Imunologické vyšetrenie Praha, Plzeň alebo Helios?

poka
26. apr 2008

ahojte vsetci,
prosim Vas mam dilemu, vzhladom k tomu, ze som uz 4x potratila, sama si chcem dat urobit tieto vysetrenia, len dozvedela som sa, ze v plzni sa skor specializuju na potracanie, neviete niektora ci to je pravda?a dalsia vec vraj to robia aj v martine v heliose?prosim Vas ak mate nejake info dajte mi vediet.
dik

evamik
26. apr 2008

Ahoj Poko, já samozřejmě nemám srovnání, ale v Plzni to dělá Doc. Ulčová-Galová, kt. publikuje a přednáší imunologii i v zahraničí a je fakt asi největší český odborník... Takže bych šla asi tam.
Můžu se zeptat, proč. si to chceš nechat udělat sama - po 4 potratech by Ti to určitě zaplatila poj. Já byla na imuno i bez potratu a bylo to kompletně hrazený! 😕

ilonap
26. apr 2008

evamik souhlas. Já jsem potratila 3x, pak mě léčila Doc. Ulčová-Gallová a napočtvrté se to konečně povedlo jen díky ní. Vřele doporučuji. 😉

evamik
26. apr 2008

Tanit, mně to nejde otevřít - můžeš jen ve stručnosti napsat, o co jde? 🙂

ilonap
26. apr 2008

jj, slyšela jsem, že i Madar v Podolí to dělá..

tanitta
26. apr 2008

ked ti to nejde na priamo tak si to skus skopirovat a vlozit hore.... do listy... a enter.... mne to funguje.... ide.. o princip imunologie... dr. madar tam spomina aj tu dr ulcovu..... take zhrnutie imuno...info...

evamik
26. apr 2008

Díky, já jsem občas trošku natvrdlá! 😉 Zajímavý...

ilonap
26. apr 2008

poka máš IP 😉

barag
26. apr 2008

poka mě tahle vyšetření dělá paní doktorka na imunologii, nedělají to jen v těchto specializovaných centrech, chodila jsem už před plánovaným těhotenstvím na tuhle imunologii a shodou okolností na tom pracovišti dělají i reprodukční imunologii. já sama sem dvaktrát potratila, na Podolí by mě vzali až za čtyři měsíce a tady jsem čekala necelé dva, za dva týdny budu znát výsledky(teď už za necelý týden) a podle toho bude paní doktorka pokračovat dál v pátrání, těch příčin totiž může být fakt hodně

http://www.imumed.cz/reprodukcni_imunologie.html

opravdu není nutné jít jen buď do Plzně nebo do Prahy Podolí, přeju hodně štěstí a ať dobře pochodíš

andys004
27. apr 2008

Ahoj holky já už tato vyšetření mám za sebou delší dobu.Chodila jsem do Motola a tam mě poslali k MUDr. Madarovi,ale objednací doba byla půl roku tak jsem se sama objednala v Plzni u Doc. Ulčové-Gallové a tam jsem čekala pouze měsíc.Je to super doktorka můžu jen doporučit.Důvodem mého vyšetření byli dva potraty,dnes mám krásného a hlavně zdravého klučinu 😀 .Tak holky do toho a půl je hotovo hodně štěstí 😉 😀 😉

christla
27. apr 2008

Ahojky!
Tak mě toto vyšetření teprve čeká. Žádanku od své gyn dr jsem dotala teprv teď v pátek a v pondělí se chci objednat. Budu se objednávat do Podolí.
Moje doktorka mě upozornovala na to, že tam jsou dlouhé objednací doby, ale teda pevně vřím, že nebudu čekat půl roku. ☹
Jinak mi taky říkala, že si můžu zajet do Plzně, ale pro mě je to hodně z ruky a nemám se tam jak dostat.

evamik
27. apr 2008

Andy, a můžu se zeptat - co Ti zjistili jako příčinu těch potratů??

arizona
27. apr 2008

neviete mi poradiť? zatiaľ som tehotná nebola, ale už niekoľkýkrát sa liečim na oslabenú bunkovú imunitu. môže
byť aj toto príčinou toho, že sa nedarí? ešte je skoro sa rovno pýtať, lebo sa snažíme veľmi krátko (ale aj veľmi presne 😅 ), ale teraz sa tu načala táto téma, tak nech nezabudnem 😎

christla
27. apr 2008

Arizona, mám stejný problém jako ty. Už dva roky se léčím na oslabenou buněčnou imunitu. Nevím, jesti to má vliv na otěhtnění, to se dozvím až o vyšetření. Jednou jsem otěhtněla, ale otratia.
Můj osobní názor je, že to na to vliv mít bude.

arizona
27. apr 2008

christla, ďakujem za odpoveď, aj keď veľmi nepotešila 😒 ty si s tým mala nejaký súvis alebo to lekári ukončili tým, že veď sa stáva? 😝 a po akom dlhom snažení sa vám podarilo otehotnieť? prepáč, že sa tak pýtam, ale nikoho v takomto "stave" nepoznám... nech ma/nás nič neprekvapí 😕

christla
27. apr 2008

Nevadí, že se ptáš, ráda ti odpovím.
souvilost mezi nedostatečnou buněčnou imunitou a potratem nebyla stanovena, prostě potrat se stane každédruhé ženě tím to byo uzavřené.
Otěhotněla jsem po dlouhých 10 měsících. Byo to tak, že ten měsíc jsem byla opravdu hrozně nastydlá, měla jsem nějakou ošklivou virózu. No a otěhotněla jsem, ale v 6. tt jsem o mimi přišla. Nevím, jestli to s tím má nějakou suvislost nebo jen nad tím vším moc přëmýšlím, ale když to tak vezmu, všechno do sebe zapadá. Prostě si myslím, že tím, jak jsem byla nemocná a měla oslabenou imunitu, tak díky tomu jsem otěhotněla, ale jakmile se mi imunita zase začala dávat dohromady, tak to embryo to zahubilo.
Proto jsem si nechala napsat žádanku na imunoloické vyšetření. Moje doktorka si myslí, že v tomhle problém nebude, ale chci to mít černé na bílém, jak se říká......

arizona
27. apr 2008

christla: ďakujem za info, fakt! tak sa asi rovno opýtam mojej imunologičky, čo ona na to... lebo to, čo všetko sa na mňa v poslednom čase lepí (a čo som sa už vďaka tomu napočúvala od lekárov)... ale čo nás nezabije, to nás posilní, že?! 😎 😎 😎

tvojho bábätka mi je ľúto, ale ti držím palčeky, nech sa vám čo najskôr zadarí mať malé zdravé šťastíčko 😵 😵 a aj všetkým ostatným, ktorí po ňom túžia 🙂

andys004
27. apr 2008

Evamik mě zjistili trombofilii MTHFR 677T v heterozygotním stavu,takže jsem si musela od počátku těhotenství až po šestinedělí píchat injekce na ředění krve (fraxiparin 0,3ml).Nebylo to sice nic příjemného,ale zvládla jsem to i se šťastným koncem 😀 .Více o této nemoci si přečti v tématu Trombofilie je nás tam bohužel spoustu,který mají totéž a najdeš zde dost informací.Tolik informací které jsem se dozvěděla v tématu Trombofilie to jsem ani nevěděla od lékařů asi zrovna když jsem tam chodila tak drželi bobříka mlčení 🤐 .Mějte se faaajn a všem přeji ať se brzo zadaří a jste všichni zdravoučkýýý pa pa pa. 😉

christla
28. apr 2008

Tak dneska jsem se objednala na Imuno v Podolí a jdeme tam 9.července. Tak uvidíme, co se dozvíme. 😉

lenoussek
28. máj 2008

ahoj lidičky,mohly byste mi někdo prosím napsat,jak takové imunologické vyšetření probíhá?jestli se dělá najednou nebo navícekrát?Volala jsem do Plzně a paní doktorka má termín až v září.Zdá se mi to hrozně dlouho.Mám za sebou 3potraty a už bychom chtěly nějakého prcka.Prosím odpovězte mi někdo.Díky. 😎

evamik
29. máj 2008

Leni, byla jsem taky v Plzni - tady to vyšetření probíhá dost specificky... Nejdřív vám oběma vezmou krev a pak přijdeš v den ovulace - dr. Ti odebere ovulační hlen, partner odevzdá následně sperma, a tak do týdne máte výsledky... Dr. v Plzni je opravdu světová kapacita, takže bych raději vydržela, než chodit někam jinam... Jezdí sem pacienti z celé ČR.

lenoussek
29. máj 2008

Ahoj Evamik¨,díky moc za odpověď.Jsem ráda,že vím zase o něco víc.Ještě bych měla jeden dotaz.Jak dlouho trvá léčba?je mi jasné,že je to individuální,ale zda-li nevíš,jestli je to na měsíce, 😉 na roky...?

evamik
29. máj 2008

Leni, to fakt nevím... Nám nic zásadního nenašli, ale určitě to (podle mě) není na roky! 🙂

lia
29. máj 2008

ahojte,

my sme boli akurat vcera v Podoli v prahe 4.porobili nam vysetrenia,bola tam strasne mila doktorka a odbornicka,o mesiac budu vysledky a uvidime co dalej.ale bola strasne prekvapena,ze tu na SK mi nic nerobia a nechcu pomoct. 🙄

lenoussek
29. máj 2008

ahojky,asi jsem nedočkavá.Když člověk touží po dítěti a ono to prostě nejde.Všechny ty ,,tahanice,, po doktorech jsou na dlouho.My se snažíme 2 roky.Ale to jistě znáte.Asi zkusím ještě zavolat na Podolí a uvidíme,jaké mají termíny.lia jak dlouho trvalo,než Tě vzali v Praze?

nelynka
29. máj 2008

ahojte, aj ja si zajtra idem po ziadanku na imuno, chodime do Gennetu v Prahe..chcem sa objednat do Podolia..neviete mi niekto poradit ake su tam cakacie doby na vysetrenie a ake na vysledky? dakujem 😀

evamik
29. máj 2008

Leni, kdyby byl nějaký problém, tak bych Ti fakt doporučovala tu Plzeň. Doc. Ulčová-Gallová je fakt odbornice, kt. přednáší v zahraničí apod. - dělá některý vyšetření, kt. nedělají nikde jinde! 🙂

lenoussek
29. máj 2008

Tak jo,dík evamik.Je fakt,že když už na to půjdu,tak ať je to pořádně.Díky moc za rady a přeju všem hezký večer.

lia
29. máj 2008

lenousek,aj 5 mesiacov tusim 😖

lia
29. máj 2008

vysledky trvaju mesiac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre