Idiopatická sterilita

alianka33
27. okt 2017

Ahojte baby, prosím Vás mali ste niektorá túto diagnózu a podarilo sa Vám otehotnieť ? Za ako dlho? A prirodzene, alebo ivf? Poprípade koľký pokus ivf Vám vyšiel? Zistili ste aj čo Vám vlastne bolo, alebo sa proste len 'zadarilo' ? Ďakujem za každý komentár 😚

bobulazelena
28. okt 2017

@alianka33 my sme mali idiopaticku ale nakoniec nam prisli na pricinu v ramci reprodukcnej imunologie v nitre u dr. Dzurillovej. Po liecbe sa zadarilo prve IVF a prvy ET. Chcem tym pobedat, ze ci urcite mate vsetko vysetrene a ci isto to bude idiopaticka.
Drzim palce.

alianka33
autor
28. okt 2017

@bobulazelena určite nemáme všetko vysetrene, vždy je nejaká príčina, len nie vždy sa nájde a vtedy to takto zaskatulkuju... 😑 reprodukcnu mám vraj dosť podrobne porobenu, a tam sa nič nenašlo.... gratulujem, že ti vyšlo hneď prvé, len ty si vlastne našla chybu a mohla si ju liečiť. To by som aj ja konečne chcela 😑

catherinah
28. okt 2017

@alianka33 genetika, hematologia, endokrinologia?

bobulazelena
28. okt 2017

@alianka33 dakujem. Veru je to jednoduchsie ked clovek vie kde je problem.
Drzim velmi palce. Ja som mala urobenu endokrinologou, hematku, bola som na laparoskopii a hysteroskopii a tu imunologiu.

alianka33
autor
29. okt 2017

@catherinah áno, toto všetko máme. Už sa cítim ako idiot, väčšinou každému niečo nájdu, len ja kade chodím tam mi hovoria že som zdravá ako rybicka... normálne by sa z toho človek tešil, len ja už mám na to nervy... lebo niečo je zle a ja nevieeeeem čo 😖

catherinah
29. okt 2017

@alianka33 niekedy ani nemusi byt nic zle, resp. je to nieco nezistitelne. Kde si bola na reproimunologiu?

alianka33
autor
29. okt 2017

Tu v BA v Imunovitale, zároveň na hematologii u Drakulovej, vraj v tele nemám žiadny skrytý zápal, nemám alergiu na spermie, trofoblast, bunkova imunita je v poriadku, nk bunky mám hodnotu 12, čo je vraj úplne super... vajcovody mám plne priechodné a aj steny maternice mám vraj úplne hladké, sliznica aj bez liekov dorastá tak ja už neviem... a stitnu mám tiež ok. Idem tento cyklus chodiť ešte k chiropraktikovi, nech mi skúsi niečo s panvou spraviť ak je možno tam problém a kúpila som si gynex. A v decembri pôjdem na druhé ivf už aj keď nič nezistim, proste to risknem aj bez liečby, lebo čas uteká a mladšia už nebudem 🤔🤔😃

bobulazelena
29. okt 2017

@alianka33 specificku bunkovu imunitu imunovital nevysetruje. Odporucam doplnit v medicentrum dzurilla v nitre alebo v presove Alda tusim sa to vola.

alianka33
autor
29. okt 2017

@bobulazelena ☺ bunkovu imunitu mám vysetrenu, pytala som sa priamo na nu. Či je ešte nejaká špeciálna?

alianka33
autor
29. okt 2017

@bobulazelena je to niečo iné ako t- lymfocity +cd3+ cd4 alebo cd8? Aj b-lymfocity mám v norme. Tak neviem... vieš akú má skratku tá bunkova, nech si to pozriem v papieroch? Dikyyy

alianka33
autor
29. okt 2017

No tak som to našla. Je to Adla, ale taktiež vyšetrujú len tie biele krvinky voči trofoblastu a spermiam. A to mám 🤔 nič specialnejsie som tam nenašla https://alergoimun.sk/lif-vysetrenie-bunkovej-i...

bobulazelena
30. okt 2017

@alianka33 mozem ti pohladat moje vysledky a poslat do spravy. Ale myslim ze tam je to napisane len slovne ze bunkova imunita voci spermiam partnera a voci cudzim spermiam a voci trofoblastu.
Ja som bola v tej nitre.

bobulazelena
30. okt 2017

@alianka33 aj ked lepsie ked ti to posle niekto iny lebo nam nerobili komplet lebo co to som mala uz porobene. Ale napis do skupiny reprodukcna imunologia a tam ti baby urcite poslu niektora.

alianka33
autor
30. okt 2017

@bobulazelena vďaka, ten trofoblast tam mám ručne napísaný a tú bunkovu mi ukazovala na tieto skratky že je to ono. Aj na nete to je tak, ale skúsim sa ešte v tej skupine teda popytat. Vdakaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre