IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

lauritka
23. jan 2009

floskula ja som uz otehotnela 2 krat, raz po IVF na prvy raz a potom so zmrazenych KET tiez na prvy raz... bohuzilaial obidve tehu skoncili missed abort cca v 8.tt- pricina neznama. hold stava sa to aj pri prirodzenom otehotneni. to je priroda, ak sa nieco nevyvija dobre, jednoducho to stopne. 😔

lauritka
23. jan 2009

no skusim zajtra rano, neda mi to 😉

floskula
23. jan 2009

katy2. dakujem, ja som len celkovo za "soft" pristupy v medicine, ale z hladiska veku ozaj nemozem vyckavat. byva vobec IVF uspesna na prvy raz?

lauritka
23. jan 2009

flosi byva a dokonca dvojicky 😉 tu na koniku je vela kociek, ktore po IVF na prvykrat otehotneli a porodili zdrave deticky.

floskula
23. jan 2009

lauritka, je mi to jasne, ze je to medzi nebom a zemou... ake su potom odstupy pri dalsom IVF? kedy sa da znova absolvovat, ak je to neuspesne?

floskula
23. jan 2009

a kolko embryi naraz vkladaju? pri mojom veku keby sa uchytili 2, tak som uz vybavena tak do pohody. :o))

floskula
23. jan 2009

Katy, vy ste si posledny pokus platili komplet z vlastneho?

lauritka
23. jan 2009

flosi zalezi, ci ti ostanu este nejake mrazaciky, potom mozes ist na KET uz po troch mesiacoh, alebo aj na dalsie IVF. vkladaju bezne dve.

floskula
23. jan 2009

Baby, dakujem za trpezlivost a zelam vam len to najlepsie, nech vsetko vyjde tak, ako si predstavujete.

lauritka
23. jan 2009

flosi napodobne..a kludne sa prid hocikedy vykecat, na to sme tu 😝

floskula
23. jan 2009

Lauritka, dakujem, mozno sa zas vecer prihlasim z domu. inac, posledna otazka, mam sa pripravit, ze z tych hormonov budem cela nafuknuta a naliata ako balon?

lauritka
23. jan 2009

no mozes 😀 ale az take hrozne to nie je... su aj horsie veci 😉 hlavne treba pri stimulke vela pit.

katy2
23. jan 2009

floskula, nam obe IVF hradila poistovna, este sme to stihli.... ale aj tak su to riadne palky.... inak mne pri 2.IVF vkladali 3 embryjka, 2 sa chytili a jedno sa prestlo vyvijat.....

katy2
23. jan 2009

lauri, takze zajtra testujes? drzim palce.... to by bola sila..... 🤐 😵 😵 😵

floskula
23. jan 2009

katy2. a to ti navrhli oni, ze vlozia 3, alebo si chcela sama?

katy2
23. jan 2009

kedze sa nam nedarilo, tak dr. navrhol tri a ja som suhlasila.... takmer sa podarili dvojicky, ale postihol nas syndrom miznuceho dvojcata.... nuz, aj to sa stava... este mame nejake mrazene, pre surodenca.... 🙂

lauritka
23. jan 2009

katy to by bola. 😉

floskula
23. jan 2009

katy, je mi to jasne. asi po nejakych neuspechoch sa uz neda nejako spoliehat na nahodu.

katy2
23. jan 2009

manzel sa bal, ze budu z toho trojicky, ale ja som mala pokoj v dusi.... a nakoniec cakame jedno babo.... 😵

renusa
23. jan 2009

Ahojte kočandy 😉
tak som Vás už aj ja objavila, zasa sa konečne rozbehla naša dobrá témička, samé známe tváre tu vidím 😵
a mala som čo robiť kým som Vás prečítala 😝
Takže musím popriať, aby táto staronová témička priniesla úspech všetkým a posielam aj pár tehuvírusíkov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵

lenka20
autor
23. jan 2009

renuska cau zlatko, ved ty uz budes zachvilocku v 5.mesiaci, straaasne rychlo ti to ubehlo...
miruschka mas svatu pravdu, ja stale tvrdim, ze manzelske stastie nezavisi od dietatka... ved to by sa nikto s detmi nerozvadzal 😉 mate s mangelom urcite krasny vztah, uzivajte si jeden druheho a teraz ked mate krstniatko tak je to super...
pecka ved aj ja mam PCO 😉 teda aspon myslim, ze este mam, po tych 4 punkciach mi zakazdy tie cysticky odsali, takze par mesiacov som bola bez PCO 😀 😀 😀 a sliznica dorasta az moc, je to asi fakt individualne..
floskula ahoj - no, bola by si prekvapena, kolko kociek je tu takych ako ty, myslim starsich ako 35 rokov... vela z nich je uz maminiek alebo su tehulky.. hlavne sa do toho dajte cim skor, kym mas kvalitne vajka a aby si bola mlada mamina 😉 IVF nie je nic zloziteho, len to tak vyzera, ale je to v pohode... teda az na tie stresy pred testovanim 😝 😝
lauritkaaaa - drzim ti palce, jaaaj keby to tak vyslo, bola by si prva tehulka v teme

lara75
23. jan 2009

jéééj, dievčatá tak som rada, že vás vidím (čítam) v jednej téme. "Vyrastala" som totiž na vašich príspevkoch a učila som sa od vás celú odbornú terminológiu okolo IVF a KET. Síce som málo písala do koníka, ale sledovala som vašu koníkovskú históriu. Gratulujem mamičkám , tehuľkám a držím palce nám ostatným snažilkám.

zuuuzana
23. jan 2009

lara75 🙂 to mas teda pravdu, aj ja mam najradsej tuto particku bab, sice ani ja nejak casto k pisaniu nepridem. ale po neuspechoch alebo zlej nalade si opat precitam co pisu tieto baby a aka silna podpora tu medzi nimi vladne a ono to musim povedat pomaha aj mne samej. 😵

lenka20
autor
23. jan 2009

lara diky, ale tusim, ze si parkrat aj prispela este v starej temicke, nie 😕 😕 😕 tusim si ta pamatam, urcite... 😉 ides na druhe IVF? alebo este mate mrazacikov 😵

lara75
23. jan 2009

ahooj lenka, máš pravdu, písala som vždy keď som sa chystala na IVF a KETy, ale potom mi neúspechy odčerpali silu pokračovať v písaní, ale čítala som vás aj naďalej.
Mám ešte 6 mrazáčikov, ale momentálne riešim imunologické problémy (boli sme v Prahe) a začala som brať Prednison. Potom nasleduje KET. 😉

lenka20
autor
23. jan 2009

super, to bola potom velmi uspesna stimulka, tooolko mrazacikov, ja som mala za cely cas len 4, aj to sa 2 neprebrali z mrazaku... tak nech vyjde tento dalsi KET, kedy sa chystas 😉

lenka20
autor
23. jan 2009

kukucky ja uz idem prec, pozerat filmik s mangelikom, tak paaaa
zulka ked si slamena vdova - ja dufam, ze sa dostanem na net zajtra poobede alebo podvecer, ze pokecame, hmmm 😉
paaaaaaaa zlaticka a udrzujte to tu v pohybe, nieze sa prepadneme na 5.stranu 😀

renusa
23. jan 2009

lenka, na 5. si musím ešte počkať...ale ide to strašne rýchlo, sama sa tomu čudujem 😕 ale boli Vianoce, koniec roka, veľa práce....tak to nejak ubehlo.....a ešte škola....neviem ako to poriešiť, začala som v októbri, teraz ma čaká skúškové obdobie, to dúfam nejak zvládnem....ale čo potom...ďalšie skúšky budú asi v júli, a ktovie kde ja budem v júli 😝
A inak si tehotenstvo celkom užívam, nejaké nevoľnosti som nezažila, iba tá strašná únava a ospalosť v prvých týždňoch, a teraz sa mi zdá, že mi začalo chutiť aj jesť, čo doteraz som jedla nasilu...ale aj tak už bruško vytŕča 😎
Tak prajem všetkým krásny víkend, papa

mirusch
23. jan 2009

Ahoj Renuska, jej, ty si tehulka 😵 , Lara, aj ja si na teba pamatam 😉 , Zuuuzka, aj tu si 😀 jasne, toto je super partia bab, neuveritelne mi prirastli k srdcu. Vsetko do jednej hrdinky - a to myslim uprimne, tolko si kazda preskakala!

zuuuzana
23. jan 2009

ved prave mirusch, mate tolko toho za sebou. ked mi bolo najhorsie. tak som si stranky z ivf maratonu citavala. dokonca aj s maminou. som jej stale ukazovala ktora je tehu, ktora este nie a ktora ma aky osud. takze aj moja mamina sleduje a vsetkym drzi palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre