IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
4. jan 2010

.....tak uz uspesne spinkame 🙂 🙂 no, ked mam skonsatovat, ake bolo kupanie, takze: vybrala som pre dnesok kyblik, kedze tatina mame v praci, nechcela som sa s vanou natahovat, kyblik je pre mna lahsi 😝 , dala som mu trocha teplejsiu vodicku, ako mava obvykle, trocha som mu pospevovala pesnicku od rottrovej vecerem zhyckana....ani neviem co ma to napadlo 😎 , a cuduj sa svete po prvy krat sa kukal, co sa to s nim robi a NEPLAKAL, ale za to, ked som ho vybrala, tak az kym som mu nedala flasku do ust, tak v kuse ringoval. Takze v podstate je to o 50% lepsie 😅 😅 😅 .......tak dufam, ze to bude len lepsie, ved ma chudatko len 4 tyzdne a momentalne zije len pre to svoje brusenko, a s prazdnym je to pre neho horor 😉
....idem si na chvilu schrupnut, tak papa a dobru noc 🙂 🙂

pipka
4. jan 2010

peci, tak u nas bolo kupkanie pozitkom hned od narodenia...ale tiez mala napr. svoje oblubene polohy...ked bola otocena tvarickou ku mne...tak akoze bez placu, ale nic moc...no ked som si ju presupla na brusko a umyvala chrbatik...tak to uplne krochkala blahom, toto zboznovala od narodenia. 😎
A kupkali sme ju prvych 6 mesiacov v spalni na komode sme mali vanicku, to prostredie jej bolo doverne zname, zapli sme jej kolotoc, tak len kukuckovala a ani nemukla 🤐 😵

tak zelam veeela usmevov a uspechov 😉

zulka29
5. jan 2010

Pecka, ja sice kojim, ale stale prikrmujem - v podstate mi to tak aj vyhovuje a prikrmovania sa nechcem vzdat prave kvoli tomu, ze ak raz budem musiet niekam vybehnut, aby vedela pit aj z flasky a dnes sa mi to vyplatilo, lebo som stravila doobedie v nemocke :( asi zlcnikovi zachvat po mojej odbornej konzultacii s Pipkou, lebo v nemocke nic nezistili. Alebo ked ma fest boli chrbat, dam flasku a oddychnem si 😎 . Netrap sa tym, Matuskovi UM chuti a bude zdravy ako repa 😉 . Mna osobne to kojenie akosi nedachlo, ale kym mliecko ide, davam ho a potom supnem este 60 ml. na dotlacenie a chce stale aj cecik, aj flasku 😉 .
Takynka, pekne ti to ubieha, myslim na tebe aj na Zuzlinku 🙂 Leni a ty ako uz riesite? 😕 🙂

zulka29
5. jan 2010

A vsetko dobre v Novom roku hlavne vela novych babetiek 🙂

zulka29
5. jan 2010

babatiek 😉

zulka29
5. jan 2010

Pecka a este k tomu kupkaniu..nasa Romca je inac strasne malo uplakane babo, ale s kupkanim mame problem stale..tiez robim vsetko mozne. Vo vanicke mi uz neplace, dokonca sa smeje, niekdy ku koncu spusti rev po smiechu - zahada? 🙂 ale ked ju vyberiem, plac najvacsi vzdy a to tiez nahrievam osusku, pomojkam ju najskor, dokonca som ju v osuske po kupkani kojila, ale dam ju na prebalovaci pult, kt. ona strasna rada mimo kupania, alebo aj na postel, kdekolvek...musi si svojich 5 minutiek odrevat...je to pre mna zahada, ale snad si zvykne 🙂

takyna
5. jan 2010

Ahojte pomaly samé mamule 🙂

Peci tak som rada, že sa kúpanie polepšilo, malý má dobrý vkus Rotrovú mám aj ja rada 😀

Tak prajem príjemné kúpanie všetkým, Zulka malá Romča bude asi vodné dieťatko, keď lúbi vodičku 😵

pozdravujem 😵

pipka
5. jan 2010

zulinka jeeeej dlho sme sa nepoculi 😀 😉 cmuk Romanke, niekedy vas uz v novom roku dojdeme aj kuk, len musim si urobit rozvrh, lebo mi Jezisko doniesol permanentku na aquaerobik, tak sa zacinam konecne hybat 😝
ked budem vediet co a ako...volaaam 😵

denka28
7. jan 2010

zulka, a mozno preto place Romanka,lebo sa jej vo vodicke paci . hm? moj rolinko strasne dlho plackal, ale on ani nebol zvyknuty na kupkanie, lebo predcasniatkov nekupkali, to az doma po mesiaci a pol sme ho zacali kupkat, no to bolo revu.... potom sa uz vody nebal, som sa aj tesila, ale potom zacal plakat, lebo som ho dala z vody... co trva do dnesneho dna 😵

fedra
8. jan 2010

Ahojte ... tak som opat nakukla co nove ... my uz mame 10 mes, maly sa pusta chodit /zatial popri nabytku/ a rozlezeni su po celom dome, takye veselo. Ale uz neskutocne super 😀

Pecka, ja uz som bola nestastna z toho, ze vsetkym detom sa kupanie paci, iba mojim nie ... u nas tiez bolo placu a placu. Potom som sa vykaslala na meranie teploty vody, davala som im teplejsiu a ustalo to ... aj ked maly teraz zacal opat, ale to preto, ze nechce z vody von. Prestane, ked ho kremujem a on moze chytat vsetky flasticky okolo / a samozrejme pchat do ust/ ... a Dorotka je taky nas maly anjelik / inak uz ma hore 4 a dolu 6 zubkov ... princezna zubejka 😅 /

pecka
8. jan 2010

ahojte..... 🙂 🙂 🙂 je to az neuveritelne, ako rychlo ten cas leti. Ved my uz mame mesiac 😕 😕 a mne sa zda, ze som rodila pred dvoma tyzdnami........
tak vidim, ze s tym kupanim nie sme sami, trochu ma to upokojilo. Uz si na ten jeho plac zvykam, aj ked neviem, kde sa bere tolko decibelov v takom malom telicku 😕
Fedruska tvoje deturence su fakt nadherne 😵 😵 😵 inac, s tou teplotou mas pravdu. Samozrejme, mam tiez teplomerik do vody, ale od zaciatku sa mi zdalo, ze je vodicka chladna, sice ukazoval spravnu teplotu,ale aj ja by som asi revala, keby ma do takej poloteplej strcili 😝 , tak davam teplejsiu a asi to zabralo.

Zulka aj ten nas ma prebalovak za inych okolnosti rad, ale ked ho dam nan po kupsani, tak hysteria....no fakt zahada. Vcera som mala pocit, ze mi uz susedia buchaju na stenu a to reval, len nejakych 10 minut, mozno ani to nie..... 😨

a este.......neviem, ako mu poriadne umyt a vycistit tie zahyby na krku, snazim sa to pri kupani, ale nechcem mu hlavu tak vyvracat, tak potom to robim po kupani mokrymi tamponikmi, ale aj tak sa mi to poriadne neda, ma to tam cervene a podrazdene...mozem mu na to dat bepanten, alebo ten sudocrem na zapareninky, alebo radsej olivovy olej ????

hava77
8. jan 2010

ahojte, jej fedri teba som 100 rokov nevidela ale ani sa ti nedivim, sama nemam kedy na kona 😉 a nie to este s dvoma drobcami. drobci su ti krasny a malu si zajednavam a nevestu 😀 ....

pecka mi sme tiez zacali davat teplejsiu vodicku a maly ide dakedy von z vane cerveny ako prasiatko 😉 a len s placom lebo by ostal aspon hodinu.
zahyby na krku som potierala raz za tyzden liehom. treba dat pozor a vodicku z krku poriadne poutuerat, ked uz mal cervene tak som mu natrela sudocreamom a do rana to zmizlo.... no vyskusaj

ostatne kocky ahojte 🙂
takynka a zulka specialne pozdravy a drzkajte sa 🙂 🙂 🙂

katy2
9. jan 2010

Ahojte 🙂
Pozeram, ze sa tu zasa stretavame uplne stara partia -fedra, denka a spol. 😵 😵 😵 Ale tie nase deticky rastu, pecka, vsak? Uz aj ty to vnimas.... Rastu nam pod rukami 🙂 Hanicka sa od 5.1. plazi, zatial len stale dookola ale ide na to dobre. Pocitam, ze do konca mesiaca sa rozplazi aj dopredu. Teraz je taka smiesna.... 🙂
Vidim, ze sme tu uz snazilky v druhom kole, tak nech sa nam to tohto roku podari 😵 Aj ostatnym snazilkam drzim palce, aby sa na vas konecne usmialo stastie v podobe //... A tehulky, nech maju krasne batozky v naruci....

fedra
9. jan 2010

ahoj havka ... no toho casu fakt moc nie je 😅
krpci su rozlezeni vsade ... este ze mame dom a velku obyvacku spojenu s kuchynou, tak to maju raj na lezenie. Matusko sa uz pobera chodit, za rucicky a ma take "tiskadlo", co si tlaci pred sebou, tak to jazdi ako drak. Dotka je pohodlnejsia, tej staci plazenie a statie. Chodi ako by sa drala hurikanom, tak kruti prdelkou.
Ani neviem, ako tych 10 mes ubehlo 😕
od 1.2 idem do prace a krpci nastupuju do jasliciek, tak snad to budu nejako zvladat a ja tiez. A ty ako v praci, maly je ale s babkou, vsak ?
Inak som minule pozerala a to sme fakt vsetky zo starej zostavy maminy alebo tehu ... to je uplne super 😀

pecka, na teplomer sa vykasli, daj na svoj pocit. A to vo vsetkom, nie len pri vodicke 😉
My sme nemali problem s krcikom, no ked ti nezaberie olejcek, daj bepanthen, ten som pouzivala aj ja

katy nas maly sa plazil ako raneny vojak 😀 Posuval sa len jednou skrcenou ruckou a prozilahlou nozickou, tu druhu mal vystretu ako chromu 😀 , teraz uz stvornozkuje, no ted sa ponahla niekam / vacsinou, ked treba Dotke nieco uchmatnut / tak sa vrati k staremu dobremu lezeniu 😀

hava77
10. jan 2010

ahojte,
fedri nas adamko sa tiez plazi, manzel vravi ze predpisovo ako vojak 😀 na styri sa nedviha lebo mame vsade dlazby a tak sa mu smyka. dost sa bojim, lebo uz sa stalo ze chodil popri nabytku a spadol. nevedela som ci bezat do nemocnice alebo co ☹ . ale nebol dezorientovany ani nevracal tak sme napokon nesli, ale teraz banujem ze sme nedali radsej plavacku. predsa len je maksia ako dlazba. no ale snad sa uz aj maly poducil a hadze sa na zadok a nie ako lata pac na zem a vresk. aj my sme uz ostrazitejsi.
zubkov ma maly 7 hore 4 a dole tri, smejeme sa ze jeho zuby hraju presilovku 😀 ...
ja som uz v robote a zo zaciatku to nebolo nic moc, nevedela som na nic mysliet iba na adamka. chodim na 6,5 hodiny ale maly z toho prespi skoro 3 takze v podstate bezo mna dlho nieje....tak sa ja utesujem 😔
je s nim moja mama alebo svokra ako sa dohodnu, obe byvaju od nas 11km a chodia k nam takze maleho neprenasam ale je v domacom prostredi co si myslim ze je dobre.
v kazdom pripade uvidis sama ze je to hrozne ist do roboty od drobcou, velmi banujem ze je taka doba aka je 😒 😠
tak sa drze a drobce nech nam pekne rastu...aj tie v bruskach 😉

pipka
10. jan 2010

no my sme teplomer na vodu v zivote nepouzili 😅 nejako ten materinsky instinkt u mna prevladol 😀 strcila som laket a vedela som...ze toto sa hanule bude pacit...a paaaacilooo 😀 😎

pecka, tie zahyby som jej aj ja tamponikom az po kupkani utierala, a potom dooobre vysusila. ale ak to ma cervene, tak natri tym sudocremom, hanka to nikdy nemala, tak neviem...ale ked pomoze na cervenu ritku...tak by mal aj na cerveny krk...babska logika 😵 😉

my uz mame dole 6 zubov a minuly tyzden sa nam konecne prerezali aj horne trojky, tak hore uz ma 8. A zrejme sa uz aj spodne tlacia...lebo dnes sa mi zdalo, akokeby teplota...ale odmerala som a nist...zahajala v pohode...tak uvidim rano 😒 😉

pipka
10. jan 2010

fedri malinkí si naaaadherníííí, na zozratie 😉 vystiskaj a vybozkavaj ich za mna 😵

a vobec..vsetky babatka su nadherneeee...a najkrajsie su, ked spia 😅 😀 😀 aj to moje 😀

zuzla80
13. jan 2010

Jéééj da baby, vy ste sa teda rozpísali - opäť po kope, stará partička - a väčšina už mamičky. Všetky vás srdečne pozdravujem a chváli všetky fotečky, fakt máte krásne detičky - vydarili sa vám 🙂 .

rosienka
13. jan 2010

tak toto sa tu zmenilo nie na snazilkovsku temu, ale na mamickovsko-tehulkovsku 🙂, o par mesiacov tu uz nebude ziadna prvotna snazilka dufam, vsetko 2-3 kolo 😀

neviete ako lenka pokracuje? ved ma mat teraz IVF, nie?

pipka
13. jan 2010

o lenke neviem 😒 ...ale ani lauritka sa tu dlho neukazala...neviete co je s nou? 😕

rosienka
13. jan 2010

pipka- lauritku som niekde v grafoch, ci kde zazrela a prekvapilo ma, uz nemala snz za menom...zeby to vzdali?

julietka
13. jan 2010

ahojte babulky 🙂
lenka naposledy pisala ze perinka je pripravena tak hadam uz aj babuliatka v nej, zatial sa neozvala tak verime ze je vsetko na najlepsej ceste 🙂

katy2
13. jan 2010

ahojte 🙂
lauritka snz prirodzene, do dalsieho IVF sa jej nechce....
vsetky pekne pozdravujem 😵

pecka
14. jan 2010

ahojte ja len tak naskok, maly prekvapivo zalomil, tak vyuzivam chvilku... Ked sa zobudi...napapame a ficime von. Vonku, teda vlastne v kociku sa mu ohromne paci 😵 😵
Babule, nechapem, ale nam uz normalne prespi celu noc 😵 😵 😵 neviem, ci je to len nahoda, ale uz tretiu noc po sebe, posledne krmenie mame medzi 21-22 hod a potom uz spime, nechapem. No, ale za to cez den nechce ani zasvet spinusat. Len v kociari. Preto sa cudujem, ze teraz spi...uz dve a pol hodky 😕 😕 , furt chodim pozerat 😉 😉
Inak kupanie.... uz sa nam paci, asi to chcelo cas, ...ako vsetko..., najviac sa mu paci, ked mu tvaricku oblievam. Ale utieranie, natieranie a obliekanie este prerici poriadne..... 🙂 🙂

Pozdravujem vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂

pipka
14. jan 2010

katy dakujem za info 😉
pozdravujeme menovkynu Hanku 😵

peculik tak super, vytesuj sa 😉 ...nespave obdobia este pridu...neboj 😅 😀

my uz mame vsetky stolicky vonku a teraz sa nam deru ocne zuby...no amen tma 🙄 aj teplotka vecer stupla, tak nam dokina dala brufen sirup, ze 3xdenne jej ho mam davat, tak o mak lepsie, ale absolutne mi odmieta papat vsetko, co treba kusat...asi ju to musi pekne boliet chudatko ☹ tak sme len na kasiach, jogurtoch, vyzivach...no a banan este dokaze zjest 😅

pipka
23. jan 2010

haloo haloo halooo, zachranujem temu z 5 strany !!! 😲 😲 😲 kde ste? 😕

denka28
24. jan 2010

ahoijte, lenka co noveeeeeee????

zulka29
25. jan 2010

Veru Leni, ozvi sa nam 😵 . Drzim palce strasne silno !!!

pipka
25. jan 2010

ajojte, zulinka...zabludila si k nam? superrr 🙂 cmuk Romanke 🙂

a nove fotky su kde? 😕

fedra
31. jan 2010

pipka ... len som na sekundu nazrela ... aaaaaa co nevidim, 7tt pri tvojom mene.
Obrovska gratulacia 😀
Vsetko, vsetko len to dobre, nech sa drobcek /drobcekovia/ drzi ... a mamina tiez 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre