Hormonálny profil a vaše skúsenosti

matrinka
10. máj 2007

ahojte snazilky,
poradite mi?
urcite ste viacere absolvovali vysetrenie HP.V prvej faze mi brali krv na 5. den a v druhej faze na 23.den - kedze mam cyklus cca 30dnovy. Avsak ovu bola posunuta ( meriam BT) co znamena ze mi bral na 5.den od OVU. Nie je to skoro? Snazime sa uz rok a nedari sa ☹ mavam spinenie pred mrchou a preto mi robi HP ci nemam oslabenu funkciu zlteho telieska.Ale gyndos uz hned z HP z prvej fazi povedal, ze progesteron je OK. Dokonca ma nechcel poslat na odber po OVU ale som ho presvedcila...
inak prajem skore otehulkovanie 🙂

puklicqa
28. nov 2010

ak mam znizene hodnoty hormonov ako dlho budem musiet brat tabletky?

noskica
13. dec 2010

Ahojte. my mame uz jedneho trojrocneho chalana a teraz uz vyse roka sa nedari so surodencom. Tiez idem na HP hoci folikulometria je ok aj cyklus je pravidelny.

gombicka
5. feb 2011

dievcata, neviete ake ma byt optimalne LH na 3 den cyklu? mala som 6.1

tinara23
5. feb 2011

@gombicka od 2,4-12,6, takže to máš v norme 🙂

riana12
9. mar 2011

ahojte, myslite, ze by som s kludnym svedomim mohla dupat u gynekologa, nech mi da duphaston, ak na 24DC mam progesteron 23,74 (referencne hodnoty 5,3-86), s tym, ze 23-28DC som spinila (MS na 29DC)?

tlucka
9. mar 2011

Ahojte, môžete mi poradiť?
Minulý cyklus ( výnimočne 39 dňový, zvyčajne mávam okolo 30 dní) ) som mala anovulačný, čo mi potrvrdil aj vyšetrenie HP.
Tento cyklus mi bol robený HP na 4 deň cyklu, všetko bolo v poriadku. Dnes mám už 17 deň cyklu a ovulácia zatiaľ nikde. Meriam si aj bazálnu teplotu aj robím ovulačné testy. Myslíte si, že keď vyšiel výsledok HP v poriadku, ovulácia bude, len posunutá? Predtým som mávala okolo 15 DC.

riana12
9. mar 2011

@tlucka a ides aj na druhe HP v tomto cykle?

tlucka
9. mar 2011

@riana12 ahoj, nejdem. Doktor mi povedal, že horóny sú tento mesiac poriadku, tak by mala byť aj ovulácia. A dal mi ešte užívaťo Duphaston, aby som užívala od 16-25DC. Čo si o tom myslíš? Nejako necítim ,že by ovulka mala prísť, vždy som mala ovu bolesti, aj graf BZ mi ukazoval, teraz zatiaľ nič...

riana12
9. mar 2011

@tlucka merias stale BT? neviem, no ked nasadis duphik pred ovu, tento ju moze uplne zablokovat a na MS mozes cakat este dlhsie 😒
aj ked zase asi gyndos rozmysla tak, ze ked ti takto skor zvysi hladinu progesteronu, ze ked duphik vysadis a progesteron klesne, ze tym telo donutis, aby sa spustila MS... 😒

a keby si nanho zatlacila, ze ten odber na HP chces ty sama?

acko
9. mar 2011

@tlucka pises, ze mavas 30 dnove cykly... ale nie sme roboty, kludne sa moze vyskytnut ovulacny cyklus s tym, ze ovu pride neskor. teraz s tym nic nespravis, treba len vyckat, a nestresovat sa. nasledujuce dni ukazu.
ale jednu vec by som ti poradila. nejedz ten duphaston pokial nemas potvrdenu ovulaciu (co ti jednoznacne potvrdi len zvysena poovulacna BT). lebo ak budes pokracovat v jedeni duphastonu pokial ovu este nenastala (t.j. pred ovu), tak ovu mozno dokonca vobec nepride. duphaston jednoznacne LEN PO ovulacii. @soldi by o tom mozno vedela napisat viac a detailnejsie to vysvetlit, ak bude mat cas a chut, je v tejto problematike zbehla...

acko
9. mar 2011

@riana12 dobre si vysvetlila uzovanie doktora, ktore je evidentne scestne. pre mnohych doktorov je zial dolezite, aby cykly boli 28 dnove 😠 to je jedno ci ovu bola, alebo nie, resp. ze ci dali sancu telu aby prebehla, alebo ju zablokuju duphastonom. hlavne, aby mal cyklus 28 dni... a pritom zena, ktora ma cely zivot pravidelne napriklad 40 dnove cykly,je na tom podla mna z hladiska fungovania tela uplne super. kazde telo je nastavene inak, ma iny rytmus. takato zadubenost doktorov ma vie fakt riadne nasr*t...

tlucka
9. mar 2011

@acko ja som si už dal 3 tablety 😢 Čo robiť teraz????

riana12
9. mar 2011

@acko dakujem 😅 😉

no ked sa clovek zacne orientovat viac v tychto "doktorskych" veciach, tak je fakt, ze rozum zastava, co niektori lekari dokazu zo seba vyprodukovat...

teraz znamemu na pohotovosti, ktory dosiel s opuchnutou, bolavou nohou, bo mu nan padla tazka zelezna konstrukcia, povedal lekar po vzhliadnuti na RTG snimok, ze "vyzera to byt prasknute, ale nie je to prasknute"... hlaska za 100bodov 😝 😝

tlucka
9. mar 2011

@acko ešte k dĺžke cyklu - mávam každý iný... Jeden 28 dní, potom 39, 30,34, 30,32, a tak. všeliak. 😉
Čo sa týka merania BT, meriam si posledné 3 cykly, ale minulý cyklus mi vyšiel aj podľa merania aj podľa HP anovulačný.
Neviem, či má zmysel ísť ešte tento mesiac na HP, ja som len chcela zistiť, či vôbec ovulujem.
Inak koncom marca som objednaná na LSK kvôlu zisteniu priechodnosti zostávajúceho vajcovodu, nakoľko už jeden nemám.
Takže som si ešte myslela, že by to tento mesiac mohlo vyjsť a nemusela by som sa dávať operovať 😔

acko
9. mar 2011

@tlucka a kde je napisane, ze to tento cyklus nevyjde? v kazdom cykle je sanca.
ja by som povedala, ze dalsi duphik si nedat. nic zleho sa ti nemoze stat ak si dalsi nedas. a myslim, ze ta jedna davka snad nesposobila este taku skodu na "pripravujucej sa ovulke" ze by sa ovulka nedostavila. treba dufat 🙂
ale nestretla som sa s takymto pripadom, tak hovorim len moj nazor. mozno soldi bude vediet poradit...
ak sa nepodari otehu, tak mudro robis, ze ides na LSK. ak je vajcovod nepriechodny, len by ste dalsim prirodzenym snazenim stracali cas.

acko
9. mar 2011

aha a este k dlzke cyklu, podla mna ju mas v pohode, to nevadi ze variuje medzi 30-39 dnami. nie sme roboti. 😉 dolezite je, aby vo vacsine cyklov bola ovulka a aby lutealna faza bola minimalne 10-12 dni, aby sa v pripade oplodnenia stihlo embryjko uhniezdit.

tlucka
9. mar 2011

@acko Ďakujem si zlatá. Ak vysadím Duphaston, nepríde mi menzes skôr?
Tiež by som si veľmi želala, aby to tento mesiac vyšlo, lenže už akosi prestávam veriť.. Už vyše troch rokov sa stále sledujem, potom stresujem, potom GEU a teraz mi aj blbý cyklus hapruje ☹

soldi
9. mar 2011

@tlucka ahoj 🙂

na HP na zaciatku cyklu sa moc spoliehat neda, mne dopadol dobre a pri tom som nemala ziadnu ovulaciu alebo az okolo 40 dc.

na zaciatku sa zistuju rozne hormony, ktore mozu byt v poriadku, ale napr. na prasknutie folikulu potrebujes aby vzrastol luteizacny hormon a to sa deje tesne pred ovulaciou, cize ci Ti LH narastie, dok ziadno nezsiti z HP na zaciatku cyklu.

a ako radia baby, duphaston nejest, vacsinou ovulaciu zablokuje (ja som asi vynimka, ovulovala som pocas uzivania duphastonu 😀 )

totiz, duphaston je progesteron, takze ked ho zacnes uzivat, zacne Ti rast vystelka maternice. v normalnom cykle si telo produkuje progesteron az po ovulacii. cize ked ho do seba budes ladovat skor, tak si Tvoje telo bude mysliet, ze ovulacia uz prebehla.

to, ze mas dlhsie cykly nie je vobec ziadny problem, to len doktori neznesu pomyslenie, ze sa im niekto nevojde do tabuliek 🙄 preto predpisuju duphaston, pomocou ktoreho umelo vytvoria cyklus o dlzke 28 dni a to, ze nemas ovulaciu ich vobec nezaujima.

laparoskopie sa vobec bat nemusis, je to super vec, pekne Ta ocistia a pozru, mnoho kociek otehotnelo do troch mesiacov po laparke 🙂
su to len tri mini dierky v brusku, bolest a hospitalizacia minimalna 🙂

tlucka
9. mar 2011

@soldi Ďakujem za odpoveď. Prosím ťa, ak som zjedla už 3 tabletky, mám to už dobrať? Alebo prestať užívať? Čo sa môže stať? Myslíš, že ovulácia by sa mohla ešte dostaviť?

soldi
9. mar 2011

@tlucka tri tabletky mas dennu davku? tak neber. ovulacia urcite este moze prist. nemas niekde graf BT?

tlucka
9. mar 2011

@soldi dávku mám 2x1 tabletu, takže som to brala včera a dnes ráno. Graf mám, ale doma v PC, teraz som v práci. Ale od 8DC až do dnes, čiže 17 DC mám teploty stále 36,5 až 36,6 stupňov.

soldi
9. mar 2011

@tlucka ok, nemalo by to vadit, duphaston nie je az tak silny. tak dnes vecer uz neber. robis aj tie ovulacne testy? ak mavas dlhsie cykly, tak ovu musis cakat okolo toho 20-25 dc. 🙂

tlucka
9. mar 2011

@soldi OK, už brat nebudem. Robím aj ovulačné testy, zatiaľ testovacia čiarka je slabšia ako kontrolná, tak budem dúfať, že to tento cyklus dobre dopadne. Ešte raz ďakujem.

soldi
9. mar 2011

@tlucka keby si potrebovala este s niecim poradit, kludne napis 🙂

kamillka100
9. mar 2011

ahojte kocky, ked vam robili HP, na druhy cyklus ste nosili aj 24 h moc? a brali vam este aj potom krv?

tlucka
10. mar 2011

@soldi ahoj, prosím ťa, mohla by si sa mi pozrieť na môj graf? Čo si o tom myslíš? Myslíš, že ovulka ešte môže prísť? Ten duphaston som prestala užívať.
Ďakujem

kacicqa
10. mar 2011

@kamillka100 ja, nie..ani som neregistrovala aby niekto nosil...

soldi
11. mar 2011

@tlucka ahoj, takto dopredu tazko predpovedat, ale nemas to nejako extra uskakane, takze myslim, ze moze 🙂 sledujes si plodny hlien?

tlucka
11. mar 2011

@soldi ahoj, sledujem si aj hlien, ale nezdá sa mi, že by bol zatiať "plodný". Ja som už taký blázon, že sledujem všetko 😀 😀 Aj ovulačný mikroskop lížem, a nič... 😀
Dnes som zase mala teplotu 36,7, a teraz cítim, akoby ma bolel vaječník, tak snáď (ovulka) príde.
A keď nie ovulka, tak aspoň mrcha načas. Mám totiž už objednaný termín na LSK a nechcem, aby sa to už menilo a kvôli mrche odkladalo. Už si to posúvam od decembra, tak teraz by som to už rada mala za sebou. Ale ešte radšej by som bola, keby som na laparku vôbec nemusela ísť a zadarilo sa nám počas ovulky... 😵

kamillka100
11. mar 2011

@kacicqa no uz mam dnes lekarsku spravu z endokrinologie, tak mam vsetko uz v poriadku, v jeden mesiac som mala zvyseny nejaky kortizol a je tam napisane ze bol uskutocneny dexametazonovy test-negat. tak kontrola az o pol roka, trochu som sklamana , cakala som ze mi nieco najdu a zacnu nieco riesit, stale som na tom istom , vsetko je v poriadku a k ovulacii nedochadza ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre