• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

23. mája 2011 
pecka, držím palčeky. ináč, mne pri opu v helíku prvýkrát odobrali zo 40 drobných cýst - teda aj pár väčších, mysleli, že sa budú dať nejaké použiť, no bolo len jedno vajko - aj sa oplodnilo a neuchytilo.
druhýkrát - doky povedal, že zas som tam mala aj drobné - asi do 35 - čakal už však minimálne 15 kvalitných - veľmi, no podarilo sa nejakých 10 viac-menej schopných (konštatoval po zákroku) - nakoniec z toho bolo jedno vajko prázdne, štyri zdegenerované, 2 dvojkové, dve jednotkové, oplodnili sa dve, vložili sme dve - bez predĺženej kultivácie a doma máme dve zlatíčka z dvoch vložených embryjok :grinning: :grinning: :grinning: - tým som ti chcela povedať, že aj pri veľmi ťažkom pco môžeš ostať tehu (a ty aj ostaneš - to je rozkaz!!! :grinning: :grinning: :grinning: ) - ja som toho jasný príklad. tiež som išla nízkymi dávkami.
moc na teba myslím, daj potom vedieť...

ahojte všetky, pekný zvyšok nedele. papa
8. mar 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink: Gabika ..... rozkaz, vykonam :grinning: . Dakujem, za podporu.... :slight_smile: Jasne, ze budem infoskovat, ako to postupuje dalej ........ :dizzy_face:
Gabi, chcela som sa este opytat, vy ste sa rozhodli sami, ze predlzenu kultivaciu nechcete? Alebo sa rozhodli v Heliku za vas, kedze vam ostali len 2 embrystoky? A ako si na tom bola s OHSS-kom po punkcii ??

inac dobre ranko vsetkym
:slight_smile: :slight_smile:
9. mar 2009 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.
pecka, najskôr som chodila do Ba - teda moje prvé ivf sa konalo tam. - to mi odobrali 20 vajok, 16 sa oplodnilo, et sa nekonal, lebo som mala ohss, ale len som bola doma a pila mooooc tekutín. ale bola to dosť silná bolesť (vlastne bolelo to ako šľak - ale na to sa rýchlo zabúda). bola som 3krat na ket - a ten tretí bol úspešný (alebo som im "omylom" otehotnela sama - dodnes nevieme, to je na dlhšie rozpisovanie.
v oktobri v heliku som ohss nemala, no a pri tomto úspešnom dvojičkovskom ma síce dosť bolelo brucho, niečo mi pichli aj po odbere (že som mala zväčšený jeden vaječník a tekutinu pri ňom) ale zjavne sa to potom vstrebalo.

že nechceme predĺženú kultiváciu sme sa rozhodli sami (pri tom, keď sme mali v okt. len jedno embryjko nám to navrhli sami - že načo). teraz nám ju aj odporúčali, aj sme ju mali zaplatenú - no keďže boli len dve, tak sme nechceli, aj tak sme chceli vložiť obe. síce v Heliose povedali, že ak by sme dali pk, videli by sme, či sa neprestanú nejaký 3-4 deň deliť, prípadne by sme vedeli prečo to nevyšlo a zariadili by sme sa podľa toho do budúcna. lenže my sme už boli pevne rozhodnutí, že toto je náš posledný pokus, žiadne nabudúce nebude - pretože už sme jedno zlatíčko doma mali a chceli sme sa naplno venovať jej (dve stimulky; predtým rok monitorované cykly, stimulácia clostylb., nejakými inj. a pod., množstvo ultrazvukov a stále po doktoroch) nám akurát tak stačilo. tak som im to takto aj vysvetlila a povedali, že ak naozaj už nepôjdeme pri negatívnom výsledku ďalej, tak je to fakt asi zbytočné. bolo to buď alebo. no a vyšlo to... a dvojnásobne. a sme tí najšťastnejší na svete (spolu s ostatnými, ktorým to vyšlo :grinning: :grinning: :grinning: ) a určite to vyjde aj vám... :wink:

pekný deň všetkým, malá je v škôlke a ja musím k jednému môjmu uvrešťanému chlapovi :wink:
9. mar 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
caute zlaticka, co to vidim, ze pecka ide mat super urodicku :wink: :dizzy_face: peculik, bolo by to isto prijemnejsie keby bola stimulka kratsia, ale vysledok urcite bude stat za to :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavne ze tam nieco rastie :dizzy_face:
ja od dnes papam proveru :dizzy_face: :dizzy_face: a vyletik sa kona az koncom tohto tyzdna :wink:
pozdravujem vsetky
9. mar 2009 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lenik :slight_smile: :slight_smile: , takze dnes 16.DC, :wink: :wink: :wink:

Gabika, dakujem za podrobne opisanie.... :slight_smile: , no, naozaj krasne vam to nakoniec dopadlo.......krajsie uz ani nemohlo. Dufam, ze ta budem pekne-krasne nasledovat :wink: :wink:
... a nad tou PK tiez premyslame......ak budu 1 - 2.. embryjka, dufam ze aspon tie....... tak nepojdeme do PK.
.....ved uvidime, budeme to riesit, az to pride......... a zajtra budeme mat embryologicky pohovor, tak sa tak teoreticky s nou dohodneme.
....a Gabi, este sa opytam, ak si este spominas, ake davky si mala ty? a dlzku stimulky, pamatas ???? :wink: :wink:

..... a uz ste zdravucki? Dufam, ze uz je to lepsie :dizzy_face:
9. mar 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko všetkým...
ešte nie sme úplne zdraví, ale už je to o dosť lepšie...

pecka, viem, že som začínala dosť nízkymi dávkami, asi ako ty a stimulka bola jedna z tých dlhších - neviem, či mi nerobili odber až nejaký 22dc alebo tak nejako, skôr nie... napíš, ako na pohovore. aj my by sme dali PK, keby sme mali viac embryjok. takto to príroda a PánBožko vyriešili za nás - a bolo to najlepšie možné riešenie - keď tak pozeráme na výsledok :grinning: :grinning: :grinning: . a to vieš, že budeš pekne-krásne nasledovať...

leni, pekné papanie provery a ešte krajší výletík :grinning:

pekný deň, my ideme papať mliečko :wink:
10. mar 2009 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

prepáčte, že vám sem vpadám...čítam, že sa tu rozoberá PK, tak z toho aj mávam dilemu. Pri 1.IVF sme ju mali, nič na ET nezostalo, pri minimálke v ČR sme ju nemali, lebo sme mali len dve embryjka na 3.deň,nepodarilo sa..... a teraz na 3.IVF sme mali 6.embryjok, tak nám PK dali automaticky....

ale niekedy sa tiež pohrávam s myšlienkou nejísť do nej ale nám embryjka degenerujú na 3.-4. deň :cry:

Pecka, držím palce :wink:
10. mar 2009 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Gabi :slight_smile: ked som sa naposledy s dr. Kraj rozpravala, tak som sa ho pytala, ako dlho im tvala najdlhsia stimulacia, povedal mi, ze 21 dni......tak to mozno myslel vas ... :wink: , no a, popritom mi povedal aj tu nakratsiu .....9 dni, sila, ze? :confused:

Takze, ako som dnes dopadla....? Nechcem nic zakriknut, ale tato stimulacia, vyzera zatial najlepsie zo vsetkych styroch, co som u nich absolvovala. Folici sa zvacsuju pekne postupne, nie je ich ako maku, ako to vyzeralo pri prvej kontrole. Dokopy asi 15 kuskov od 7 do 10 a tych malych pod 5mm asi 20 ks, tak len dufam ze sa tieto nerozbehnu.....takze na moje pomery, ....dost dobre. Uvidime ako dopadnu hormony.......ale to az poobede.
..... a s embryologickou. Moc sme toho nenakecali, ved uz je mi v podstate vsjo jasno, ale na tej PK sme sa dohodli, tak ako som pisala vcera.......ak budu 2-3 tak dame vlozit na 3. den, a ak ich bude viac, tak dame PK na vsetky....

Ahoj Bobjan, dakujem za palce :slight_smile: Ked sme mali poslednu stimulku, tak zo mna vydolovali 13 vajicok 11 oplodnili a okrem troch, tiez vsetky zdegenerovali...... :frowning2: , no, ale to sa dalo pri takom pocte aj ocakavat. Kultivacia, proste vsetky vyselektovala. Tazko povedat, ci by sa v maternici vyvyjali........ som za PK, ale pri vacsom mnozstve............ A ty sa chystas na stimulku teraz niekedy, alebo uz stimulujes? :slight_smile:
10. mar 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pecka, nie je za čo :wink: Pekná úrodička....

Mne p. embryologička povedala, že to vyzerá na zlú genetiku embryí, tak ja teda neivem, kde o tom pátrať...., že mi generujú na 3.-4.deň :frowning2:

Ja teraz som len 3 týždne po ET, takže nemôžem ešte ísť na ďalšie IVF.... :unamused: Počkám na leto, to budem mať posledné IVF cez poisťovňu....
10. mar 2009 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobjan.....jasne, treba si dat pauzu, aspon par mesiacov, ale viem,. ze by si do toho najradsej isla asi hned. :wink:
Ale, mi sme mali od posledneho IVF-ka pauzu rok a pol..... a aj ked je toto posledne "hradene" poistovnou, tak som ovela pokojnejsia, ako predchadzajuce stimulky. :slight_smile: A co sa tyka tych tvojich embrystokov, tak nad PIGD ste neuvazovali?
10. mar 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pecka- držím palce - už sa ti to kráti - prajem ti veľa embrijok a aspoň dve fazuliatka

ináč rozoberali ste dĺžku stimulky - ja som mala od 2dc do 8dc - čiže 7 dní :grinning: - hihi - a to som mala potom ešte slabý OHSS
10. mar 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte babule, peculka - to je super ako sa krasne vyvijaju vajka, velmi dobre :dizzy_face: :dizzy_face: sikulka :dizzy_face: :dizzy_face: len tak dalej :wink:
ked preberate PK - myslim, ze pri vacsom pocte embryi - 4 a viac - urcite ano, pretoze najviac sa toho deje ten 4.-5.den kultivacie, asi kazda chceme aby to najlepsie embryjko bolo v brusku... ak je embrystekov 2-3 tak neni o com, do toho 3.dna plati, ze cim viac buniek tym lepsi predpoklad embrijko ma, takze aj pri 3ks sa vies rozhodnut...
bobjan - zla genetika embrya sa ale velakrat prejavi az po transfere, na 5.den to moze byt nadherna blastocysta...skuste si dat urobit fragmentaciu DNA spermie - robia to ale iba v iscare...a ak nemate este genetiku - karyotyp - robenu, tak aj to.. za tych par mesiacov pauzovania to stihnes akurat :wink:
10. mar 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mirica a lenka :dizzy_face: :dizzy_face: ,
dokina vravela, ze asi pritvrdime :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..... o 37,5 IU, ale to sa ukaze az po krvi, takze opat......cakam.....na poobedie......

Lenik, idete na predlzeny vikendik, alebo na dlhsie?

Mirica, :grinning: , no veru , ty si taky riadny zazrak prirody. :wink: ..... a dakujem za palciska :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: Inac, ako sa citis?? Tie tt pri tvojom mene tak krasne pribudaju....... :dizzy_face: :dizzy_face:
10. mar 2009 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pecka, uvažovala som, ale viem, že aj embryo geneticky v poriadku, sa uchytiť nemusí....takže neviem, kam z konopí....či to len skúšať a skúšať, alebo...neviem...písala som aj do Helíku, Krajkovi, že čo si o tom myslí, tak neviem, ale má teraz vraj 2 týždne voľno...
10. mar 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.
pecka, našla som starý kalendár, pozerala som dĺžku stimulky, tak to bolo 20dní. no neviem, koľko to bolo vtedy v októbri - možno že tých 21 :grinning: :grinning: :grinning: - proste viem, že sme z tých dlhších - viem, že vtedy som už aj dokupovala injekcie, že rozmýšľali čo s tým, či stop alebo ďalej, nakoniec skúsili odobrať...
držím palčeky všetkým
mirica - ty si tiež špeciálny prípad, sa mi vidí :grinning: :grinning: :grinning:
bobjan držkajte sa, nech vám to vyjde a skoro si tehu :wink:
leni ahooooooooj...
tí moji chlapci zasa zbadali, že som pri pc, tak sa už jedujú :sweat_smile:
10. mar 2009 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čauky děvčata Dovolte mi,abych se zapojila do vaší debatky.13.2. jsem podstoupila opu a 5tý den po prodloužené kultivaci jsem byla na et.Mám zavedené 2 špuntíky a zdá se že se jim u mě líbí.Před 12ti dny jsem si udělala těhu testík a jsou tam //.Minulou neděli mě přítel musel odvézt do nemocnice kvůli ohss.Měla jsem břicho jak balon,bylo mi na zvracení a měla jsem nezastavitelný průjem.Naštěstí vše dopadlo dobře dostala jsem kapačku a nějaký injekce a ve středu už jsem šla domů.Tenhle čtvrtek jdu na utz a zjistíme kolik se těch špuntíků chytlo.Teď už se jen modlit,aby vše proběhlo tak jak má a já ty mimča,nebo mimčo donosila až do konce.Všem Vám držím palečky a přeju moc štěstíčka.
10. mar 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabi....ty si zlata :slight_smile: :slight_smile: , este stihas pri tolkych detickach aj hladat stare protokoly :wink: . Tak dakujem za vycerpavajucu odpoved :slight_smile: :slight_smile:

ahojky mnaudama,
ako tak citam, si si dost vytrpela........, dufam, ze sa ti ohss-ko uz nevrati.... ale kedze u teba prepukol, tak to znamena, ze sa tvojim chrobacikom u teba paci :dizzy_face: :dizzy_face: . ....... a tvoj lekar ta upozornoval pri stimulacii, ze mozes mat hyperstimulacny syndrom? Kolko si mala folikov?
10. mar 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata...ako sa mate????ja mam vsetko ok ..tesim sa az na tie bolesti
10. mar 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.......uz volali......, takze, ako som vravela dvihame davku a stvrtok dalsia kontrola..... :dizzy_face:

kuspit... tie bolesti mas po kolkej injekcii decapeptylu?
10. mar 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pecka, bude to ok, uvidíš :wink:
kuspit, ahoj :slight_smile:
mnaudama vitaj, fakt si si užila, no určite to bude stáť za to,držím palce na štvrtok :dizzy_face:
10. mar 2009 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobjan - nevzdávaj to , aj pchanie sa hormónami môže mať pozitívny účinok .....najme ak nie je problém v spermioškach.......mne povedali , že nemôžem otehu prirodzene (kvôli obalu vajka)- keď som sa teraz pýtala , prečo som tehu ....či je to vplyv tehotenstva alebo pôrodu , tak mi povedali , že nie - že je to tými stimulkami - že tie hormóny čo do mňa pchali , môžu spôsobiť zmeny vo vajkách ....a tak sa potrafí nakoniec aj prirodzene...

pecka , gabi - ja som musela byť vždy extra :grinning: ....už neviem kto , ale niekto mi povedal že "prečo by som mala mať telo normálne , keď hlavu nemám" :angry: :rolling_eyes: .... :grinning:
ale ináč to bolo so stimulkou tak , že mi rástli vajká normálne až potom zo 7 na 8DC všetky folíky narástli o 5mm :confused: aj doki , keď to zbadal povedal , že "ježišmária"

moje terajšie tehu je dosť problematické - kvôli dvojkám a skoremu ďaľšiemu tehulkovaniu mám veľmi nízko maternicu , stále dosť krvácam , mám ranu na krčku .....tak že tak ....mám strašný strach ísť aj na WC ...a pred každou kontrolou mám tlak cez 150 :unamused: .....dúfam , že budem kľudnejšia , ak začnem cítiť pohyby - čo by mohlo byť tak za 2-3tt
10. mar 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi po 8injekcii...
ahoj gabika ako sa maju babiky???
10. mar 2009 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zlaticka, sa to tu konečne rozbehlo? :dizzy_face:
Pecka super, budem ti velmi velmi držať palce aby toto bola tá posledná a výťazná stimulka :slight_smile: . A Lenka ťa bude nasledovať, už teraz sa teším :dizzy_face:
10. mar 2009 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky..
Pecka...ze pritvrdili :grinning: ...ale tesim sa ze ides dalej v stimulke.... :dizzy_face: .. nejak to doklepnete;)...
Mirica... fuha... a do nemocky ta nechceli dat?--- ja viem pri detoch je to teraz aj dost tazke :pensive: ... dufam ze to pekne dotiahnete min do 38tt;)...
Bobjan.. cauko :dizzy_face: ... z ics ti este nepisali?...skus tam priamo zavolat a na tu fragmentaciu DNA spermie .. co povedia...ako to prebieha a ako dlho to trva... cena...taketo info by snad mohli poskytnut :fearful:
10. mar 2009 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule, dakujem za podporu, to pomoze vzdy :dizzy_face: :dizzy_face: .
.......no, veru pritvrdili....az na 112 IU :grinning: , ale zas na druhej strane, pozitivne je, ze u mna sme sa k zvysovaniu davky nejak nikdy moc nedopracovali, skor naopak a potom mi "padli" hormony, hoci foliky - tie krpate sa mnozili ako besne. ........Teraz to ide fakt nejak lepsie, :sweat_smile: :sweat_smile: , len dufam, ze si to moc neprechvalim. Ale ako stale tvrdim, tentoraz to vyjde ani keby cobolo.......... ja to proste inac ani nevidim. A Lenka v tesnom zavese za mnou. :wink: :wink: :wink:

Zulka .....sa z tvojich tt-ciek velmi tesim, dufam ze si OK, a sem tam si pekne krasne este tehulkovsky pregrcnes :wink: :wink: . Ja viem, ze to nie je bohvieco....to nadrapovanie, ale baby....... aj ja uz chcem tiez grcosit..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:grinning: :grinning:

miri - drzim ti palce, nech to ide hladsie a nech sa tie tvoje problemy coskoro zlepsia :slight_smile: :slight_smile: je to fakt naroce na organizmus.
10. mar 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tatnita sewas :dizzy_face: Ako sa máte??

Neodpísali :unamused: Ja neviem.......na ich stránke je popis všetkého , ale chcela som si prečítať čo na to dr. odtiaľ...
10. mar 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mirica ďakujem :wink: Ja neviem, aj by som šla do ďalšieho pokusu hneď, aj mám obavy a vykašľala by som sa na to.... :cry:
10. mar 2009 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takže dr. Krajkovič z Heliosu mi odpísal, že mi doporučuje zopakovať cyklus a je jedno, či s alebo bez PGD....no takže môžeme pokračovať ďalej....

Veď toto som vlastne vedela ja ja....
10. mar 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.....no vidis bobjan, tak ti to vlastne len potvrdil, takze este chvilku pockat....a s chutou a novou silou do dalsieho ivf-ka...... to bude to najuspesnejsie .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. mar 2009 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pecka, ďakujem :wink: Ja už akosi prestávam veriť...neviem, či predsalen tú adopciu nerozbehneme....
10. mar 2009 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok