IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

gabika24
23. jan 2009

ahojte.
dnes som sem nekukla, lebo ani my nestihame - chlapci sú dnes dosť nervózni, teda pokračujú v tom od včera. aj v noci sme mali divočinu, tak som raňajkovala o 11.30 hod - tanitt, myslím, že skôr než ty - aspoň o niečo 😀 😀 😀
akurát som chlapcom dohovárala, že by sa už mohli upokojiť - normálne som musela poprosiť svokru, aby ich hodinku-dve pobavila, nech si pospím - baby oni jej to skoro celé prespali a keď som vstala tak spustili taký rev, že sme kmitali obe 😅 ešte, že je malá zlatá a kuká rozprávky, len sa príde poťuťulkať a odbehne.
už zas musím, som rada, že vás tu všetky vidím - teda ešte tá betianka by mohla kuknúť, zatiaľ si dáva pauzu, ale písala som si s ňou, tak jej napíšem (ak sa mi dovtedy nerozsype pc), že na ňu všetky myslíme 😉

pecka, ja mám ťažké pco - istý čas sa krajko vyjadril, že také už dávno nevidel (ak vôbec) a perinka rástla aj bez liekov. a doma máme tri poklady... tak držím palčeky všetkým....

pekný víkendík...

takynka, užite si chvíle na chate, aj ja by som niekam vypadla - samozrejme aj s drobcami a manželom...
😵 😵 😵

mirusch
23. jan 2009

Pecka, tak prajem pekny vikendik 😉 Uf, tiez si uz poskusala vselico.

Lauritka, dakujem, ze chapes, mnohi ma nechapu a ja sa niekedy citim ako sprosta kaca. Ale naozaj nam to tak vyplynulo, aj zo situacie, aj pocitovo. A radsej mat pekny vztah s manzelom, ako ani dieta, ani manzela ☹
Aspon usetrime na antikoncepcii 😅
Teba tiez zvyknem sledovat, ze ako na tom ste, nemysli si, ze nie 😵 Vidim, ze si sa konecne rozhodla pre laparku. Tesim sa. Aj keby nic neukazala, iba to, ze si ok, aj tak to stalo za tento poznatok.

lauritka
23. jan 2009

ano mirush, potrebujem si uspokojit dusu, ze som naozaj skusila maximum, kym sa rozhodneme ist do dalsieho IVF. predpokladam, ze problem by u mna nebol otehotniet, ale donosit. a to je tiez samo o sebe tragediou 😔

ja mam noveho psika od oktobra, zaplna nam volny cas, teda okrem pudlika 😅 ... mam novu pracu od septembra, medzitym snazilkujeme, a snazim sa nedesit toho, ze cas uteka. bude ako bude, nejdem sa znervoznovat 🙂

tanitta
23. jan 2009

Tak som tu zase....
tak sa mi to aj tazko cita...ale naozaj vidim Mirus ze viete kadial vedie cesta... a prajem aby ste zili stastny a pokojny zivot cmuk...
popravde...my sme tiez mali jasny plan a ciel.. to a to a vtedy a vtedy dovtedy a dovtedy...adopciu sme zavrhli uplne a ja som sa niekedy uz zmierovala s tym ze budeme zit ako bezdetni manzelia... kupili sme si psika...da sa povedat bolo to nase "prve dieta"... a lasku teraz delime medzi dvoch 😵 ...
.... kukam ze v Heliku nastali riadne zmeny 😨 ...keyisi mali v plane s vystavbou vo Vrutkach ale asi to uz padlo... od tej aferi kedy im sbs zabranili vstupu do vlastnych priestorov vystahovali vsteko zariadenie .. atd......to uz je par rockov 😎

mirusch
23. jan 2009

Dobry pristup Lauri. Ja by som rada macicku, ale tu nemozeme mat zvieratko. Hladam si pracu, zatial nic, dufam, ze sa nebudem musiet uspokojit nakoniec s hocicim....Zacala som opat tvorit - malovat, uvidime, co z toho. Mne celkom dobre padlo, ze uz nemusim sledovat moj cyklus, oslobodilo ma to. Az teraz som si uvedomila, ako velmi som ocakavala ovulku a //, boli to nervy. Neboj nic, cas neutecie. Aspon zatial sa plasit nemusis. 😉 Ozi, uz zistovali, preco nevies udrzat? Alebo to nechas tak?
Pokoj do duse vsetkym 😵

lauritka
23. jan 2009

my sme adopciu zatial zavrhli. my sme psickari a mame komu rozdavat lasku 😵 a ked deti, tak len vlastne, nie je nic krajsie, ako vidiet v tom malom partnerove crty 😵

floskula
23. jan 2009

ahojte. baby, je tu niektora z vas uz po 36-tke, alebo som tu jedina prastara? :o(((

lauritka
23. jan 2009

floskula ja mam v maji 36.. 😉

katy2
23. jan 2009

ahojte, ale ste toho dnes popisali 🙂
mirusch, ahoj, som rada, ze sa mas dobre 🙂
floskula, ja mam cochvila 39 😉

floskula
23. jan 2009

dakujem katy2, to ma povzbudilo. vahala som, ci sa sem vobec prihlasit (mala som krajsie prihlasovacie meno, ale vraj ho niekto pouziva). :o) ale my sa snazime este len o prve. moj partnersky zivot bol asi nejaky spomaleny...

katy2
23. jan 2009

floskula, aj my cakame nase prve 🙂

mirusch
23. jan 2009

Floskula, ja mam o mesiac 36 😀 Takze prastara vravis? 😕 Uf, si nam teda dala.

Lauri, presne, presne, ja som tiez chcela vidiet nase mini verzie, preto som odmietla darcovske spermie.

floskula
23. jan 2009

lauritka, ja mam pocit, ze by som brala hoci aj o mesiac veku menej. ja som mala 26 vlani v oktobri. dnes to na mna dolahlo, ked doktor povedal, ze odporuca IVF, hoci ja som uplne v poriadku, ale mame biedny spermiogram. keby som mala menej, skusili by sme ho vylepsit, ale teraz hrame o cas.

floskula
23. jan 2009

katy2, ked ja mam uz popredu nervy z toho, co so mnou tie hormony narobia. ako telo zareaguje. ty si bola uspesna na prvy raz?

floskula
23. jan 2009

LAURITKA, mam tam preklep. myslela som 26 v oktobri, nie 26. u zmi sibe z toho. 🙂

floskula
23. jan 2009

LAURITKA, evidentne mi zlyhava mozog, neviem stlacit cislo 3 na klavesnici.

katy2
23. jan 2009

floskula, nevyslo nam to na prvy raz.... dost sme sa potrapili, kym sa to podarilo.... mame velmi zly spermiogram, teda tu najhorsiu diagnozu.....

lauritka
23. jan 2009

flsokula ved ja sa citim na 26 😅 vek je len cislo.. rodia aj v 40-ke a bez problemov 😉 zase spomeniem holywood: salma heyek, nicole kidman, hally berry... atd.

my mame podoby pripad, ja som zatial v poriadku, este uvidime, co odhali laparka a mali sme trosku pomalsie spermie... mali sme aj ICSI.

floskula
23. jan 2009

baby, mate nejake rady, ako sa navnadit na prve IVF? nech vam tu nekazim pozitivnu naladu.

lauritka
23. jan 2009

zacni papat chilly a ver tomu, ze to vyjde 😉

floskula
23. jan 2009

Lauritka, myslis chilli ako korenie? tym sa napchavam cely zivot. skoda, ze to nezabera mimo lekarskych zakrokov. 😖

katy2
23. jan 2009

floskula, jednoducho sa rozhodnut a nespekulovat... a inak, na svk preplaca poistovna len 3x IVF a to len do 38 rokov veku zeny.... Takze nemas co vela rozmyslat... prajem ti veloa stastia....

lauritka
23. jan 2009

floskula ano a dobre su aj cilly papricky. 🙂

katy2
23. jan 2009

lauri, inak drzim palce 🤐 🤐 🤐

floskula
23. jan 2009

katy2, jasne, viem, ze je to tak, musim sa na to len vnutorne nastavit. len dnes to lekar navrhol, ja som dufala v IUI. asi sa prihlasim, ked sa mi to rozlozi v hlave.

katy2
23. jan 2009

IUI nie je moc uspesne, podla mna je to zbytocne natahovanie.....
Inak samotne IVF nie je nic hrozne, akurat to ide dost na psychiku to mnozstvo hormonov a hlavne pripadne neuspechy..... Prajem ti vela sily.....

floskula
23. jan 2009

Lauritka, ty si po neuspesnej IVF?

lauritka
23. jan 2009

katy, co som sa ti stazovala, ze ma nebolia prsia, tak dnes zacali 🙂 9 den utrogestan, zaujimave nie ? 😀

floskula IUI ma vyznam len pri dobrom spg a prechodnych vajcovodoch 🙂

floskula
23. jan 2009

Lauritka, mne furt nejde do hlavy, preco sa to tam neudrzi. vsak uz ked sa raz prichyti, tak nech drzi, vsak podmienky ma idealne. najlepsie je, ze sa cudujem ja, ktora robim 7 rokov v odbornom medicinskom casopise...

katy2
23. jan 2009

lauri, mozno je to utros a mozno ...... 😉 😉 😉 drzim palce 🤐 budes aj testovat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre