IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

gabika24
18. feb 2009

ahojte kočky.

pecka, tak držím palčeky, novembrové bábätko je super - my doma jedno také máme...je to slniečko 😵 😵 😵

zuzli, tak z brna dvojičky - no môže byť - budete mať doma dva poklady naraz 😀 😀 😀

lauritka, helik je fakt super a okrem iného, vďaka nemu máme doma dvojičky 🙂 🙂 🙂

tinkaza ahoj a veľa šťastíčka želám...

pekný deň všetkým 😵

tinkaza
18. feb 2009

gabika - dakujem za pozdrav, dufam, ze Helios pomoze a pevne verim, lebo musi... 🙂 juj, aj dvojicky by som rada

zuzla80
18. feb 2009

Lauri tak som nakoniec poriešila svojho gyndoša - pôjdem k nemu ako samoplatca, s tým už problém nemá. Nevieš náhodou koľko môže stať jednorázové vyšetrenie HP ako samoplatca?

Tinka v Heliku sú fakt úžasný ľudia - asi to tam poznáš, určite Vám pomôžu, máš ešte kopec možnosti pred sebou, tak to treba využiť.

Gabika môže byť 😉

lenka20
autor
23. feb 2009

ahojte zlaticka, tak uz som tu, nakuknem sice az cez obed, ale prepadli sme sa straaaasne, tak nas musim posunut hore, ja uz som zdrava, vcera prisla aj MS, takze uz len 15 dni a papam proveru 😵 😵 😵
dufam, ze ste vsetky OK, zulka, ozvi sa zlatko, dufam, ze uz tie komplikacie presli a malicke si rastie ako z vody 😵

pecka
23. feb 2009

Ahoj Lenulik, aj ostatne babulky................ 🙂 🙂 Tusim, ze sa prepadavame cim dalej tym hlbsie, trosku to tu flakame, ze?
To je dobre, ze si si chorobu odkrutila teraz, .......cez stimulku budes pekne krasne imunna na vsetky tie chripajznove vyrusy, ktore na nas odvsadial cihaju . 😠 Ja preventivne uzivam uz dva mesiace hlivu ustricovitu, tak dufam, ze pomoze. Kdybyneco....
Tak,..... uz siesty den mam proveru a od stredy pridavam aj dekac. Takze, ako pozeram Lenik, budes v tesnom zavese za mnou. 😉 Planujes ist aj na PN? Ja urcite nie, mozno dva dni po ET si vezmem dovolenku. V praci to nikto netusi a dokonca tentokrat ani nasa najblizsia rodinka a dobri znami.... citim sa takto pohodlnejsie.......

Citala som, v inej teme, ze Krajko tam od polky marca do konca nebude, vies nieco o tom blizsie?

lenka20
autor
23. feb 2009

boze pecka to mi ani nevrav, ze tam krajko nebude.... mna trafi, ja gatovu nechceeeeeemmmmm 😲 😲
nevedela som o tom nic, ale budem asi zajtra volat do heliku, tak sa opytam...
ja sa teraz na PN nechystam, cez stimulku vobec a po ET mozno budem doma, ale hlavne preto, lebo mangel bude mat dovcu, tak aby sme mohli byt viac spolu kym mi odide...poriesim to asi dovolenkou... tiez teraz nikomu nevravim, vlastne ani o brne v praci nevedeli a citila som sa lepsie... viem, ze to myslia dobre, ked sa pytaju co a ako, ale mam dost problemov sama so sebou, nie este vysvetlovat okoliu... takto je to menej stresu 😉

pecka
23. feb 2009

lenka IP

kada
23. feb 2009

cafko tak vam drzim palce ahoj pecula pamatas si ma este 😀

pecka
23. feb 2009

ahoj kadus 😉 , jasne, ze si na teba pamatam, akoze by nie. Ako sa vam dari? Dufam, ze ste zdravi. Dlho sme sa nevideli, ze? 😉 Riadne to leti, uz mate skoro 9 mesiacov!!!!
Drz silno palciska, nech to uz konecne zaberie!!!!! 😵 😵 😵

kada
23. feb 2009

mame sa super neboj stale vas citam a jasne ze budem drzat malce aj bonuso a tento mesiac nemame devet az na dalsi bude mat desat lebo 29 februar neni 😀 😀 😀

lenka20
autor
23. feb 2009

jeeeej, ahoj kaduska, no veru, teba sme davno nevideli, vybrala si malemu spicove meno 😵 😵 😵

kada
23. feb 2009

no jasne musel musi mat take meno vsak je s petriho misky 😀 😀 😀 😀

lenka20
autor
24. feb 2009

dobre ranko, akosi spinkame babule 😵
ja idem dnes volat do heliku, dufam, ze ziadne neprijemnosti sa nedozviem, MS v plnom prude, uz nech je po nej, brusko ma boli ako kona 😠

lenka20
autor
24. feb 2009

😵 😀 spionazna sluzba zistila, ze dr.mcgyver ma dovolenku od 9.3. do 22.3., takze ked ja budem uz potrebovat sono tak uz tam bude 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pecka
24. feb 2009

😵 😵 ahoj lenka, ty ranne vtaca a spionka v jednom 😀 , takze vyzera to tak, ze moja cela stimulka bude na dokine........, no co uz, ved som to tak aj chcela, ze 😉 , zajtra picham prvy dekac 😵 😵 .
Ty leni, v akej forme si chilli uzivala? ...to kajanske korenie v bobuliach alebo klasiku...susene chilli? Ja som stavila na tu druhu variantu a uz sa nim cpem 2 tyzdne, rano a vecer po jednom, a dost ma z toho boli zaludok, teda, aspon si myslim, ze asi to bude z neho, nevies, ake mali s nim baby skusenosti?

kada
24. feb 2009

dobre ranko babulky prajem no pecula tak ti drzim palce moc nech uz to mas za sebou a ty lenka kedy ides na v kladanie
a baby to cilli naco beriete to pomaha aby ste boli tehu?
vsak to musi stipat nie

lenka20
autor
24. feb 2009

caute caute, kaduska - no veru, malo by to napomoct zufalkam k tehu 😉 😵
pecka ja som mala tie kapsle objednane, aj som ich pri jednej stimulke papala, potom ale pri dalsej som uz nemohla, lebo som mala bolesti zaludkove a mangel mi to zatrhol, tak som ich potom posunula zulke, ktora ako vidis je stastna tehulka 😉 takze ja sa potom budem orientovat na prirodne formy, ale kedze velmi stiplave nemozem, tak papam take, ze paprickova stiplava pomazanka, stiplavy kecup, stiplava klobaska a tak... baby vacsinou nemali s tymi bobulami problemy, ked si to das s jedlom, tak je to ok... len ja som mala problem aj s tym, ze oni su tie bobule strasne velke a mne sa velmi zle prehltali, napinalo ma a tak.. takze aj preto som ich potom uz nebrala...skoda, uz nemam, ale mozno niektore babule maju este nejake zvysne, ze by ti poslali na ochutnavku, aby si si zbytocne neobjednavala cele balenie...
pecka ty mi budes musiet pripomenut kedy co sa deje, ved ja uz si to nepamatam, ze kedy sa zacina pichat dekac 😕 😕 😕 len viem, ze provera sa papa od 16.DC 10 dni....potom ma prist MS, mam ist na kontrolu a potom zacnem s gonalom... v brne to bolo teda jednoduchsie 😅

lenka20
autor
24. feb 2009

zabudla som - kaduska ja este len zacnem 5.stimulku.... takze ET bude niekedy okolo 10.4. az... este dlllllllllha cesta dovtedy 😉

pecka
24. feb 2009

lenik, takze ta bolest zaludka, je asi reakcia v norme........nie je to sice moc prijemne, ale zas ani, take, ze by sa to nedalo zniest. 😝 Kvoli babu to urcite vydrzim......, ked uz sme tolko to vydrzali..... nejake to chilli nas veru nezdola….. 😀
Som sa trochu pousmiala......ked som si precitala, ze si uz zabudla kedy co a ako........ Presne ako aj ja, tiez som zabudla, co sa kedy picha ......., ale Mikulova mi to pred dvoma tyzdnami opat osvetlila. .... aj sme si zapichali do chudaka plysaka.... 😉
....... takze 16 D.C. provera, na 23.DC decapeptyl, a okolo 28 - 32 D.C pride mrsula a hned ides na druhy den na kontrolu a aj v ten den sa dozvies, ake davky IU a kedy sa zacinaju aplikovat. Joj, som zvedava na tie moje vajcurence, ako budu reagovat na noveho stimulanta. Vkladam do neho velke nadeje 😵 .

A v Brne....ako vlastne prebiehala stimulka? To bol kratky protokol, alebo nativny..? alebo softik? Ozaj, a ako to bolo s pripravkami, oni ti doporucia, co si mas zohnat, alebo ak ti aj ostal napr. Gonal s predchadzajucej stimulky, tak si aplikujes ten? 😕 .

zuzla80
24. feb 2009

No čaute kočule 😀 😝 ,
Lenik určite si sa potešila s tou mcgayverovou dovolenkou čo? Tak to vy už s Peckou o chvíľku vo veľkom roztočíte - no dúfam, že sa pridám aj ja - ak s tým v Brne problém mať nebudú. A budeme trojkovať 😉

Pecka a tebe ako chutí provera? A už aj dekáč pridávaš - sme ťa navnadili čooooo?

Inak k tomu chilli ja som mala kapsule a pre mňa zase kapsule bola priateľnejšia forma ako chilli omáčky - mne sa z nich časom začal dvíhať žalúdok. Kapsule sú lepšie v tom, že prehltneš a máš pokoj - ale akonáhle sa to v žalúdku začalo rozpúšťať, tak pálilo všetko 😀 😀 Ešte aj dozvuky pri rannej potrebe 😀 😀 Mne síce kapsule zvýšili, ale ja ich budem potrebovať - keby som nepotrebovala, tak by som ti ich rada Pecka dala, ale....

lenka20
autor
24. feb 2009

cau zuzlik, no jasne, ze som sa veeelmi potesila 😵 😵 zatial mi to pekne vsetko vychadza 😉
peculka v brne bol soft a bolo to presne ako kratky protokol, takze bez ATK, bez dekaca, len skratka od 2.DC zacnes pichat gonal alebo cokolvek... oni sa ta opytaju ake lieky si mala predtym a aka bola reakcia a bud pouzijes lieky, ktore mas este zvysky plus ti oni daju zvysok, alebo ti skusia dat nieco co si este nemala ..... ked ti chyba tak ti dopichnu....je to tam taka pohodicka a hlavne aby sa usetrili prasule, nenukaju zbytocne drahe lieky len aby zarobili... a lieky u nich su lacnejsie ako v nasich lekarnach.....a platis vsetko az na uplnom konci, takze mas dost casu dat korunky dokopy... mne sa tam teda vsetko velmi pacilo, naozaj som mala dobry pocit z nich... no a pri poslednom softe som mala normalne davky ako pri klasickej stimulke, ale uctovali mi pausal len za soft, takze super...dokonca aj PK sme mali....
no ale peculik, my to teraz zvladneme v heliku a po surodenca mozme ist zas spolu do brna, hmmmm 😉

lenka20
autor
25. feb 2009

dobre ranko babulky, ako sa mame 😉 nieco nove 😉

pecka
25. feb 2009

😵 😵 ahoje krasavicky 🙂 , ja len tak narychlo.....u nas vo firme je nejaka dusna atmoska, tak len dufam, sa pod nami nezacnu triast stolicky 🤐 ....

Zuzlik, len si tie svoje chilli bobulky pekne nechaj, este budes veru potrebovat 🙂 , ja pokracujem v "uzivani" susenych chilli papriciek. A dnes ma dokonca ani neboli zaludok, asi si uz zvykol....no, coze mu ine ostava 😀 . A s tymi dozvukmi pri ranajsej potrebe mas pravdu...... ziadna sranda 😝 😝 .

Dnes uz picham prvy dekac, fakt, normalne mi to chybalo 😀 . No, a keby nie vas, tak idem do toho najskor o mesiac a mozno aj o pol roka....., odkladala so to teda riadne........ Ja len dufam, ze som sa spravne rozhodla, ze ....teraz je ten spravny cas.......!!!!! 😉

Lenusik, v tom Brne....no, radost stimulovat 😀 , je to paradicka, uzasny pristup. Aj tie cakacie doby su tiez super, rychlovka. Ale, aj tak dufam, ze tam predsa nebudeme musiet vycestovat. Maximalne pre surodencov, ako si povedala 😉 😉 ,

Tak je pevne verim, ze budeme o chvilocku trojkovat spolocne aj so Zuzlikom, 😵 😵 😵

papa pekny den

pecka
25. feb 2009

Este som sa chcela opytat, Zuzlik, ako si pochodila v tom labaku kvoli HP....odobrali? A tie vysledky HP potrebujes do Brna? Oni si to vyzaduju?

zuzla80
25. feb 2009

Pozdravujem vás Pecka, Lenka 🙂
Pecka s prácou to teraz vyzerá asi všade biedne - už aj u nás sa začína šuškať, že je nás veľa na takúto malú firmu, že budú prehodnocovať čo a ako ďalej. No ale veď mi aj tak o chvíľku nastupujeme na materskú 😀
A čo sa týka toho HP, tak som si ho dala nakoniec urobiť v súkromnom laboratóriu - povedala som si, že budem robiť biznis gyndošovi, keď ma takto naserkal. Tak som šla do súkromného labáku, zaplatila 29,60Eur a už mám aj výsledky - inak vyšiel mi zvýšený LH hormón - norma je do 5,0 v luteálnej fáze a ja som mala až 9,9 - netuším čo to znamená, ale snáď nič zlé. No a Pecka dávala som si to kvôli Brnu. Ja som im písala mailik, kde mi odpísal doki, že si môžem dať urobiť HP na 2-3DC, ale ak mám čerstvý tak ani nemusím - ale žiaľ čerstvý som nemala, tak som si ho dala urobiť teraz, nech sa to zbytočne nenaťahuje a môžem začať čím skôr stimulovať. Inak ak by som išla v tom čase, myslím ten 2-3DC do Brna, tak by mi ho urobili aj tam, ale konzultáciu sme už nestihali. Tak som to radšej takto poriešila.
A som rada, že nerobia drahoty s liekmi, lebo mne zvýšil ešte celý Puregon600, tak by som ho mohla využiť na stimulku. A Lenulka ma už na ňu tak navnadila, že sa hroooozne teším.

lenka20
autor
25. feb 2009

caute babule, peculik, zuzlik, to je teraz asi vsade v praci tak.. my sme zatial 1 den v tyzdni na 60% a bude to horsie, dufam, ze ma zachrani materska, ale ak nie, no tak budem domka nejaky cas, aj tak makam uz dost dlhe roky v kuse, zasluzim si oddych... a budem si platit dobrovolne nemocenske aby mi potom pripadne vysla dobra materska alebo PN..... nestresujem sa teraz pracou, ved to nie je dolezite...
zuzlik ved aj ja som mala puregon pri 1.softe od fcielky, len co mi chybalo som si dokupila u nich... potom na druhy softik sme vymysleli, ze vyskusame menopur a boli velmi pekne embrijka... to som uz potom ani nezhanala lieky cez net, lebo naozaj to neboli nejake strasne sumy...
peculik - ale ked si sa citila na pauzu tak je dlhy odklad OK, psychika je dolezita a o to viac sa teraz tesis na stimulku, dopadne to vyyyyyyborne, uz to vidim... 😵 😵 a zuzlinke v brne 😵 😵 uz sme na rade baby 😵 😝

zuzla80
25. feb 2009

Lenik veru, na čo sa stresovať kvôli práci - ta hádam bola aj bude a keď nie tak budeme využivať štát ako cigáni 😀 😀
Inak ja som rozmýšľala, že mne by možno na stimulku stačil aj Clostil, lebo pri poslednej stimulke som pri dávke 100IU mala až 23vajka a Clostil som raz užívala a tiež som na neho zvykla celkom reagovať. No ale to už hádam nechám na nich, som zvedavá čo vymyslia. A asi ani ja nebudem lieky zháňať cez net - asi to nieje až taká veľká pálka keďže sa jedná o minimálnu stimuláciu. Lenik a lieky predávajú oni v centre, alebo ti dajú recept a vyberieš to u nich v ČR lekárni?

lenka20
autor
25. feb 2009

zuzlik oni maju zasoby v CAR, normalne ta po konzultacii nabalia, daju ti lieciky a ak este nieco bude treba tak potom na kontrole ti daju dalsie... ku koncu stimulky zvyknu pridat este orgalutran - ten stoji cca 1300CZK jedna injekcia a potrebujes cca 3ks, tak jedine tie si budes asi priplacat este....a take veci ako estrofem a utrogestan - dali mi recept v CR a ja som si to vybrala v nasej lekarni ako samoplatca... ale mozno ti este nejake utrose zostali z minula alebo si to mozes dat predpisat aj svojmu gyndosovi... ale to zas nie su az take palky, balenie utrogestanu ako samoplatcu ta vyjde cca 10EUR..... ale ak by sa ti chcelo behat po brne a zhanat lekaren, tak tie recepty ti vydaju aj v CR a o nieco malo lacnejsie ta to vyjde... nam sa nechcelo uz stralagat po brne, tak sme to vyberali na SR.....
inak sranda- ked som pri poslednej stimulke mala menopur, ten sa miesa, tak mi nabalili do takeho pekneho kufrika lieky, striekacky, ihly, este aj dezinfekciu....tak som bola vyvalena, ze ty brdo, to je fakt full servis....
inak zuzlik, povedz dokimu, ze dobre reagujes aj na clostyl, mozno bude stacit, kukni na renusku - ta si po clostyle odniesla z brna dvojicky 😉 😵 😵 😵 mozno by to bolo aj lepsie pre zaciatok, nebola by si az taka zahormonovana..... u mna po clostyle boli 1-2 vajka kedysi, takze u mna to zmysel nema, ale vies, ja aj pri klasickej stimulke nemavam vela vajok, max.8-10.....

kada
25. feb 2009

ahojte babule pridala som nove foto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka20
autor
25. feb 2009

kaduska ale ja tam nic nevidim............ ze kada nema album mi pise 😕 😕 😕 to je teda divne.... asi blbne zase mrcina.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre