IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
19. mar 2009

ahojte babule, som presne vedela, ze budete netrpezlivo vyckavat na spravicky....a ja nikde.
Napisala by som aj skor, ale fakt som nemohla, nebola som schopna..........
Tak mam 2 spravicky...najprv ta dobra: mame cislo 12 a 10 je schopnych na oplodnenie. Z tych 10tich je 6 jednotkovych a 4 dvojkove. 😵
No a ta nedobra: lezim od pol dvanstej, je mi strasne. ..... boli ma kompletne brucho, picha taha a aj pod rebrami pri dychani. Na sone v heliku pri prepustani som zatial mala len 16mm volnej tekutiny, takze OHSS-ko to zatial asi nie je, dufam 😨, len neviem z coho mi je tak naprd, o pol tretej, ked som sa prvy krat zobudila, isla som WC-ko a zatocil sa so mnou cely svet, za sekundu som sa cela spotila, a v zapati som sa zviezla na zem, ale chvalabohu pri vedomi, inac by som bola urcite uz v nemocke, alezvazujeme ci ist, alebo neist. Uvidim, ako sa to bude vyvijat dalej 😠, ....v noci. Teraz mi je o nieco lepsie, aj som dala do seba jogurt........ nechapem, preco sa to musi takto komplikovat 😢 😢 do prcic.
Tak ja si ide zasa lahunt, lebo v horizontalnej polohe mi je najlepsie. ......co myslite moze mi byt takto zle nasledkom narkozy,....ze by bola nejaka silnejsia?????? Ved toto bola uz piata za moj doterajsi zivot, ale takto zle som na tom este nebola ........

tanitta
19. mar 2009

Fuha Pecka.. pocet dobry kvality vynikos 😵 ... ale ktovie cim to je ze ti je tak zle ☹ ...si zavodnena dost?....nizky tlak...ja by som si tasla za jeden... 😕 ...ked to nie je ohss...narkozu asi stale len tu istu davaju...uvidis ako to bude... ved keby daco utekaj aj v noci na pohotovost...ale nemyslim ze to je nieco vazneho..si len unavena...mozno nejak viac vzduchu sa dostalo do teba.. to to pichanie pod rebrami... vsetko su to len domienky.. drz sa pecka nasa 😉 ...
Zuzla...site je dobre.. len na rozsah bolo toho dost.. tajtrlik valal hlava nehlava... 😨 ... je to stale zive.. predsa tie stichy mokvajuce prostredie...no skoda reci.. dr sa ma pytal ci bude aj druhe 😀 ... ja ze no asi ze nie... 🤐 ...
ide ordinacia drobec spinka .. mamka vykupkana.. no skratka idilka 😎 ...paa

zulka29
20. mar 2009

Pecka, super, pekná úrodička 😵 . Dúfam, že už ti je dnes lepšie, hmm? 😕 . Už vieš aj koľko sa oplodnilo?

pecka
20. mar 2009

caveste babule, tak noc som prezila, sice bola so asi dvesto krat hore, ale prezila......, je mi o nieco lepsie.
A to som bola taka frajerka, ze som chcela ist dnes do roboty, ze co budem doma.....no hold uz nemam dvadsat..... a cim dalej to horsie znasam..... Mala som volat o 8.OO do heliku, ze kolko sa ich oplodnilo a ja som na tie nase vajuska uplne zabudla. 😕 No som ja teda za krkavciu matku, uz teraz, 😝 , tak som volala az teraz pred chvilou ..... a zatial je to super z desiatich sa oplodnilo plny pocet 😵 😵 😵 a teraz ich davaju do PK, tak som zvedava, kolko z nich ich zabojuje. Mam opat volat v nedelu, .....ak nezabudnem 😔 . Zajtra idem do heliku na kontrolu, s tym mojich bruchom, tak drze palce, nech sa nezacnem zavodnovat, aby som sa konecne dopracovala k ET aj s cerstvymi embryjkami.
Idem sa zase vyvalovat, potom nakuknem ........ a nieco aj napiste, aby som mala, co citat. 😉 😉 😉

A dakujem vam vsetkym, ze ste na mna mysleli. A Havi ....aj za virusiky, urcite pomozu. ........a mas nadhernu umelecku fotecku, si krasna tehulka 😵 😵

hava77
20. mar 2009

ahojte, pecka som rada ze ti je lepsie 🙂 od rana som na teba myslela len sa drz a popijaj 😉 vela ale len vody 😉
blahozelam k plnemu poctu 😵 😵 😵 nech sa drzia do ET a potom aj na mrazenie aby bolo na surodencov 😉
dakujem za pochvalu

zulka29
20. mar 2009

Pecka, no super správička, bude detí ako smetí 😵 😵 😵 . Pekne popíjaj vodu a bude dobre, uvidíš 😉

tanitta
20. mar 2009

ahojky..
PECKA...100% zasah 😉 .. usepsnost bude 200% 😉 ... idete velmi pekne 😵 ...

zuzla80
20. mar 2009

Peculik krásna úrodička 😵 😵 . Ak ti môžem poradiť, tak papaj veľa bielkovin - mlieko, jogurty atď. Mne to naposledy veľmi pomohlo. Moja drž sa veľmi na teba myslím, nestíham moc písať, možno sa ozvem poobede, len som musela narýchlo nakuknúť.

Páčko babule zatiaľ, všetky vás pozdravujem

renusa
20. mar 2009

Pecka, to je krásne, že toľko vajok a všetky úspešne oplodnené 😵 blahoželám 😵 😵 len škoda, že si včera musela vytrpieť, ale určite to bolo tou narkózou, nejak Ti nesadla 😝 a dúfam, že už bude iba dobre a môžeš sa tešiť na ET 😵

Lenik, tak oddýchnutá šup sa na vec, kedy má dôjsť mršina?

kada
20. mar 2009

no pecula super ze ich mas tolko ja som mala dvanast 🙂 a vidis a je tu bonuso 😵

kada
20. mar 2009

jeeeeeeeeeeej zabudla som sa pochvalit bonuso chodi za jednu ruku ale este ho trochu hadze 😀
no sikovny chalan a ked mu dam auto na kolieskach tak ho tlaci pred sebou ako blazon a uteka mi 😀 😀
potom dam nove foto

gabika24
20. mar 2009

pecka super. už včera som to chcela napísať, no nejako sa mi to nezadarilo.
neboj, bude to ok, určite...teším sa.
dobrú noc, babulky - jedno naše zlatíčko vyzerá tak, že má práve dobré ránko 😅

pecka
21. mar 2009

Ahoj Gabika, vy ste taki nocni vtaci 😉 ...... a mozno teraz pre zmenu spite, 😉 , ale to ti tvoje deturence asi takuto radost, teraz na obed nedopraju. 😉

Ahojte vsetky ostatne krasavicky, dakujem za podporu vsetkym....... 😵 😵 Asi vikendite, je konecne krasne, aspon spoza okna, lebo von dost fuci......, ale nevadi, aspon konecne slniecko svieti 😵 😵

Takze, ako na dnesne kontrole........ Mam zopar fliackov tekutiny v bruchu, ale je to OK, aspon zatial, sice som sa este hyperstimulaku uplne nevyhla, vajecniky mam zatial "len" do 8cm aj na vysku aj do sirky.....bruche sice je dost napuchnute, ale to moze byt aj z utrosu. Dakze poctivo sa nalievam, jem jogurty, acidka, vajcia a jogurty a ......tak dookola. Dostala som do zily aj hydrokortyzol ako prevenciu OHSS. Brucho dost boli, ale napriek tomu sa citim dobre. Ale dala som sa nakoniec od dokyho ukecat, a od dnes som na PN-ke...... pre istotu.....
Hovorili sme s dokym aj o tych dvojkach, co by sme chceli, ale opat....neodporuca nam to...... 😒 , ak budu kvalitne embryjka, tak mame si dat len jedno zaviest, ak menej, kvalitne tak aj dve..... Ale v podstate, je to na nas, my budeme, teda hlavne ja znasat riziko, hlavne kvoli rizikovemu ohss v 7-8 tt, tak ja uz fakt neviem...... 😕. Co si o tom myslite, vy babule???

Zajtra o 8.00 ideme volat embryologicke, ako sa ma nasich 10 deticiek, dufam ze sa pochlapia a pobabia a pekne krasne sa nam delia... 😵 😵 😵, verime im vsetkym 🙂 🙂

Ahoj Kada, tak ten tvoj Bono je teda riadna samostatna jednotka.....to aby si mala oci nalepene len na nom, aby ti za chvilu aj volakde neusiel 😀, hlavne na tom aute 😉 😉

gabika24
22. mar 2009

ahojte.
pecka, tak ako? ja nestíham, nejaké máme všetky deti neposlušné. dnes to bol teda iný záber 😝 , idem buvať - možno 😅 ... len som bola zvedavá, či si náhodou nepísala ako sa vám detičky delia.

dobrú nôcku všetkým 😵

zuzla80
23. mar 2009

Ahojte babule,
Peculka ako sa máš dnes? Som rada, že sa ten hnusný OHSSák nerozbieha, teda dúfam, že sa počas víkendu nerozbehol ešte viac. Aj ja som zvedavá ako sa vám detičky delia, rýchlo napíš 🙂

Gabika vidím, že ťa tvoje detičky zamestnávajú, keďže tvoj príspevky sú stále okolo tej 12 hoďke. A ako už ste zdravučký, či ešte jedného malého trápi chorôbka.

Babule ja viem, že vás vkuse otravujem s nejakým problémom, to by som asi nebola ja, keby išlo všetko hladko 😔 ale chcem sa vás opýtať, tie čo ste brali Duphaston, nestalo sa vám, že vám po ňom prišla slabá mrška. Ide totiž o tom, že od soboty mám "asi" mrchu, lenže je úplne slabučká, aj keď včera zo mňa išli také kusiská akoby sliznica, trolinku bola aj čerstvá krv, ale skôr je to tmavo až čierno hnedé alebo úplne slabé. A k tomu tie prvé dva dni som mala strašné bolesti, presne ako pri mrche. Myslíte, že to môžem považovať za mrchu. Lebo by som inak mala dnes začať pichať, čo vy na to, začali by ste? Budem rada, za váš názor. Kujeeeem 😵

tanitta
23. mar 2009

ahojky...
Pecka.. uz si tehulka 😵 ?...oddychuj ale daj nam vediet kolko surodencov ostalo 😉
Zuzla...fuha.. tak to tazko povedat...keby som to videla 😅 ...skus zavolat do repraku...mozno by to chcelo utz ci to je ms.. 😕 .. nemas moznost doma?...ale asi to je ms....
Gabi...oni odrastu 😉 .. vydrziime 😵 ...ved tolko sme po nich tuzili tak nech vieme ze ich mame 😉 ...
my ideme do ba na rizikovku tak drzte palce nech nas pochvalia dufam ze budeme ok...

pecka
23. mar 2009

Dobre ranko, zatial sa krasne delime.....teda to je infoska zo vcerajska, z 10-tich bojuje zatial 9 kuskov... 2 su dvojkovej kvality a ostatnych 7 je na jednotku 😵 😵 😵 ......nase zlaticka 😵 😵 . Zajtra rano mam volat zas .....a ET bude pravdepdobne v stredu. ...uz sa nevieme dockat 😵
Ohss-ko je dufam zazehnane klop klop klop, sice brucho vyzera na 4.mesiac 😀 , ale dolezite je, ze sa citim dobre. Tak sme sa s manzelikom dohodli, ze pojdeme do jedneho emrbystoka, tak dufajme, ze nas nesklame a poriadne sa zahryzne 😉 😉 .

Zuzlik, co sa duphastonu tyka, ja som bola jeho dlhorocna konzumentka 😀 , takze ja by som to urcite brala ako 1.DC 😉 . Tiez som mavala den pred mrsulou dost velke bolesti.... a na druhy den sa spustila aj s kuskami sliznice a o dva dni som ani o nej nevedela. Mrchu po dufiku som mavala od 3 do 5 dni. Takze prajem, co najuspesnejsi zaciatok stimulacie 😵 😵 . Kedy by si mala ist na kontrolu do Brna?

zuzla80
23. mar 2009

Táni utz by som už nestihala, lebo dnes by som mala začať pichať Puregon .... ak by to bola mrcha.
Držím palce Táni, nech je všetko s malým v poriadku. Držte sa a vďaka za názor.

kuspitka
23. mar 2009

Ahoj tanitta dakujem pekne za vysvetlenie....
ako sa mate???

zuzla80
23. mar 2009

Pecka no tak to si ma potešila, ani nevieš ako 🙂 Čítala som, že Duphaston môže zmeniť intenzitu a dĺžku krvácania 😉 . No a ak by som dnes začala pichať Puregon, tak vo štvrtok by som mala ísť na kontrolu, lenže s mužíkom sa ideme trochu "vyvenčiť" na predĺžený víkend do Paríža, a prídeme v pondelok, čo by som potom stihala aj druhú kontrolu, ak by bolo treba. Väčšinou sa chodí na 6-7DC na kontrolu a ak je potrebné, tak ešte okolo 10DC. A tak krásne by nám to vychádzalo. Asi to budem brať ako mrchu a začnem pichať dnes.

A Peculik blahoželám k embryštekom, nádherne sa držíte - isto vás nesklamu a zabojujú, veď isto sú bojovníkmi ako ich rodičia😉

tanitta
23. mar 2009

pecka... 😉 ...tabulkove 😵 .. brucho bude stale velke to uz trenujes na tehulkovske 😎 ...
zuzla...a teda zacnes? ja by som asi hej 😎
kuspit...celkom fajn prave pisem ako datel drueho datla mam na rukach 😉 je dobrucky...klop klop...drobne choroby ale ako kazdy v tomto case 😒 ...

kuspitka
23. mar 2009

tanitta tak to je dobre ......inak mas pekne fotky v albume ....

lenka20
autor
23. mar 2009

ahojte koculký, ja uz zas nestihacky, len som nakukla co a ako peculik, dufam, ze brusko uz je lepsie a embrijka sa pekne delia - inak kraaaasny pocet vajok aj kvalita, ty si taka sikulka, za ten maly ohss to urcite stalo 😉
tanicka -drzim palce malemu, segra chodi na rizikovku k takej dokine, co ich stale sprdne 😠 minule im povedala, ze maju stlacenu hlavicku a prelezaninky na jednej strane 😠 a pritom mala ma taku krasnu hlavicku gulatucku...
zuzlik no veru neviem, ale podla mna ak boli bolesti a sla z teba sliznica tak to uz asi bola mrcha...ale pre istotu brnkni do repraku...co oni na to povedia..ja som mala naposledy taku slabsiu mrsku, iba 4 dni a o dost slabsia ako normalne mavam.. ale dalo sa to spoznat 😉
ja mam podobny problem, teda ako som zacala pichat dekac tak mam take slabulinke spinenie, cervenohnede, vzdy len par fliackov za den, najma ked kracam dlhsie, ked sedim, lezim doma tak nic... uz par dni a vyzera, ze uz to aj prechadza.. mrcha to iste nebola, moju mrchu spoznam lahko - to musi byt riadna spust a bolesti - ale brusko ma trocha pobolieva obcas mrskovsky...mala by som ist do heliku a zacat pichat gonal, ale takto neviem ci mam este cakat tu pravu mrchu 😨 😨 😕 asi pockam, najneskor v stredu pojdem do heliku, to bude 32.DC....
paaaa zlaticka, cakam info od peculky 🙂 🙂 🙂

zuzla80
23. mar 2009

Táni tak teda asi hej 🙂 Veď tak som na to dlho čakala 😅
Lenik moja ešte tu nie si? Čo si ty o tom myslíš?

Kuspitka pozdravujem, ako pokračuješ v stimulke?

kuspitka
23. mar 2009

ahoj zuzla tak dufam,ze dobre.
mam 12vajok a su 12mm ,1 je 16mm,1 je 17mm..
len nejako asi nechcu rast ..uz by som chcela pocut ze bude OPU..
teraz byvam v Martine nechce sa nam cestovat a este aj svkra tu mam v nemocnici tak nam tu je ako tak dobre.
a ty co ako si daleko??

lenka20
autor
23. mar 2009

zuzlik tu som, sme asi pisali naraz.. tak ak je to z dufiku tak zacni pichancovat 😉 😵
pecka - gratulujeeeeem, kraaaasne sa delia embrijka, to je vyborne, tak vidis, dockali ste sa superuspesnej stimulky, len to chcelo troska casu 😉 urcite sa drobatko uchyti 😵 drzim palce na stredu 😵
kuspit - prepac, nestihla som ti ani odpisat na IP, vyzera to tak,ze do heliku pojdem v stredu ak sa dovtedy nezjavi ta prava mrcha....
kocky musim padaaaat, tak poobede nakuknem ak sa mi bude dat...paaaa

kuspitka
23. mar 2009

lenka devadi pohode...mozno sa tam stretneme potom napis...a ja ti napisem ,ze idem ....aspon ti poviem ahooj

zuzla80
23. mar 2009

Kuspitka tak to je pekná úroda, neboj oni porastú, aj Pecka s tým mala problém a ku koncu začali tak rýchlo rásť, že sme sa nestíhali diviť. Neboj o chvíľku bude OPU a potom šup embryšteky do bruška 😉 Držím palce

Lenik ďakujem ti za názor, asi nebudem volať do Reprofitu, ja si myslím, že to mrcha je len som chcela vedieť, či ste sa s tým niekto nestretli - či tá intenzita nemôže byť spôsobená Duphastonom, ale asi áno, po Peckinom príspevku som si viac než istá, že to je mrcha. Tak ja od dnes začínam stimulku - som sa rozhodla - verím, že s úspešným koncom.
A čo sa týka tvojho špinenia po decapeptyle, tak to asi nebude mrcha, asi len telo zareagovalo na decapeptyl. Už som niekde čítala, že sa to babám stávalo. Ešte dovolenkuješ?

zuzla80
23. mar 2009

Pááá Lenik a vďaka za názor 😵 🤐

kuspitka
23. mar 2009

zuzla si zlata ,ze ma tak upokojujes...
dufam,ze budes mat pravdu.dnes asi budem vediet ,ze kedy bude OPU...
Pecka a tebe ako rastli???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre