Hormonálny profil a vaše skúsenosti

matrinka
10. máj 2007

ahojte snazilky,
poradite mi?
urcite ste viacere absolvovali vysetrenie HP.V prvej faze mi brali krv na 5. den a v druhej faze na 23.den - kedze mam cyklus cca 30dnovy. Avsak ovu bola posunuta ( meriam BT) co znamena ze mi bral na 5.den od OVU. Nie je to skoro? Snazime sa uz rok a nedari sa ☹ mavam spinenie pred mrchou a preto mi robi HP ci nemam oslabenu funkciu zlteho telieska.Ale gyndos uz hned z HP z prvej fazi povedal, ze progesteron je OK. Dokonca ma nechcel poslat na odber po OVU ale som ho presvedcila...
inak prajem skore otehulkovanie 🙂

kacicqa
11. mar 2011

@kamillka100 ajaj... taq endo si pekne odskrtni.. co planujesh teraz...? Ja idem na endokrinologiu az 23tieho skontrolovat prolaktin... dufam, ze uz bude oki..aj ked je vysoky tak ovulku mavam..lebo progesteron je uz par mesiacov po sebe oki...

kamillka100
11. mar 2011

@kacicqa ahoj ty si z BJ, aj ja som 😀

kamillka100
11. mar 2011

@kacicqa preco si mam endometriozu odskrtnut, na 100% ju nemozem mat?, planujem ist 21.3 do CAR KE, nic mi ine neostava ☹ , dlhsie uz nebudem cakat

kacicqa
11. mar 2011

@kamillka100 tou endo som myslela endokrinologiu :o))))) Ktory CAR si si vybrala?
Ja som z okresu BJ, no teraz byvame uz 8 rok v KE..

kamillka100
11. mar 2011

@kacicqa aha, ku dr. hermanovi, odporucila mi ho kamoska, vraj je dobry,uvidime 😉 , ja som pochopila, ze endometriozu, tak endokrinologiu vyskrtavam z moznosti, gynekologa tiez a ostal mi len dr. herman, nemam na vyber ☹

kacicqa
11. mar 2011

@kamillka100 neboj, mozno to bude len nejaka drobna hlupost... A Hermana tu uz vyxvalilo tolko ludi, ze asi fakt vie co robi... Jo a mm je oki? U nas vyzera ze problem je aj tam...aj ked po prvych vysetreniach sa nic neukazalo...az pri podrobnejsich..

janielik87
29. máj 2011

Zajtra idem na HP tak som si citala, co ste tu babeny popisali. A zacinam sa toho obavat :( Akoze budem rada, ked budem o sebe co najviac vediet, ale tiez mozem zistit aj nemile veci a to by teda nepotesilo... Drzte palce. Ja idem piaty DC nalacno rano. 🙂

monana
29. máj 2011

@janielik87 ja som bola na HP v mesiaci, kedy mi brali krv na 5 DC a potom na 21 DC, priniesla som na vyhodnotenie doktorke aj moj graf, ze som mala ovu na 23 DC http://www.fertilityfriend.com/home/2c98af , ona, ze to nebola ovu, ze som podla HP nemala ovulaciu, a ze to sa len dviha progesteron aby sa mi spustila MS. A vies co? Ja som v ten mesiac zostala tehu 🙂, uz som mala predpisane lieky (clostyl a dufaston). Tak, ja by som ti poradila, nebrat to tak doslova a hlavne sa netrapit. Viem, ze je to tazke, my sme sa snazili vyše roka a ked som sa zmierila s tym, ze to nejde, tak to vyšlo 😀

janielik87
29. máj 2011

@monana No ja uz beriem duphaston (nasadila mi ho minuly mesiac) ale nesnazime sa vobec dlho (len druhy cyklus. Zacala som si merat BT (ale minule som zrejme mala anovulak http://www.fertilityfriend.com/home/350f87 , aj ked FF vravi inak...mala som neg. ovu test). Duphaston mi dala, lebo som mala vselijake dohadzane cykly, tak ze upravime. Snad ovu tento mesiac dorazi... 🙂 ci uz podla HP, ci aj nie 🙂

lisian
14. sep 2011

ahojte 🙂 chodi sem este niekto? potrebovala by som poradit s HP,,,najde sa nejaka dobra dusa? 🙂

micak
7. jan 2012

ahojte !
dokazu mi v horm. profile zistit poruchu stitnej zlazy ? ak nie, ake hodnoty, resp. vysetrovane veci by mohli nabadat k poruche SZ ?
dakujem !

lagunasa
14. aug 2012

ahojte. tak já som sa prave dnes objednala na zajtra ( 4.dc ) na HP. mám podozrenie na málo progesteronu koli dlhemu spineniu pred mrchou a iba 10dnovej lutealnej fáze. bolo by super ak by má zavolal aj na 12dc na folikulometriu. uvidim akeho gynekologa mám , či takeho co berie do úvahy aj meranie BT alebo nie. a rovno tam vybavim aj priatela aby ho poslal na spermiogram. sice sa snažíme len pol roka ale pokial sa dá prist na příčinu nějakého problémů skor tak je to len dobre.

tyli
14. sep 2012

Ahojte, rada by som sa opýtala čo znamená ak mám "nižšiu" hodnotu hormonu LH? Poradí niekto? Aké majú byť správne hodnoty tohoto hormonu?

evelin325
28. sep 2012

@tyli Aj ja mám nízke hodnoty hormónu LH a FSH, znamená to že nemáš ovuláciu, síce neviem aké by mali byť tieto hodnoty, ale viem, že keď nie sú v norme, sú problémy s ovulkou.

tyli
28. sep 2012

@evelin325 a čo ti na to dal doktor? ako to u teba rieši? mne dal na 2 mesiace Duphaston. pomôže podľa teba? keď som si prečítala príbalový leták, tak som nebola 100x nadšená z toho čo užívam.
povedal mi, že to je len prechodné 😕 čo som bola prekvapená. ja mám skôr pocit, že s tým mám už dlhší čas problém. o bábo sa snažíme už skoro rok. aj na začiatku prvého tehotenstva mi pichali nejaké injekcie na činnosť žltého telieska.

evelin325
29. sep 2012

a ja som mala presne taký istý problém, ten Duphaston sa neboj brať, to je v pohode, ešte ti radím Femibion 400 a homeopatiká, mne to veľmi pomohlo 🙂

minutka
16. nov 2012

Dievcata dr mi robil HP na 2 DC (teda 1.den som iba spinila). Nie je to prilis skoro? Ovplyvni to vysledok?

mimatomo
4. jan 2013

ahojte...prvykrat pisem do takehoto fora, hoci mam uz 42 🙂) no vsetko je raz po prvykrat ze 🙂 prosim vas o rady a nazory na moj problem a vopred vam velmi pekne dakujem 🙂 takze, ako som uz napisala, mam 42, dve uzasne deticky - 15 a 7, som stastne rozvedena a zijem s uzasnym muzom, s ktorym by som velmi rada mala este jedno babatko... v aprili som prestala brat HAK, no odvtedy sa velmi snazime...a nic ☹ partner je vyrazne mladsi odo mna, myslela som ze ked sa tie nase veky spriemeruju mohlo by to byt v poho 😉 tak neviem, gynekolog mi v marci pred vysadenim povedal ze vsetko je ok, hor sa do toho.. ale zatial nic...mam si dat spravit hormonalny profil? cakat uz velmi nemam cas... dakujem ze vsetky ohlasy a SNR 🙂

zalucia
11. jan 2013

@minutka ahoj a aký si mala výslekok, nepýtala si sa potom či to nemohlo ovplyvnit ? neviem či špinenie sa ráta ako den cyklu.......

minutka
11. jan 2013

@zalucia vysledky som mala OK, ale ci to ovplyvnilo vysledok, to som sa uz Dr. nepytala,tak neviem. Snad nie kedze boli testy OK 🙂
@mimatomo mas uz nejaky ten rocik (neber to vzlom ! ) a i ked uz mas 2 deturence,tak by som to zacala riesit u lekara, teda v pripade, ze velmi chcete babo. Mam podobnu skusenost v mojom okoli 37 rocnej mamicke sa rok nedarilo, lekar dopomohol a uz maju krasne dievcatko. drzim palce

ivi35
12. jan 2013

Aj my sme sa snazili par mesiacov ked mi lekar poradil pristroj cyclotest baby, ktory ohranicuje plodne a vysoko plodne dni. Meria sa bazalna teplota pocas cyklu. Je to ovela jednoduchsie ako si merat len s teplomerom a zapisovat si data. Tento pristroj to urobi za mna 🙂, verim, ze sa to coskoro podari! http://www.otehotniet-cyclotest.sk/
Kamoska to ma tiez a uz otehotnela pomocou cyclotest-u ! 🙂

mimatomo
13. jan 2013

@minutka dakujem, a co presne lekar spravil? ja som bola minuly tyzden..iba sa zasmial..povedal ze to je dlhy proces zistit ci este ovulacia prebieha,..ze ked mam pravidelny menzes tak asi hej...ze bude treba zacayt tym ze sa vysetri patrner...a ye mam ist na uzv a potom uvidime...celkom mi pripadalo ze sa mu to ani nechce nejako riesit...povedala som mu ze som si kupila nejake doplnky vyzivove na podporu otehotnenia a aj na tom sa smial :((

minutka
13. jan 2013

@mimatomo no hned by mal urobit hormonalny profil, potom par krat usg vysetrenie, a tak zisti ci mas alebo nemas ovulku, nasadi ti lieky, ak nazaberu tak manzel pojde na spermiogram a potom neviem... tento konkretny priklad poslali ich do CAR v BA a isli na umele, lebo u partnera zistili problem. Ale ak sa Ta ujme normalny lekar, tak v dnesnej dobe nie je problem taketo veci vysetrit, podla mna tvoj lekar nema OK pristup

mimatomo
14. jan 2013

@minutka dakujem...no mne povedal ze HP robit nebude lebo kedze mam uz dve deti tak HP je ok....tak fakt neviem co si mam mysliet o tom...

minutka
14. jan 2013

@mimatomo suhlasim so zdravotnou sestrou zo stranky livedoctor ,kt.v jednej diskusii tvrdi "to, že ste splodili jedno dieťatko neznamená, že ste plodní aj teraz v tomto veku." Takze ja si nemyslim,ze urobit HP je blbost,skus si ho vypytat,hadam mame na tieto vysetrenia narok

weru3ka
14. mar 2013

@miculienka mozem sa psytat ci si sa objednavala sama od seba do tej lubochne?alebo ta poslal doktor?mala by som zaujem o poriadne vysetrenie dakuem🙂

miculienka
14. mar 2013

@weru3ka - mňa poslala dokina z gyndy , vypísala mi papier na vyšetrenie ale musela som si tam zavolať a objednať sa , dali mi termín a prišla som tam s tým papierom od gyndy , myslím, že bez výmenného lístka to nejde , musí ťa odporučiť doki 😉

katika232
19. máj 2013

ahojte.chcem sa spýtať mám ísť na krv do centra počas cyklu.zajtra a to bude 3 dc.lenže kočeny to už ja nebudem moc krvácať,bo mám slabé.vadí to?

weru3ka
19. máj 2013

@katika232 ale to vobec nevadi myslim ze to stym ani nesuvisi nie?🙂

katika232
19. máj 2013

@weru3ka ahoj,ja neviem ale čo som čítala medzi tým tak to asi stým nesúvisí,tam zaleží asi skôr ktorý deň cyklu si,nie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre