IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

tanitta
16. apr 2009

Havka... ahoj mamina 😉 ...ale aj tak tie umelinky su tak krasne vsak?? 😵 ...vela zdravicka a radosti zelame celej rodinke cmuky...veru napis ako co bolo.. ako je...

pecka
16. apr 2009

ahoj zulka, nie nebyva mi zatial zle....no, a uz by som si veru aj grcla, aby som vedela, ze som tehu 😅 😅 , ale zrejme este toho hormonu nie az tolko, aby ma nadrapovalo, ved zatial mame len 2 mm 😕 , teda vcera sme mali.......dnes to bude o nejaky ten mikromilimetrik viac 😀 .
Tak uvidime, zatial som len unavena, rano vstanem, najem sa a uz sa mi ziva, a kebyze si lahnem tak zase spim....no ale takto by som prespala celu mladost, tak sa nejak premozem, ale poobede si uz schrupnem na dve hodky. 😝

zuzlik, ako moja, spinis, alebo to uz ustalo 😕 😕

tanit, ahooooooj........mas 100% pravdu s tymi umelinkovymi deturencami 😵 😵 😵

gabika24
17. apr 2009

dobré ránko.
chlapci kukučkovali už od 4.00hod. a keby som nebola lenivá a dala im hneď mlieko ešte som mohla sladučko spinkať 😅 - ale takto vám môžem aspoň prvá zaželať dobré ráno 😀 😀 😀

pecka, krásne ti tam svietia tie tt. ešte sa nagrckáš - neboj - síce ja som len málo, ale zato mi bolo zle... a spala by som a spala - v tehu aj teraz 😀 😀 😀

kuspi, ešte raz gratulujem, leni držím palčeky, zuzlik, držím palčeky, vlastne všetkým držím palčeky. zulka, ty si tolko tehu, čo moja veľmi dobrá kamoška - tak aspoň budem mať prehľad, ako rastiete. 😉

havka, Adamko je krááááááááááááááááááááásny 😵 😵 😵
takynečka dobré ránko, chystám sa ti poslať nejaké foto, no nejako sa mi to nedarí 😠
o chvíľu pôjdem chystať malej raňajky a pod. - ide do škôlky. víkend budeme mať perný, budeme mať návštevu, teším sa, že sa nebudem naťahovať s chlapcami sama - nech si aj ostatní užijú 😀 😀 😀

boli sme na kontrole - všetko ok - stav výýýýýrazne zlepšený, tak snáď nás v pondelok aj zaočkujú... aj keď nám povedala dokyna, že sa máme pripraviť na to, že pri každom zube nám budú chlapci chrčkať, pískať, príp. sa im dosť pohorší - ale že z toho vyrastú (veď zuby im nepôjdu večne 😀 )

tak pekný deň všetkým 😵

hava77
17. apr 2009

ahojte 🙂 teraz trosku stiham maly spi od 5.00 a este ani nevyzera ze sa zobudi....
takze ja som v pondelok nastupila do nemocky 4 den po termine, robit so mnou nechceli nic ze nie skor ako na 7-10 den po termine. na 7 den ma primar skontroloval, krcok stale uzavrety na 2cm a ze to chce cas....no bola som sklamana a zrazu sa ottoci a vravi, ze predsa dame tbl na zmaknutie krcka, ale ze sa nemam tesit lebo vraj to verlmi nezabera.
no a potom som bola od 9-15 na cakacke a nic tak ma poslal na izbu, ze to chce cas. kolo 16 som dostala bolesti ako na mrchu co vystrelovali do krizov tak som sla za sestrickou a ona ze to su jalove bolesti a z tych sa neotvaram. no ked neotvaram tak som zalahla do postele a trpela nas....á ze zase nic. este aj ctg neukazovalo ziadne stahy maternice.strasne mi bolo pri kazdej bolesti treba na malu tak som si o 20 sadla na zachod a bola som tam do jedenastej, prisla ma sontrolovat sestricka a jej sa nezdalo ze tie bolesti mam uz kazde 2 min a kratsie. tak sla za dr. ze skontrolovat a on ze sice zbytocne ale nech pridem. aby som to skratila otvrena na 7-8 prstov, rychlo prepichol vodu, ziadna sprcha, ziaden klistir, len telefonat manz: ak chces byt pri tom tak svihaj! viac som nestihla. rovno na salu a 00.15 bol maly na svete. no isiel rucickou na tvaricke takze si viete predstavit moje sedenie na stolicke 😀 ....ale clovek pre to drobciatko zvlôadne cokolvek 😵 😵 😵 😵 😵 😵
inak je zlaty v noci sa budi len o polnoci a potom az rano kolo 6.....dnes je vynimka drichme jak medved 😀 ....tak sa drzte a tie co sa chystate rodit nie vzdy verte doktorm 😉

takyna
17. apr 2009

Ahojte kočky 🙂

Havka tak to bol tiež daky cudny doktor, vsak si mala priebeh kontrakcii ako ja pri dcere, ta zrejme ani nestihol nastrihnut 😅 ci nebolo treba?, jaj neviem naco sa to daju za gynekologou ked su vsetci pomaly ako prispaty 😝 , ale hlavne je , že ste doma a v poriadku, neposedis si velmi ale skus ti to namastit dubovou kôrou s allantoinem, zabera to hoji aj opuchy. Maly Adamko je krásnučký, nech sa vám len darí, nech ste zdravučký,budeme sa tešiť na nové fotečky 😵

Gabika tak si uzi navstevu, prijemny víkendik, skoda , ze ste tak vzdialeny , by som ti rada, pomohla 😵
Tesim sa tiez na fotky.

Pozdravujem...Zuzlík dufam, ze sa nam ozves

zuzla80
17. apr 2009

Ahojte
Havka no ešte, že to takto skončilo a aj mužík stihol dôjsť. Tak nech sa vám darí a drobec rastie do krásy 😉

Taky ahoj moja, som tu len som trošku akože pracovala🙂. Dnes mi je podstatne lepšie, čo sa týka po psychickej stránke - vyrozprávala som sa mužíkovi do telefónu (lebo je na služobke), vyplakala, aby som to zo seba dostala a už som zmierená s ďalším pokusom. Mrcha sa zatiaľ nerozbehla, zatiaľ je to len hnedé špinenie, včera to bolo len trošičku, ale dnes mám pocit, že sa to zintenzívnieva. A včera cestou domov ma ešte k tomu zdravil aj bocian - to bol asi ten Havkin, tak som mu povedala, že kde sa túlal, keď sme na neho teraz toľko čakali.
Zulik ďakujem ti za tvoje slová, ja viem, že každá z vás vie čo prežívam a ako sa cítim, všetky sme si tým prešli a preto sa vieme vcítiť do trápenia toho druhého. Ja len dúfam a verím, že sa to už raz podarí a bude to čoskoro 😉

tanitta
17. apr 2009

ahojky... babmbulky... 😉
Havka...to otvaranie bolo super 😉 ...ako ja... otvorena na max a ja beham po chodbe jak vrabec...jaj nebudem sa k tomu vraciat 🤐 ... este si oddychni zakedy maly spinkava 😀 my sme mali noc den prehodeny uzasne 😅 ale teraz klop klop...bude menej a menej spavat predsa je novorodenec a ti prespia veru jak medvede 😉 ...a kojis ci UM davas?...
Zuzla... vidim ze uz planujes na jednej strane dobre ze vies co dalej... ale nemozem sa zbavit toho pocitu ze nebude treba 😎 ....ked som vcera vecer zaspavala tak som myslela na teba ...neviem preco.. ale stale mi behalo porozume "zalozny pohohon"... 😨 😵
.. ja uz som stihla aj navari.. dieta opatrene haja(dokedy?) a mam volno 😎 .. takze od radosti neviem co zo sebou 😝 asi hlava to vyhra...pridem o dalsie vlasy uz sa bojim aj cesat 😠 ....

takyna
17. apr 2009

Zuzlik som rada ,ze si napisala 🙂 a s tvojich pismeniek bolo citit , ze sa nevzdavas a idete dalej do boja za miminkom, ja ti strasne drzim palce samozrejme s celou nasou partiou, pri takomto uzasnom ako sa povie chtíči sa to na milion percent poradi 🙂 , velmi , velmi , velmi ti to prajem este raz to musim napisat 🙂
Ziadne slzy.... 😉

Tanitka co mas s vlasmi???? 😨

zuzla80
17. apr 2009

Táni moja, ja ti ani spávať nedávam - veď vieš aká by som bola nesmierne šťastná keby netrebalo ďalši pokus, ale.... Počujte baby - teodori vám akosi tie predpovede na mňa nesedia 😠

Taky veď vieš sama aká je túžba po bábätku veľká a silná, ale tie neúspechy strašne psychicky ubíjajú, ale strašne 😔

melisska
17. apr 2009

ahojte, nedalo mi, zuzla moja planujes IVF? lebo aj ja idem nato, velmi sa mi nechce, hlavne ten zaciatok az po OPU-brrrr, ale v pondelok idem do Caru a VY? moja dlho som ta tu nevidela, ako sa mas, napiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ci ideme spolu bojovat, 😉

takyna
17. apr 2009

Zuzlík tuzba je velká...niektoré si pre to musia velmi vela vytrpiet....

a to seba radsej nespomínam.... 😢

zulka29
17. apr 2009

Ahojte kočeny
Zuzlik a u vas v Heliku nerobia Softika? Kedy ideš na krvičku v pondelok? 😕 Juj, keby si tak predsa len bola tehu 😅
Havka, tí lekári majú stále čas, ale ja si stále hovorím, že dávno to ženy zvládli aj pod stromom počupčiačky, tak to zvládneme aj teraz 🙂 hlavne že už máš Adamka doma v postielke 😵
Gabi, tak nás aj s kamoškou pekne sledujem a bábo raď 😀
Pecka, mne to začalo tuším na začiatku 7 tt, ale radšej by som bola bez grckania, ale kedže som si ho tak strašne priala, dostavilo sa v plnej paráde 😝 😀 😝
Lenka sa nám odmlčala tuším, ale určite nás číta, len potrebuje teraz čistú hlavu, tak ťa zdravím Lenik 😵 😉
Ahoj Taky a Tannitka

zuzla80
17. apr 2009

Taky veď ja viem 😔

Zulíček žiaľ v Helíku nerobia softy, asi majú aj tak dosť pacientiek na klasické IVFko a Softy sú väčšinou lacnejšie,
tak to možno nieje pre nich zajímavé, ktovie. Ale je to škoda, vlastne soft sa najbližšie tuším robí v Iscari a to už radšej pôjdem do toho Brna 😉

Ingušik neskôr sa ti ozvem, ale držím palce, nech ti to tentorkát už na 100% výjde 😉

Baby padám a prajem krásny víkend a ďakujem za podporu 😉
Páčko

tanitta
17. apr 2009

Taky... vlasy poprode a ako "kojim" lezu dole 😠 ....
Zulka... ja len zasnem ako to pekne ubiehaju u drfuhych tie tt 😉 ...
Zuzla...no prave...ze clovek mysli ale co z toho 😔 ... je pravda ze cz car su na vyssej urovni ako tie nase...to je alfa a omega...je ich aj podstatne viac takze konkurencia je velka a cenovo priatelne...nevravim aj helik je fajn...pristup.. ale zase organizacia(kontrolne utz,krv,) je taka vec nie moc dotiahnuta dobre do detailov...dla mna...no mozno sa to od cias co som tam chodila pomenilo...

takyna
19. apr 2009

Tanitka treba zrejme nejake vitaminiky, nieze prides naozaj o vsetky vlasy 😨

takyna
19. apr 2009

Som nas vytiahla hore, tretia strana.....uff 😠

takyna
19. apr 2009

Ahojte kočky 🙂

Ak niektora tu mrknene, potrebujem zistit kde sa da urobit geneticke vysetrenie, surne dakujem

nelynka
19. apr 2009

ahojte
takyn myslim ze by to mohli robit priamo v CARe kam chodis

takyna
19. apr 2009

Ahoj Nely, v Heliose asi nie..., by som o tom vedela, skôr niekde v cechach, neviem 😒 , chcela by som si to dat spravit, pred IVF, inak ako sa ti dari? co noveho?

nelynka
19. apr 2009

no, skus sa na to opytat priamo v heliose, myslim ze ti poradia, viem ale urcite ze v Prahe u nas v Gennete to robia, maju pobocku aj v Brne, myslim ze aj Apolonar a Podolie tiez robia genetiku..
ale mam pocit ze aj niekde na slovensku musi byt nieco...

inak dari sa mi naprd, robotu stale nemam, tym padom aj baby musi pockat par rokov, mame trosku problemy financne, nevladzeme to tahat z jedneho platu setko..tak len trpnem co bude 😔

takyna
19. apr 2009

Tak to ma mrzi, ze sa ti to takto komplikuje ☹ , som si myslela , ze vo velkomestach sa da robota lepsie zohnat ako inde, neviem aku mas skolu, nejake rekvalifikacie kurzy sa neda cez urad prace porobit?, zeby sa ti otvorili viacere moznosti, je to tazke zvlas v tejto dobe tahat s jedneho platu vsetko, to ti verim, prajem vam nech sa vam to rozbehne, aby ste sa cim skor dostali s tej neprijemnej situacie

Chcela by som si dat porobit pre istotu genetiku, ak by som isla na IVFko, aby sa vylucili pripadne dalsie komplikacie

takyna
19. apr 2009

bola som v Heliose , Mudr,Krajkovic sa ma na to pytal, ci dietatko nebolo geneticky este skumane...

nelynka
19. apr 2009

no my uz ale nezijeme v Prahe, odstahovali sme sa 50km od prahy, do svojho a to je ta komplikacia, treba platit hypoteku..
a urade prace narok na kurz nema pretoze nemam trvaly pobyt v CR..dostala som 10 000 kc prispevok na prve dva mesiace, potom 7500 na dalsie dva mesiace a potom 6700 na jeden mesiac a potom uz nemam narok na nic, ani na odvody, cize som nudena maximalne do 5mesiacov si najst robotu, akukolvek...

jasne, genetikou nic neskazis, ja nas tiez chcem objednat, ked uz mame vsetko, aby sme mali aj toto, istota je ostota..
naozaj sa opytaj priamo v tvojom CARe, oni by ti uz poradili kam sa mas obratit

takyna
19. apr 2009

pozistujem si to urcite 🙂

tak vy ste vo svojom 🙂 ste si svihli super, uz len nech sa ti ta roboticka sikne, inac Cesi maju teda riadne obmedzenia v case krizi by tiez mohli urobit opatrenia pre ludi na podporu zamestnania 😔

nelynka
19. apr 2009

tak od decembra uz byvame vo svojom..lepsie ako platiti niekomu cudziemu za najom..
no to maju, hlavne pre cudzincov, aj ked tu mas prechodny pobyt aj tak proste, daju ti ale len minimum..
a s pracou je to este horsie, fakt su niektory zamestnavatlia taky divny..hlasila som sa do jedne cukrarne a pani mi povedala ze ked budem mat trvaly pobyt ze sa mam ozvat 😀 😀

takyna
19. apr 2009

a chces si zmenit obcianstvo?, samozrejme ze je lepsie svoje ako platit cudzim, inak cudzimci Slovaci, a to sme donedavna boli Jeden spolocny stat 😒 , a nieco ako u nas na nete www.profesia.sk oni nemaju?, verim ti ,mate to tazke , ale verim , ze coskoro sa s toho dostanete, budem drzat palce silno 😵

nelynka
19. apr 2009

takyn obcianstvo si zmenit nemozem ani keby som chcela..to by som si musela vziat cecha aby mi dali ceske obcianstvo..ja si tam mozem nahlasit po 5rokoch pobytu trvaly pobyt iba...
maju aj oni take stranky, ved kto by to nemal, ale bohuzial...vsetko sa deje v prahe a mne sa do prahy neoplati dochadzat kazdy den 50km tam a 50km spet ked zarobim 12 000kc..ved len kolko by som prejazdila..
to by mi museli dat minimalne 18 000cisteho aby sa mi to oplatilo a to mi nikto neda s mojim gymnaziom a s minimom praxe bez aktivnej znalosti jazyka...
takze thak 😔 😔
dakuje, ja dufam, ze snad, je toho strasne vela a stale a stale idu nove veci von co treba platit ☹

takyna
19. apr 2009

v Prahe len 18000?, bohactvo su na tom horsie s platmy ako u nas, viem vsade len jazyky chcu , aj v mojej branzi ked vies jazyk mas lepsi plat, inak ja kazdy tyzden dochadzam za robotou 270km ☹ , tiez ziadna slast, ale u nas to tiez nie je med lizat, obidvaja s manzelom sme SZČO, takze si vies predstavit, aj my makame na seba, a musime sa obracat ako vladzeme 😔

takyna
19. apr 2009

aj teraz som na pc a makam.... 😒 sa mi ale velmi nechce tak aj konikujem trosicka 😎

nelynka
19. apr 2009

tayn napisala som MINIMALNE by mi museli dat aby sa mi oplatilo tam jazdit kazdy den, chapes?
nie ze tam maju len 18000 platy, zalezi od oboru, od praxe, od jazykov, od skoly.......en ja si vyberat bohuzial nemozem ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre