Hormonálny profil a vaše skúsenosti

matrinka
10. máj 2007

ahojte snazilky,
poradite mi?
urcite ste viacere absolvovali vysetrenie HP.V prvej faze mi brali krv na 5. den a v druhej faze na 23.den - kedze mam cyklus cca 30dnovy. Avsak ovu bola posunuta ( meriam BT) co znamena ze mi bral na 5.den od OVU. Nie je to skoro? Snazime sa uz rok a nedari sa ☹ mavam spinenie pred mrchou a preto mi robi HP ci nemam oslabenu funkciu zlteho telieska.Ale gyndos uz hned z HP z prvej fazi povedal, ze progesteron je OK. Dokonca ma nechcel poslat na odber po OVU ale som ho presvedcila...
inak prajem skore otehulkovanie 🙂

elje
6. aug 2013

Ahojte
Boli mi robene 3 odbery - 4dc, 13dc a 24dc. Neviem sa zorientovat vo vysledkoch a moj gynekolog mi povedal len tolko, ze vsetko je v norme a odporucil ma do CAR. Moje vysledky:
4dc: FSH 4.99, LH 4.4, estradiol 46.00, progesteron 1.10, prolaktin 14.7 a testosteron 0.306.
13dc: FSH 5.85, LH 9.6, estradiol 88.0, progesteron 0.67, prolaktin 11.7 a progesteron 0.369.
24dc: FSH 5.93, LH 13.7, estradiol 64.8, progesteron 1.30, prolaktin 14.0 a testosteron 0.306.

Ovulaciu som mala az na 31dc, cize 7 dni po poslednom odbere. Chcem sa spytat ci by som mala zvysit/znizit hodnotu niektoreho hormonu ak s tym mate niektora skusenost.

Dakujem

lorry
14. aug 2013

Ahojte baby mam pco, 29 rokov menezs nedostavam len po liekoch a voalkedy som dostala aj po injekcii uzivam inofolic 3 mesiace...doktor mi zobral krv na hormony chce porovnatt ci mi zabera inofolic takze pocas jeho uzivania mam takyto profil :Estradiol- 121,7 , Progesteron-1,69 ,Testosteron- 1.,92 ,Luteinizacny hormon- 15,9, Prolaktin- 7,42, FSH- 6,40 Sulfat -3.,46. na to ze nemam menzes mi povedal ze aj to sa stava ze nevedia prist na to kde je chyba bud budem bez menzesu alebo uzivat antikoncepciu . Mam ovela lepsie vysledky po uzivani inofolicu aj sliznica bola vysoka a menzes sa nedostavil len vytok hnedy 2 dni ? Viete mi poradit ci su dobre tie vysledky a co by ste mi poradili ohladom menzesu ?

silica
17. júl 2014

ahojte,prosim o radu, chcela by som si dat spravit hormonalny profil, kedze planujeme babo, a v minulosti som mala vazne zdravotne problemy, a aj som potratila, takze rada by som spravila maximum pre to, aby som otehotnela a uspesne to dotiahla do konca. ako to funguje? ktorý den cyklu sa chodi na krv? dakujem

mmichael
2. mar 2015

neviete mi niekto povedať, čo to signalizuje, alebo čo spôsobuje znížená hodnota luteinizačneho hormonu?doktork sestre nič nevysvetlil, tak googlime

majuska72
15. aug 2017

Ahojte, pred týždňom mi brali krv na hormonálny profil, ale výsledky mi ešte dr. Nevolala. Myslíte, že ich ešte nemá, alebo jej mám zavolať ? Ďakujem

pipina19
19. sep 2017

Ahojte viete ktorý den sa chodí na hormonalny profil?dakujem

jaruskatt
9. okt 2017

@pipina19 mne dr. hovoril že na 3.deň menzesu

jaruskatt
16. okt 2017

Ahojte. Vo štvrtok som bola na odberoch na HP (3.DC), dnes poobede mám volať na výsledky. Vy ste boli ešte aj 2.x na odberoch?

adma11
5. nov 2018

Zajtra mám ísť na odber na hormonálny profil (4 deň cyklu), ale ja mám tento mesiac úplne že slabucky menzes. Môžem ísť? Alebo odber musí byť počas intenzívneho krvácania?

sasi0206
23. mar 2021

@ika_ba skús ešte hematologa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre