 roky a 3m. a ja som velmi spokojna s tymto rozdielom. maly sa uz vedel ako tak sam obliect, obut najest. pomahal mi vyhadzovat plienky podaval mi utierky, kremik. a dcerka bola a stale je velmi spokojne a kludne babatko. zboznuje svojho braceka a ked pride domov zo skolky tak sa cela rozziari a uz beha len za nim. prve mesiace kym sa zladite budu troska narocnejsie,ale casom si najdete system. a este mas velmi malinku dcerku uzivaj si ju 😉 jaj este k porodu,aj ja som mala prvy porod super. dcerku som 10 dni prenasala som si myslela,ze ma porazi uz. a nakoniec bola mala od zaciatku kontrakcii za 2 hodiny vonku 😉

oblecenieavecicky
16. máj 2013

Zaujímavá téma 🙂 Môj malý bude mať o pár dní dva roky. Pri pôrode, aj dlho po ňom som si povedala, že druhé nechcem ani za svet. Mala som ťažké tehotenstvo, akútnu sekciu a malého nespachtoša (keď mu išli zuby, bol hore aj 20x za noc). Ešte doteraz sa občas v noci budí, od pol roka spáva s nami v posteli (teraz už dlhšiu dobu v posteli prisunutej k manželskej, takže máme letisko), každopádne sa nevyspím poriadne ani teraz, sem - tam ma kopne, tlačí sa na mňa a hlavne si vyžaduje moju prítomnosť. Taktiež zaspávanie je u nás hrôza, 15 mesiacov mi zaspával na prsníku, potom som s tým sekla a teraz ho uspím len ja a trvá to aj hodinu a viac. Musím pri ňom ležať, inak je zle. Takže z TV programu, či iného manželského programu nemám nič :D Cez deň je to tiež sranda. e živý až hrôza a v poslednej dobe aj veľmi zlostný a panovačný. Tým všetkým chcem povedať, že som nesmierne vyčerpaná a skutočne si neviem predasaviť, že by som mala mať druhé dieťa. Napriek tomu po ňom čím ďalej, tým viac túžim. Ale veľmi sa toho bojím. Ako aj po finančnej stránke (nie že by sme na tom boli neviem ako zle, ja som stále na rodičovskej, zarába ken manžel, plus dosť vysoká hypotéka atď...), tak aj po fyzickej. Neviem, ako by som zvládala tehotenstvo, keďže je bežné, že musím cez deň občas malého dvihnúť na ruky, či už do vane, alebo do stoličky... A to som mala prvé veľmi rizikové s tým, že som skončila v nemocnici a posledné dva mesiace som musela len ležať... Poraďte baby, dá sa to zvládnuť? Už teraz totiž na malom vidím, ako mu chýba spoločnosť a nechcem, aby vyrastal sám. Nad týmto dumáme s mužom už pekných pár mesiacov. A nikam sme sa nepohli. Keď je dobrý, tak by sme hneď prijali bábätko, ale keď sa nám začne hádzať o zem a kričať, tak ani za svet :D

danim
16. máj 2013

@zszudorova uplne normalne myslienky prvorodicky s malym mimcom 🙂 vyhod si ich z hlavy a nezatazuj sa tym 😉 uzivaj si pritomnost, ked ti dieta odrastie, budes mat ovela vacsiu "zrucnost v mamickovskych povinnostiach " a prirodzene pride tuzba po druhom babatku. vazne... ( ked to tak uz prislo u zien s tazkym porodom, pri tebe s lahkym to pride urcite, nemaj obavu 😉

jerryjanka
16. máj 2013

vždy som chcela viac detí - po prvej dcerke sme sa hned po 6 týždnoch po cisarskom začali snažiť o druhé dieťa podarilo sa až ked mala 11 mesiacov - teraz mam 2,4 ročnú slečnu a 8 mesačnú, a začinajú mi myšlienky bludiť na tretie dieťa no u nas je to aj o inom - museli by sme riešiť byvanie auto - lebo 3 autosedačky do klasickeho auta proste nedaš
ale ja by som si trufla aj na 4 len by sme sa museli riadne uskromniť. Druhe dieťa som mala naozaj náročné a prveho pol roka som povedala že dalšie dieťa už nikdy viac. nehovoriac o tom ake hrozne tehotenstvá obe som mala - a vidiš - šla by som do toho znova

cerez
16. máj 2013

Ináč medzi mojimi deťmi je 6 a pol roka. Túžba prišla až po 4 rokoch, ale príroda si to aj tak určila po svojom. My sme mienili, príroda menila. Neľutujem ani takýto vekový rozdiel. Čo som určite vedela s manželom, že jedináčika nechceme.

eliska07
16. máj 2013

@oblecenieavecicky Len pre "potešenie". Náš malý mal teraz 4 roky a ja stále neviem, čo je to prespať celú noc... ☹ Stále sa ešte budí, a aj keď mu odmietam v noci doniesť kakao - tak stále vykrikuje - kakao, kakao!!! Predminulú noc sme mali takúto debatu od pol druhej do pol štvrtej v noci - stále dokola - on kakao, ja neurobím, už si veľký... Takže takéto príjemné noci máme stále 🙂 ale niekedy je aj svetlá výnimka a vypýta si kakao až o piatej ráno 🙂

Vždy som si hovorila, že chcem druhé dieťa, až keď sa kľudne vyspím, aby som bola trošku oddýchnutá na ďalšie. Tak neviem, či sa toho vôbec dočkám 🙂

evickapooh
16. máj 2013

plne suhlasim s @cerez ano ty to musis citit....ja mam 2 deti(jedno hyperaktivne casto agressivne)...a este by som chcela aspon 1 dieta...ale asi zo zdravotnych dovodov uz nebudem moct mat...ano byt matkou je nadherne ale aj niekedy tazke..ale ked som este mala len par mesacne dieta ako ty ,a uz je ti to niekedy vela?no neviem ci si pripravena na 2 dieta a ci budes vobec pripravena.pre mna su deti vsetko-uz roky nemam cas na seba..niekedy ani peniaze lebo radsej kupujem detom co potrebuju a po com tuzia ako sebe. nemam cas -.niekedy ani na muza...lebo o nich je vsetko...ale mne (a ani priatelovi) to nevadi....pre mna je materstvo to najkrajsie co sa mi stalo v zivote...materstvo je aj o obetovani ..ano ...musis sa obetovat casto pre deti...ale ak to robis s radostou tak ti to nebude vadit..

k_a_j_k_a
16. máj 2013

@zszudorova ahoj, ja tiez uz mam dve deticky. my sme sa s MM dohodli, ze budeme mat jedno. ja by som pristala aj na dve, ale MM bol proti. a ked mala dcerka 9 mesiacov sam prisiel s tym, ze by sme mohli mat aj druhe 🙂 ale ked sa mi starsia narodila bola som rada, ze existujem a pri pomysleni na druhe mi prichadzalo zle 🙂 a prednedavnom moj zaryty manzel, kt. chcel max. jedno dieta, prisiel s napadom na dalsie 😀 ako no, zial tolko suflikov ani krabic nemame 😀
ja by som to na Tvojom mieste nechala teraz tak, je dost mozne, ze Tvoj manzel bude nieco podobne ako moj, ze mu to male babatko bude aj chybat 🙂
na druhej strane, nechcem strasit, ale s velkou pravdepodobnostou budes asi musiet aj pri druhom lezat. viem, ze kazde tehu je ine, ale predsa. v mojom okoli je to tak, ze kto lezal pri prvom, lezal aj pri druhom.

zszudorova
autor
16. máj 2013

@eliska07 🙂)))taketo pribehy mam najradsej. co si mamicky neuziju ze?🙂))ale je to sranda nie?napr ja tiez niekedy ked vstanem k malej 100krat za noc a rano o 5 je uz vyspata tak idem s tym k postielke ze boze co som komu urobila, boli ma vsetko, cely clovek, som na pokraji nervoveho zrutenia...ale...prihovorim sa malej, ta sa smeje jak diva ked ma zbada a hned je po nervoch🙂vyberem ju,vybozkavam,vystiskam, poviem ze ,,mama je unavena jak slak, nevadi?,,-ona sa zase usmeje a moze zacat den🙂haha. je to velka sranda a ked uz si myslim ze viacej nevladzem tak vtedy zvladnem este viac.aj ked je to niekedy fakt o hubu furt lepsie jak v robote nie?uz teraz si neviem predstavit ze sa vratim do roboty. tak asi ked uz nic ine ma neinspiruje na druhe tak asi toto🙂)haha. a inak, bud statocna a mlieko mu nedaj. nedaj sa zlomit.jeho to prejde jedneho dna ked pochopi ze ta neprehovori. zunuje ho to. alebo?-uz to trenujes dlhsie?🙂

nikolet_89
16. máj 2013

ahoj my s mm mame doma skoro 15m dcerku 🙂 uz to nieje to male babatko a v decembri sme sa rozhodli, ze zacneme pracovat na druhom, byvame sice u mojich rodicov v 3-izb byte no cakame na byt nevieme, kedy ho mat budeme a preto sme sa rozhodli necakat s druhym babatkom, nechcem velky vekovy rozdiel, i ked ma asi slak uz trafy :D uz teraz mam toho vela, i ked mm roby na zmeny takze je dost s nami 🙂 tak dufam, ze sa druhe narodi kym mi skonci materska aby sme uz potom mohli riesit pracu a tak dalej 🙂 ja osobne som isla na matersku este, ked som koncila VS takze som zvedava ako si najdem pracu z 2-mi detmi, ale nestresujem sa s tym zatial

eliska07
16. máj 2013

@zszudorova No náš drobec odkedy má veľkú posteľ, tak príde aj za nami a tak si to dožaduje 🙂 Ja chodím do práce už od dvoch rokov malého, takže je to super, v noci vstávať k malému a ráno potom ešte aj do práce a do škôlky. Fungovať normálne. Ale nemenila by som za nič 🙂

cerez
16. máj 2013

@zszudorova Ešte som chcela dodať, že prvé tehotenstvo bolo veľmi preplakané. Do 25 TT mi mali tehotenstvo ukončiť. Prešli sme si ťažkou cestou. Úprimne, tehotenstvo som si začala užívať až posledné 3 mesiace. A povedzme si, že posledné dva mesiace už pre bruško už nie je o super užívaní. Po pôrode nás čakala ďalšia životná ročná etapa s dcérou. Narodila sa s obojstrannými vykrývenými nožičkami doslova ako plutvy, tak bola zasádrovaná až po bedrá. V roku nás mala čakať operácia nôh a sama začať chodiť okolo druhého roka. Sádrovanie nôh, cvičenie, plakanie, všetkým sme si prešli, ale dieťa sme si vypiplali. Chodila mi už ako ročná a operácia nebola žiadna. Takže strach som mohla mať pri druhom dieťatku, počas tehotenstva. Ale ani jednu minútu, či sekundu som si to nechcela pripustiť. Tehotenstvo bolo podľa mňa prirodzené také aké býva so všetkými nevoľnosťami, pôrod prebehol normálne a druhé dieťa s nožičkami nemalo nič. Je to o vnútornom presvedčení a sile.

trish31
16. máj 2013

@zszudorova ja este nemam babo narodene a uz teraz viem,ze druhe nie ze nechcem,ale netrufam si,v kuse mam nejake problemy a neviem sa dockat kedy bude maly na svete...

chymenitta33
16. máj 2013

@trish31- Ako vieš že už dalšie nechceš? to ta prejde aj napriek komplikaciam, isto zatužiš potom po tom vonavom batôžku🙂

trish31
16. máj 2013

@chymenitta33 vsak som este len 16.tt a stale mam nejaky problem,toto asi nie je pre mna 😀 Ja nehovorim,ze nechcem,ale ze si uz asi netrufnem mat este jedno.Najprv mi bolo zle,co je OK,potom som bola v nemocnici koli spineniu,potom anemia a tlak pomaly predsmrtny,ze ani z postele som nevedela vstat,potom nejaka prepazka v plodovom vaku,co som bola vystresovana,do toho polyp mi zistili na krcku,teraz ma zacinaju boliet krize,ja viem,ze to ma vela zien ale ja som asi slaboch 😅

chymenitta33
16. máj 2013

@trish31- držím palce 😉

cecil36
16. máj 2013

@zszudorova na druhe som sa odhodlavala 10 rokov a potom som nan 3 roky cakala 😀 Takze medzi mojimi detmi je vekovy rozdiel 13 rokov. Prve roky som po komplikovanom porode mala doslova panicky strach aby som neotehotnela. A teraz (aj napriek problemom, ktore sme s krpcom mali) by som si trufla aj na tretie 😀

matozazzo
16. máj 2013

Presne tak iste pocity a pochybnosti som mala aj ja :( 1 a dost! Za 3 roky sa toho v nasom zivote toooolko zmenilo,ze som zmenila nazor. Ale trvalo mi to 3 roky :D Takze nad tym vobec nerozmyslaj,ked pride ten spravny cas,uvidis,ci ostanete len pri 1 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dionyzka
16. máj 2013

@kinna ... ak sa na to citis, preco nie. Len treba brat, okrem inych a velmi doleztitych veci, ze to moze byt opat krasna slecna a nie chlapec.