IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

takyna
20. máj 2009

neboj miricka , dobre bude, skoda ze nevijde dievcatko 🙂 , ale aj chlapcek je chlapcek 😵 , budes mat riadnu ochranku doma 😵 , ale to sa prirodzene podarilo ze?, keby som ja tak isla tvojim prikladom.... ☹

zuzla80
20. máj 2009

Takynka neviem, či Koudelka zvolí PK, to závisí od počtu vajok - naposledy sme mali len 2embryjka a aj tak sa rozhodol ísť až do 5dňovej kultivácie - takže asi aj tentokrát zvolí PK, ale chcem sa ho zajtra opýtať na hatching, čo on na to.
Inak pri softe zvyknú mať baby v priemere okolo 4vajka, ale napr. v pondelok bola jedna baba na odbere a mala 8, iná zas len 1 a 1bolo prázdne, asi to veľmi individuálne 😉 .

Miri ahooojky - no že sa aj ukážeš, takže ďalší chlapček do partie 🙂 , tak to gratulírujem, hlavne nech je zdravučký. A meno už máte vybrate? Snáď sa aj my čakateľky, dočkáme takýchto zázrakov, či dvojkových alebo jednotkových, len nech už budú 😉

mirica
20. máj 2009

babule - žiadne dievčatko 😠 😀 ...je sranda , že mi všetci priali dievčatko....jediný kto chcel chlapca som bola asi ja 😀

meno nemáme , lebo otecko mení názor častejšie než ponožky - tak si počkám až na finálnu verziu 🙄

taky - bolo prirodzene , aj keď sme teda tak skoro ešte neplánovali...ale kto by už zázrak odmietol...no nie? 😵
hrozne moc by som ti tiež dopriala ten pocit , keď sedíš na WC , pleštíš oči na tehu testík s dvoma paličkami....bože , ešte teraz si pamätám každú sekundu.........ale tie komplikácie , čo mám tie nech sa ti vyhnú

zuzla - tak že treba dať pozor , lebo keď sa darí tak sa darí 😀 .....aby si neskončila tak , že budú dvojky umeláčiky -a do roka druhé dvojky prirodzenou cestou 😀 .........aj keď je asi pravda , že po toľkom trápení by sa človek skôr potešil 😅

mirica
20. máj 2009

ináč ja moc nechápem načo je PK , keď sú len dve embrijka - treba ich dať hneď k maminke do bruška , nech vedia , že sú tam kam patria

ja som mala pri softe 6 vajok - stimulku od 2-8 DC.....10DC odber ....12DC vklad

tanitta
20. máj 2009

mirica... wow chlapcek 😎 ...ako zvladas domacnost tehu deti vsetko dokopy...
taky.. s krcmi je to uz fajn...2 dni som stravila raz v hydromasazi.. druhy den som bola v relaxcacnom bazene na pohybove a na masazi... plavecky... takze dnes som jak keby ma presiel parny valec 😀

mirica
20. máj 2009

tanitta - 😀 😀 😀 ..ja absolútne v pohode 😀 😀 😀

na rodičovskej je od začiatku priateľ , varí , perie, žehlí , upratuje a stará sa o deti . nie , že by som mu nechcela pomôcť , ale mne to zakázali - nesmiem sa predkláňať , ani naťahovať , cvičiť , namáhať sa , dlhšie stáť, musím dávať pozor , aby som sa neudrela do spodnej časti brucha .....a nesmiem dvíhať nič ťažké - toto jediné porušujem , lebo ako inak sa mám mojkať s mojimi bambuliačikami
😢

zuzla80
20. máj 2009

Miri - dariť sa darí, len nás to akosi obchádza 😒 - ver mi, že po tom všetko by mi bolo jedno, či dve alebo štyri detičky - len ja už hroooozne chceeem a túúúžim aspoň po jednom drobčekovi 😵
Veď na meno má polovička ešte skoro 17tt, kto vie, čo do vtedy vymyslí 😀, ale tie prvé mena sú pekné, my máme krsniatko Leu 🙂

Táni som rada, že už je aspoň trošku lepšie. Asi to bolo spôsobené únavou a vyčerpaním, tak ako ti písala Lenka.

takyna
21. máj 2009

Dobré ránko všetkým 🙂 , prajem príjemný deň 😵

lenka20
autor
21. máj 2009

takynka a ty co si robila pred piatou hore 😝 😀 😀 a ja som myslela, ze len ja som take ranne vtaca 😉
dobre ranko kocky 😵
mirica, ty sa teda fakticky musis setrit, ty brdo, tolko zakazov... ale co by clovek neurobil pre drobceka, vsak 😉
takze predsa chalan, ale mate krasny termin porodu - rovno na moje narodky 😵 😵 😵 😵 😵
ja tiez myslim, ze na meno je este casu dost... nieco vymyslite...
zuzlik, no, ked budu zas dve embrijka tak ja by som ich tiez uz supla do bruska na 3.den.... ved uvidis ako to bude tentokrat, ale podla mna viac vajok bude, lebo este je telo nastartovane z predchadzajucej stimulky...takze PK a do bruska pojdu dve krasne blastocysticky... a ked uz aj zulka ti vyvestila, tak to urcite vyjde 😉 😵 😵 drzim dnes palce na kontrolu 😉

mirica
21. máj 2009

zulka- určite sa vám podarí - ja verím tomu , že všetky budete mať malé miláčiky

lenka-musím ťa sklamať 😔 - náš termín je čisto podla poslednej mrchy......termín pôrodu(aspoň orientačný ) stanovia v rizikovej poradni ....tam by ma mala doki vypísať v piatok....naše chlapča č.4 sa totiž narodí (či skôr ho vyberú) najneskôr v 36tt ☹ ...tak že ani na meno nie je až tak moc času 😔

zulka29
21. máj 2009

Ahojte 🙂
Mirica, pekné že si náš prišla pozrieť 😵 ...takže ďalšie chlapča 😕 😀 A piate bude dievčatko? 😀. Prečo ti budú musieť bábenko vybrať v 36 tt? 😕
Ja som dnes zase zavítala k dr., lebo ma tam dole svrbí a mám výtok, tak mi zobrali krv a K+C, ale ináč je vsjo ok 😵, uvidíme či niečo zistia v krvi, dúfam že nie 😅

lenka20
autor
21. máj 2009

mirica to aj mna zaujima, ze preco uz v 36tt...moje, ty si uzivas kazde tehu nejake komplikacie, tak to stvrte - ked budes cakat dcerku - to uz bude uplne pohodove 🙂 🙂
zuli - hadam nic nebude... len nejake kvasinky, ved to je asi v tehu bezne...

mirica
21. máj 2009

žiadne piate dieťatko - myslím , že tie 4 budu úplne stačiť (priateľ má ešte dve dcerky z predchádzajúceho manželstva ) - tak že ich budeme mať spolu 6 - to je viac než dosť 😀 😀 ............ale keby náhodou 😕 .....tak aj ďaľšie by som chcela chlapčiatko 😀

mám placentu praevia totalis (čiže placenta prekrýva krčok maternice)- a nezmení sa to .......akékoľvek kontrakcie alebo vyšetrenie od spodu môže spustiť krvácanie z placenty , čo má za následok možné vykrvácanie v krátkom čase ...a samozrejme to , že sa prestane dokrvovať dieťatko........tak , že sa vraj doktori budú snažiť aby sa dovyvýjalo moje chlapčiatko čo najskôr a hneď ako to bude možné , alebo ako sa im prestane páčiť môj stav - tak ho chúďatko vyberú 😢 ......... ☹

takyna
21. máj 2009

Miricka velmi drzim palce, nech vydrzite co najdlhsie 😵

rosienka
21. máj 2009

caute kocky-leni, zuzli, taky a vsetky ostatne 😅

nuz veru, dlho som jednak pauzickovala a druhak to skusame teraz uz len cez IUI s darcovskymi spermijami, tak som brazdila temy najmä o IUI. Teraz sme mali 4 mesiace pauzu a boli sme na super dovolenke. Dnes mi prisla mrcha, tak ide sa znova na to. Tentokrat budem mat podobnu stimulku s hormonmi ako pred IVF a dufam, ze sa konecne presne trafime do ovulky, kedze predtym dvakrat sme ju o par hodin premeskali... 😖
leni- no to mas teda dlllhe predlllhe cakanie, ale aspon ho môzes este "bezstarostne" vyuzit na realizovanie rôznych snov a planov. 😀 Ja viem ako to je, ze kazda by sme bola uz najradsej mamina... ale vsetko ma aj svoje vyhody 😉 Dnes sme boli s priatelmi s ich 10-mesacnou dcerkou na vylete, potom grilovat a po case z nich vyslo (resp. som si aj vsimla), ze je znova tehotna, asi len v 10tt. Jaaaj, bodaj by na mna nejake virusiky preskocili, ktore sa mi teraz zidu 😵

zuzli - a ty ako teraz pokracujete? Necitala som tu vsetko dozadu, tak prosim napis znovu.

taky - od vasej straty ste uz skusali znova, ci sa este len chystate? Myslim, ze som este nemala prilezitost si napisat, aky to bol pre mna sok a zarmutok, ked som sem po nejakej dobe prisla a ziadne tt pri tvojom mene nevidela... 😢

gabika24
22. máj 2009

ahojte babulky. ešte som chorá - kašlem ako profesionál 😀 - tak len kukám, čo nové. pekný deň želám, idem si dať čajíček. papa 😵

takyna
22. máj 2009

Ahojte kočky 🙂

Rosienka dakujem ti, boli to stale, ale nezmenim to ☹ , skusime KET v juni, zacinam sa pomaly na vsetko psychicky pripravovat, dost mi aj konik a nase kocky pomahaju, aj ked si to asi uplne neuvedomuju, dakujem im za to 😵
tak nech vam len vijde to IUI, nech bocian zavita aj u vas 😵

Gabika moja , cajickuj, medikuj, mala si vyskusat mojho muza elexir, do prevareneho mlieka das vytlaceny cesnak a riadne vela medu a vypijes to...., je to grc , ale zabera...tchuj,tchuj,tchuj, nech si cim skor fit 😵

zuzla80
22. máj 2009

Ahojte babule,
Tak podávam hlásenie po včerajšej kontrole:

Takže u mňa reakcia na stimulku až prehnane dobrá - nezatipujete 🙂 - tak vraj to vyzerá na 20vajok - ani vám nehovorím, ako zmrzol Koudymu úsmev na tvári, lebo ešte pred utz sme sa rozprávali a hovorí, že by bol maximálne spokojný, ak by ich bolo aspoň 4-5. No a na utz pozerá a hovorí, sliznica pekná a potom ticho a len sa ma opýtal, koľko sme pichali a ja 150 - a on nooo, tak tam je toho viac ako dosť - na každej strane asi 10 veľkosťou okolo 13mm. A ten zmrznutý úsmev kvôli tomu, že sa obáva OHSS - hovoril mi, že je tam dosť veľká pravdepodobnosť, že k hyperstimuláku dôjde, a navrhol mi ešte také riešenie, že by sme urobili odber a po ňom by mi pichli akúsi injekciu proti OHSS, ale nesmel by sa konať transfer - tak to som ale odmietla pre zmenu ja - už pri 3.IVFku som zápasila s hyperstimulákom a dalo sa to zvládnuť, tak ak to bude mať podobný priebeh, tak verím, že to zvládneme aj tentokrát. Takže OPU v utorok. Myslíte na mňa, veeeeľmi - mám trochu obavy.

Rosienka veľmi ti držím palce, nech to tentokrát výjde a ako písala Taky, nech konečne bocian zavítaj aj k vám. Ja ako som písala vyššie - momentálne stimulujem v Brne na Soft, lenže akosi sa zo Softu zvŕtlo strašne veľa vajok.

Inak baby je zaujímave, že pri poslednej stimulke som mala dávku 100IU a len 3dobré vajka a pri 150IU skoro 20. Zulik že by čarovný Gonal🙂

takyna
22. máj 2009

Zuzlík gratulírujem 🙂 , pri OHSS miernom sa zadarilo vela babám otehotnieť 🙂 , budeme samozrejme myslieť na teba, aj čkať sa ti bude, tchuj,tchuj,tchuj, popluvam pre šťastie, GONAL je GONAL 😉 , priprav sa psychicky na to, dialnice tentokrát musia biť, DRŽÍM PALCE.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pecka
22. máj 2009

Fuha Zuzlik.....taky pocet, no riadny a vsetky krasne rovnako velke 😕 no, paraaada .....toto bude urcite ta prava stimulka.....sice s rizikom, ale vyplati sa urcite, boze strasne ti drzim paluchy. Ja by som transfer tiez riskla aj s ohss-kom, je to hop alebo trop, ak nebude vela tekutiny v brusku, len sem tam, tak sa nenechaj odradit. Hlavne, nech ti pri OPU poodsavaju vsetky, aj tie uplne male a malicke foliky, aby sa na co najmenej znizilo riziko ohss-ka. A este........ krajko mi predvcerom vravel, ze sa mu potvrdzuje, ze vsetky baby, co maju nabeh na hyperstimulak, alebo ho aj niekedy mali, ze by si mali urcite pichat po ET heparinove injekcie /clexane, fraxik..../, ved ich dobre poznas. Tak sa este o tom s koudakom porozpravaj.

takynka, takze za chvilocku idete do toho 😵 😵 . Ozaj, a ako s pecenovymi testami, uz sa ti to dalo do poriadku?

Gabika, ten recept od Taky je zevraj fakt dobry, pocula som to on mnohych. ludi. Len ja surovy cesnak nemozem, tak som si teraz urobila, ked som bola poprechladana, cibulovy sirup s medom, ale bohvieako mi to na kasel nepomohlo...az sirup Stodal.

zuzla80
22. máj 2009

Babulky moje ďakujem - verím, že to akosi zvládneme - ale poviem vám, že pri Softe som toto nečakala, fakt mám trošku strach, ale verím, že to bude dobre a už sa to konečne podarí.

Peculik nebudeš mi veriť, ale presne som si ohľadne heparinu spomenula na teba, že ti to teraz pri hyperstimuláku odporučili pichať, myslím, že hyperstimulákom sa aj viac zhušťuje krv - tak ja ho asi budem pichať. Ty si ho pichala až od ET však? A odradiť sa nedám 😉 - ja viem, že je to na jednej strane riziko, ale čerstvé embryjka sú čerstvé - a práve preto chcem aby bol transfer.
A ty sa ako máš? Choroba už ustupuje? A ako si zvládla prvé dni v práci?

Takynka fakt a čo ty a pečeňové testy. S tou podporou od vás všetkých máš pravdu - aj mne to hrooozne veľmi pomáha 😵

takyna
22. máj 2009

Ani neviem pecenovky kontrolu mam az niekedy po lete...takze sa tym nezatazujem.... 😉
prave sa napchavam rybickami kyslimi, normalne keby som mala z coho myslim si ze som tehula 😝 😀

pecka
22. máj 2009

😉 taky....tie rybicky...... to su mozno predvoj tych chuti, co budes mat o dva mesiace. 😉 😉

Zuzli... ano, ja som si zacala pichat clexane na druhy den po et.....a hematolgicka mi ten nazor na ohss-ko, ze zahustuje krv nepotvrdila, ale ani nevyvratila....ale povedala, ze asi na tom nieco bude, len nie je to este dokazane a istota je gulomet...takze u mna heparinky budu az do konca tehu. Ale nevadi, uz som si zvykla, uz nemam ani modriny, len sem-tam malicku. 🙂

A co sa tyka tej mojej choroby, tak uz som sa z toho dostala.....na moje pomery az superrychlo. Ale myslim si, ze za to mozem vdacit, tej hlivovej kure, co som mala od oktobra az do stimulky, asi sa moj imunitny system vdaka tomu rychlo spamatal. A v robote super, trvalo mi jeden den kym som sa zorientovala, ale uz dobre. Sedim na zadku, tukam do pc, sem-tam prenesiem nejaky ten sanon, inak ziadna aktivita.....takze citim sa dobre 🙂 Ale dobre mi padli tie dva mesiace PN-kovania, to nemozem popierat, ale uz sa mi ziadalo trosku pracovneho zapalu 😀

a este...vdaka tehotenstvu sa mi moje vajecniky zmensili na taku velkost, ako som nikdy nemala, co je super, no proste....tehu mi robi dobre 😵 😵

takyna
22. máj 2009

Baby len pri mne je riziko, ze ak by sa nam podarilo otehotniet a preklenut 1-trimester, 2-trimester musim lezat v nemocnici od 20tt......do kedy ? neviem.... 😔 , vsetko samozrejme som ochotna podstupit...keby to vyslo 😵

tanitta
22. máj 2009

ahojky...
baby sorry ale nestiham velmi.... tak len informace...boli sme u dr....vysledky v pondelok... maly hrozne reval este len uvidel biely plast 🙄 ...minule bezselestu ..dnes nejaky ze uuuuplne mini selest sa jej zda ze mame 😨 ....ale kontrola o pol roka takze dufam ze v pohode..........
nieco som zahliadla 😨 😨 zuzla sak uz bola velka noc 😀 .................

pecka
22. máj 2009

taky uf 😕 , tak to som nevedela, ale my zeny sme naozaj silne osobnosti a pre babo sme ochotne urobit naozaj vsetko. Mna teraz pred tymto poslednym et strasili, ze mam zacinajuci hiperstimulak, a nechceli aby som si dala vlozit dve embryjka, ale ja som bola neoblomna a trvala som si na svojom, aj napriek vsetkym rizikam. Moje najvacsie riziko bolo zhrosenie ohss-ka do takej miery, ze budem az do 12tt hospitalizovana, s kazdodennym odsavanim vody z brucha.........a dalsimi dvojickovskym komplikaciami...... Ale nakoniec do dopadlo tak ako to dopadlo, dvojickovo ani hyperstimulak sa nekonal, takze u mna super. Teba cakaju dva trimestre v nemocke, ale zvladnes to, bude to na bednu, ale ked uz bude chrustik na svete, tak uz si na patalie ani nespomenies.

takyna
22. máj 2009

Ahoj Tanitka, vela deticiek malo selest, a neboli ani predcasne narodene, neboj sa , vyrastie este z neho riadny chlap 😉

takyna
22. máj 2009

Peculka ani tak by neslo o tu nemocnicu...aj ked ju z duse nenavidim 😖 , skor o tu robotu moju nestastnu...terminy proste nepustia , ale uvidime, mam kolegynku,...zvladneme to musime, aj horsie sa stava...
boze moja tak si to tiez mala riadne napete, este ze peculiatko zabojovalo aj za mumu 😉 🙂

pecka
22. máj 2009

no veru, esteze aspon jedno peculiatko zabojovalo 😉 , je to velky bojovnik, teda asi bojovnicka, (vsak Lenka 😉 ) Ale ja tiez tak trosku tusim, ze to bude asi dievcatko......

Taky ty si zivnostnicka, ze? Takze este to mas viac komplikovanejsie, ale ty to urcite zvladnes.....kolegynka urcite pomoze 🙂

Aho Tanitka, neboj, ako hovori Taky, Adamko 100% z toho vyrastie, este sa neho nalepi urcite kadeco, ale cim bude starsi bude lepsie....vyrastie z detskych chorobok, urcite !!!!!!!

takyna
22. máj 2009

ano zivnostnicka 🙂 , len kolegynku zaucam , do tajom daní 😉 , ale tak ved uvidime co bude , co ma zase caka a neminie 🙄 .....ale dnes optimisticky 😀 , idem do nemocnice pozriet jednu osobku....pekne sa tu opatrujte .......pá........krásny zvyšok dníka 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre