Duphaston ako prevencia pred potratom?

sonet
8. okt 2008

Ahojte. Mam opakovane missedy, anembryomolu. Vcera som mala ukoncene tehotenstvo v 11tt. Lekar sa zmienil o tom, ze priciny mozu byt rozne, niekedy telo matky neprijima plod a sprava sa ako organizmus ktory ma prijat nieco cudzie, jav ako pri transplantacii organu, kedy telo odmieta prijat novy organ. Vraj sa zistilo, ze Duphaston, ked sa berie pred planovanym tehotenstvom posobi imunosupresivne a zvysuje sancu na prijatie plodu a teda moze zminimalizovat riziko missedu.
Prosim vas, ma niekto skusenost, ze z toho dovodu bral duphaston pred otehotnenim? malo to vyznam? Je niekto, kto podstupil umele oplodnenie, pretoze ste mali missedy, anembryolu? Moze byt aj toto cesta, ako sa vyhnut dalsiemu takemuto problemu? Za nazory vdaka.

mirka93
17. okt 2008

Ahoj Sonet, to ma moc mrzi. A nie je klise, ak poviem, ze viem co prezivas. Aj ja mam za sebou MA. TEraz mam predpisany Duphaston a snazime sa o zazrak.
Jeho ucinok je, ze podporuje zlte teliesko, ktore vyzivuje plod na zaciatku tehotenstva, takze v podstate pomaha predist MA. Pozorne si precitaj pribalovy letacik. Vela dievcat ho uziva na upravu cyklu, lebo jeho hlavnou zlozkou je progesteron, ktory sa produkuje v tele po ovulacii.
Vela sil do dalsieho snazenia!!!!
😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre