IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
23. mar 2009

ahoj kuspitka, ja som mala OPU na 17. den stimulky a skoro celu stimullku som mala drobne foliky.... a uz to vyzeralo, ze bude len zopar dozretych....posledne dni stimulky sa pochlapili a pekne podorastali a nakoniec som mala 12 vajicok o z nich mi oplodnili 10 😵 😵. Ty si bola aj dnes na kontrole v Heliku??

kuspitka
23. mar 2009

nemala som dne vcera rano som bola v Hleliose a dnes budem mat krv a povedia ,kedy mam ist zas do heliosu..
dufam ze este do stredy narastu ako maju uz mam dve dozrete ,ale tie dalsie este nie.trosku sa mojim..

pecka
23. mar 2009

ja ta chapem, ze sa bojis, tiez som sa obavala, lebo na konci som uz jeden folik mala dozrety a ostatne mali este len 15-17 mm, tak som si myslela, ze kym mi urobia opu, tak ten velky uz bude prezrety a ostatne zas naopak este budu nedozrete 😨 a nakoniec ho pekne dobehli 😉 . Urcite sa uz nevies dockat telefonatu poobede, vsak , ....clovek na kazdu spravu od nich caka ako na spasenie 🙂 🙂 aj tu injekciu ti dali aj preto, aby ti hormony nespadli a folikulky pekne dozrievali , neboj, dopadne to dobre 😵 😵

kuspitka
23. mar 2009

pecka viem ,ze to dopadne dobre uz musi potom vsetkom...
tak teba uz caka len v klad..tak to je super tesim sa stebov velmi

gabika24
23. mar 2009

ahojte.
nestíhačka 😝 , ale aspoň na chvíľu som sa odtrhla 😀 😀 😀 . ešte sme chorí - už nás to trápi dlho. dnes máme kontrolu, som zvedavá,čo nám povedia. jeden ešte chrčká - teraz síce menej, no niekedy je to strašné. inak je to taký smejo, len včera už ho to asi unavovalo, tak chcel byť stále s niekym - vtedy bol vysmiaty - ako sme ho položili a nechali samého - koniec... do toho začal plakať druhý - hoci bol doobeda úplný anjelik, potom ešte aj malej sadlo niečo na nos a už som skoro začala plakať aj ja ( 😀 😀 😀 ), lebo som nevedela, čo skôr - ale dá sa, sme radi, že ich máme 😵
tanittka, držím palce na kontrolu, určite to bude ok... 😵 😵 😵
zuzlik, ak išla sliznica, myslím, že to bola mrcha 😉 - už pekne pichaj a potom šup bábo do bruška 😉
kuspit, držkajte sa, oni dorastú 🙂
pecka krááááááááááááááááááááááááááááááááásne. už sa teším na fotky tvojho bábätka, lebo vieš, že tentokrát ostaneš tehu, že? 😉 - veď to máš od nás viacerých rozkazom... 😉
leni, tak ako kedy oficiálne začínaš??? pani mrcha dúfam dorazí ako má a už potom vôôôôôôôôôôôôôbec - dúfam, že je aj tebe jasné, že tentokrát to dotiahnete do šťastného konca (a bez krvácania!!!!!!!!!!!! - tiež rozkaz 😀 😀 😀 ). držkám palce všetkým, držte aj vy nám...
letím zas 😝
pekný deň 😵

gabika24
23. mar 2009

a ozaj, zuzlik - ty si s tehu tutovka... 😉 - v Brne to vyjde - už musí 😉

gabika24
23. mar 2009

ozaj, kuspitka, poobede daj vedieť, večer kuknem. aj ty budeš tehuľa- ako všetky tu.... (teda mne už stačilo, ja vás tu chodím podporovať 😀 😀 😀 a posielať bábätkovské vírusy )

kuspitka
23. mar 2009

Ahoj.gabika dakujem ti pekne..
tak sa mate celkom ako tak dobre...

zulka29
23. mar 2009

Ahojte dievky, vidím že sa nám to tu krásne rozbieha, už sa teším na nové tehulky Pecka, Zuzlik, Lenka a Kuspitka 🙂 . Strašne silno vám držím palce 😵 . Pecka, ty už iba 2 týždne a si tehulka 😵

kuspitka
23. mar 2009

Ahoj zulka..ja si este pockam par dni....

pecka
24. mar 2009

ahojte babule.....neviem, ci sme sa predcasne netesili 😨 tak z tych nasich detureniec v kultivacii nam moc toho neostalo 😒 momentalne zatial ostali len tri vhodne na transfer, ale aj tie su nejak pomale vo vyvoji....a ostatne maju nejake fragmenty, takze z tych asi nebude vobec nic.....do kelu a co sa este s nimi udeje do zajtra......... ci vobec bude co transferovat 🤐 🤐

zuzla80
24. mar 2009

Peculik nebojaj, jasné, že bude na transfer. Vieš, že embryjka zvyknú ten 4deň degenerovať. Veď aj my sme mali do tretieho dňa 19embryok a potom buuum, na piaty deň len 3embryjka a na šiesty deň ešte pribudli zo dve - z 19tnástich ostali len 5 - veď si mi aj písala, že to bola riadna selekcia - to je tá PK,. Neboj oni to dobehnú, uvidíš. Podľa mňa sú to jasný chlapci, lebo tí sú pomalší 😉
Pecka a vy idete na transfer na 6ty deň, či som si to zlé vypočítala???

kuspitka
24. mar 2009

Ahojte,,,,,
tak OPU mam az piatok..
ako sa mate???

pecka
24. mar 2009

Zuzlik dik moja.......cakala som miernu selekciu...ale teraz ma chyta taka panika, ze az ....no, hrdinka som ja veru poriadna 😝 . ......a dobre si si to vypocitala vo stvrtok som mala opu, takze zajtra bude 6.den, tak dufam, ze na nas ty nasi chalosi pockaju, aby sme ich mohli supnut, tam kde maju byt 😵

pecka
24. mar 2009

ahoj kuspit, takze zajtra pichas pregnyl....., kolko mas folikov?

kuspitka
24. mar 2009

1-21mm,2-18mm,3-17mm,3-16mm,4-15mm,2-10mm,4-5mm
ano ak sa nic nezmeni.....

lenka20
autor
24. mar 2009

caute babulky 😵 peculiatko, ved na to ta PK je, aby zostali tie najlepsie embrijka, nebojkaj urcite bude nieco na vklad a bude to to prave dietatko... mozno ak zostanu 3 embrijka by som vkladala dve... je to na zvazenie... nam tiez v heliku odporucali stale len jedno a v brne sme vzdy vkladali dve a myslim, ze aj teraz budeme davat dve... vydrz s nervami, viem, ze je to strasne cakanie, ale aj z tych fragmentovanych sa este mozu vyklut pekne deticky 😉
gabinecka, no uz nech sa rychlo uzdravite dokelu, je to uz nejak dlho, ale zas na druhej strane chalani budu utuzenejsi po takej chripke, nesadne potom na nich kazdy bacil, nejaku imunitu si tym vybuduju 😉 clovek im vsetko odpusti ked su taki vytuzeni, vsak 😉
kuspitka ja urcite pojdem do heliku zajtra, ale tak hned zarana, este pred siedmou...lebo to budem 32.den a vtedy sa skratka uz musi ci s MS alebo bez nej... mrcha jedna takto ma zas natahuje, to spinenie mam stale, dnes citim aj brusko trocha viac, tak mozno sa to rozbehne, ak nie, tak po sone urcite zajtra 😅
a neboj sa, nejake vajka uz len budu a pekne 😉
zulicek dik za palceky aj nejake tehu virusy mozes hodit 😉 🙂 tesim sa z teba, ze sa babu paci v brusku, ze uz mate takmer prvy trimester za sebou 😵 😵 😵
zuzlik, volala si do repraku, pichas pichas 😉 urcite to bude uuuuuuspech 😵 😵
tanicka tak ako bolo na poradni 😕 😕 urcite maly zozal uspech 😉

kuspitka
24. mar 2009

Ahoj lenka..ja sa nebojim len dnes povedali,ze dve nech si nadavam ,lebo som mala a ze budem mat problem stym....tak ja uz neviem

zuzla80
24. mar 2009

Pecka trošku som z toho zmätená, že prečo keď sú 3embryjka dobré, tak prečo vám ich nezavedú už dnes, na piaty deň? Ale zase pozri, ak bude na transfer vhodný, čo i len jeden bojovníček tak stále je šanca na úspech. Tak žiadna panika dobre - sľubuješ.
Ja viem sa mi vraví, počkaj ako budem panikáriť o chvíľku ja 😅

Táni tak čo, ako ste dopadli na kontrole?
Kuspitka držím palce na odber.

pecka
24. mar 2009

ahoj Lenusik, ty nasa najvascia optimistka 😵 , Uz ma to depkosenie trochu preslo........jasne, ze na nas do zajtra pockaju 😵 😵 a dame vlozit dve uz sme sa rozhodli 😵 , teda ak zostanu vobec dvaja ....ale jasne ze ostanu...musia !!!!! aj ked doky ma od dvoch odhovara, ale ked sme ohss-ko odplasili v prvej faze, tak hadam sa v tehu uz nevrati.
Lenik, osobne poznam jednu kocku z MT, zacali sme spolu stimulovat presne narovnako a ona vobec nedostala ms ani na 32DC, tak zacala stimulku aj bez nej a od nedele uz ma embrystoka v brusku 😵 , takze da sa to aj bez mrchy......

lenka20
autor
24. mar 2009

kuspit ved ja som tiez mala, krajko stale vravi, ze u mna jednoznacne jedno embryo... ale davali sme v brne aj dve.... ja neviem, nejak viac davam na nazory brnakov...ale kazda musi spravit tak, aby to bolo jej vlastne rozhodnutie... vlani by som ti urcite tvrdila, ze jedno embryo je najlepsi vyber 😉
zuzlik, vies, ze aj ja som na to myslela, ze preco nie vklad uz dnes, ale pecke chcu vkladat 1 drobca, tak asi cakaju , ktory sa vyvrbi ako ten naj naj naj....jaaaaj, uz nech je v brusku....

zuzla80
24. mar 2009

Lenik ahooj moja, rada ťa tu vidím 😵 . Takže aj teba potvora naťahuje, oni nám to asi robia naschvál, hnusoby jedne, to asi preto, že sa s nami už chcú nadobro rozlúčiť.
Ja som sa už včera rozkrvácala viac, takže je to jasná mrcha - no písala som aj Kouďákovi aj som nás objednala na kontrolu vo štvrtok - tak uvidíme, čo a ako bude, len nech mi to nestopnú a bude dobre. Už mám jednu včeličku Puregonu za sebou. Inak si už pripadám ako taký narkoman, lebo po poslednej kontrole na hemoške mi nasadili ešte B-12tky kvôli zvýšenému homocisteinu, no a okrem toho ešte kys. listovú, pyridoxin, anopyrin a prednison mám z Brna a ešte pichám každý druhý deň Fraxiparine - no viac než dosť.
Zajtra sa na kontrole drž😉

Zulka aj ja sa z teba teším - veľmi krásne to ťaháte a fakt môžeš sem tam nejaké tie virtuálne tehu vírusiky poslať 😉

kuspitka
24. mar 2009

ved to ,ze neviem ako sa mam rozhonut...som uz tak zmetena...

pecka
24. mar 2009

Zuzlik, tiez by som ich mala najradsej uz u seba, ale hadam vedia co robia....myslim si, ze keby dnes ostali len jedno alebo dve, tak urcite by nas volali na ET uz dnes a necakali by do zajtra....... nic ine mi neostava, len verit im..... Ty si mala vzdy ET na 5. den od OPU?

zuzla80
24. mar 2009

Pecka posledné IVFko sme mali transfer na 5ty deň, ale predtým si nepamätám, ale asi tiež piaty, sa mi marí. Ale to je jedno, či piaty alebo šiesty, aspoň vyberú toho naj naj najlepšejšieho bojovníčka 🙂 😉

tanitta
24. mar 2009

ahojky..
dobem 1prstom v druhej je blondak...
pecka...nebude to sito...neboj...budu aj surodenci 😵 ..
baby my ideme az 1,4, 😅 ... som nepisala asi...najnovsie tajtrlik malicky odmieta pobyt v polohe barani 😠 ..a musim byt v pohybe a on hore koncom tvarou vpred.. veduci...
kuspitka..uz sa to blizi 😉 ...vsetko dobre koniec dobry 😉 ..
zuzla...aj ides koudymu otaznik...nemozem shift stlacat.. 😅 .. ja som bola aj machaca...on je taky trosku vaznejsi oproti koudakovi...
leni... ty si doma otaznik....

kuspitka
24. mar 2009

tanitta dakujem ti pekne..ozaj ty si si dala vlozit kolko ked si bola jedno???

lenka20
autor
24. mar 2009

peci, asi sme pisali naraz.... myslim, ze ste sa dobre rozhodli s 2 krpcami, skoda pchat krasne embrijka do mrazaku...ja som raz mala ET na 6.den, aj poznam viac bab co to takto mali, nebojkaj, bude co vkladat 😵 a ta moja mrcha ta ma uz nerozhodi, skratka ju ignorujem, kaslem na nu..ale radsej by som bola keby pekne prisla, lebo potom zas budem mat nervy, ze pride v najnevhodnejsiu chvilu...
kuspit ja ked neviem ako sa rozhodnut tak dam na lekara... a niekedy skratka citim, ze to chcem inak a vtedy idem podla seba, ale ten pocit musi byt fakt silny...
zuzlik no hotovy narkoman 😀 😀 😀 ale ked to je pre dobro veci, tak to do seba napchas aj keby co.. a pockaj ked este pribudne utrogestan a mozno aj estrofem 😅 😅 😅 3x2 😅 😀 budes chodit s takou nadobkou na tebletky ako stare babky mavaju 😀

kuspitka
24. mar 2009

lenka ja neviem este mam pac zistim si otom vsetko..keby mi na miechu netlacila platnicka tak si dam dve ,ale takto neviem

tanitta
24. mar 2009

kuspit.. dva ks 😵 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre