IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

tanitta
22. apr 2009

ahoj babulenky... 😉
Taky.. ty mas este cez poistovnu ivf?
Zuzla.. zatial nemam nove infosky.. ale asi ziadna zmena 😔 ....a tebe koudy vlastne co napisal? na ten clostil si sa nepytala? budes brat aj estrofem? ten tiez kupujes alebo si nechavas u svojho gyn pisat?aj utros?

zulka29
22. apr 2009

Takynka, a ak bude super sliznica, nešupneš tam mrazáčika hneď? 😵 😉 Držím palce! 🙂
Zuzlinka, už sa naňho teším, a poriadne tie lieky poplujem pre šťastie 😀 😀 😀
Prajem vám krásny dník 🙂

zuzla80
22. apr 2009

Táni Koudy odpísal - clostil nespomínal, len mi napísal, že po preštudovaní záznamov, embryja peknej kvality, ET bez komplikácii a navrhuje mierne zvýšiť dávku na 150IU od 3DC a v prípade, že by to náhodou nevyšlo, tak klasické IVF so získaním cca 15vajok a následne by odporučla aj PGD kvôli kvalite spermií. Teraz sme mali len 4,9mil/ml a morfológia: 1% - strašne máličko 😔 , to bol asi najhorší spermio čo sme doteraz mali 😔 . Ale PGD je hrozne drahé a toľko peniažkov mať nebudeme. A napísal, že je jedno, či budem stimulovať Menopur alebo Puregon alebo niečím iným.

Zulíček popľuj poriadne, nech bacilky vydržia až do košíc 😀
Taky neboj aj tá odvaha časom dorazí uvidíš 😉 Pracujem, pracujem 🙂

Babulky musím padať majte sa, neskôr sa ozvem

zuzla80
22. apr 2009

Táni Estrofen nespomínal a ani teraz som ho nemala

tanitta
22. apr 2009

no lebo ja som ficala aj s estrofemom 😨 ..

gabika24
22. apr 2009

ahojte.
no ja dnes nejako nestíham - ale to preto, lebo som si doobeda ešte schrupla s malými - keďže zázrakom spali naraz - no nevyuži to 😀 😀 😀 .
ale boli sme aj na poradni a očkovaní s jedným - takže všetko ok, papáme, priberáme, sme zaočkovaní. obaja majú cca 7,8 kg - už sú z nich veľkí chlapi... 😉
zuzlik, držkám palce na ďalšie kolo, dúfam, že u Lenky sa to ešte nejako (tým správnym smerom) urovná - teda myslela som tento et.
takynečka, držím palčeky, zulik, tanittka ahoooooj 😉
zdravím všetky

zulka29
22. apr 2009

Zuzlinka, misia splnená 😵

zulka29
22. apr 2009

Ahoj Gabi, nepridáš nové fotky nezbedníkov? 😕 😵 Pjosím 😉

zuzla80
22. apr 2009

Zuliček 😵 😵 😵 teším sa 😵 😵 😵

zulka29
23. apr 2009

Ahojte žienky 🙂
kde sa nám stratila Lenka? Kedy ideš na krv moje? 😕
Zuzlinka, kedy začínaš poslednú úspešnú stimulku? 😅
Ja mám nakupovaciu mániu, predvčerom som bola v shoppingu a nič sa mi nepáčilo a na just som si v poslednom obchode kúpila 2 tričká, že nepôjdem domov naprázdno....ale cestou domov som už začala tušiť, že sa mi nepáčia a tak aj bolo, tak včera naspäť, vrátiť ich a priniesla som si 4 nové 😝 😀 ...no radosť 😎

gabika24
23. apr 2009

ahojte.
zulka - no z teba je dobrý nakupujúci 😀 😀 😀
ozaj, pecka, nemáš ísť dnes na kuknutie srdiečka? - či to si už mýlim - ja ani neviem niekedy 😅
sme trochu nevyspatý - teda ja - jedno naše bobátko je úplne čulé, druhé dospáva to, čo zameškalo, keď som sa ja nevyspala 😀 - ale v celku sa dá.
pekný deň 😵

zulka29
23. apr 2009

Gabi, že? radosť mať takú zákazníčku čo 2 vráti a 4 kúpi 😝 . A čo tie fotečky, dáš do albumu dáke?
😕 🙂

zuzla80
23. apr 2009

AHojte 🙂
Zulik chcela by som v ďalšom cykle, len ma akosi dlho pobolieva asi vaječník, alebo čo. Začalo to odberom - pýtala som sa na to už báb, vraj je to normálne, len som nečakala, že to bude bolieť tak dlho. Takže ak bude všetko oki doki, tak v ďalšom cykle, ak nie tak potom až ten ďalší. Uvidíme, neboj poinformujem 😉
Takže ty si mala nákupnú horúčku 🙂 Išla si minúť peniažky 😀 😀 😀

Ahoj Gabi - veru tiež som na Pecku myslela, nemala ísť na srdiečko už včera? Alebo že by dneska? No mohla by sa ozvať, aby sme vedeli, že je všetko v poriadku a či náhodou nevykúkol aj druhý beťárik 🙂

kuspitka
23. apr 2009

Ahojte.ako sa mate???
my uz lepsie konecne len mame kus bolesti ,ale da sa to.
lenka ako sa mas???

tanitta
23. apr 2009

cauky cauky... 😉
Zuzla... ani sa necuduj ze bolia vajecniky... sak to tam morduju 😒 ....
nasa Lenka.. asi nema nic nove takze...myslim ze je cca 9po et...
Kuspit... kde ake bolenia ta budu sprevadzat skoro cele tehu... budes sa sledovat...patrat ci je to ok.. predsa ta maternica meni tvar takze...boliestky ako take budu... 😕 ...
Pecka asi dnes by mala na utz...?....
Gabi...mozno cez den zistia ze su naraz unaveny.. tak sup potom za nimi do postele 😉 ...
...mne zacina vcelia sezona 😠 ... takze mam nafasovanu adrenalinovu inj ...a tabletky...

kuspitka
23. apr 2009

tanitta dakujem som prvy krat tehu tak neviem a radsej sa opytam.
ak ked chodim ma vsetko bolka.

tanitta
23. apr 2009

neboj kuspit.. budes chodit na poradne... mozno aj kazde 2t...budes pod kontrolou pokial mas a to dufam ze nejakeho dobreho a normalneho gyn 😉 ...

gabika24
23. apr 2009

kuspit, neboj, bude to ok.
zulka mas ip, neskôr sa ozvem
tanittka - práve zistili, že vôbec nie sú unavení - ani jeden a dávajú to patrične najavo 😀 😀 😀 - tak letííííííím 😝

zuzla80
23. apr 2009

Táni čo si alergická na bodnutie včelou?
Asi som musela trochu prechladnúť na tom školení, lebo tam bola zima, a tá bolesť sa akosi zintenzívnela. ALe však vydržím, vydržala som aj horšie.
Počujte baby, ja mám ešte takú dilemu - Koudy mi napísal, že nemám teraz brať Prednison a Anopyrin, že stačí až od 1DC kedy začnem stimulku. Čo si o tom myslíte? Ja by som to asi radšej brala, len keď mi napísal takto...

Kuspitka a špinenie už prestalo? Tá bolesť je normálna, veď sa ti rozťahuje maternice a keď sú tam dva drobátka, tak je to ešte intezívnejšie.

kuspitka
23. apr 2009

tanitta neviem ci je dobry zistim potom vam napisem aky je...
idem ku nemu az po srdiecku...
zuzla ano spinenie uz konecne prestalo ved len lezim muz stoji nadomnov ako socha nech sa nepohnem

tanitta
23. apr 2009

zuzla... a kolko ze si predtym brala prednison?...ja tusinm ze tiel len nejak od zaciatku stimulky skor to nebolo 😕 a anopyryn az po opu... jo jo som alergicka na tuto haved... 😠 .. najradsej by som sa strcila malemu do kocika pod sietku a nechala sa vozit 😉 ...

zuzla80
23. apr 2009

Táni začala som len od začiatku tejto stimulky jednu 5mg tabletku Prednisonu a aj Anopyrin a pýtala som sa Koudyho, či mám pokračovať, alebo mám prerušiť a začať až opäť od začiatku stimulky, tak mi napisal, že mám teraz vysadiť a začať od 1DC. Hematologička tá mi zas povedala, že Anopyrin môžem brať vkuse - dokonca mi navrhla ho brať min. 2mes. pred IVFkom - ale nejde ani až tak o ten Anopyrin ako o Prednison. Brať či nie? To je otázka 😀
Škoda, že tie kočíky sú také malé 😀

tanitta
23. apr 2009

zuzla...anopyrin nevadi...ale koudy vravel ze ucinok anopyrinu nastava okamzite ... a prednison by som asi tiez do seba zbytocne neladovala..... sak aj ked ma napr postipe ta haved tiez ho neberiem 😕 preistotu dopredu...len by to asi chcelo to vies co.. tu prepravu poriesit 😵 ...preventivne...

zuzla80
23. apr 2009

Hej, hej tú prepravu 😀 Už sme sa dohadovali s mužíkom ako to poriešiť - ale keď on čepičku neeee 😀 😀 😀

Tak asi Prednison vysadím, však Koudy vie najlepšie, čo a ako 😉

pecka
23. apr 2009

ahojte babule, 🙂 🙂 🙂 🙂
prinasam dobre, teda priam vyborne spravicky........srdiecko nam bilo na celu ambulanciu 😵 😵 😵 😵 bolo to nieco nadherne, moj manzel si dokonca dal aj repete, nemohol sa vynapocuvat 😉 😉 , je to fakt neskutocny zazitok. ........ a .....bude jedna bambulka, ta druha to predsa vzdala. Boli sme aj s dokym stastni prestastni,bol velmi zlaty ako sa s nami tesil. 😉 🙂 🙂 🙂

Vajecniky sa mi zmensili a tekutinka v bruchu vobec ziadna, takze bez komplikacii. .....klasika, utros do 12 tyzdna a potom postupne vysadzovat a clexane si asi budem pichat do brucha cele tehu, aby som nahodou nedostala trombozu....no, este to by mi tak chybalo 😕 😕 Do tyzdna sa mam hlasit u svojej obvodnej.....dostanem tehu knizkuuuuuuu 😵 😵 😵 Ale idem uz zajtra 😵 😵 😵 Mam ostat na PN urcite do 12tt, a ked sa budem citit fajn tak pojdem do prace. Ja by som uz isla aj teraz, ale este povegetim 😉 😉 😉

Zuzlik, vidim ze ti Zulka pomohla s liecikmi, je to super. Ja mam akurat duphaston, tak, ak by pomohol na nieco........ Mrsku kedy ocakavas? ....... a ten tvoj vajecnik...... este mu daj chvilku, on prestane boliet, neboj.....mna od punkcie /19.03/ vajecniky boleli stale, az do minuleho tyzdna, myslim.

Tanit....Lenka sa ti neozvala?? Lenusik, ahoooj 🙂

p.s. mam aj fotecku, idem ju hodit do albumu a .....mame 9 mm 😵 😵 😵 😵 , to sme sa od minulej stredy riadne zvacsili, vtedy sme mali len 2 mm. 😵 😵 😵

tanitta
23. apr 2009

😀 ... sak vy to uz poriesite... su aj alternativne sposoby 😅 ..h gnv bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb zdravi adamko

tanitta
23. apr 2009

peckaaa...jupiiiiiiiii tesime sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ... lenka nist nepisala...takze sa asi nic neudialo 😔 ....
baby keby kurzor vedel kreslit tak to by ste videli picassa 😎 ..

zuzla80
23. apr 2009

Aj my zdravíme Adamka 🙂 😵

zuzla80
23. apr 2009

Peculik supíííííííííš moja, takže predsa tam boli dve drobátka, ale nevadí, som hrozne rada, že je všetko v najlepšom v poriadku. A Clexanu sa neboj, ja ak Pán Božko dá, že sa podarí otehuľkovať, tiež budem pichať až do konca tehu. Veď to nejako zmákneme no nie 😉 Už sa teším na fotečku.

zulka29
23. apr 2009

Pecka, teším sa 😵 super že drobátko rastie...ešte negrckáš? Ak nie, tak ťa to asi minulo, šťatné to žieňa 😵 😀 .
No na dvojičkovo si musíme ešte počkať..... Zuzlinka, alebo Lenka? 😕 😎
Tannitka, zdravíme vedúceho 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre