IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zulka29
11. jún 2009

Zuzlik, mne ho zistili až pri laparke, ale podozrenie bolo pri tom druhom napadnutom vajcovode pri punkcii....Julietka, nie je pravda že by sa muselo hned vyplaviť, práveže on spôsobuje aj skoré potraty 😒 (ako aj umna)....čítala som veľa zahraničných článkov a všade odporúčali tie vajcvody dať preč ak sú teda úplne nefunkčné....
Ked ja by som tak velmi chcela pomoct Zuzlinke, ja nechápem že sa to nepodarilo ked mala také krásne embryjká 😔 . Ale zase som počula, že niekomu sa to podarilo až na 8-my krát a bolo všetko v poriadku. Zuzlinka sa nevzdáva a to je dobre, určite sa dočká, netreba to vzdať pokiaľ sú sily a financie 😅

julietka
11. jún 2009

mas pravdu zulka, tiez verim ze raz to kazdej vyjde len NIEKTO tam hore nas bude skusat pokial vydrzime...
ked som bola teraz na poslednom IVF tak bola so mnou na izbe velmi mila pani, ktora prave absolvovala svoje 11IVF!!a stale plna optimizmu..no baby musime byt statocne

zulka aj z teba sa tesim, som ta sledovala ako si cakala na vysledok a uz to vyzeralo neisto na hrane a mimco zabojovalo, to su vsetko uzasne uspechy ktore nam dodavaju silu a ist dalej bojovat 😵

lenka20
autor
11. jún 2009

zulicek ja uz som bola fakt nastartovana na tu laparku, bola by som sla kludne... ale lekar v brne ma odhovoril... vyslovene, ze preboha naco laparku, ze to je velka zataz a nic noveho nam nepovie....ze sono je dobre, maternica ok, aj vsetko naokolo... jedine ten maly myom... a aj ten by som si dala odstranit a doky povedal, ze to v ziadnom pripade, ze po operacii sa to zvykne zhorsovat.. ze nech to len vsetko necham tak ako je....
ale samozrejme viem, ze chces pomoct 😉 , aj ja by som uz zuzlinke priala superuspech...
julie ahoj 😵

marione74
11. jún 2009

leni, tak drzim palce aj ked este mas pol roka 😉
A bola si na laparke? dufam ze po takom dlhom case hej, lebo niekedy staci aj mala prepazka v maternici a IVFko sa nepodari 😒 mojim dvom znamym sa nepodarilo tretie koli tomu teraz nadavno 😒

lenka20
autor
11. jún 2009

marionka moja pisala som o tom vyssie, nik mi to neodporuca...

julietka
11. jún 2009

ajooj lenik 😵

julietka
11. jún 2009

zulka a u teba ako zistili ze ten vcasny potrat bol prave kvoli saktosalpinxu? a potom ti ho odstanili?

marione74
11. jún 2009

aha, ok 😉

zuzla80
12. jún 2009

Pekné ránko babulky 🙂
Ste hrozne zlaté, že ste mi to veľmi priali a že mi chcete pomôcť - veď každá z vás vie ako neúspech bolí a hlavne pri tak krásnych embryách - ale ja to nevzdám, ja sa necítim na adopčiatko a preto to ešte poskúšame pokiaľ sa bude dať a pokiaľ finance budú stačiť.

Zuliček moja ja viem, že mi chceš pomôcť - ale ja už po toľkých operačných zákrokoch nemám chuť ísť ešte aj na laparku. Mne nikdy doki nepovedal, že vidí nejakú tekutinu a ani pri OPU - verím, že by si to snáď boli všimli, a aspoň niečo naznačili, a to už ma "robili" 4rôzny lekári. Mojko neboj ja to nevzdám - a ja verím, že raz to výjde - a vám, ktorým KETko vyšlo - mi dávate nádej, že aj kety môžu výjsť - popravde doteraz som im moc neverila 😉

Juli ahojky v tejto téme 🙂 fakt tá ženská išla na 11te IVFko - fuuu no má môj veľký obdiv - takže skúšame, skúšame pokiaľ sa nepodarí
Lenik ahojky moja 🙂

zulka29
12. jún 2009

Ahojte kočulky moje. 🙂
Julietka pri OPU odsali tekutinu ale ET bol a skončil MA hned po potvrdení krvi som začala krvácať, aj keď HCG bolo pekné. Potom som sa sama rozhodla ísť na laparku, lebo bez nej to potvrdiť nevedeli. Pred tým som si ale prečítala strašne veľa článkov - hlavne zahraničných a väčšina sa prikľáňala k odstráneniu. Ja preto všetky baby posielam na tú laparku ako šišina 😅 . Unás v centre posielajú všetky na laparku automaticky po 2 neúspešnom IVF.
Ale ked Lenke a Zuzlinke laparku neodporúčajú 🙂 , vedia čo robia, o laparke už ani slovko 🤐 🙂

julietka
12. jún 2009

zulka ja som sa pytala na to aj dokiho v reprofite a povedal ze ak lekarka kt.ma operovala potvrdila ze to nie je potrebne odstanit tak to nemusime riesit...ved uvidime 🙂
a pri OPU je mozne vidiet ci tma mam tekutinu alebo nie? lebo ak by som ju tam mala hadam by mi to povedali

ze vraj ta tekutina je nebezpecna iba vtedy ak je zapalena, tak neviem, kolko ludi tolk nazorov 😕

zulka29
12. jún 2009

Julietka, aj mne lekar povedal, že možno netreba, ale ja som mu povedala, že ja chcem a potom hovoril, že všetky baby čo ho mali a odstaranil ho, hned otehulkovali...tak si vyber... 😕

julietka
12. jún 2009

zulka je to tazke rozhodovanie ked vieme ze kazda operacia aj ta najmensia je zasah do ludskeho tela a moze cokolvek sposobit..
pozerala som v jednej teme tu na konikovi kde to kočky rozoberali a je vela tehuliek s touto diagnozou a tiez takych co im odstranili vajickovody a aj tak sa im nedari, skratka asi je to len o stasti
a tiez som raz niekde na nete citala ze ak je ta tekutina infikovana, staci ak da lekar na to vhodne antibiotika

hava77
12. jún 2009

ahoj juli, ako sa mas? vidim ze bojujes dalej.....niekde som citala ze tiez v cechaach a 4 ivf....ach jo takze vam to vtedy uz nevyslo 😠 .....tak teraz uz isto cechy to istia 🙂

zuzli mooooc drzim palce na KET..... a nepojdes do toho hned dalsi mesiac a v prirodzenom cykle? ja len preto ze nam to takto vyslo viacerym 😉 kvetke, jujke mne a myslim ze este niekomu, ale uz si nespominam ze komu.
a ak si mala aspon slabe // tak by to mohlo pomoct veci, no nie?
zulka ahoj tehulka, tebe to ale bezi 😵 , ved len pred nedavnom ti supli do bruska mrazacikov a uz si za
polkou 🙂

zuzla80
12. jún 2009

Havuška ahoj - keď doki mi odporučil radšej pauzu mesiac - tak by to asi bolo odo mňa drzé ak by som tam hneď nabehla - a prirodzený cyklus neviem, či v Reprofite funguje - užíva sa Estrofem. Ja to už nechám na dokiho - inak ja som bola v Helíku na KETe v prirodzenom cykle a u mňa ništ 😔 Ja som asi nejaký špeci prípad, alebo čo 😀 A Ďakujem za držanie palcov - veď ja viem, že mi to všetky doprajete 😉

hava77
12. jún 2009

ak si uz prirodzeny vyskusala a nic tak sa ti ani necudujem ze ides z liekmi. u mna to bolo opacne s liekmi nist, a bez liekov maly adamko 😉 ....preto som asi ja za ten prirodzenak 😀 .....

tanitta
12. jún 2009

ahojky...
zuzla....sak na ten ethyl sa spytaj ked mas.... 😉 ...zatial.... pokial budes mat RP...ked nie da sa v lekarni dohodnut ze kupis a dodatocne donesies potom recept z repraku...hm?

zuzla80
12. jún 2009

Tanittka ja už niečo vymyslím 😉 Ako sa ma maličký Adamko? Už je mu lepšie?

Havi ja som s liekymi mala biochemické a bez liekov ništ 😒

tanitta
12. jún 2009

Zuzla...boli sme u dr.. z krvi sa nastatsie nezistil ziadny problem.. takze ziadny zapal nie je...akurat nieco v moči 😖 ale dohodli sme sa ze to skusime bez ATB neboli zase tie hodnoty nejake hrozne....v pondelok dalsi odber.. ani na anginu to nevizera.. tak asi fakt to budu zubadla..... 😨 .... dnes som schvalne kukla v labaku co stoji odber hcg.. takze 240,-sk...

julietka
12. jún 2009

...no teda..doteraz sa mi nedalo nahlasit na kona, stale mi hlasilo ze neplatne heslo 😠

havuska moja ahojcek, rastiete ako z vody a malinky je velmi zlaty 🙂 ..tak si napokon prelomila ten neštastný april 🙂
veru havi my sa "trapime" dalej, stale verime ze to snad niekedy vyjde..ano zacala som chodit do reprofitu spolu so zulkou, lenkou a dalsimi babenkami, chceme totiz nasledovat tanitku 😵

zuzla80
12. jún 2009

Táni tak to je dobre, že nič také nezistili - hlavne tie zápaly nic moc a antibiotika k tomu, no žiadna sláve pre také malé detičky - tak nech sú to zúbky, veď tak už po nich túžite 😀
Veru s Julietkou sme staré reprofiťáčky😀

julietka
12. jún 2009

zuzli a ty sa nebodaj citis uz staro 😀 lebo ja nie 😉

tanitka a co to citam, malinky je chorucky? to budu iste zubky, to budu prve alebo uz nejake mate? 😵

zuzla80
12. jún 2009

Juli nechytaj ma za slovíčka 😀 😀 😀

kukulik30
12. jún 2009

ahojte..juj, baby nestiham sledovat, ako rastu tie vase deturence 😵 jeden krajsi ako druhy 😵

tani...u Samka , ked bol malicky, tie par krat nejaky bacil vysiel z mocu....hlavne, ze sa to da aj bez ATB 😉 mozno fakt zubky, u nas pravidelne , ked boli zubky, tak aj nejak choroba ci prechladnutie 😒 ...ale nastastie pominuli tie casy 🙂

julietka
12. jún 2009

veru ked rastu zubky tak je oslabena celkova imunita detskeho organizmu..
tanitka nechces kupit malemu detske biogaia kvapky?to je dobre probiotikum a je to aj na imunitu

tanitta
12. jún 2009

zuby este nemame.... ale cakame.. 😝 ...julie.. ja davam dophilus probiotika...

hava77
12. jún 2009

jul veru len nas pekne nasledujte vsetky, nech otvorime novu temu v babatkach, aby sme tu nemuseli strasit my maminy....aj ked zase babatkovske virusy vam davat mozme 😉
aj my papame biogaja kvapky, lebo sa maly nevedel sam vykakat len s rektalnou trubickou 😝 a teraz je to v pohode 🙂 niekedy az moc 😀

hava77
12. jún 2009

kocky pointka ma uz dcerku sofinku na svete tak este raz zo srdca vsetko vseticko naj nech je mala hlavne zdrava 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kukulik30
12. jún 2009

jej, tak pointke srdecne blahozelam k Sofinke a hlaven vela vela vela zdravicka 😵 😵 😵

zuzla80
12. jún 2009

Aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem Pointke a jej maličkej hlavne veľa, veľa zdravia a nech im robí malá len a len samú radosť - blahoželám 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre