Hormonálny profil a vaše skúsenosti

matrinka
10. máj 2007

ahojte snazilky,
poradite mi?
urcite ste viacere absolvovali vysetrenie HP.V prvej faze mi brali krv na 5. den a v druhej faze na 23.den - kedze mam cyklus cca 30dnovy. Avsak ovu bola posunuta ( meriam BT) co znamena ze mi bral na 5.den od OVU. Nie je to skoro? Snazime sa uz rok a nedari sa ☹ mavam spinenie pred mrchou a preto mi robi HP ci nemam oslabenu funkciu zlteho telieska.Ale gyndos uz hned z HP z prvej fazi povedal, ze progesteron je OK. Dokonca ma nechcel poslat na odber po OVU ale som ho presvedcila...
inak prajem skore otehulkovanie 🙂

pipussa
22. jún 2009

Chcem sa opytat, ci pri beznom hormonalnom profile, ktory sa robi 23den cyklu zisti lekarka, ci by som bola tehotna ....... ? / ked zistuje prolaktin, estrogen a progesteron /..... Tehotentvo sa da zistit len testom z krvi, kde sa zistuje HCG ? alebo aj nejake ine latky sa v tele menia....

alabu
20. júl 2009

ahojte..viete mi povedat ktore konkretne hormony sa vysetruju pri hormonalnom profile? 😉

guiri
21. sep 2009

Babenky, mohli by ste mi povedat, v ktorej dennej hodine ste boli na testoch??'Lekarka mi zabudla totiz povedat, ci treba ist rano alebo je to jedno...
Dik moc

bublinka11
21. sep 2009

Ahoj Guiri...podla mna treba ist rano na lacno. Ja som tak isto bola!

lienka79
21. sep 2009

alabu...pokieal viem..tak estrogen,progesteron,testosteron,prolaktin a urciye dalsie...ostatne neviem...ja si pamatam tieto,lebo neboli ok...ňguiri..zalezi,na ake odbery iders..HP alebo?
ak ano..je to jedno...nemusis ani na lacno ist...ved ti nejdu robit cukor,ale hormony 😀
Dolewzite je klen dodrzat dev pocas cyklu..
Ja som tusim chodila 5.den (a 21?? 😅 ..nepamatam)

miculienka
21. sep 2009

no ja som bola dvakrát a vždy ráno nalačno mi kázali, bola som v ľubochni a tam sú na to odborníci , vyšetrujú sa tieto veci : tyreotropín, trijódtyronín, tyroxín, prolaktín - na ten pozor , progesterón, estradiol, luteinizačný hormón, folikulostimulačný h., dehydroepiandrosterón, sex hormon, kortizol, testosterón, kalcium, fosfor, horčík, tak asi toľko. pri nás čo sa snažíme potehotnieť je dôležitý prolaktín, ak je zvýšený hrozí neplodnosť, dôležité je nestresovať sa, lebo tým sa zvyšuje 😉

lienka79
21. sep 2009

prilaktin bol aj moj problem 😠 uzivala som hormony

miculienka
22. sep 2009

môj kolíše 😒

lienka79
22. sep 2009

ja som mala zvyseny....hormony to upravili a potom som uz nemusela ani uzivat..neajoo sa to ztovnalo..Inak som mala aj zvyseny testosteron a nizsi progesteron... 😕

miculienka
22. sep 2009

ja som mala ešte tyreotropín zvýšený, ale len prvýkrát, potom som mala vynikajúce výsledky, a teraz musím skúmať ďalej prečo mimi nechce prísť, teda idem na laparo 😖

lienka79
23. sep 2009

tak drzim palceky 😎

puska16
23. sep 2009

ahojte babulky, ja mam tiez otazocku...a to, zijem v nemecku a taktiez sa snazime uz rok a pol skoro, jedine co mi urobila moja dotorka je hormonalny profil, ale to len na 10den po mrche mi odobrala krv a to bolo vsetko, ziadne 3x ako pisete a este mi kukla aj vystrenia stitnej zlazy, resp, ten hormon a bol tiez v poriadku...tak to potom asi nebol hormonalny profil ze??? ☹

lienka79
23. sep 2009

ale abo..myslim,ze bol...
len tu ,pokial viem...sa robi 2x.. 5. den a 21 (???), asi aby vedeli,ako kolise hladina hormonov v priebehu cyklu. A stitna zlaza je tiez casto problem....
nerobila ti ultrazvuk...folikulometriu...ci mas ovulacny cyklus?

miculienka
23. sep 2009

puska - mne vyšli prvé výsledky zle, tak ma hneď objednali na kontrolné vyšetrenie. inak podľa normálu by ťa mala poslať aj na folikulometriu, genetické vyš., muža na spermiogram a ak bude všetko ok, tak nakoniec na laparoskopiu - to je štandardný postup

puska16
24. sep 2009

lienka79 - ano robila mi ultrazvuk, povedala mi, ze jej sa zda ze moje vajecniky su v poriadku, ale folikumetriu mi nerobila, este sa ma opytala ci si meriam BT tak som povedala ze ano, a pak sa len opytala ci mi teplota vystupi aj nad 37, jasnacka vystupi...a tak povedala ze v nemecku je standard ze sa skusa 2roky a pak sa zacne nieco riesit, lenze ja bych chcela riesit uz teraz, pretoze mam uz 29 a pol a prosto viem ze na babo som uz pripravena aj s muzom...asi tam opat zabehnem...

mariynka
9. nov 2009

kocky, urobi mi HP gynekolog na poziadanie??? 😕 😅 😉 odmlada mam nepravidelny cyklus, teraz opakujuce sa cysty na vajecniku a neuveritelne bolesti jedneho prsnika ☹ ☹ myslim, ze za tym budu hormony 😒 ☹

katkaajurko
14. jan 2010

ahojte - viete sa mi niekto na to mrknut? mam PCO a dnes som bola na odbere - som 5 DC

LH 3,9 (2,4-6,6)
FSH 4,8 ( 3,4-21,6)
Estradiol 94 ( 77-921)
progesteron 0,5 (0,3-0,95)
Prolaktin 24,3 ( 1,2-29) ???? norma inde co som nasla ale je do 13,4???
testosteron 3,18 ( 0,45-3,75) norma inde od 0,07 do 0,65 ???

katkaajurko
14. jan 2010

nikto? 😕

riana12
14. jan 2010

ahoj Katka, no poradit ti neviem, ale spytam sa ta, doki ti dal k tomu nejaky komentar?

ja som minuly cyklus bola tiez na HP, 5DC, hodnoty neviem, lebo doki mi len sms zaslal s tym, ze vysledky su ok... idem na kontrolu o 2 tyzdne, tak az potom sa budem moct na to pozriet...
inac sa mi ale nezda, ze by to malo byt ok, ked mi cykly skacu ako dive... jeden cyklus 13 dni a hned nato dalsi 35 dni... mala som cystu, 4 cm, ale ta mi uz asi praskla... mozno to bolo len kvoli nej a po prasknuti sa hormony dali do poriadku? 😒

katkaajurko
14. jan 2010

sukromny odber toto bol - k dokine s tym idem az vo stvrtok

riana12
14. jan 2010

aha a aj tak ti nedali k tomu nejaky komentar? tak potom treba pockat do stvrtku, to nie je tak daleko 😉

katkaajurko
14. jan 2010

riana mozno ano..

ja mam asi zvyseny ten prolaktin..vyzera to tak

gerdusha
10. feb 2010

ahojte, chcem trochu ozivit tuto temu. lekar z CAR mi dal ziadost pre svoju lekarku na hormonalny profil, aby som kvoli tomu n emusela cestovat X km do CARu.

Chcela by som poziadat svoju obvodnu lekarku, myslite, ze bude suhlasit?

jerryjanka
10. feb 2010

myslim že tieto odbery ti urobi skôr gynekolog než obvodačka - s tym som sa teda nestretla ale spytať sa jej môžeš

gerdusha
10. feb 2010

v com by mohol byt problem? poistovna by jej mohla robit problemy so zaplatenim?

gerdusha
11. feb 2010

ma niekto dalsi skusenosti s hormonalnym profilom?

ja som si to nakoniec u svojej obvodnej lekarky vybavila. ale podla vsetkeho mi budu brat krv iba 3. DC...cize iba 1x v cykle.

co ostatne? aj vam brali iba 1x? alebo vsetkym 2x?

makovicka53
11. feb 2010

gerdus...ja idem zajtra prvy x na HP a to mam 3 den cyklu...potom asi na 13 den a potom na 23 den...priatel mal spermie v poriadku takze sa ide zistovat pricina vo mne ☹

gerdusha
11. feb 2010

fiha, dokonca az 3x v cykle? hmmmm

v kazdom pripade drzim palce

makovicka53
12. feb 2010

gerdus dakujem...vysledky budu cca zajtra ale mne staci vediet az ked pjdem o 10 dni znovu na odber...sestricka mi povie co a jak...dala som si vysetrit aj hormon na stitnu zlazu 🙂 ....ma niekto podobny problem ako ja?

katkamarek
12. feb 2010

makovicka, tak 3x je uplne idealne, a kto ti robi odber?
Ja som bola u endokrinologicky a mne robila odber na 5 DC a 22 DC.

gerdushka, raz je malo, vypytaj si listok na endokrinologiu a na tvojom mieste by som zrusila aj ten odberu o obvodnej a riesila to uz celkovo, obvodacka nema skusenosti, ona ani nebude vediet ako dalej, keby bolo nieco zle.
Robi sa to preto trikrat, lebo na zaciatku, v tzv. folikularnej faze, kedy sa zistuje ake mas hormony, ktore podporuju rast folikulu, potom v ovulacnej faze, kedy sa zistuje, ci mas ok hormony na ovulku a potom po ovulke v tzv. lutealnej faze, kde sa zistuje, ci mas dostatocny progesteron a osatatne hormony potrebne na uhniezdovania vajka atd. Ale minimalne by sa malo vo folikularnej a lutealnej faze robit, v ovu faze sa velmi casto nerobi, neviem preco.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre