Hormonálny profil a vaše skúsenosti

matrinka
10. máj 2007

ahojte snazilky,
poradite mi?
urcite ste viacere absolvovali vysetrenie HP.V prvej faze mi brali krv na 5. den a v druhej faze na 23.den - kedze mam cyklus cca 30dnovy. Avsak ovu bola posunuta ( meriam BT) co znamena ze mi bral na 5.den od OVU. Nie je to skoro? Snazime sa uz rok a nedari sa ☹ mavam spinenie pred mrchou a preto mi robi HP ci nemam oslabenu funkciu zlteho telieska.Ale gyndos uz hned z HP z prvej fazi povedal, ze progesteron je OK. Dokonca ma nechcel poslat na odber po OVU ale som ho presvedcila...
inak prajem skore otehulkovanie 🙂

makovicka53
12. feb 2010

kati...robi mi to gynekolog a idem znovu o 10 dni...ja mam 3DC-13DC-21DC....a ake hormony ti zistovali lebo mne len zo 4 kolonky zaskrtla a este som j popytala nech mi aj stitnu vysetria tak to este pridala

katkamarek
12. feb 2010

Makovicka no ja neviem, ktore vsetky presne, ale urcite to boli FSH, LH, hormony nadobliciek, testosteron, progesteron, a viac naozaj neviem, lebo ja som ani vysledok nevidela ,len co ma v sprave

makovicka53
12. feb 2010

ahaa...ved sa popytam co vlastne mi skumali 🙂 ...ja som uz zufala...stale sa nedari...

gerdusha
12. feb 2010

ja som mala ziadost od lekara z CARu a tam bolo napisane iba odber 2-5 DC 😒

makovicka53
13. feb 2010

gerdus...neviem mozno ti to potom osobne povedia aby si prisla aj dalsie dni cyklu...lebo 1x odber sa mi zda malo

makovicka53
20. feb 2010

kocky neviete ci moze ovplyvnit prechladnutie resp. chripka hormonalny profil?som nejaka prechorena a v pondelok mam ist na 2. odber 😒

makovicka53
21. feb 2010

nikto nevie poradit????? 😉

mimuska77
21. feb 2010

makovička,neviem Ti síce poradiť 😒 ,podľa mňa to môže ovplyvniť,ale ak zajtra pôjdeš k doki tak on Ti povie či musíš najskôr vyzdravieť.Ja som raz bola na gynek. preventívke chorľavá s herpesom a automaticky mi aj krv zobrali,ak nemáš teploty možno to nie je problém,inak ja som bola na hormonálny profil v pondelok 23 DC a len raz a zajtra si pôjdem pre všetky výsledky 🙂 Pekný dník 🙂

catrin1
21. feb 2010

ahojte tiez som bola na hormonalny profil 22 dc a z vysledkov mi povedal ze mam anovulacne cykly,ze mam nizky progesteron-....Lenze ja mam dlhe cykly aj 60 dni tak nemal mi ten hormonalny profil robit neskor?lebo jasne ze ten progesteroon bol nizky 22 dc ked ovulka mozno bude az na 40 dc nie?

aknomis
21. feb 2010

baby, prosím vás, akú máte hodnotu progesteronu?

mimuska77
21. feb 2010

catrin1 ,ako laik logicky si mylím to isté čo Ty,ale hádam doki vie čo robí a tiež Ti zobrali krv len jeden odber? 😉

aknomis,v tomto Ti neporadí,ja len zajtra budem vedieť ako na tom som 😉

aknomis
21. feb 2010

prosím Vás, aké máte hodnoty:
kortizol, FSH, Progesteron, L, testosteron, prolaktinu a estradiolu?
ja mám:
Kortizol 323nmol/l
FSH 7,95 mIU/ml
Progesteron 1,68 nmol/l
LH 7,91 mIU/ml
Testosteron 0,99 nmol/l
Prolaktin 13,9 ng/ml
Estradiol 36,4 pg/ml
ale nemám v papieroch uvedené hodnoty aké majú byt. tak neviem, či to mám v poriadku alebo nie. prosím poradte ak viete. dakujem

catrin1
21. feb 2010

mimuska dakujem len on sa ma nepytal ake dlhe cykly mam nic..len sa pytal ci nepravidelne a ja ze hej...ja teda neviem.ano len raz mi zobral v ten 22 Dc viac nie...
aknomis ja som mala progesteron 2 a povedal mi ze ho mam nizky ze v 22 dc bi som ho mala mat aspon 10... 😕

aknomis
21. feb 2010

jej catrin ty si z nitry? u koho si tam bola na endokrinologii?

catrin1
21. feb 2010

aknomis noo som z nitry 🙂 ale na endinokrologii som nebola...preco potrebujes k niekomu ist?

mimuska77
21. feb 2010

catrin1 nemáš za čo 😅 , no neviem mňa sa dokina ako prvé pýtala koľko mi cyklus trvá a na koľko dní ms dostávam a ja som jej priniesla od preventívky ktorú som mala v septembri každý mesiac dlžku cyklu a koľko dní trvala mrcha...Dôveruješ tomu dokimu?Ak nie skús sa poradiť aj s iným odborníkom alebo ho zmeň 😒 😅

mimuska77
21. feb 2010

A inak catrin1 aká krásna rodinka ste 🙂 kukla som fotky 😉

mimuska77
21. feb 2010

aknomis a inak skús mrknúť predošlú stránku tejto témy tam niečo popísala kočka katkaajurko o tých hodnotách,možno ti to pomôže a inak baby aj som blízko Vás som z SA 😀

catrin1
21. feb 2010

mimuska dakujem pekne... 🙂 ..len bi sme uz potrebovali surodenca pre Nikiho.. 🙂
mojmu dokimu no co ja viem neni on zly ale myslim ze vsetko robi podla tabuliek....a nechcem aby domna pchal hormony ked netreba a tu ovulku nakoniec asi mavam..teraz meriam prvy cyklus BT tak uvidime.. 😉

aknomis
22. feb 2010

catrin1: nie ja som už bola u endokrinologičky v NR, ale zdá sa mi slabá, tak som myslela či nevieš o nejakej lepšej.

catrin1
22. feb 2010

aknomis sestra bola u nejakeho endokrinologa Hecht sa tusim vola ale neviem aky je...

mimuska77
23. feb 2010

caute babule tak moje hodnoty HP sú všetky v poriadku,ale vôbec neviem aká má byť ich norma ked sú o.k. 😒

catrin1 čoskoro bude aj druhé bábo neboj 😵

catrin1
23. feb 2010

mimuska dufam..:o))

makovicka53
23. feb 2010

ahojte kocky....no ja som bola vcera na druhom odbere HP a z prveho mam vraj vsetko v poriadku aj funkciu stitnej zlazy...uvidime ake budu druhe vysledky a nakoiec este treti odber ma caka...budem sa tesit ak bufe vsetko OK ale na druhej strane budem mat obavy preco nemozem otehotniet ☹

bbtina
23. feb 2010

Ahojte,tak ja idem na 3 odber teraz vo štvrtok, výsledky z druhého som si ani nevolala, som si povedala a načo veď tam pôjdem tak sa všetko dozviem. Pokial ja viem HP sa robí na 3 až 5 deň potom 11až 15 a potom 20až23, na krv sa chodí vždy nalačno ale nemalo by to byť hneď po prebudení, čiže ak ste zvyknuté vstávať o 6.00 kľudne môžete ísť o 7,30 príkladom. ide o to aby telo nebolo vystresované z ranného vstávania. Som zvedavá čo mi ide doktor povedať, ak bude všetko Ok, čaká ma laparoskopia

makovicka53
2. mar 2010

no ja mam uz za sebou posledny odber...prve dva odbery boli v poriadku no som zvedava na tento posledny...ale ak bude v poriadku tak co bude nasledovat dalej..neviete mi poradit?

makovicka53
2. mar 2010

naozaj nikto nemal podobny postup pri vysetrovani?

makovicka53
3. mar 2010

noo fakt sama samucicka som takaa 😲

jerryjanka
3. mar 2010

makovička ja som mala prve dva odbery uplne ok
až treti bol zly
okrem toho sme absolvovali potom aj spg, pct test, planovany styk 6 mesiacov, odbery na chlamydie a toxoplazmozu a najnovšie som bola na laparo. takže v skratke ak neotehotnieš čaka ťa asi to čo mna

makovicka53
3. mar 2010

dakujem ti krasne za odpoved....aspon ty si sa ozvala...no to som zvedava ze aky bude vysledok a moj bol na spg a bol v poriadku takze bude proble len vo mne...som zvedava co mi povie doktor a co bude dalej nalsedovat...a vyslo aspon po tomto vsetkom?cakas babiku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre