IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

tanitta
7. apr 2009

dobre ranko kukucky 😉
gabi...musia byt zlaty 😉 .. uz len z toho ako pises je to kovbojka 😵 ... ale aj tak skoro mate zubky 😕 ... ja so klopkala lyzickou.. ale nist.. nakoniec sme zistili ze to nocne dudlovanie je asi z hladu... 😨 ...no uvidime dnes dalsi pokus bude co vykukame neviem....ale zuby este asi nie 😅 ...

zulka..brusko co?? nebude? 😎 ...ci uz je a ja som este nekukla? 😵 ....
pecka... mas uz aj nejake chute pachute?
zuzla....myslime na teba.. prajem krasny etkovy zazitok 😉
leni...sak som zase zabudla kedy to ides do heliku... 😕 ...vyhoda ze je to aspon blizko...

lenka20
autor
7. apr 2009

ahojte babulky, tak som nazad z heliosu, OPU bude vo stvrtok, vajok bude asi menej, lebo nie vsetky su dost velke foliky, ale aspon par bude 😉 na jedno mimi staci jedno vajko, vsak 😉 takze dnes vecer pregnyl a ideme na to 😵 😵 uz sa tesim, ze sa zbavim toho vagonu opuchnuteho, vyzeram ako v 5.mesiaci 😎 a pomalicky zacne rast dalsi vagonik, vsak 😉
zuzlik, drzim palce nech sa dnes embrijka stastlivo zahryznu, nech mas ten najkrajsi zazitok z ET a nech je to zaciatok najkrajsieho obdibia v tvojom zivote 😉 😵 😵 😵

pecka
7. apr 2009

ahojte 😵 😵 , leni, tak uz vo stvrtok.......dufam, ze budes mat taku krasnu narkozu ako mavas vzdy a nie ako my so Zuzlou, teraz naposledy 😒 , ale najdolezitejsie su samzrejme vajka, urcite ti dr.K vydoluje tych spravnych bojovnikov 😵 😵 😵 A s tym vagonikom ....to sa moc netes, ziadne zbavovanie sa ho..... 😵 😵
Inac, ja by som tiez mohla pokojne hrat 5.mesiac 😀....... a prsia....no, tak tie su fakt ukazkove, ak to bude pokracovat takymto tempom, myslim tie prsia, tak nevieme neviem.....pri mojej vyske ....... 😝 😝

Tanit, chute pachute nemam ziadne, ale v jednom kuse som hladna, musi sa kontrolovat, neviem, ci je to v takomto ranom stadiu normalne 😕 😕 . Ja som bola zvyknuta jest skor menej, ale teraz.....no hroza ...a vsetko...jedno cez druhe......

Zuzlik myslime na teba a nezabudni pisnut Lenke a ty Lenka, nezabudni pisnut nam 😉 😉 😉

Gabika ahoj....ty mas tie radosti aj starosti ako cez kopirak 🙂 🙂 , ak sa nam tiez zadaria tie dvojky, tak potom bude od teba vytahovat infosky, budem ich veru potrebovat 😉 😉

Majka212, dakujem 😉 , teraz som mala 4.iVFko, teda v podstate tretie, lebo uplne prve mi bolo na 9. den stopnute a medzi tym som mala dva x KET-ka, takze toto je urcite to vitazne 😵 😵

tanitta
7. apr 2009

vy ste podarene s tymi vagonikmi 😀 .... len vagonikujte to je rozkaz 😉 ...ja som mala jeden den kriticky kedy som mala sto chuti vagoniki odopnut na 20min... 😎....ale to bolo z pocitu vysieho tlaku citila som sa taka nabublavena ci aka... 😕
baby malemu sa pacia ruske pesnicky 😨 ...dochadza mi repertuar...

pecka
7. apr 2009

😀 😀 mlady bude asi moja krvna skupina 😉 😉 , na nasich "pitnych" akciach a chatovkach tiez najviac ficali ruske pesnicky 😉 😉 , samozrejme s pribudajucim promile este viac 😝 . ...skus sa naucit rusku hymnu, je dlha ..... urcite u veduceho zabodujes 😀 😀

lenka20
autor
7. apr 2009

ha ha 😀 😀 😀 no vidim, ze budem musiet navstivit veduceho a spustit moj repertoar - viem asi 10ks 😅 😅
peci ja myslim, ze zravost je asi normalna v tehu, su len dve moznosti, bud nepapas a grcas alebo papas a papas 😀 😀 myslim, ze cislo 2 je prijemnejsia moznost 😉 mojej segre nebyvalo vobec zle a tiez jedla piate cez deviate..
dufam, ze sa zuzlik ozve a dam vam vediet 😉

lenka20
autor
7. apr 2009

este som zabudla - peculik, ja myslim, ze to bude 1 babo 😉

tanitta
7. apr 2009

xi xi.. no vidim babule ze bude posedenie pri taboraku 😉 harmoniku mame .. tehulam kupime nealko pivo a bude veselo 😵 ...veduci zalomil vonku v kociku som zvedava dokedy... ratam cca 20min dudluje ako keby mu to nacas merali 😀 ...to mam akurat na skulturnenie sa...
pecka...tie prave nevolnosti mozne este len pridu ja som odolavala do 9tt.. vseetko mi chutilo... potom uz len vajicove chleby 😝 ... a mucne jedla... teraz zerem stale jedno druhe tretie so stvrtym...dufam ze to prejde ked prestanem "kojit"...
leni...dufam ze tebie tie pstruhy budu chutit a nebudes blinkat ked ich zbadas 😝 ...ideme na ne... to plati!!

lenka20
autor
7. apr 2009

tanicka tie pstruhy su tutove 😉 a ak pojdem v segrinych slapajach tak sa dozeriem ako prasiatko 😅 😅
a kedy prestanes kojit ty dojka 😀 ci cakas kym sa minie mliecko 😉

tanitta
7. apr 2009

ty kosko sak som rozmlatila odsavacku...objednala som nahradny diel... tak jedeme len na 80% 😀 ... ja by som najradsej do tych 6m... aj viac.... lebo ked menej odsavam tak idem vybuchnut 😨

pecka
7. apr 2009

....tak ten taborak, by sme veru mohli zorganizovat 😉 😉 , o pstruhoch nic neviem, ale nevadi....ryby mi aj tak nechutia 😝 , iba raz za rok aj to len mraz. filety....

Lenka ty Theodora jedna 😵 😵 😵 ...... ja si stale myslim ze to budo dvojky bud dvaja chalosi alebo parik 😉 😉

zajtra na mna myslite.....dam info, hned ako to bude mozne

tanitta
7. apr 2009

pecka... no sak ta tu budeme odrana vykukat 😉 ....ja davam tip...bude 1mimi a dievcatko 😵 ... ale zelam ti dvojky pretoze si ich strasne zelas 😉

lenka20
autor
7. apr 2009

teodora suhlasi tentokrat s tanickou - dievcatko a 1ks 😀 😵 😵 😵 ale nech je to co chce, hlavne nech sa drzi a rastie a robi radost peculiatku 😉 peci jasne, myslime na teba, intenzivne, ale vies - ved uz ani tak netreba, si totiz uplne jasna, neni o com... 😵 😵 😵 😵 ta krvicka to uz bude len taka slahacka na torte 😉
nove spravy spoza hranic - zuzlinka ide domov s dvomi blskami v brusku, zvladli to obe embrijka, koudy dodrzal co slubil 😵 😵 😵 😵 tesiiiiiim saaaaaa 😵 😵 😵 😵
zajtra odskrtneme pecku, o 2 tyzdne zuzlu, o 3 tyzdne mna 😅 😅 😅 uz len same tehubacily tu budeme prskat 😵 😵 😵 😵

tanitta
7. apr 2009

leni.. vdaka za odkaz 😉 ... zuzuliatka sa vezu domov to je supis 😵 ...

zulka29
7. apr 2009

Ahojte,
Zuzle a Zuzliatkam posielam vírušteky, baby ja cítim, že budeme všetky tehule, teším sa 😵
Leni, stačí jedno vajko a jedna spermijka, na kvantite nezáleží, to už tu všetky vieme 😵 držím palce na OPU !!!! 🙂
Tannitka, no máš to veselé s vedúcim, aspoň sa nenudíš 😀 , ale všetky ti to aj tak v dobrom závidíme 😉
Pecka, zajtra máš deň D? Držím palčeky 😉 Som zvedavá na naše Teodory či sa im to naplní 😀

pecka
7. apr 2009

ahojte babule, Lenik dakujeme za infosky........my sme to hned vsetky vedeli, ze si Zuzlik odnesie so sebou obe Zuzliatka 😵 😵 😵

Zulka ahoj 😉 😉 😉 ......a brusko ....je kde?????

lenka20
autor
8. apr 2009

peculka hned sa ozviiiiii 😵 😵 😵 mozno uz bude aj fotecka zo sona 😵 😵 😵
zulka - tak to dufam, ze to bude pravda 😉 s tehulkovanim 😉
a s tym vestenim - to je jednoduche, lebo ci sa to splni alebo nie, je to uuuplne jedno, viem, ze obe budete stastne aj za dievcatko aj za chlapceka 😉
zuzlik tak pod poreferovat o zazitkoch z ET 😵 ci lezis, oddychujes 😵
ja som vcera pichla pregnyl, som zvedava na tie vajcia velkonocne, ani nie ze kolko ich bude ale dufam, ze budu pekne, cely cas som chodila do prace, tak ci to malo nejaky vplyv na kvalitu...vcera poobede som zacala troska spinit, neviem preco, nic takeho som nerobila, ze by uz niektore vajko malo ovulku 😕 😕 neviem, ale nerozoberam, do ET este casu dost, snad to prejde, je to len celkom slabucke a sliznica bola dost vysoka... no fakt je to zakazdym ine 😉 inak keby nie som v stimulke, tak by som povedala, ze som tehu - prsia ma nenormalne zacali boliet....

purcel
8. apr 2009

ahojte, slubila som že dam vedieť ako som dopadla - tak to dodržim, hoc sa mi do toho nechce , revem
a nemyslím že by to okrem mna niekoho trapilo.
Transfer nebude, takže moje pokusy skončili a s nimi aj moje sny stať sa mamou.. všetko to bolo zbytočne ,
žial ...
Ale zo srdca prajem všetkym snažilkam uspešne stimulky a hlavne šťastny koniec s babatkom na konci ..
P.

zuzla80
8. apr 2009

Ahojte zvedavky moje 😀
Hlásim sa až teraz - dúfam, že mi to odpustíte, ale včera sme došli domov až o 9tej večer - mužík mal ešte nejaké vybavovačky v Blave, tak ja som si trošku, ale opatrne pochodila po Ikei, ale došli sme v pohode, ale unavený ako psy.
Ako vám písala Lenik tak mám oboch drobčekov v brušku, jedno krásnučka blastocysta jednotkovej kvality, druhé to zatiaľ dotiahlo len do kompaktnej moruly dvojkovej kvality, ale tá blastička bola taká krásna na monitore, ešte teraz ju mám pred očami - normálne bolo vidno, ako sú bunky zhluknuté na jednu stranu - fakt krásny pohľad. S tým monitorom to majú superer vymyslené. Mužík bol pri ET so mnou, poležali sme si a potom šli domka. Koudy samozrejme poprial šťastie a hlavne čistú hlavu 🙂 Dnes som už v práci, ale tak hrozne sa mi nechcelo 😒 ale jasné, že sa nebudem namáhať, všetko s kľudom 😉

Peculka aj ja sa teším na fotočku - si jasná tehuľka, nám ani krv netreba, lebo to proste všetky vieme. Moje veštecké schopnosti sú na bode mrazu 😀 , tak ja ti prajem dvojočky 😵

Purcel drž sa dneska - daj vedieť, ako ste dopadli, hlavne verím, že transfer bude. Držím palce.

Gabčulik pozdravujem aj drobčekov - nech vám toto krušné obdobie čoskoro pomienie.
Táni, že ruské pesničky - tak možno bude východný cestovateľ 🙂
Inak Havka sa neozvala, už je drobec na svete?

zuzla80
8. apr 2009

Purcel - asi sme písali naraz - to ma mrzí, každá z nás vie ako sa cítiš - človek sa na niečo teším a potom..... ako by sa mu zrútil svet.
Napadlo ma nechceli by ste skúsiť Soft v Brne, tak ako niektoré z nás tu? Nás napríklad teraz soft, ak nerátam cestu vyšiel 15600Kč, s tým, že som mala celé balenie Puregonu ešte z minulej stimulky a cez net som zohnala ešte nejaké lieky. Je to omnoho lacnejšie ako samoplatca na SK a ešte to aj strašne rýchlo ubehne. Možno by ti v pohode stačili len lieky - Clostil, ktoré zvyknú používať.
Viem je to teraz čerstvé, možno časom hmmm.

purcel
8. apr 2009

zuzka - už asi nie, musim sa porozpravať s mužom a jemu sa do toho už nebude chcieť,
a ja som teraz na dne, psychickom aj finančnom .
Zajtra mi ešte maju volať z centra,
že dohodnuť dalši postup ,ale predpokladam že ide len o doplatenie učtov .... 😵
v duchu ešte rozmyšlam skusiť clostil a inseminacie ...ale ... asi to nema zmysel, možno sa spytam
dr na nazor..
ale zrejme sa musim s tym postupne vyrovnať ...´a definitivne ...
mam dve oči , dve ruky, dve nohy ... niekto nema ani to ... utešujem sa ako sa da....

zuzla80
8. apr 2009

Purcel ja ti rozumiem, je to teraz strašne čerstvé ... možno časom zmeníš názor, uvidíš. Necháš si to preležať hlavou, a možno niečo v care ešte vymyslia.
Môžem sa opýtať, že čo ti vlastne embryologičky povedali? Embryjka sa zastavili vo vývoji, alebo...

purcel
8. apr 2009

zastavili sa vo vyvoji, prestali sa deliť, vraj zla genetika ... zla kvalita vajičok - hoci uvodne im dali znamku 1 po odbere ....

zuzla80
8. apr 2009

A už sa vám to stalo aj predtým? Neboli ste na genetickom vyšetrení?

tanitta
8. apr 2009

ahojky..
purcel....to je smola 😔 ... ...kazdy nesieme svoje trapenie no tu ho mozeme aspon urcitym sposobom zmiernit.. to neznamena ze je to cloveku uplne lahostajne... tu sa mozme aspon trosku povzbudit dodat nadej... cas je najlepsi lekar...
pokial enbrijka sa nevyvijaju ok.. tak moznost darovanych...ale zase to je o peniazoch a cakacich dobach... nervov... iuicka to je take triafanie podla mna...aj ked nadej je tu stale... a tiez kazdy mesiac davat cca 100€ na iui...to je ako splatkovy kalendar 😔 ...mas v jednom pravdu clovek zije jeden pre druheho... mozno casom nieco este v car vymyslia skusia...s uspesnym koncom a nakoniec to nemusi byt az take zlozite ako sa zda v tejto danej chvily... obcasne som si chodila citat temu"zazraky sa deju"... nazov hovori sam za seba... zo srdiecka vam zelam ten placuci zazrak v postielke aj ked na ceste k nemu vedu rozne obchadzky z trasy ☹ ....viem ako sa citis ja som sa tiez zopar krat k et nedostala co embrijka neprezili sice "len" rozmrazovanie ale aj tak to velmi bolelo...nevedela som preco to tak je ze prave my a kto alebo co nas tolko skusa....tak sa drzte... kam chodis do car?
zuzla... brnasky presli zatazkajucou skuskou 😀 ... no treba ich torsku ponatriasat nech nezleniveju 😉 ... inak dedo vcera spieval katusu
pecka.. cakameee

purcel
8. apr 2009

minule sme mali tiež len 4 oplodnene, dve išli až do 5 dna, 6 den bola jedna pekná blastocysta hatchujuca, to druhe nebolo vhodne,takže vkladalli jedno a
aj som otehotnela, ale bol neskôr MA.
Nebola som na genetike ... aj tak by to nič nevyriešilo, chromozomy mi nik nevymeni...
a darovane vajička - ? to nie, asi mi to pripada ako adopcia, a ja som chcela svoje vlastne miminko

lenka20
autor
8. apr 2009

ahojte, purcel to ma mrzi ze nie je ET... ach jo... niekedy sme hore, inokedy dole, ale daj si pauzu, pozbierajte sa troska, oddychnite a mozno este dostanes chut na dalsi pokus, ak uz mas precerpane pokusy cez poistovnu tak cechy su najlepsia volba, financne to vyjde pomerne lacno a su o triedu lepsi ako nase CARy...a platis az po ET, takze je nejaky cas na nasetrenie peniazkov..hlavne sa nevzdavajte, niekedy 3 pokusy nestacia, treba skusat dalej... ale chce to asi nechat si to ulezat v hlave, buduca stimulka moze byt ina, lepsia, embrijka krajsie...zakazdym je to predsa ine.. drzim palce aby ste sa dockali 😵 😵
zuzlik - v praci klidek, nenamahat, oddychovat, ved to poznas, este raz ta popluvam 😅 😅 😅 😅 😅

tanitta
8. apr 2009

purcel...aha takze embrijka sa dostanu cez pk 😉 .. to je hlavne....myslela som ze zlyhavaju uplne...ale vidim ze nie 😉... to je uz len otazka casu... a trpezlivosti...financii...vies otehotniet...treba aj genetiku,imunologiu, infektologiu .. genetika sa neda sa liecit to je fakt ale je to taky odrazovy mostik...
leni.. pocuj sama si si pregnyl? do brucha? ci sla si si do svalu dat?... kapurkova za tebou 😉 ...ozvi sa zajtra sms 😵 ja tu cestu do heliku pojdem osobne popluvat celu 😎 .... inak zistila som ze od aprila kazdy vikend a sviatky su pstruhy;).... 😵

zuzla80
8. apr 2009

Táni veď sme ich včera ponatriasali, aby nezaspali - diaľnica Brno - BA, tie panely 😀 Inak škoda, že som ten tvoj tip na reštiku nestihla prečítať, možno keď pôjdeme na najbližší utz 😅

Lenik len pľuvaj pľuvaj 😀 aj ja pľuvam, pľuvam teba na zajtra 😵 Už si psychicky pripravená na odber? Vlastne, veď ty sa na narkózu tešíš 😀 a vieš, že iné ako dobré správičky neberieme 😉 🙂

Purcel veru genetiku asi nik nedokáže ovplyvniť, ale je tu jedna kočka - Havka, tiež majú problém s genetikou a tá nám už hádam porodila, ak práve nerodí 😉 Určite si oddýchni, nazbieraj sily, ako sa vraví, čas je najlepší lekár a možno časom zmeníš názor. Držím palce v ďalšom boji 😉

takyna
8. apr 2009

Ahojte kočky 🙂

Zuzlík držkám palce aj na nohách, na teba má blahodárny vplyv cestovanie... 😉 , potom to má za následok dialnicu na konci 😀 .

Inak Tanit čo nového Adamko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre