IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

hava77
10. aug 2009

ahojte, nejak to tu upada....tak si hadam dam k menu snz 🙂 a mozno sa to rozbehne 😎 ....prida sa niekto?
kocky ako sa mate? gabika, tanitka, takynka, pecka, mahulienka....a neviem ani koho som zabudla 😅
ja sa mam pod psa....z roboty mi povedali ze ak v septembri nenastupim tak ma hodia cez palubu ☹ ☹ ☹
rozmyslam ze pojdem na 6 hodin ak sa to bude dat a budem PN, ocr a dovcu tiez este potiahnem.... 😢 😢 😢
je mi luto ze mozno budem musiet drobca nechat, ked aj mojej mame na opatrovanie ked sme nanho tolko cakali 😢 😢 😢
tak zlaticko sa uz budi tak pa....
jujka sa tiez dlho neozvala a ktovie co je s miricou a jej drobcom - v kazdom pripade im drzim hrozne palce....

gabika24
10. aug 2009

ahojte.
ja zas nejako nestíham - aj keď malí poslúchajú, no my sme nejakí rozlietaní 😝 .
Máme sa fajn, havka, to tvoje snž za menom sa mi páči, aj keď my si to tam už z pochopiteľných dôvodov nedáme - nás je dosť 😀 😀 😀
zulka, teším sa na foto - teda ak si ešte nedala - idem kuknúť...
všetkým pekný deň, papa 😵

lenka20
autor
10. aug 2009

zulinecka - tak este raz - nech to klape, nech to slape 😵 😵 😵 😵 ale urcite bude, s takym zazracnym datumom overenym 😉 😵 je to tutovka 😵 😵 😵 😵 tesim na fotecky, urcite si bola kraaasna nevesta 😎
havuska - no, treba to zvazit... pol roka je dost zavcasu...ale zas nase maminy vacsinou sli do prace po 3 mesiacoch... vtedy boli materske kratke.. takze nic noveho na svete... ak je ta praca tak vyhodna a dolezita pre teba, tak mysim, ze malemu tym neublizis.. ved u maminy bude v dobrych rukach a stale vacsinu dna bude s tebou.. a maly bude spolocenskejsi ked sa pri nom vystrieda viac ludi.... so mnou bola mamina doma stale a bola som jak cecok pri nej nasackovana, ani pohnut sa odo mna... ani to neni dobre.. tak nebud smutna a ber z tej situacie tie pozitivnejsie stranky... uz to tak chodi v zivote, treba sa rozhodovat...
gabinka ahoj, co noveho< no veru, uz vas je aj dost
😉 clovek by neveril, ze to niekedy povie , v tych zaciatkoch isto nie, vsak 😵 😀

gabika24
10. aug 2009

leni, máš pravdu, nikdy by som nepovedala, že nás bude toľko - ale keby sa pritrafilo (čo sa, dúfam, už nepritrafí), tak by sme mali "trošku" problém s financiami, ale deti sú zázrak a požehnanie 😉, no ďalšie dieťatko doprajem radšej vám 😵 😵 😵 a viem, že vy sa nenahneváte 😀 . Tak rýchlo otehotnite, poroďte, nech prejdete k maminám, nech sa tu ja nemotám, aby sa na mňa niečo nenalepilo 😀 😀 😀 .
zulka, aj odo mňa želanie veľa, veľa, veľa šťastíčka, lásky a všetkého, čo k tomu patrí. 😉

dior
10. aug 2009

leni- my sme ake stalice, uz by mohol prist rad aj na nas 🙂

gabika-ako sa maju tvoje pokladiky?

lenka20
autor
10. aug 2009

diorka - vitaj naspat 😵 😵 😵 veru zlaticko, my sme inventar 😎 😀 ale vies, najlepsie nakoniec 😉 😵 a my sme najlepsie - teda sorry baby 😀 😝 - musite sa s tym zmierit 😉 😎
diorka pisnem ti zajtra vaaacej, dneska nestihacky, aj teraz este idem robit doma nieco, tak zajtra...
gabinka - no keby sa ti aj prilepilo...ja viem, financie, ale vy by ste to isto zvladli.. a este jedno take krasne babo ako mas uz 3 doma... no kto by odolal 😉 😵 ale mas pravdu, teraz sme na rade my.. 😎
pekny vecer vsetkym...

fedra
10. aug 2009

Ahojte babulky, prisla som nakuknut ako sa mate a co nove. A pridala som par foto, ako rastieme.
Havka ... ja mam podobny problem. Ja nastupujem do prace zac. roka, to budu krpci ako 11 mes. v jaslickach. Ja ich musim dat tam, lebo zial ja uz ani maminu nemam ☹
Praca pre mna nie je moc dolezita, no zial financne to bude bieda ak zostanem doma. Pred dvoma rokmi sme dostavali dom, takze hypoteka na krku a sme v regione, kde tej prace tolko nie je. Takze nerada by som o nu prisla, druha by sa hladala tazko. Len hlavne aby boli zdravucki ....
A zas, ja som tiez bola v jaslach a nejako si to nepamatam ... takze asi som velmi netrpela, ci ano ??? 😅

tanitta
10. aug 2009

ahojte kocky 😉 .. mate krasne deturence... 🙂 ...som pokukala 😎 ...
postradam este aj kvetku 😕 ...ale uplne chapem .. ja nestiham pri jednom nie este pri dvoch 😝 ...
dakujem za opytanie.. nam sa dari dobre... plavame... rastieme a papame... proste idealne dieta.. krasne spinka stale sa usmieva...je to nase zlaticko co viac si clovek moze zelat 😉 ...
paaaaaaaa

lenka20
autor
11. aug 2009

caute babulky, fedrusik - tak aj ty pojdes do prace... neboj, krpci to zvladnu a teraz v jaslickach nebyva hadam tolko deti ako kedysi, takze sa asi sestricky aj viac mozu povenovat... a blsky uz budu mat 11 mesiacov, to uz su velke deticky, bude im fajn v kolektive.. ach jo, no, clovek si mysli, ze ked pridu tolko vytuzene deticky tak si tu matersku uzije, cele 3 roky... ale ked sa musi tak sa musi... ja mysim, ze vsetko co sme prezili my, tak preziju aj nase deticky 😉 a celkom v pohode 😉
pekny den kocky, ja tiez nestiham a to ani mimi nemam a som uplne vyflusnuta niekedy... 😀 😝

gabika24
11. aug 2009

ahojte kočky.
no zas sme sa tu zišli viaceré - super 😉
diorka, máme sa fajn, užívame si - aj seba, aj deti 😀
Fedra, Havka, netrápte sa tým, že musíte ísť do práce. Naša malá bola tiež (a stále je 😉 ) vytúžené, vymodlené bábätko, a predsa som od nej išla do práce, keď mala 10 mesiacov. A že by ju to nejako poznačilo??? Je pravda, že som bola niekedy pri nej už o 10.00hod. a pod., ale do práce som chodila a aj príprava bola "trošku" náročnejšia, no dalo sa. Tie okolnosti niekedy nie sú také, aby žena mohla byť doma, koľko by chcela. A to naše zlatíčko je usmievavé, prítulné dieťa, ktoré síce nie vždy potrebuje svoju maminu, ale zato sa ľúbime najviac na celom svete 😀 😀 😀 a pravidelne si to opakujeme 😉 . No a keď sme ju dali do škôlky, bola veeeeľmi šťastná (teda začala tam chodiť až tento rok) - ale pre ňu je trestom, keď niečo vystrája a ja sa je "vyhrážam", že nepôjde do škôlky 😵 .
No idem ja k tým mojim chlapom, lebo už protestujú, a to som za pc len 10 minút. pekný deň všetkým, papa 🙂

lenka20
autor
11. aug 2009

fedruska az teraz som stihla kuknut fotky deticiek - su kraaaaaaaaasne 😵 😵 😵 😵 😵 a neuveritelne ako uz teraz na nich vidno, ze chlapcek je chlapcek a dievcatko je ozajstna babika - su to tie najnadhernejsie blsky 😵 😵 😵 urcite si hrda maminka a neboj, zvladnete to - pracu aj deticky... a ked uz toho bude moc, tak sadnes do auta, vysadis blsky u mna a ja ti ich povarujem 😉 😵 s detickami to viem 😉 😎
pekny vecer vsetkym 😵

hava77
11. aug 2009

ahojte, len som citla 🙂
lenka tak to si ta aj ja objednavam 😀 😀 😀
pozdravujem vsetky kocandy 🙂

lenka20
autor
11. aug 2009

havuska no kludne, aspon si deticky pochytkam a prilepi sa mi 😉 😵 havus ty si taka striktne tabulkova maminka??? ci vegetacka?? ako sa ma malicky? pridas nejake nove fotose nech sa pokochame 😉

hava77
11. aug 2009

lenik nie som tabulkova 😀 ....skor tak netabulkova .... maly papa zeleninu uz 2 tyzdne mal uz aj stavicku piskotu,- no to bol rev ked som mu ju zobrala 😀 ...na skusku chleba ale len taky stipkanec, kasu papa uz tiez dlhsie ...necham ho aj sediet - uz sameho a tak. no dufam ze ma tabulkove maminy "nezakolu" a neposlu na mna socialku 😎 ...
ja sa nejak neviem stotoznit s nazorom ze vsetko na com sme my vyrastli je zle....ked sme tu a zdravsi ako terajsia generacia.....
maly je v pohode len tie zubky nas trapia....dufam ze sa prerezu kazdu chvilku, lebo ked vidim ako ho to boli...no strasne. ale tym si asi prejde kazda mamina 😉
fotose musim kuknut dake nove, no a v piatok ideme na profi fotenie, tak potom supnem tie 😉
nas maly sa uz stihol prilepit, takze je zazracny 😵 ....skusis? 😀

dracik1
11. aug 2009

kocky, sa vas tu zislo 🙂 , nezvidim Vam, ze musite ist do prace....my to tahame s odretymi usami, snad to este potiahneme, prinajhorsom sa hypoteka da rozlozit na viac rokov 😀 , do prace neplanujem ist, aj tak je to teraz bieda / som dnes volala s kolegynou 😲 /, akurat musim rozmyslat, co kupim a co nie... a deticky nie su ohaknute podla najnovsej mody a nechodia v znackovom 😀

volala som s miricou, 7.8. sa jej narodil chlapcek Neo v 34tt, obaja su v poriadku, lezala od 28tt v nemocke.....ked pride z nemocky da foto 🙂

lenka20
autor
12. aug 2009

jeeej dracik zlatko, dakujeme za infosky o mirici, chvalabohu ze su obaja OK - MIRICA - velka gratulacia k Neuskovi 😵 😵 😵 😵 a ze ma krasny datum narodenia (moj svadobny 😎 )
dracik - ale to urcite zvladnete, to nevadi, ze chalani nie su superznackovi, hlavne ked vedia ze ich lubite 😵 😵 😵 ved ani my sme ako decka nic extra nemali a tu sme 😉 a vasi urcite maju vsetko vsecicko co im len rodkaci mozu dat 😉 😵
havuska no tak to si ma velmi potesila, ze nie si tabulkova, ja si niekedy pripadam vadna, ked sa vobec nestotoznujem s momentalnymi knizkovymi pravidlami a presne ako vravis, myslim, ze na com sme vyrastli my nemoze byt zle pre nase deti... moja segra je totiz totalne tabulkova mamina a mne prichadza niekedy az zle ked vidim co dorabaju s neterkou, chudatko male... tak som rada, ze nie som sama s mojimi nazormi 😀 😝
na fotecky sa tesime, budu urcite krasne 😵 😵

takyna
12. aug 2009

Ahojte kočky 🙂

Miricka pripájam sa ku gratulácii, želám všetko najlepšie, krásne meno ste vybrali 🙂 , teším sa na fotečky 😵

Konečne nám prišli výsledky z genetiky, záver znel

Cytogenetické vysetrenie potvrdilo normálny karyotyp u oboch manželov. U probandky bol metódou PCR potvrdený polymorfizmus MTHFR C677T v heterozygotnom stave. uvedený polymorfizmus sa vyskytuje v populácii často a nepovažuje sa za rizikový faktor tromboembolizmu.

Máte niekto tiež takého výsledky? skúsenosti? malo by to byť ok nie?

hava77
12. aug 2009

mirica velka gratulacia ku drobcekovi.....sa velmi tesim ze ste to potiahli nakoniec az do 34tt 😵 😵 😵
a vybrali ste pekne meno 🙂 .....a vraj inspiracia uz dosla 😎
lenik no ak mam pravdu povedat tak mne sa tie ich tabulky moc nechce studovat to bude asi tym 😀 😎
niekedy si vravim ci tym drobcovi neskodim.....no ale zase ja som jedla v 1 mesiaci krup. kasu a v 3 mesiaci perkelt z haluskami 😀 na oispravedlnenie mojej mamy dopisujem ze telaci 😀
s tou robotou je to naprd 😠 no ale clovek si ju musi nechat v dnesnej dobe .....

lenka20
autor
12. aug 2009

ahojte,
takynka ja mam presne to iste, nic to neni, len z casu nacas treba si dat skontrolovat homocystein z krvi, len ak by aj ten bol zvyseny tak potom to treba riesit.. tak este to si daj spravit a budes to mat komplet..mala by si papat listovku stale... kvoli tomu MTHFR preventivne... aby nebol homocystein zvyseny... to celkom staci..
havka aj ja som vyrastla na krupici a ked vidim, ze teraz moja segra nechce ju dat malej ani za ten svet 😝 mala ma uz 9 mesiacov a este nemala v puse ani piskot, ani kusok niecoho.. vsetko len mixovane... no ale co uz...
urcite drobcovi neskodis, cim skor si zvykne na vsetko tym lepsie... neterku sa tak snazili drzat sterilne a hypoalergenne ze je teraz samy ekzem a alergia... a to este doteraz nebola medzi ludmi, myslim v obchode, elektricke alebo len v meste... zvieratka nula bodov..atd atd mohla by som rozpravat pribehy 😝
tak pa babule, pekny zvysok dna, snad sa mi este vecer podari nakuknut

gabika24
12. aug 2009

ahojte.
taky, myslím, že tie výsledky sú v celku ok, tak ako píše lenka.
jéééj, mirica, srdečná gratulácia. 😵
leni, ja tiež nie som tabuľková a krupica malým chutí, že až 😀 😀 😀 - snáď ich o to nepripravím. Aj alergologička ich privítala so slovami - "ale vám už je, chlapi, keď už všetko môžete..." 😀 😀 😀 . No takže ja som skôr mamina vegeťáčka a deti máme usmievavé - aj keď nevravím, že tabuľkové maminy nie sú "vegeťáčky" a nemajú usmievavé deti😉 - veď vieš, ako to myslím 😉 A ak budeš mať málo detí na stráženie, tak ti pokojne doveziem aj tie naše 😀 😀 😀 .
fedra - krásne detičky - ale to asi vieš, čo? 😀 😀 😀
pekný deň všetkým 😵

lenka20
autor
12. aug 2009

jeeej, gabika, tak to som fakt rada, ja krupicu milujem tiez, aj teraz si hocikedy dam taku mnamku svojmu babu neodopriem 😵 😵
no, ak teda mozem porovnat, tak konktretne u mojej neterky vidiet, ze nie je s tabulkovym pristupom vobec spokojna, pretoze kedykolvek sa mi podari jej dopriat nieco netabulkove - ako ze ju na par minut posadim aj ked sa sama este do sedu nedava a teda by sa to podla tabuliek nemalo, alebo ked jej dam do rucky detsky pohar nech si ho sama drzi aj ked segre pri tom vlasy dupkom vstavaju, alebo ked si moze do ust strcit tubu od kremu a segra ma maly infarkt ked to vidi... , tak je z nej uplne ine dietatko stastnejsie, usmievavejsie.. za normalnych okolnosti je to znudene nervozne babatko, aj ked ju zo srdca milujem, musim to priznat a viem, ze je taka vdaka svojim prilis upatym rodicom... ked porovnam tanickinho maleho, tak to je uuuuplne nieco ine...
no, tak uz asi padam, mam este robotku doma, dnes bolo v praci zase sialenstvo, no skratka vecer padnem ako motyka do postele unavena... v poslednej dobe na sebe citim starobu 😝 fakt, normalne ma klby bolia hocikedy alebo tak... uz som riadna raketa 😝 😀
takynecka vysledky z hemato si potom zober so sebou... daju ti ich nazad, len nech si to kuknu ze aj to mas spravene.. a ku komu ides?

pipka
12. aug 2009

jeeej, tak mirica ma dalsieho chalana 😉 do tej futbalovej jedenastky 😀 veeeelkaaa gratulacia 😵

my sme sa po tyzdni zase vratili z chalupy, tak mam nejake nove fotecky v albume 😉 mozte kuk.
inak uz hanula aj nejake kroky pokusne spravila tento tyzden, tak uvidime, ci buduci tyzden na narodky si prejde po darceky na druhy koniec izby 😀

neviete nahodou, kde by som jej mohla objednat nejaku taku detsku torticku...v BA pochopitelne...aby som nemusela do Kosic cestovat 😅 😀

dracik1
12. aug 2009

caute babule, takze sa delite na tabulove a netabulkove 😀 ....

leni, to naozaj nie je dobre takto drzat dieta v sterilite 😲 , a mixovat takej velkej slecne by tiez nemusela 😀 , napr. ja krupicu neuznavam...podla mna to nie je strava pre deti, neobsahuje nic, ani vitamin, ani vlakninu + zapeka...radsej davam deckam tie instantne kase, obsahuju aspon nejake zdraviu prospesne latky...inak nasi mali jedia vsetko, v podstate varim pre nas styroch, akurat to nesolim a nekorenim / akurat davam cervenu papriku a miluju na cibulke a cesnaku/...inak im 2 x denne menim oblecko, lebo ked dojdu z vonka vyzeraju ako prasiatka 😀

marione74
12. aug 2009

no dracik, si proste prakticka zena 🙂 to je super, aki su uz velki 🙂
pipi ta fotka je bohovska 🙂

marione74
12. aug 2009

dracik a uz s nimi chodite aj na turistiku? 🙂

takyna
13. aug 2009

Zuzičky naše dodatočne všetko najlepšie k meninám 😵 😵 😵 😵 😵 posielam ružičku virtuálnu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
autor
13. aug 2009

dracik - no, dvaja chalani, to si este uzijes, pockaj, ked zacnu hrat futbal a tak...budes si musiet este prikupit jednu pracku 😝
marionka ahoj, tak este stale neviete co cakate 😉
taky ahoj
😵
pipi - hanulka je sikovnica mala krasnucka 😵 😵 😵 uz bude aj behat 😵

pipka
13. aug 2009

uz aj behaaaaa, pomooooc 😀 zacala zo dna na den doslova 😝 v utorok nic, vcera dva kroky a dnes hadam aj 5 spravila 🙂 🙂 🙂

pipka
13. aug 2009

o tej torticke mi neporadite 😕 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre