Infolic - vedľajšie účinky a silnejší predmenštruačný syndróm

bienennest
25. nov 2016

Ahojte, rada by som sa s Vami poradila ohľadom Infolicu.

Beriem ho zatiaľ skoro 2 mesiace a spozorovala som, že odkedy ho beriem mam veľmi silné predmenštruačné príznaky (intenzívne bolesti podbruška, krížou, bolesti prsníkov, zmeny nálad) ktoré som v takejto intenzivite predtým nikdy nemala. Má niektorá z vas s tým skúsenosť?
Mali ste tiež podobné vedľajšie účinky pri používani?

V príbalovom letáčiku som žial žiadne informácie k tomu nenašla. O ďaľšiu ratolesť sa snažíme už 1,5 roka, takže rada by som dala tomu lieku šancu, som ale prekvapená týmito vedľajšími účinkami.
PS: viem, že je tu už zopár diskusii k Infolicu, tie mám prečítané ale túto informáciu som tam ešte nenašla.

maminuska
25. nov 2016

Ja som mala obdobné skúsenosti, predmenštruačný syndróm sa výrazne zhoršil , mala som také napäté prsníky , že bolo problém si dať aj podprsenku , mala som dojem že tam nosím kamene. Ďalej sa mi veľmi zhoršia pleť, akné po krku a na chrbte, nervozita ...ale úspech sa dostavil do troch mesiacov . Dnes má 2,5 roka.

lilyianka
25. nov 2016

Mne kvoli inofolicu meskal ms....tyzden...brala som ho cca 3-4 mesiace....potom som ho vysadila...tiez sa mi zda ze ma viac boleli prsia a hlavne dost dlho pred ms....

bienennest
autor
28. nov 2016

Dakujem za odpovede, som rada, ze niesom jedina, ktoru trapia tieto vedlajsie ucinky 🙂. skusim ho brat este nejaku chvilu a uvidim, ci sa to trapenie oplati ;).

cucuska
17. jan 2017

Ahojte. Ja som na tom podobne ale ako bonus mi to úplne rozhadzalo môj 28 D cyklus. Mala som ho ako hodinky A od užívania buď spinim hocikedy alebo mam MS skôr
Momentálne na 16 DC. Bola som U doktora A po sine nič nezbadal. Beriem ho od októbra A včera som ho vysadila A povedala som si že dosť. Máte niekto aj takého skúsenosti?

ema163
24. jan 2017

Ahojte tak isto beriem inofolic uz začínam 3 mesiace a tiež mam podobne skusenosti uvidim este doberiem asi posledne balenie a tiez ho vysadim...

cucuska
24. jan 2017

@ema163 tak potom nie som blázon 🙂 Možno naozaj niekomu proste nezapasuje. Som rada že nás je viac a moje telo nie je divné hihihih

ema163
24. jan 2017

cucuska to som si myslela aj ja o sebe 🙂 ale je pravda ze pred menštruaciou som 2x nervoznejsia ako som bola kym som nebrala inofolic 😀

cucuska
24. jan 2017

@ema163 aj ja som bola divná, nevrlá a strašne ma boleli prsia. ALe nenormálne. A potom to špinenie hocikedy a aj pred MS a aj po MS a proste skoro stále a naposledy MS na 16 DC. Aj také sme 🙂

crazy_girl1
26. jan 2017

Čaute kočky, pripojím sa do diskusie. Veľa ženám pomohol Inofolic k otehu, ale mne žiaľ, zatiaľ tiež nie... Brala som ho minulý rok - september/október, vtedy som sa sledovala ovu testami, merala bazálnu atď., zistila som, že mám veľmi neskoro ovuláciu a často som mala slaboružový výtok počas cyklu. O mrche ani nehovorí, dostala som ju na 24 DC, čo som v živote nemala! Vždy cyklus ako hodiny 28-29 dňový...
Tento mesiac som si povedala, že ho vyskúšam zas. Po tom, čo kamarátka otehotnela s ním a poslala mi zvyšné sáčky, som sa rozhodla, že mu dám druhú šancu. Pijem alchemilku, Inofolic aj Pyridoxín na predĺženie luteálky.
Uvidíme, či sa zadarilo tento mesiac, sledovala som sa len podľa hlienu, ovulačných bolestí. Držte päste, ak nezafunguje, určite ho vysadím (mám posledných 6 sáčkov) a už nechcem Inofolic v živote vidieť. A pritom mi ho odporučil gynekológ. 😒

bienennest
autor
26. jan 2017

@crazy_girl1 Ahoj, je to ako zo vsetkymi liekmi.. neexistuju ziadne garancie, ze zaberu. a ako sama vidis, mnohym zenam to pomohlo a niektorym zas cely cyklus postavilo na hlavu. podla studie, co som k infolicu citala sa ma skusat az pol roka a potom vysadit ak sa nepodari. Testovaci mesiac asi nestaci.
urcite sa ale treba riadit vlastnym telom a ked ho zle znasas, tak radsej skus ine prirodne latky (ako napriklad alchemiku, ktoru uz beries) na podporu plodnosti. ak chces precitaj si k tomu tento clanok, je ich zopar viac - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/
Drzim palce nech sa podari.

crazy_girl1
26. jan 2017

@bienennest Ďakujem veľmi pekne, určite si to prečítam. Možno máš pravdu, mesiac-dva nestačia, ale poviem pravdu, dlhšie sa ho obávam brať. Keď takto pôsobí v prvý mesiac, nemyslím si, že nastanú zmeny v mojom organizme...
Uvidíme, určite poskúšam, čo odporúčaš, prírodným produktom verím. 😉

bienennest
autor
26. jan 2017

@crazy_girl1 Ahoj, tesim sa ak ti niektore z tych prirodnych veci pomozu. Ja na cas z alchemiky a malinika nedam dopustit. tak som si oblubila na ich chut, ze ich pijem (podla fazy cyklu) denne a mam pri tom dobry pocit, ze robim nieco dobre pre moje telo.
Tiez uzivam uz niekolko mesiacov Maca, nakolko je to podla mojich informacii jediny prirodny liek, ktory vie regulovat hormony, hlavne prolaktin (s tym mam dlhodobo problemy).
A vdaka Agnus castus (to mi odporucil moj lekar) sa mi pekne upravil cyklus. Takze urcite vedia bylinky urobit mnoho dobreho, len to zial dlhsie trva, zato su k telu setrnnejsie.
ako dlho sa uz pokusas otehotniet?

crazy_girl1
26. jan 2017

@bienennest zlatko, 10 mesiacov. Pamätám sa, ako si mi pred časom poradila nejaké lieky-vitamíny z Nemecka, švagor ich tam aj v lekárňach zháňal, ale nemali ich, vraj len na objednávku. Tú Macu viem zohnať v lekárni? Poradíš mi? ĎAKUJEM.

bienennest
autor
26. jan 2017

@crazy_girl1 ahoj,mrzi ma ze sa to tvojmu svagrovi nepodarilo zohnat. Ja som to kupovala v nasej lekarni bez objednavky,asi som mala stastie.
Tu maca som videla predavat b bratislave v jednom bio obchode ale da sa kupit aj online napriklad tuto-https://www.bohatstvo-prirody.sk/maca-60-tabliet/
Mrzi ma,ze sa nedari. Netreba to ale vzdavat a treba ostat pozitivny.

crazy_girl1
26. jan 2017

@bienennest jasneee, nevzdávame to, raz babenky príde a bude o to viac vytúžené a lubene 😍😍😍 skúsim si to popozerat a uvidím do coho pôjdem. Ak sa tento cyklus nepodarí, tak som objednana k endokrinologovi, aby mi skontroloval štítnu žľazu, či nerobí šarapatu s hormoni. Na to by bola práve tá Maca dobrá 😃

jlp
26. jan 2017

Ja som popri inofoliku brala aj gynex kvapky na upravu cyklu a do mesiaca sa nm zadarilo. Drzim palce.

liliputka23
29. jan 2017

Ahojte chcem sa spytat mala ste niektora od inofolicu aj vedlajsi ucinok ze vam boli na odpadnutie??

bienennest
autor
29. jan 2017

@liliputka23 s tym som skusenost nemala..pravdepodobne mas nizky tlak..skus inofolic 3-4dni vysadil a pozorovat ci sa to zlepsi..aby si vedela ci je to z toho lieku alebo to ma inu pricinu

liliputka23
29. jan 2017

@bienennest no uvidim skusim vysadit a uvidim lebo pochybujem zeby somto bola tehu tak rychlo

liliputka23
29. jan 2017

@bienennest lebo mala som aj ruzovy vytok tak neviem

bienennest
autor
29. jan 2017

@liliputka23 a kolko dni po ovulacii si teraz?

liliputka23
29. jan 2017

@bienennest no neviem presne lebo mavam nepravidelnu ms a nesledujem si ovu

crazy_girl1
29. jan 2017

Tento mesiac po Inofolicu opäť krvavé špinenie od 24DC 😥 hneď som ho prestala brat. Neviem či je to mrcha, nie je, mala prísť v utorok 31.1., takto kvapkam už 3 dni. Ale doslova sú to kvapky. Stačí vložka na deň... Dufam, že mi to veľmi nerozhadze ďalšie cykly 😞😢 držte päste, idem na endokrinologiu, dúfam, že nerobí štítna šarapatu...

berginkan
29. jan 2017

inofolic su vitaminy, nie lieky. co sa tyka neziaducich, pise sa tam, ze moze upravit cyklus - cize niekomu aj rozhadzat.

berginkan
29. jan 2017

konkretne:

• reguluje metabolizmus tukov a cukrov, redukuje inzulínovú rezistenciu, normalizuje
dyslipidémiu
• napráva symptóm hyperandrogenizmu (akné, nadmerné ochlpenie, plešivosť…)
• ovplyvnením hormonálnych parametrov - redukciou úrovne luteinizačného hormone (LH) v plazme, testosterónu, prolaktínu a pomeru LH/FSH (folikulostimulačný hormón) obnovuje funkciu vaječníkov a reguluje menštruačný cyklus

alexwarring
29. jan 2017

Baby mne inofolic nesadol tiez, brala som ho od aprila 2015 par mesiacov. 28 dnovy cyklus ako hodinky uplne rozhadzal a najma skratil na 25-26 DC, co som nepotrebovala.
Tak som ho vysadila a dokopy som sa davala asi do septembra avsak zostalo mi nieco stale, den dva pred MS spinim, co sa mi nikdy predtym nestavalo.
Teraz to chodi tak 28 +- 1-2 dni v zavislosti od ovulky. Snad sa coskoro zadari a na devat mesiacov to ustane uplne 🙂

monciciada
30. jan 2017

Ahojte baby, chcem sa opytat, myslite, ze vam aj inofolik pridal na vahe??? Lebo ako sa pozorujem som strasne pribrala a neviem ci to mam pripisovat inofoliku... Dakujem

berginkan
30. jan 2017

@monciciada urcite to bude z niecoho ineho..toto preukazane nebolo

ema163
30. jan 2017

@monciciada aj mne sa zdá že som pribrala odkedy beriem inofolic ale neviem no 🙂

monciciada
30. jan 2017

@berginkan neviem z coho ineho...Ja som sa iba opytala, lebo co som ho zacala brat som 7 kg pribrala.... Zajtra idem ku gyn. tak sa opytam ze ci to moze byt aj z toho... Vazne netusim ci to je z toho alebo nie... Len som tak rozmyslala a chcela sa opytat ci niektora nema toto podozrenie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre