IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
23. jan 2009

ahojte kocky, ja len tak na chvilu mrknem, lebo makam ako srob,.....tak vas tu rada opat takto pokope vidim a zdravim. Mruschka, teba tak isto!!!!!! Ako ste na tom vy, co mate nove??

Tanit - ano mame k dispozicii posledne "hradene" IVF-ko. Tak dufam ze sa podari nanosi aspon zopar dobrych vajicok, aby bolo aj na KET-ko - kdybyneco 😎

Zuzlik ahoj!!!!! dufam ze tvoja perinka krasne rastie, drzim palciaky!!!! Kolko mate este mrazacikov? Ja som bola v Heliku minuly tyzden. Oni ordinuju rano naraz a krajko je v prednej ambulancii, ide sa k nemu cez tie kabinky, co kocky spominali a gatova je vzadu v tej mensej, aspon tak mi to ona hovorila. Ja som vobec nevedela, ze tam nieco prerabali, tak ked som tam vosla, tak som sa poriadne cudovala a nevedela som ci som vobec dobre 😉 . Nastastie zlate dievcata na recepcii ma hned usmernili.

lenka20
autor
23. jan 2009

cau pecka, musela some ste nakuknut ked si tu aj ty 😉
no ja som tiez bola vyvalena ked som tam sla medzi sviatkami, nebola som v heliku od aprila vlani a to este nic nebolo prerobene a teraz 😕 😕 - ale je to tam take vzdusnejsie, niekedy sa tam nedalo ani dychat v tej stiesnenej cakarni...
tanicka ty sa nehanbis takto provokovat, ja pracujem uz od siestej a ty o dvanastej ranajkujes 😅 😅 😅 ale chapem, mala si nocnu 😉 ten maly ti to dava riadne pocitit - ze tak co maminka, chcela si ma, tak si ma teraz uzivaj plnymi duskami 😀 😀 😀 😀

pecka
23. jan 2009

Ahojky leni, ja mam ten novy cennik aj v euracoch, ale to DNA tam nemali, to by som si urcite vsimla. Ale pre istotu doma kuknem. Inac ceny su rovnake ako minuly rok, nemenili cenu iba menu 😉

zuzla80
23. jan 2009

No vidím, že niekto ešte len raňajkuje a niekto už má obed za sebou a niekto ešte nemá svoj režim 😔 Ale Táni však tie nočné stoja za to dlhé čakanie 😉
Pecka juuj ako rada ťa vidím, máme ešte 3zmrzlinky, strašne verím, že aspoň 2prežíjú - ale mohli by aj 3, vôbec by som sa nenahnevala 🙂 no ale tá perinka moja 😕 som zvedavá, či sa v stredu z nej vykľuje nejaké pekné čísielko.
Inak Leni, ja som bola v Helíku naposledy v septembri a ešte ani náznak nejakej prestavby tam nebol, tak som z toho vyvalená, že to takto rýchlo stihli. No veď poreferujem v stredu.
Kuspitka jasné, že si pre nás potrebná, veď kto by nám posielal cenníky a správy o Helíku 😀 😉

kuspitka
23. jan 2009

tanitta tak to je obre.ja uz mam dozehlene...
zuzla som rada ze ma tak beriete...
pecka tak im ho posli ked ho mas moj muz pride domkov len vecer este musim vsetko dat doporiadu na zajtrajsiu oslavu

mirusch
23. jan 2009

Tak som tu 😉 Pisete ako keby vas za to platili 😀 Zdravim vas vsetky, Lenka, Zuzlik, Kuspitka, Takynka, Ellianka, Mici, Havka, boze...ani neviem kto vsetko tu je, proste vsetkyyyyy!

Ja budem len taky prizivnik ak dovolite 😅
Pecka - ty si sa pytala myslim a este niekto na predchadzajucej strane, odpuste mi moju starecku demenciu... my sme uz skoncili s pokusmi a uzavreli to. Babatenko nebude 😔 Nuz, ako som sa vykaslala na lekarov, diagnostikovala sa, nechala si to potvrdit ortopedom, nabehla do fitneska, tak som ok. viac-menej. Ale nestazujem sa. Trosku som bojovala s hormonikmi po vysadeni hormonov, co som brala pred planovanym IVF, cyklus uplne na nervy (16 dni, 43 dni...), ale zase sme v normale na 28 dnoch. Dopracovali sme sa k azoospermii ( pre tie, co nevedia), odmietli darcovske a rozne pokusy a rozhodli sa venovat sebe, cerstvemu krstnemu synovi (kuk moj album) a detom kamosiek. Aj ked su tazke chvilky, vo vseobecnosti som spokojna. Mame rozne plany, takze mam na co mysliet a co planovat.
A zavislacim na koniku aj nadalej 😀
Cize k IVF sa vam uz velmi vyjadrovat nebudem, uz som z toho vypadla von, ale drzat palce samozrejme mozem a budem, aj keby som o ne mala prist 😵

kuspitka
23. jan 2009

mirusch prepac tu otazku ale ako to berie tvoj muz???
takja uzž chcem toto mat posledne IVF a potom ak sa nepúodari hor sa do adopcii

pecka
23. jan 2009

Zuzli, ty si teraz v prirodzenom cykle, alebo si mala naordinovany aj ethinylestradiol?

lenka20
autor
23. jan 2009

miruschka to musiiiiiis, potrebujeme tie palce straaaasne moc, ved vidis, same zufalky sme tu uz zostali 😀 😀 😀 to je fajn, ze mate krstniatko, mate zodpovednu ulohu...a dobre, ze uz je ti lepsie, drzkaj sa aj nadalej.. a ste uz celkom na milonpercent rozhodnuti, ze neskusite nic....bola by z teba taka dobra mamina, urcite to mate premyslene, ale predsa... co 😉 mozme ta troska pokusat alebo radsej nechat tak 😉
tak ale ja uz fakt musim ist, nakuknem mozno este vecer 🙂
paaaaa

mirusch
23. jan 2009

Kuspit a ja viem 😀 ? Z neho dostat nieco o jeho pocitoch, to je praca pre Sherlocka. Najprv sa mi strasne ospravedlnoval, ale ved to nie je jeho chyba, ze sa narodil s vystupenymi semennikmi....No a asi uz aj preto, ze ma uz vyse 50, tak mu aj celkom vyhovuje, nemusiet sa starat o dieta. Ach jo. Idem sa usulat, ked mu vtisnem do ruk nejake babatko a on nevie co s nim a ako ho drzat a hadze zufale pohlady 😀 Skor bol problem, aby som sa s tym zmierila ja. Verim tomu, ze keby sa stal zazrak a dieta by bolo, tak by bol stastny, ale verim aj tomu, ze nas zivot bude spokojny a naplneny aj bez dietata a preto som sa rozhodla sa netrapit a zamerat sa na ine veci. Kazdy sme iny. Niekto si zivot bez dietata predstavit nevie, niekto ano. je mi to tazko takto v skratke vysvetlovat a toto na to ani nie je spravne miesto.
Na adopciu sme uz stari...
Ale jedno je iste. Odkedy padlo nase rozhodnutie a vsetky tie stresy a vysetrenia odpadli, nas vztah sa zlepsil...

mirusch
23. jan 2009

Lenka 😀 vraj zufalky. Kuk moje motto!!! Kludne si tie palce aj dolamem, ak vam to pomoze 😵
My sme uz rozhodnuti. Vzhladom na nas vek nemame vela moznosti. Ale neviem ci viete, rozhodla som sa pomoct nejakej rodine v nudzi tym, ze sa im obcas budem starat o dieta - teda ulohy, vylety a tak. Je tu taka moznost, ale musim sa dopatrat k niekomu, co to robi, zatial som nenasla, aj ked viem, ze take existuje.
Radsej ma nepokusajte, lebo to mi nerobi dobre 😖

kuspitka
23. jan 2009

ach zlatkoja zatial chcem vyuzit to co mam a potom nieco druhe napr.adopciu.
manzel chce mat deti velmi tak dufam ,ze sa nam to podari.
tiez vravim mojmu muzovi nemozes zato ,ze nemas spermie nik nemoze zato.
jednoducho kazdy si nesie svoj kriz my mame toto.este som mlada a chcem bojovat...
mirusch obdivujem ta ako si sa dokazzal virovnat stym ,ze babo nebude,,,ja by som to nevedela

mirusch
23. jan 2009

Kuspitka, ja som odjakziva tusila, ze nebudem mat dieta...bolo to tak hlboko vo mne. Isto, ze by som rada, ale ja som z tych ludi, co si kvoli tomu zivot neznicia. No tak tie vsetky peniaze miniem na seba, no 😅 Keby moj manzel velmi dieta chcel, tak ideme do darcovskych spermii. Ale takto nie. Ja tvrdim, ze nam pomoze len postar alebo sused 😀 Ale toto nie je cesta pre mna 😝

pecka
23. jan 2009

mirusch - ani neviem, co na to povedat, je to smutne, vy ste sa zrejme s tym uz nejak popasovali a ako tak vyrovnali, ....lebo no ...co uz. Ak nam nevyjde toto tretie IVF-ko, tak za nejaky cas by sme sa pustili do softu, mozno do dvoch..... a uvidime. My sme adopciu zavrhli, asi by som sa nasmerovala na nejake to studium, aby som si vyplnila cas, kedze krsniatko nemame.
......Ale dufat a nadejat sa budem stale 🙂

kuspitka
23. jan 2009

mirusch aja som si myslela ze budeme mat spolu dieta bez darcu ale ked muz povedal ze darcu tak som nepovedale nic ale potom povedal lepsie ako adopcia aspon je jeden isty

mirusch
23. jan 2009

Pecka, neboj nic, nie sme jedini na svete. Je to smutne, ale mame dve ruky, dve nohy, ked vidim v telke vselijake zivotne pribehy, tak sa az hanbim, ze o co mi ide, ze vlastne som stastny clovek. A mozno ma niekde caka trieda plna deti, ktorych zivoty mozem ovplyvnit. Alebo aspon to jedno-dve, ktorym pomozem, ak sa mi podari uskutocnit moj plan - pomoct nejakej rodine. Zalezi len na tom, ako sa postavime k tomu, co nam prinasa osud. A dietatko je uuuuuzasna vec, ale nezaruci ti v zivote stastie. Stastie si zaruci clovek len sam svojim postojom k zivotu a sposobom zivota.
Velmi ti drzim palce, nech vam to uz konecne vyjde. Nadej je skvela vec, nestrat ju.
A co sa tyka krsniatka - povazujem ho za dar z neba nielen pre rodicov, ale aj pre nas ... ja som sa sesternice opytala, ci mozme byt krstni rodicia a ona rada suhlasila. To este ani nebol na svete 😉

mirusch
23. jan 2009

Kuspit, moj manzel najprv odmietol adopciu, potom by aj prijal a ja som zacala pochybovat, lebo by sme aj tak nedostali novorodeniatko a nakoniec sa problem vyriesil, pretoze sme vysoko za hranicou maximalneho veku. A navyse by sme na to nemali financie. Cca 10 000,- EUR.

kuspitka
23. jan 2009

to je vela.,
ale pokial sa bude dat budem skusat a manzel chce mat babo velmi .....tak kvoli nemu

mirusch
23. jan 2009

Jasne Kuspit, kym je sanca, treba skusat. Ale nie za kazdu cenu, donekonecna - za cenu vlastneho zdravia nie.

kuspitka
23. jan 2009

hej ale pokial mozem budem este mam okrem tohot jednu sancu mozno to bude posledna neviem necham to na prirodu ona rozhodne

mirusch
23. jan 2009

Drzim palce, nech nemusis dlho cakat 😉 Nechaj sa prekvapit.

pecka
23. jan 2009

mirusch, suhlasim s tebou ...... naozaj, zalezi len na tom, ako sa postavime k tomu, co nam prinesie osud. Hoci je prirodzene, ze vsetci tuzime po dietati, ale ked to nejde .... a nejde, neda sa to do nekonecna roky skusat.

mirusch
23. jan 2009

Pecka diky. My sme zisli z kratsej cesty. Po dvoch snahach o IVF (ani sme len nezacali) a tom co nasledovalo (mala som 2 operacie) a zhodach nahod a okolnosti, bolo jasne, ze vesmir chce, aby sme prestali. Ide o to skusit, urobit vsetko pre to, ale ked sa neda, tak nezahodit vlastny zivot.

zuzla80
23. jan 2009

Pecka idem v prirodzenom cykle, aj keď mám doma tabletky (jedna zlatá baba mi ich darovala), ale chcem najskôr vyskúšať prirodzený cyklus a ak perinka nedorastie, tak asi využijem tabletky.
Baby veľmi sa mi páči tá vaša debata, a myslím, že v každej z vás je kúsok pravdy. Možno Mirusch keby sa k tomu mužik postavil inak, tak by ta tvoja túžba mať bábätko zosilnela. Ale ak ste sa takto rozhodli, je to len a len vaše rozhodnutie a ja vás v tomto veľmi obdivujem. Mne môj mužik stále hovorí, resp. keď mám depky tak upukojuje tým, pokiaľ máme vajka a spermie, šanca, že mať bábo budeme je stále 😉 U nás je tá túžba na oboch stranách a možno práve to je tá hnacia sila, prečo ideme ďalej a bojujeme, mne by tie detičky v našom živote hrooozne chýbali 😉

zuzla80
23. jan 2009

Pekný víkend baby, ja už pomaly balím a padám domov paa

mirusch
23. jan 2009

Zuzlik, tak nech ti perinka pekne rastie 😉 Mas pravdu, keby moj muz viac chcel, tak by sme viac bojovali. Ale spermijky nie su, a vlastne to nas odradza, ze darcovske nechceme. Inak by sme isto vyskusali. Keby som mala viac zivotov, tak by som si vyskusala zivot s dietatom a aj bez dietata. A potom by som vedela odpoved, kedy by som bola stastnejsia. Bez toho mozem len hadat. 😒 a dufam, ze sme sa rozhodli spravne.
Pekny vikend aj tebe 🙂

pecka
23. jan 2009

Zuzlik, viem ze aj ty mas tie nestastne PCOcka, tak sa cudujem, ze ti sliznica rastie. Lebo mne bez tabletiek vobec vobec, a aj s ethinolom.... som mala lln tak tak na hrane. A 2x sme skusali s krajkom cyklus len s clostylom a velke nic, ....sliznica, foliky nic. Ja som vedela, ze z toho absolutne nic nebude, neviem k comu boli tieto pokusy, ale asi sa potreboval v tom utvrdit. ..... Ale aj ked mame podobne diagnozy, tak kazda aj tak reagujeme inak, bude super ked vam to takto vyjde. Tie chili bobulky este papas?

pecka
23. jan 2009

. 🙂 ..aj ja vam prajem krasny vikendik, precitam si vas az v nedelu vecer, lebo tiez cestujeme, ideme na vystavu psikov do TN papa 🙂 🙂

lauritka
23. jan 2009

mirush tvoj postoj plne chapem, mam v podobnej situacii kamaratku, sice nemaju vaznejsi problem, ale dieta sa im nedari pocat uz 12 rokov, boli na troch IVF/ tiez jeden missed/, obehali vela lekarov, ale uz rezignovali, povedala, ze si nebude nicit pekny manzelsky zivot, ked to raz nejde... uz na to nemali nervy, boli v napati.. proste to nechali tak...ked sa raz stastie na nich usmeje, tak budu mat, ak nie..neberie to ako tragediu.
tie roky nervov uz im stacili 😔 co ma byt bude...

zulka29
23. jan 2009

Tak som si vás aspon precítala ked nestíham písasať 😉 . Ahoj Mirusch, kam najlbližšie vyrážate? Na akú túlavú cestu 😎 😉

Babule, prajem vám pekný víkend, ja som slamená vdova do nedele, tak budem internetovať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre