IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

rosienka
15. júl 2009

marione - dakujem ti, snazim sa nepoddavat, ale tazko sa mi dari, je to este cerstve a ja som tomu IUI hrozne verila, ze sa raz podari. Aj by som sla do dalsieho, ale asi je to predsa len strata casu...neviem 😖 Teraz ma asi uz len caka ta komplikovana varianta 3.IVF 😠 A najjmä dlhe predlhe cakanie na september...

lenka20
autor
16. júl 2009

rosienka teda, je to sklamanie, to verim... ale predychas to, uvidis a nebude to ani dlho trvat.. vlastne dlhorocne skusenosti 😀 😉 dajte si oddych teraz v lete si uzite dovolenku so vsetkym co by si ako tehulka nemohla a ono sa ti to ulezi v hlave a budes sa vediet rozhodnut.. ja myslim,, ze pokial si priechodna tak je len otazka casu kym IUI vyjde... ja by som asi IUIckovala trebars aj cely rok, lebo vies, IVF tiez nemusi vyjst hned, ved to poznas... a IUI to je skoro prirodzeny cyklus... lekarom je jednoduchsie odporucit IVF, lebo IUI nie su pre nich vyhodne... na to by som sa nedrzala, skor na vlastny vnutorny pocit.. na co sa citis ty.. ale chcelo by to brat tie IUIcka ako normalny cyklus..aby si sa velmi nestresovala... povedat si, ze ked nie teraz tak nabuduce, raz to skratka musi klapnut..drzim ti palce rosienka, urcite to raz vyjde 😵 😵 😵

zuzla80
16. júl 2009

Rosienka určite to nevzdávaj - tiež ako Lenka patrím k dlhodobo sa snažiacim a hlavne nevzdávajúcim sa. U nás sa to teraz podarilo po KETe z 5.IVFka - niekedy je to fakt beh na dlhé trate, ale netreba to vzdávať - raz to musí výjsť. To isté mi povedali dvaja lekári v Brne - proste je to len o pokusoch, kedy to konečne výjde a ak to vydržíte vy (teda my 🙂 ), finančne a psychicky, tak raz to isto klapne. Ja viem, že každý neúspech bolí - mám ich za sebou habadej a nielen ja, každá jedna na tomto fóre - ale stále sme s mužíkom verili, že sa to raz isto podarí a dúfam, že tentorkát to už dotiahneme až do konca. Držím ti palce a hlavne to nevzdávaj ak po bábätku túžiš 😉

A ďakujem ti aj Katy za držanie palcov 😵 🙂

pecka
16. júl 2009

ahojte kocky!!!! Zuzlik, vcera som na teba cely den myslela, ani netusis, aku mam radost 🙂 🙂 🙂 , citala som u vas v reprofitackach, ze mas z utrosu nejaky tmavsi vytok....ja som tiez mavala...raz bol biely a inokedy zas s primesou, niecoho tmavsieho, radsej som si ani nepripustala, ze to moze byt krv 😎 .

rosienka...nevzdavaj to urcite!!!!! ale velmi dobre ta chapem, je to fakt narocne, a to nemyslim vobec financne, ale hlavne hlavne psychicky. Mne sa kvoli tomu rozpadlo jedno manzelstvo....moj ex to uz nezvladol...tolke pokusy.....a nic, a to sme chodili "len" na IUI-cka do blavy......6 rokov sme sa snazili...ale nestal za to, nestal pri mne, to ja som bola "TA CHORA" hlavne ze on mal 100% -ny spermiogram (a to fakt mal ......), ale to bolo asi tak vsetko.......... 😝 . so sucasnym manzelom sme sa hned vrhli do IVF-iek. A az tretie (resp. stvrte) vyslo 😵 . Tieto IVF-ka sme skusali pocas 4 rokov, medzitym som mala aj 2 KET-ka. Ja by som urcite IUI-cka uz neskusala, ked si uz absolvovala nejake to IVF-ko......... ale to hovorim za seba, zbytocna strata casu....ale ako lenka hovori...to ti musi povedat tvoj vnutorny pocit..... velmi ti drzim palce, aby ste sa nemuseli takto trapit, ale urcite to raz vyjde....

marionka, ahooj opat sme sa dlho nevideli.....krasne prirovnanie ", ze akoby ta hryzkala akvariova rybka" 😵 😵 no super....tak prave ma ta nasa hryzie 😵 😵 😵 , ak to nebudu zas tie creva 😀 ,....... uz tak trosku tusis, co to asi bude??? a mena uz mate?

gabika, vzdy si rada precitam ten tvoj pribeh na sone, vcera ma normalne dojal k slzam.....hormony pracuju vo velkom 🙂 🙂 🙂

dnes som ostala doma vegetit, som volala do roboty, ze si beriem dovolenku....a mozno aj zajtra....si dovolujem co?? 😝 , ale uz sa mi fakt nechce........ este tyzden aj "fajront", uz sa neviem dockat 🙂 🙂 🙂

zuzla80
16. júl 2009

Peculik si zlatá, že tak na mňa myslíš 😵 A ja sa snažím nepripúšťať si nič zlé - proste som si povedala, že toto už musí skončiť proste dobre. Ale som rada, že "to" nemám len sama, a že je to bežné. V pondelok idem na utz tak som hrozne zvedavá.
Musím s tebou súhlasiť, že partner pri takýchto problémoch musí byť veľkou oporou - ani si neviem predstaviť, žeby nebol. Je smutné, že máš Pecka za sebou aj takúto skúsenosť ale dôležitejšie je, že si našla toho správneho partnera a teraz sa budete spolu vytešovať z akváriových rybičiek 😀

gabika24
16. júl 2009

ahojte.
nemohla som písať, lebo brbol net 😠 ...
pecka, že k slzám... 😵 - ale aj ja som vtedy zaslzila, vlastne sem-tam ešte stále slzíme, keď sa nám to tu tmolí popod nohy a uvedomujeme si, aké máme šťastie 🙂
zuzli, to s tým výtokom po utroši - aj ja som to mala. raz biely, raz nejaký "miešaný" a tak... neboj, bude to ok - - teda ešte dlhočiznééééééééééééééééé roky rokúce, ktoré vám bude vaše mimi robiť radosť 😀
leni, ahoj 😉
rosienka, lenka má pravdu, ide o ten vnútorný pocit - tak si s tými tvojimi pocitmi pohovor, nech už cítiš to, čo máš a vyjde to 😀
peculik - hmm, blbá skúsenosť, ale všetko zlé je na niečo dobré - teraz ti žblnká v brušku vaša rybka v všetko je, ako má byť.
pekný deň všetkým, idem ponaháňať tie moje "rybky", nech ich trochu unavím 😵

fedra
16. júl 2009

Ahojte ... ja len na skok, prisla som pozriet co mate nove. Nasi drobci prave "odpadli" ... Dorka medzi hrackami na gauci a maleho som krvopotne uspala na terase. To teplo sa im moc nepaci 😝 , su ako certici, vobec nechcu spinkat 😖
Inak, vcera v 4,5mes sa Dorotke prerezal prvy zubok, to asi aj z toho dovodu bola posledne tyzdne taka mrzuta, chudatko nase 😨

zuzli ... straaaaasne moc sa tesim s tebou. Krasne testiky 😀
Pecka ... boze ty uz si v 20tt ??? To je neuveritelne, ako to leti ... ked sem nakuknem nabuduce, bude drobcek na svete 😀

zuzla80
16. júl 2009

Gabči fakt som rada, že ste to mali aj vy. Zrejme to je výtok zmiešaný s utrošom. Už sa na tú chvíľku s tou našou "radosťou" teším 🙂

Fedri ďakujem. Vy ste už taký veľký, fakt to neskutočne letí - hlavne to vidieť na tehuľkých ako im tie týždeň naskakujú, až sa človek čuduje. A blahoželám k prvému zúbku 😉

fedra
16. júl 2009

ozaj zuzlik ... ja tiez ako gabika ... hcg tak na jedno po biede, na sone jedna dutinka a o tyzden na to sa mi doktor ospravedlnil, ze myslel, ze to hcg je tak na jedno, lebo cakame dvojicky 😀
A to mi vkladali dvojkove emb. .... chudatka nasi sestbunkovci 😀

marione74
16. júl 2009

jeej Peci, tak uz aj Tvoj rybiacik hryzka 😀 tak fajn.
Vidim ze uz viete ze to bude chlapcek, a vidim ze aj meno uz mate 😀
Ja sa dozviem buduci tyzden, meno nevieme este ake, nejak to neriesime este s mm.
Takze v utorok idem na morfologicky utz, s tymi nasimi super vysledkami - postih 1:7 😢 ale ako hovorim, verim ze mimik je zdravucky, ze to bol len plany poplach.

rosienka, september je tu ani sa nenazdas, aspon si mozes uzit leto bez napatia a potom hor sa do toho znova
😉 Mas tu zive priklady, ze to isto raz vyjde 🙂

gabika24
16. júl 2009

fedra, veru, pamätám si, že som ti písala, že príznaky ako ja a keď si napísala, že čakáte jedno mimi, som ti "hovorila", že aj tak si myslím, že dve - keďže ideš v mojich šľapajách 😀 😀 😀 . som rada, že si sa ukázala, naši tiež nechcú spávať 😅 ...tak vybozkávaj za mňa malých drobcov 😵 a pozdrav manžela 😉
krásne deťúrence máte...
marione, určite to bude ok...v utorok daj vedieť - držkajte sa...
baby, mne asi 5 minút už spia naraz 😀 😀 😀

rosienka
16. júl 2009

jeeej babenky, dakujem vam vsetkym velmi pekne za mile a povzbudive slova, hned mi je lepsie! 🙂 Ja to samozrejme nevzdam, nikdy, az ked nebude ziadna nadej, ale predsa len cloveka hrozne zaboli takato rana ☹
Leni, hrozne rada by som sla na dovolenku, ale ma do konca roka uz len 6 dni a to si potebujem aspon 3 dni nechat na Vianoce...takze zhola nic. Ak porobim nadcasy, tak si "naskrabem" na nejaky tyzdnik a ten rozmyslam vyuzit prave na stimulku, lebo z CARu volno nedostanem a cez praktickeho lekara neviem-neviem, este som to neskusala a ani neviem s akym dôvodom mam prist. Proste zas dilema, preto mi to IUI tak vyhovovalo. Ale uz to asi fakt nebudem skusat, lebo casom to sice nie je fyzicky narocne, ale psychicky urcite a pri tej mini uspesnosti to nie je bohvie co. My si tu uz platime oboje a ani IUI tu nie je velmi lacne, asi 3.5x lacnejsie ako IVF a to stiji cely majland 😀. Centrum sice viac zabobi na IVF, ale myslim, ze to nebol dôvod, preco mi odporucili IVF.
pecka, zuzla, gabika, beriem si z vas priklad a urcite vas budem nasledovat 😉 , tiez si myslim, ze to raz vyjde, ale keby tam bol recept na to ako to urychlit.. 😉 Ako ste sa davali dokopy po neuspechoch? Darilo sa vam od toho odputat a normalne fungovat? Rozmyslam nad nejakymi uvolnovacimi technikami, lebo mam pocit, ze moje telo je v totalnom napäti, nervozite a strese...ani sa mu chudiatku necudujem, ze sa brani a neprijima vajicko, neviem. Furt sa chastam na jogu, ale som hrozne leniva zacat, takisto aj cvicit musim, to bude asi zaciatok... 😅

tinucha
19. júl 2009

Jeeej ahojte!!! Nestíham vás čítať ale pozerám a oči pučím!!!! Zuzlik tak ty sitehuľka?????? Ja sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak staršne teším. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Juuuuj babuľka, to je super. Strašne ti držím palce a tak ako ty verím, že teraz už bude všetko OK. Neprídeš sa pochváliť aj k nám?

kukulik30
19. júl 2009

Ahojte 🙂
prisla som vas pozdravit dievcence...a zelam krasnu nedelu 😵

rosienka, velmi ma mrzi, ze to opat nevyslo 😔 😔 😔 ale aj tak stale verim, ze na kazdu pride a ze sa docka kazda z nas, niektora skor , niektora neskor 🙂 ...verim, ze je to starsne narocne ale vzdy sa najde sila ist dalej...cas to urovna a ty sa rozhodnes urcite spravne 🤐 drz sa moja 🙂

mamickam a ich ratolestiam zelam vela krasnych spolocne prezitych chvil 😵

tehulkam krasne prezivanie tohto nadherneho casu 🙂

lenka20
autor
19. júl 2009

ahojte babuliatka - aj ja len tak rychlo a prajem krasnu nedelu, nejak v poslednej dobe nestiham..
rosienka - hmm, problem s dovolenkou mam vzdy aj ja, nikdy nestaci tych 20 dni... ale niekedy staci aj predlzeny vikend, piatok-nedela a clovek si oddychne a zrelaxuje... ja neviem, ale ked som mavala take stavy kvazi depkove po neuspesnych stimulkach, ketkach atd tak mi stacilo na den vypadnut niekam s manzelikom, spravili sme si nejaky program sami mimo dom a nejak to rychlejsie preslo.. takze u mna zabera taketo nieco..ale treba len poskusat, sprav si niecim radost co si uz davno chcela ... a hned bude lepsie 😉
paaaa zlaticka, vsetky vas pozdravujem 😵 😵 😵

zuzla80
20. júl 2009

Tinusik ahooooj - rada ťa vidím 😵 a ďakujem - veľmi verím, že tentokrát to už konečne výjde aj nám. A kedy sa prídem pochváliť - hmmm neviem, v podstate, niektoré baby, ktoré ma spoznali na fóre to už aj vedia, tak neviem, ešte uvidím 😉 Ako sa vám darí? Malý Filipko rastie ako z vody - už je z neho riadny chlap 🙂

Fedri - ja to skôr vidím asi na jendého drobca, ale dvom by som sa veeeľmi potešila - no uvidíme, hlavne nech to už dobre dopadne.

Pozdravujem babulky 😵

zulka29
20. júl 2009

Ahojte koculky, som spat z dovolenky, vyčlapkaná, oddýchnutá a tu ma čaká takáto super správička 😵 😵 😵
Zuzlinečka, blahoželám, dobre to dopadne uvidíš, budete mať malého/maláých KETika/kov 😵
cmuk, cmuk, idem pracovať, teda zaškolovať zástupcu, takže sem nebudem moct zajst...

zuzla80
20. júl 2009

Zuliček kujeeeem 🙂 😵 a vitaj späť z dovolenky. Ani som nezachytila, kde ste to vlastne boli - hlavne, že ste si s mužíkom aj s drobčekom oddýchli 😉

zulka29
20. júl 2009

Boli som v Hrvatsku, taaak sa mi nechce teraz 😝

zuzla80
20. júl 2009

Tak to ti verím Zulik, komu sa chce po dovolenke fungovať v práci - mne sa po víkende nechce, nie to po týždňovej dovolenke. Ale veď ty sa už pomaly budeš chystať na inú dovolenku 😉 - že 29tt - to je neskutočne, ako to letí. Kedy vlastne nastupuješ na MD?

tinucha
20. júl 2009

Zuzlik, my sa máme dobre. 😉 🙂 Veru Filipko rýchlo rastie, až mi je to ľúto. Ale robí nám radosť. 🙂
Tak porozmýšľaj, je to na tebe. 🙂 Ale babule by sa určite potešili. 😉

gabika24
20. júl 2009

ahojte, my sme boli na takom menšom výlete, tak som oddýchnutá a zároveň unavená - ani som nevedela, že sa to dá aj naraz 😀 😀 😀 . drobcov som práve uspala a naša princezná zostala na prázdninách u babky, že ona domov nejde 😉 tak budem mať teraz viac času na malých, aj keď mi to naše živé striebro bude chýbať 😉
zuzlik, kedy ideš na kontrolu?
zulka, tak vy ste dovolenkovali v Hrvatsku? aj ja chceeeeeeeeeeeeem - ale dostaneme sa tam najskôr až o rok...
tinucha vy už ste teda veľkí... 🙂
leni ahooooooj 😉
rosienka, ono to vždy bolí, ale nejako sa to dá po neúspechu potom zas do normálu a keď sa vám to konečne podarí a potom sa narodí aj mimi, na všetko zabudneš, prípadne si len spomenieš a budeš si viac vážiť to, čo máš 😉 , neboj, určite to vyjde (aj keď ten čas, kým sa nedarí sa zdá nekonečný)
dobrú nôcku babenky, už idem hádam spať 😉

rosienka
20. júl 2009

leni- no ved uz dumame nad takym predlzenym vikendom, vlastne to mam este k dobru k narodeninam, tak pojdeme asi zaciatkom septembra do Kolina...nejako som si zmyslela, ze by som chcela vidiet a zazit Kolin 🙂
Nastastie to najhorsie prebolelo a zacinam mysliet pozitivne a idem si hladat aj novu pracu, lebo v tejto firme ma to uz totalne ubija, sef je totalny kreten a nemozem ho uz ani strpiet...lenze momentalne je to s pracou vsade na prd a chystam sa byt tehula...ved to ma uz vyse roka brzdilo si hladat noveho fleka a furt nic, tak kaslem na to, idem na vec, ved nikdy neviem, kedy sa to podari... snad si rychlo nieco najdem, kde budem spokojna
gabi - ja viem, ze na to zle sa potom rychlo zabuda, ale najprv musi nastupit to dobre...momentalne nie je dobre skoro nic, ale ja viem, raz sme hore, raz dole...ved sa raz snad z toho dna konecne odrazim 😉 Potom si aj aj budem pospevovat, ako mi je hej,,,kym nepridu zas nove starosti a tak dokola 😀

gabika24
21. júl 2009

ahojte babulky. Želám krásny slniečkový deň. Ja sa musím zas pustiť do marhúľ - idem robiť výživu, aby mali tie naše deti čo papať 😀 😀 😀
rosienka, veeeeľmi držím palce-veď vieš 😉 - aj aby si si našla novú prácu, ale hlavne, aby si bola tehula a potom mamina... aj my sme boli veľakrát na dne, ale ako hovoríš, musíš sa z neho odraziť 😉 . ono sa to už teraz dobre hovorí, ale keď to človek prežíva, je to ťažké. no každá slzička a bolesť stála za to 😵

tinucha
21. júl 2009

Zuzlik, nebola si náhodou už aj na uzv? 😕

Gabika, klobúk dolu, že pri toľkých drobcoch stíhaš robiť výživu. 😉 🙂

gabika24
21. júl 2009

tinucha, keď musíš,tak musíš 😀 😀 😀 ale ten bordel okolo 😝

gabika24
22. júl 2009

pekný slniečkový deň želám...
no nejako sme sa prepadli...
zuzlik, kedy máš kontrolu? buď si to nepamätám, alebo si to ešte nepísala 😉
zulka, to teda letí, veď ty nám budeš už o niekoľko týždňov rodiť 😉 - tešíme sa už teraz na malú babulku 😵
kukulik, kedy ket?
marione, ako ultrazvuk? určite všetko ok 🙂
tanittka, kde si sa stratila? 😉
pekný deň všetkým...

zuzla80
22. júl 2009

Ahojte babulky - väčšinou píšem do témy Reprofit, tak tam si môžte prečítať viac.
Len v skrátkosti - všetko sa opäť skomplikovalo, v pondelok na obed, pred utz som si našla čerstvú krv, tak som utekala za svojim dokim. Dutinka tam ešte bola, tak mi pichol injekcie na zastavenie krvácania. No len čo som došla domov, tak zo mňa vypadol taký kusisko a krvácanie sa zosilnilo. Tak sme šli s mužíkom na pohotovosť - no keby som vedela, tak ani nejdem. Urobili utz, bola tam tak "perfektná" doktorka, ktorá muž už vo dverách dobre, že neposielala na kyret - no a ona už na utz videla len nejaké zhluky, či čo, do správy napísala, že "zmiešaná echogenita o veľkosti 2,5x0,8cm). Tak som ostala v nemocke, ale včera som sa na vlastnú žiadosť vypýtala domov, lebo okrem toho, že mi vzali krv na hcg so mnou vôbec, ale vôbec nič nerobili, ani len ďalší utz.
HCG stúpa dosť biedne, v pondelok bolo 890 a včera 972 - mám ísť ešte aspoň na 2kontrolné odberu a uvidí sa, čo ďalej + utz.
Zrejme asi opäť skončíme - na začiatku ☹

zulka29
22. júl 2009

Zuzlinka, ☹ 😔 ako to do prčic? ☹ držím palce aby sa to zvrátilo, drž sa moje 😔 . Ach jaj, to je tráoenie 😢

tanitta
22. júl 2009

ahojte....
Gabi.. ja som sa nestratila..;).. viac som v R. a nez sa potom sem dostanem tak akurat stihnem precitat 😔 ...ako robis vyzivu? ak budes mat cas pisni mi do IP recept...
ale tesim sa ze tehulky pekne tehulkuju pecka, zulka... radost citat take dobre spravicky ze je vsteko ok;)...
rosienka.. musis vydrzat 😔 je to velmi narocne havne po tej psychickej stranke. . ale s podporou tych najblizsich sa to da zvladnut...
babulky drzkajte sa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre