IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zuzla80
11. mar 2009

Ahooojte, tak hlásim príchod z Brna 😉
Taaakže celkový dojem z Reprofitu je super, aj keď včera tam mali trošku frmol, lebo Koudy sa nám ospravedlňoval za meškanie, lebo vraj sa im to ráno poposúvalo a nestihajú. Tiež kopec ľudí, aj zahraničný klienti ale žiadna tlačenka ako v Helíku. Po vypísaní dotazniku si nás vzal Kouďák, porozprávali sme sa, čo máme za sebou a potom zhodnotil, že pre nás je vhodná minimálna stimulka, že je to lacné a že určite sme minuli už dosť peňazí.

Tak najskôr mi navrhol začať s ATK prvý mesiac, ale ja s ňou moc dobré skúsenosti nemám, tak sme sa nakoniec dohodli, že v ďalšom cykle môžme začať stimulku hneď s Puregonom. Navrhol mi začať pichať Puregon, 100IU od 3DC - spočiatku chcel, aby som začala už 2DC, ale po ultrazvuku a po vzhliadnutí mojích PCO povedal, že stačí ak začnem na 3DC. Zdalo sa mi aj som mu vravela, že či 100IU je veľa, lebo takúto dávku som mala pri klasickom IVFku v Helíku, ale povedal, že čím neskôr sa stimulka začne, tak tým menej vajok sa vytvorí. Kontrolu by som mala mať ten 6-7DC a ak bude treba ešte jednu tak okolo 10DC a stanoví deň odberu. Nasadil mi od začiatku cyklu Prednison a Anopyrin. Vraj pozitívne je, že som už raz otehotnela, a že vraj to už stačí "len" dokopať do úspešného konca. No sa mu vraví, že "len" dokopať🙂

Vidím Pecka, že tebe sa krásne darí - tak len tak ďalej 😉

Všetučky pozdravujem - čauko babule aj teba Bobjan 😉

tanitta
11. mar 2009

ahojky...
Zuzla...som rada ze sa vam pacilo;).... tak tentokrat to dokopete 😵 ... aj ja som mala prednison aj anopyrin.. + lisovku som si davala este...
Bobjan... uz sme sa zabehli.. adam je dobre dietatko uz je strasi ma uz ma aj viac rozumu 😀 ...
Pecka...dobre idete len tak dalej 😉 ...oni to uz ustrazia... ono aj nie je zle tak casto chodit na krv... este ze to mas blizko 😉 ... utekaam.. pa

pecka
11. mar 2009

ahojte koculky,
Zuzlik, som na teba myslela vcera.....ze ako sa mate tam v tom Brne 😉 , ale vidim, ze super 🙂 , .....koudak to s vami urcite dokope do uspesneho konca, 😵 😵 😵

babulky, chcela som sa opytat ze naco vam predpisuju prednison a anopyrin? Nemala by som aj ja ? ......aspon anopyrin? 😕

zuzla80
11. mar 2009

Tak dúfam baby, že to už dokopeme 😉
Pecka mne anopyrin doporučila aj hematologička kvôli tým mojím nešťastným antifosfolipidovým protilátkam, ale myslím, že je to aj lepšie na prekrvenie tela a Prednisom na zníženie imunity - to vraj zvyknú v ČR predpisovať.

tanitta
11. mar 2009

Pecka.. kludne mozes anopyrin...ale az PO odbere!! koli zriedeniu krvi aby si nekrvacala velmi.... ucinok anopyrinu je okamzity takze netreba nejak s predstihom;)...

takyna
11. mar 2009

Ahojte "snažilky" 😉 ....Zuzlík tak nech ti vyjde to Brno, bratia česi majú určite viac skúsenosti, potom nám napíš ako ti to prebieha, budem veľmi silno pozitívne na teba myslieť nech je to na tutové Dialnice
a potom niečo také pekné ako je malý Adamko 🙂

Pecka mi sa asi veľmi nepoznáme , ale ja o tebe viem od našich kočiek...prajem tiež veľa vajíčok a nech ti to tiež pekne na Dialnice dopadne a potom sladké bábo 😵

Ja makám na danových ......program blbne,...hrdlo boli 😖 tak veru o ničom
držkajte sa pá...........všetkým

tanitta
11. mar 2009

takynecka.. ahoj... ciatla som nieco o pecenovkach ☹ ... sakris... ked sa dari tak sa dari 😢 ..dufam ze sa to upravi cmuk

hava77
11. mar 2009

ahojte, prisla som posmirovat na nasu zuzlicku 😀 ze ako dopadlo to brno a vidim ze super a ze ste z tade odisli pozitivne " nakopnuti" 😀 , tak teraz uz budeme len drzat vsetky palce co mame nech ti to dobre dopadne a ako pise taky tak chceme vidiet krasne dialnice 😀

lenka20
autor
11. mar 2009

ahojte kocule - peckaaaa, to je fajn, ze to ide ako po masle 😉 😵 ved tak sme to chceli, no nie 😀
asponze sa to tu rozbehlo troska, pocuvajte tehule a maminy - mate to tu povinne - prskat prskat a prskat aby nam to s peckou, zuzlou a s ostatnymi kockami uz konecneeee vyslooooo 😉 😎
pecka - ten prednison sa dava preventivne aby sa ti oslabila imunita, aby si nevypudila embrijko, v heliku su ale proti tomu, ja este nejaky prednison doma mam a myslim, ze ho nasadim od zaciatku stimulky, este nie som celkom rozhodnuta, pribrala som po nom, vypadavali mi vlasy v chumacoch, a v konecnom dosledku som dopadla tak isto ako v heliku bez neho, ale myslim, ze ked uz budem napchata kadecim, tak uz jeden prednison hore-dolu 😀 😀
bobjan ja mam pocit podla fotecky, ze si ta z heliku pamatam.. z videnia... nezacinala si prvu stimulku niekedy zaciatkom r.2008 😕 😕 taka drobna zienka so silnym hlasom 😕 mozno ucitelka 😕 😀 alebo sa len velmi podobate 😉 kazdopadne skusaj dalej, ani PGD vsetko nevyriesi, ale skus tu fragmentaciu DNA v BA co som ti pisala ak chces mat istotu...
takynka ahoooj 😵 😵
havka ved ty to uz mas za par 😵 a mirica ta dobieha pomaly 😵

pecka
11. mar 2009

ahojte babule, som rada, ze ste nas sem prisli omrknut 😉 Takynka dakujem 🙂 , ja si ta veru pamatam 😵 😵

Tak ja si este teda prikupim ten anopyrin a supnem si ho PO OPU 😉 .
Tanit, az 100 mg denne 😕 😕
Minule som spominala, ze na genetike mi zistili MTHFR heterozygot, tak hadam mu ten anopyrin nebude vadit. 🤐 . Konzultovala som v to v heliku, oni v tom problem nevidia, akurat mam pritvrdit s kyselinou listovou. Aka je vlastne normalna davka kysel.listovej?? 400 mcg denne???? A ak mam pritvrdit, tak kolko 2 x 400 mg??? Uz som z toho davkovania volaka dopletena 😝

Lenusik ako???? uz mas cestovnu horucku??? 😵 😵

tanitta
11. mar 2009

Pecka... anopyrin 100mg je jedna tabletka... 1*denne... acidum folicum to je cista kyselina listova 2*denne(to su 10mg tabletky) napisu ti ju aj na recept aj v heliku vypytaj si....... genetike anopyrin nevadi 😉 .... paa

pecka
11. mar 2009

oukej tannit 🙂 🙂 , dakujem. .......Som si zistovala tu kyselinu listovu v lekarni...... takze bezna doporucena davka je 200 mcg denne a pri zvysenej davke moze byt az 5x viac. Zajtra si vypytam v heliku recept na tu 10mg listovku, lebo mi ju fakticky nechceli predat......beru to veru v tej lekarni poctivo 😉

gabika24
12. mar 2009

dobré ránko...
taky, veru, aj ja som čítala o tých tvojich testoch - tak dúfam, že to bude čoskoro ok...

pecka, daj vedieť,ako si dopadla v heliku

zuzlik, určite to v brne vyjde, je dobré, že sa tam nemusí často chodiť,ale najdôležitejší je výsledok a ten pre vás bude krásnučké, zdravučké bábenko 😵

tanittka, aj my už viac spinkáme - len niekedy sa nám to nepodarí zladiť s maminkou - t. j. ja chcem spať, oni nie 😀 😀 😀 - ale sú zlatí...

havka, ty už to máš za pár a to sme sa len nedávno triasli, aby si bola tehu 😉

pekný deň babulky, leni, pekný výletík - ak by som už nestihla sem kuknúť 😉

takyna
12. mar 2009

Ahojte "snažilky! 🙂

Stará "snažilka" nás vyťahuje nahor 🙂

pozdravujem vás všetky, očakávam , že sa tu rozbehne dialničná Jarná vlna, mimochodom pozerala som úspešnosť IVF a KET v období apríl-máj, v Heliose a niečo na tom je , že Jar všetko sa prebúdza ...pučí.....lebo vysoké percento tehotenstiev...........TAKŽE držím palce............ 🙂 😵 🙂

pecka
12. mar 2009

ahojte kocandy 😉 😉 , nemohla som skor infosit, mame nejak vela prace a nestiham

....takze, .......ide to ....pomaly, ale isto....... dnes som mala aj jednu 13-tku 😵 , asi osem 10-tok a potom mensie a mensie a uplne male ........, no, na to ze uz som 11. den cyklu, su folici este dost mali, tak uvidim, co mi povedia v telefone o tretej .........

zatial papa 🙂

zuzla80
12. mar 2009

Ahojte, pozdravujem vás všetky, ja tiež nejako nestíham, tak sa nehnevajte, ak na vás nereagujem.
Ďakujem baby, že ste na mňa mysleli, aj ja straaašne verím, že to už v tom Brne konečne výjde, veď aj štatistiky sú perfektné, však Taky, tak prečo by to už konečne nemohlo výjsť aj nám ostatným. No nie baby 😉

Taky mojko je mi ľúto tých pečeňových testov, do frasa, veď už nech sa to už konečne obráti dobrým smerom. Drž sa na kontrole 😉

Pecka som zvedavá, čo dnes na teba vymyslia, ale podľa mňa dávku ti nezvyšia, len to asi vyzerá na trošku dlhšiu stimulku. Tak sa pekne drž 😉
Zulka krásna fotka malého drobčeka - veď to už aj ručky mu je vidno. 🙂
Gabči vy sa vyliečte, čo najskôr nech ste fit
Táni ahoooj 🙂
Zatiaľ sa mi majte, musím pracovať 😠

tanitta
12. mar 2009

Ahojky..
Gabi.. xi xi... vidis ako s nami cvicia 😀 ...aspon vieme ze ich mame 😉 ...
Pecka... 11 den to maas casuuuu este 😉 ... len nech sa pekne krmia maju cas... 😵 ...ja som mala opu az 21alebo 22dc...
Zuzla.. a ako zaposobil koudy na teba?.. pohodak vsak.. v nicom no problem 😀 ...
Takynecka... snad budes este aspon raz snazilkou 😕 ...duuuufam ze pojdes po eskymacka 😎 ...

zuzla80
12. mar 2009

Táni veru veľký pohoďák, a snažil sa prispôsobiť on nám a nie my jemu. Keď som sa obrnila voči tej ATK, tak on hneď, že jasné, že je to na nás ako sa my rozhodneme a keď nechcem ATK, tak nech ju neberiem a nech začnem v ďalšom cykle stimulku.
Ale Táni - fešáčisko riadny ti poviem, už som písala Lenke, že by som si dala povedať 😀 , ale bolo mi povedané, že sa vraj mám postaviť do radu 😀 😀 😀
A ešte jedna vec sa mi na ňom páčila, a písali ste mi už o tom viaceré, a to peniaze, hneď ako sme dohovorili my, tak povedala, že keďže ste už minuli veľa peňazí, tak aj preto dáme soft, aby ste ich veľa neminuli opäť. Tak túto vetu, som tu na SK nepočula ešte ani od jedného dokiho.

A vy Táni ste choručký, dúfam, že to rýchlo prejde a Adamko rýchlo vyzdravie.

Renuška a tebe blahoželám k páriku 😵

pecka
12. mar 2009

.......takze davka ostava 112,5 a v sobotu kontrolne sono. Som rada, ze mi to dali na sobotu, lebo do pondelka je dlha doba.......a neviem neviem ako by to vyzeralo za 4 dni 😕 , no....davaju si veru na mna riadny pozor, ......su to zlaticka 😵 😵
papaaa

zulka29
12. mar 2009

Ahojte kocky, tak ste objavili moje fazuliatko? dakuejem vam, duam, že nas už čaká len všetko dobré . Inac tie rucicky nie su až také dlhé, na konci je taký ten krížik, s ktorým sa bábo meria 😀

Pecka, super, krásne pokrčuješ, len tak ďalej, tfuj, tfuj 😵

Zuzli, presne, ja som tiež už potom radila dokimu čo so mnou, nechcel veľmi aby som išla na laparku, ale ja som na tom trvala a oplatilo sa. Riad sa pocitmi a vlastnými skúsenosťami, ty sa poznš najlepšie a si už dáka profíčka, nie? 😉 😀

takyna
12. mar 2009

Baby takže už viem, kde je pes zakopaný, prečo vy poza bučky poza háje do Brna 😠 😎 😀 , nejaký fešáčiko , že tam je oj pouvažujem , možno pôjdem kuknúť na neho 🙂 chichi

pecka
12. mar 2009

Zulka, fazuliacik je nadhernyyyyyyy 😵 😵 😵 urcite vas caka uz len vsetucko dobre 🙂 🙂 🙂

renusa
12. mar 2009

Ahojte 😉
Zuzlík to je super, že sa Ti v Brne páčilo....už sa bude musieť páčiť u Teba aj Tvojím embrijkám odtiaľ, tak prajem, aby si ich mala čoskoro v brušku 😵
Taky, oni sú tam všetci fešáci 😅
Pecka, pomaly, ale isto.....vajká budú na sto% a to už je jedno či budeš pichať o nejaký deň-dva-tri dlhšie, hlavne, aby to boli tie správne vajká 😵 potom embrijká 😵 a potom vytúžené detičky 😵 😵
Zulka, fazuliatko pekne narástlo a je mu u Teba určite dobre 😵

zuzla80
14. mar 2009

Ahooojte, tak to sme sa teda riadne prepadli, že 3.strana, tak nás aspoň trošku pozdvihnem.

Pecka dnes si bola na kontrole však? Ako si dopadla? Už vieš kedy bude odber?
Renuška ďakujem ti, no uvidíme, ako to celé pôjde, ale ja verím, že Brno nám prinesie to, po čom tak veeeeľmi túžime. Inak krásne fotečky tvojich detičiek. Je to super pocit však, po takomto dlhom snažení 😉

Táni inak ja som sa pýtala Koudelku, či Anopyrin nemám brať až po odbere a on mi povedal, že nie, že v pohode ho môžem začať brať už od 1-2DC. Tiež som vedela, že riedi krv a že by sa pred operáciou nemal brať, ale Koudy povedal, že v pohode môžem už na začiatku cyklu.

Taky no veď ak sa náhodou rozhodnete pre Brno, čo vrelo odporúčam, tak sama posúdiš toho nášho fešáčiska 😀 😀
Zulka aj ja ti prajem, aby vás stretávalo už len všetko dobré 😉

pecka
14. mar 2009

Ahojte 🙂 , dufam ze dobre vikendikujte...konecne krasne pocasie......aj slnko po dllllllhom case vykuklo 😵 , hned sa lepsie dycha.
....boli sme rano v tom heliku, stale ostavame na 112,5IU......folikom sa moc nechce podrast, najvacsi mal 15 a zopar 13-stok ... a tak dalej .....uz len potom mensie a mensie......, ale hormony su zatial O.K., takze odber bude najskor vo stvrtok......zacina ma chytat mierna panika.... 😝, ale nesmiem jej prepadnut. ...........
....a v pondelok rano opat kontrola......booze, to tam bude zas nabite.....

papa kocky

zuzla80
14. mar 2009

Pecka len nepodliehať panike - možno to potrvá dlhšie, ale výsledok bude zaručený, uvidíš 😉 😵 . Veď vieš, že na dobré veci sa dlho čaká 😵
V pondelok sa drž a hlavne nech sa už dozvieš kedy bude odber. A ešte ma napadlo štipľavku ti nepichali, lebo mne po nej rástli vajka omnoho rýchlejšie.
Paaaačko

pecka
14. mar 2009

zuzlik, budem sa snazit nepodlahnut 😉 ,.....aku stiplavku myslis ? uz som sice o nejakych stiplavkach od zopar kociek tu na koniku pocula, ale mne nic take zatial neponukli 😨 nemam sa na to radsej opytat? .......ale, zas ved oni hadam vedia, co robia......

tanitta
14. mar 2009

Ahojky...
baby my sme chorucky boli sme na pohotovosti preistotu..malicko papa.. ale zatial nie je dehydrovany nastastie... mame atb..kasel ako hrom.. chceli nas nexat v nemocke no krvicka na zapal dopadla dobre takze sme mohli ist domov..priedusky ciste.....
Pecka...aspon budu dobre kvalitne vajuska... 😉 .. ved oni dorastu... ta stiplavka to je vlastne hcg(pregnyl,choragon) hormon pichaju len po nejakych 50jednotiek napisu to na taky papierik a s tym ides za sestrickou ked klesaju hormony.....na zaver sa dava pregnyl 5000jednotiek
Zuzla.. no vidis koudymu nevadi tusim nic... nema problem 😀 ...mne kazal po opu koli krvcaniu 😵 ... vidis u kazdej inak toto sa mi celkom tak pozdava ze nedavaju protokoli na jedno kopyto...niekomu ani prednison nedavaju...ani anopyrin...ani estrofem...alebo to pokombinuju...kazda je ina 😉 ...dobruuunocnocnesovy 😉

pipka
14. mar 2009

tani skore uzdravenie dubacikovi 😉 , chudatenko 😢 ale to prejde, neboj...vela pit a bude dobre 😵

pecka, drziiiim palcekyyyy, musi to dobre dopadnut 😎

zulinka, no kraaasny hankin kamos...alebo kamoska? 😕 😀 😀

pecka
16. mar 2009

ahojte babule, ........rastu pomalyyyy .....len jedna 18-tka a ostatne 10-tky, 11-tky ...........😒 , no neviem neviem ako toto dopadne. Uvidi sa, ake budu hormony, a bud bude punkcia v stredu, alebo piatok...... no nic moc ak bude dobry len ten jeden folik........ asi je fakt jedno cim stimulujeme.......

Tanit coskoro sa uzdravte 🙂

Pipka, dakujem za palciska, dufam, ze pomozu..... 😉

....pekny den vsetkym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre