IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

katy2
30. jan 2009

ahojte 🙂
zulka, myslim na teba.... drzim palce.... 🤐

zuzla80
30. jan 2009

Zulka aj ja ti veeeeľmi držím palce, nech to už konečne výjde. Zulka ak ti chýba to špinenie, tak ja ti to moje rada pošlem 😀

zulka29
30. jan 2009

Dakujem baby... 🙂
Zuzlik, ja by som len malinké špinenie chcela a potom by som poslala dalej kto bude potrebovať 😉 .

mirica
30. jan 2009

aj ja by som nejaké špinenie poslala ....ale také aké chcete som nemala......a to čo som mala ,to by som neposlala ani nepriateľovi ...nieto ešte niektorej z vás 😀

tak ti zulka posielam mamo-vírisíky(ešte sú docela čerstvé) ..a posielam aj tehu vírusíky -nech je bábo(a) také ako moje...drží sa zubami nechtami 🙂

ellianka
30. jan 2009

zulka 😵 posielam myšlienky

lenka20
autor
30. jan 2009

zuli uz som ti pisala, ake ty chces spinenie, ved predtym si spinila a mimi sa zahryzavalo pritom niekde inde, tak teraz to mas bez spinenia lebo mimi je v maternicke uz zahryznute daaavno... 😵 😵 😵
ja si teda prosim nabuduce uuuplne bez spinenia 😵 😀 😀
ale ja to zulinka do pondelka nevydrzim, musis sa testnut skratka musis, lebo ma mas na svedomiiiiii 😲 😲 😲

zuuuzana
30. jan 2009

zuli aj ja spehujem 🙂 drzim siiiiiiiiiiilno palce.

gabika24
30. jan 2009

ahojte.
nestíham, boli sme očkovať 😅 , no aj ja špehujem a zulka ešte nič... vieš, koľké ti držíme palce? a ináč, tak ako píše lenka, teraz máš bez špinenia a na správnom mieste a bude to tak celých 9 mesiacov 😉
pekný deň všetkým a ešte krajší víkendík 😵

zulka29
30. jan 2009

Babulky ste strašne zlaté dakujem 🙂 . Našťastie krčok je tvrdý tak dúfam stále 🙂 . Možno zajtra testnem? ufff...neviem či sa odhodlám 😝 .

Leni, Gabi 😅

gugu
30. jan 2009

Ahojte, mamky-čakateľky.
Rada by som sa poradila....po štyroch neúspešných IUI máme schválenú žiadosť o IVF, 4.2. ideme na konzultáciu. Ja má nepriechodný pravý vajíčkovod a spermiogram...tiež bieda. Veľmi sa na IVF-ko teším, ale netuším, čo ma čaká a ja z toho dosť nervózniem. 😕 Chcela by som vedieť, ako to všetko prebieha, čo ma čaká, ktoré lieky mi poradíte, či sa oplatí investovať do pera, či mám ostať na PN a aj (viem, že by mi to malo byť jedno) či budem z tých hormónov ako veľryba. Koníka čítam dosť často, ale nenašla som to. Takže nechcem to začínať ako novú diskusiu, ale vy ste tu také zbehlé, tak mi aspoň poraďte, v ktorej téme sa to dočítam. 😉 Ja som si povedala, že najneskôr v novembri rodím.
A ináč vám všetkým silno držím palce. Viem, že sa všetky dlho trápime, ja už tiež 3 roky, ale je veľmi pekné, ako si tu dodávate energiu. Je to super. Lauritka, tebe fandím najviac. Už dlhšie sledujem tvoj "osud" a ty si už konečne zaslúžiš, aby to vyšlo. 😉

tanitta
30. jan 2009

Gugu.. Pnka je dobra.... ale zalezi to halvne od tvojej prace a psychickej pohody... ak si v praci vytazena je dobre ostat domka.. pretoze aj castejsie budes na kontroli chodit.. tak cca kazdy druhy den...co sa tyka injekcii... Gonal,Puregon su aplikovatelne perom dobruska kludne si ich mozes sama pichat...... su to cistene hormony...a partia medzi tie "kvalitnejsie"(doporucujem)... fostimo,Menopur, merional... su vyrabane z mocu tehotnych zien...a nie su uz tak ciste...ale to neznamena ze nie su kvalitne ... pichaju sa dosvalu...ale je to individualne niekomu vyhovuju tieto "lacnejsie" iny reaguje na drahsie lepsie..... ja som presla snad vsetkymi ... vysledok poctu vajok bol vzdy podobny....pocas stimulacie mozes mat trosku nafuknutejsie brusko.. ale to po odbere bude lepsie...priemerne na 14dc byva odber.. ale zase ako u koho a zalezi na kolky den budu dozrete(ako pri ovulke) len ich bude viac...ja som skusila aj byt doma aj do prace chodit...byt doma nie je zaruka uspechu... ide len o to aby si nebola vystavena stresu....byt vyrovnana...no nie vzdy sa to da... vela stastia.. 😉

lenka20
autor
30. jan 2009

caute zlaticka, ja zase len tak narychlo 😵 😵
tanicka takze nocna zase 😕 😅 😕 ten maly prdosko ta poriadne ma na spagatiku 😀 😀 😀 ale mas co si chcela - ja len tolko 😀 😀 😀 😀 😀
zulinka ja chcem chcem chcem aby si zajtra testla lebo uvidis tie dve caaaary ako svet a budes mat krasny vikendik a ja tiez, lebo sa budem moooooc tesit z teba 😵 😵 😵 😵
gugu tanicka ti v podstate napisala vsetko, nie je to tak zlozite ako sa zda a ako sme sa vsetky pred prvym IVF bali...ale zase treba sa priravit po psychickej stranke, ze IVF vyjst nemusi hned na prvykrat, bodaj by to tak u teba bolo, moc ti to prajem, len skratka sa na to prilis neupinat a brat to s rezervou... lebo po fyzickej stranke ak nieco bude tak ti v car poradia, vyliecia, pomozu.. ale psychicky si musis pomoct sama, tak dla mna radsej sa pripravit na vsetky scenare... ale to uz hovorim teraz po 4 pokusoch 😝 , ked som sla na prve IVF tak som si bola uuuplne ista ze to vyjde 😉 😵 inak ked sa posparas v starych temickach tak nas niekde najdes ako sme zacinali pred 2 rokmi, tento isty nazov, ale I., II., atd..v teme cyklus po neuspesnom IVF je toho tiez dost... ale je to dlllllhe citanie...
inak - tani ja som si menopur pichala do bruska 😕 😅 nie do svalu 😀

tanitta
30. jan 2009

Leni... ty musis byt vzdy vinimka 😀 .... ja som tasla aj pregnyl do brucha ved aj ty nie?...nooo nocna........maly teraz zaspal....este ho chcem okupat no neviem neviem.. a to neviem kedy vstane...bude culi ako rybicka 😀 ked sa kuknem do tej postielky a vidim tie velke kukuc v noci no moj zlaty bobak 😵....sak pockaj ty potvorka sa dosmejes 😵 ale ty uz trenujes nespanie😎 ...uz aby to bolo 😉 ... zelam ti to z celeho srdiecka Leni cmuk 😉

lenka20
autor
30. jan 2009

cmuk 😵 ja viem zlaticko 😵 si poklad 😵 😵 budem si potom k tebe chodit po rady 😉
noooo, pregnyl do bruska veru 😀 ,ved si pamatas ako som sa ta pytala, ci tou velikou hrubou ihlou do bruska a ci ju tam vopchat celu alebo len koncek 😀 😀 😀 to bola ina haluz 😀 😀 😀
aj teraz si dam aj ked v heliku ho chcu do svalu, ale efekt je ten isty, len do bruska je to prijemnejsie a mozem si to aj sama ....
no, uz idem asi, za chvilku pride hladny mangel, tak dobru nocku a pusku bobikovi 😉
hadam sa tu cez vikend ukazem ak sa bude dat...
inak - vsimla si si v BT-diskusii jak sa posekali baby, ja normalne nechapem 😕 😕 😕 😕 😕 soknuta som z toho.... ani som doteraz nepochopila o co tam slo, ale musel to byt uz nejaky davnejsi problem, lebo sa mi nezda, zeby kvoli takej hovadine sa tak pohadali .....
zulinecka drzim palce aj ked viem, ze tie // tam buduuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
30. jan 2009

Leni.. idem kupat 😀 ... potom pokukam tu vadenicu;)...... ty si ina macherka tu velku do brucha 😀 ... ale co uz je to malina vsak?;).... utekam.. pa

mysiatko
30. jan 2009

ahojte bambule tak som tu dnes opat...prave som prisla z prace a vysla zo sprchy....tesim sa ze si ma pamatate... 🙂 🙂 takze novinky o mne...nic vyznam ne nove...neuspesny Ivf aj Ket a mame este 4 mrazacikov...chcem si ist po nich uz coskoro...teda chcela som uz ist na dalsi mesiac ale vyskytli sa nepredvidane okolnosti takze to musim odlozit na marec...inak mamw uz skoro rok pauzu od vsetkych hormonikov a poviem vam babenky pomohlo mi to...zmenila som pracu...a samozrejme verim stale na zazraky a dufam v prirodzene...som vecny optimista 🙂 🙂 🙂 🙂

gabika24
31. jan 2009

ahojte babulky.
aj my dnes potiahneme nočnú, sme po tom očkovaní a máme aj teplotku 😠 . ale snažia sa držať 😵

zulka, určite budú //

ináč, aj ja som si pichala do bruška - aj menopur, merional - proste všetko okrem pregnylu - lebo ten som si nepichala ja ani manžel...

leni, snáď zulka testne, keď to už tak veľmi chceme - aby nám urobila pekný víkendík

dobrú nôcku babenky 🙂

rosienka
31. jan 2009

ahojte kocky,lenka, mirusch, zulka, takynka, gabika...atd. tak davno sme tu neboli takto pokope...tusim to bolo zas v lenkinej teme 😉

no, co sa tyka mna, preco sme presli na IUI...nie sme ani spiatocnici (predtym sme IUI neskusali, lebo nemalo pri muzovych spermiach vyznam), ani sa mu nezlepsili, ale skôr sme zrelo s dokim usudili, ze nema velky vyznam skusat ICSI, ked sa nam oplodni jedno jedine embryo. TESE môj muz po precitani rôznych informacii a zvazeni rizik odmietol a navrhol hned darcu...vlastne sme to tak chceli uplne od zaciatku, lebo on o svojej znacnej neplodnosti vedel uz od mlada...takze tak, tesime sa na prekvapenicko, ktore nas caka 😀

zulka29
31. jan 2009

Babule, tak sú tam // 😵 😵 😵

takyna
31. jan 2009

Zulka gratulírujem ja som verila, vravela som , že Zuzky to tu musia začať 🙂 😀 🙂

takyna
31. jan 2009

Gabička moja možno to máte aj s toho očkovania tie teplotky ☹ , júj nech ste čo najskôr ok, myslím na vás.

Ináč pred dvoma dňami bol prvý rok čo som na koníku registovaná
😉 😅

zulka29
31. jan 2009

Takynka, dakujem...vieme že to je len prvý krôčik, ale už by sa to konečne aj mne mohlo podariť 😵
A potom Zuzke, Lenke a tebe Takynka, Lauritke a ostatným kočkám ktoré túžia ako my tu 🙂

lauritka
31. jan 2009

zulkaa, co to citam 😵 😵 😵 boze, nech je toto tehu uz uspesne !!!! 😵 drzkaj sa !!

zulka29
31. jan 2009

Inac mam chripku od včera 😨 tak ležkám. Neviete čo by som si mohla dať? Môžem zázvorový čaj?

lauritka
31. jan 2009

zulka klasika na zaciatku tehu ;) len sa vyliec.. mozes pit roibos s medom.-

zulka29
31. jan 2009

Lauri, prečo klasika? 😕

lauritka
31. jan 2009

vela babuliek je na zaciatku tehu chorych 🙂 aj aj som bola. imunita je oslabena, vsetko sa sustredi na mimi.

zulka29
31. jan 2009

Myslela som že si dam hmeopatika, ale neviem či je dobre zvyšovať imunitu a nebodaj vypudiť babo? Lauri, vydržím všetko, len nech už konečne...a už žiadna nemocnica hlavne 😝

lauritka
31. jan 2009

yulka, pokial sa necitis velmi zle, tak si nedavaj nic, len to preliez a oddychuj a pi vela cajiku , ovocie.
verim, ze ta obavy aj tak neopustia, ale musis verit, teraz to bude ono ;) ciarocky su velmi pekne, urcite budes mat vzsoke hcg. 😉

zulka29
31. jan 2009

dakujem Lauri, pa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre