IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zulka29
18. mar 2009

Ahoj Babul, ano som...a ty si už doma?
Baby, ako si pridámten baby ticker do albumu? Viem že to mám skopírovať celý ten link, ale kam ho mám vložiť? 😕 🙂

tanitta
18. mar 2009

Ahojky..
Zulka.. musist to vlozit do kolonky" zmenit udaje v albume" tam si to vloz...paa

zuzla80
18. mar 2009

Ahooojte, pozdravujem IVFkársky funclub 😀

Gabika, tak vy ste ešte stále choručký. A to vraj už chrípka skončila, no neviem, lebo dookola počúvam, že sú ľudia chorý. Aj mužíka mám chorého, síce už je pár dni na ATB, ale mal silný zápal hrdla a sadalo mu to na priedušky. Asi nejaký jeden typ bacila nám tu šaraptí.
Tak skoré vyliečenie aj Gabikinej a Táničkinej rodinke 😉

Peculka tak ako zajtra nachystaná na transfer. Aj keď sa stále dookola opakujem, ale strašne, strašne držím palce - bude jajok a embryok ko maku 🙂

Zulik juuuj ako krásne ti tie TT pribúdajú, no proste krása. Lenik sa odmlčala, lebo si išla za speakovať do Londýna a ja by som rada pichať - hlavne tie injekcie 😀 , ale ešte čakám na mršinu. No snáď čoskoro dorazí 😉

Pekný deň baby 😵

tanitta
18. mar 2009

Zulka.. vidim ze uz ti to ide;)
Zuzlaa...no ahoj..ta chripcina ci co to je je nejaky silny kmen... taka hnusoba 🙄 .. uz nepoznam cloveka co je zdravy 😲 ...no Lenka si len tak zduchla.. ani stastny let som im nestihla 😵... kolky si DC?? uz mas vsteky lieky?....
a Pecka.. sak vcera len pregnyl pichala??? to uz zajtra ma et? ci opu nie??..

pecka
18. mar 2009

ahojte krasky 😉 😉 😵
......dnes si vegetim doma, zobrala som si dovolenku, a psychicky sa pripravujem na zajtrajsi odber, Zuzlik, ty si myslela OPU nie ET, ze? 😉 .......To by bola super rychlost....po pregnyle hned ET, 😀, no, aspon by sa to hrozneeeee cakanie na vsetko skratilo minimalne o tyzden 😉 .
Brucho uz splaslo....neboli.....nalievam sa vodou....fakt poctivo, ....sa cudujem, ze mi este z usi netecie 😀

Tiez mam muzika riadne nascipaneho,....ale uz vari zo 2 tyzdne 😒 , a nejak sa mu to nelepsi....zajtra pekne krasne odovzda spermosikov a asi sa vrhne na ATB, nech sa z toho dostane cim skor. Ja uspesne odolavam ...klop..klop...klop.., vdacim za to hlive ustricovej....kazdy vecer jednu na imunitu.....

Lenik, kedy sa vratis??? .....sa vam tam nejako zapacilo 😕 😕 Uz sa na teba tesime 😵 😵

Tannit, vy ste mali v Brne ICSI?

zuzla80
18. mar 2009

Jééémine, to som čo napísala, že transfer 😀 😀 😀 - Pecka vidíš, ja už ťa vidím s bábätkami v brušku 😉 Jasnačka, že odber - asi mi ušli nejaké písmenka, alebo asi všetky 😀 😀 Aspoň som sa sama na sebe pobavila😀

Táni dnes som 29DC 😕 ale nasadila som si asi od 12DC Duphaston, aby mi prišla mršina čo najskôr, tak snáď zaúčinkuje, aj keď už som dnes 4deň od vysadenia dufíku😠
A lieky - no podarili sa mi len tie 2Orgalutrany za 750 a zvyšok asi dokúpime v centre. Mám pocit, že teraz ako by každý stimuloval a vôbec nikto nemá lieky nazvyš. Ešte, že mi ostal celý Puregon z poslednej stimulky.

pecka
18. mar 2009

....tak to bude urcite dobre znamenie, ked si sa pomylila.....urcite bude co transferovat 😉 .

Baby, uz 2x som bola na opu a bala som sa oba 2 razy fest, ze ako to dopadne, ci sa preberiem.....a kolko vajok bude ....a bla bla, ved to dobre poznate, ...ale teraz......zmena, ja sa tesiiim.....cudne stavy mam ja!

Tiez som bravala dufik....niekolko rokov...od 16 DC ....10 dni a do 2 dni mi vzdy prisla mrsula ako hodinky. moment......teraz ma napadlo, ze raz mi meskala tyzden, a to som si uz kupovala test, zeby ....bolo...cosi........ 😕 😕 , lebo ma boleli prsia, co mna nikdy nebolievaju, tak sme sa aj chvilu tesili, ze mozno motyka vystrelila....ale ani som si ho nestihla urobit... a mrsina vtedy v noci dorazila vo velkom style......,
takze Zuzli, urcite dostanes kazdu chvilu, ibaze........ak by si....... 😉 , ale asi mam zabudnut, ze ?
........ale bolo by to uzasne 😵 😵 😵

tanitta
18. mar 2009

Mne ked meskavala ms tak zarucene som vedela ze ked kupim test a rano ho spravim tak poobede vzdy dorazila 😀 ..
...Pecka.. my sme mali icsi v brne (3vajucha)...by ma meglo keby sme to dali na klasiku ale pri softoch nezvyknu robit klasiku...to by musel byt iny pocet aby sa to"risklo"...ked zuzla povedala tak bude et a basta 😉 a ja poviem ze vycikas D1 tak vycikas 😉...ty si povedala ze to budu twinsky tak budu 😉...
Zuzla.. no vsetky chu byt tehulky 😉 sa necudujme 😎...videla som ze tu jedna kocka mala fostimon.. ved ten by tiez mohol byt na softik;)...v pohode...
baby ja mam dobre dieta 😎 ... uz 2dni len spi a spi... ci doobeda ci poobede ci v noci...stiham si pospat uvarit a aj pc...je to normalne?...zeby pocasie?...

majkaa
18. mar 2009

Ahojte prepacte, ze vam tu tak vstupujem, ale neviete mi poradit ci v niektorych centrach robia odber vajicok pri IVF v lokalnej anestezie. Dakujem

tanitta
18. mar 2009

majka... pokial viem tak ani nie... mozno este keby boli max 2foliky pri softe spravit punkciu bez narkozy ale nie je to nic prijemneho vraj...

majkaa
18. mar 2009

tanitta dakujem.

zuzla80
18. mar 2009

Pecka úžasné by to bolo ale reálne asi nie 😉 . Keď sme boli v Brne, tak na utz som na 21DC mala sliznicu len 7mm a predpokladám, že aj anovulák k tomu. No ale nie to to som chcela, ale chcela som ti popriať na zajtra kooopec šťastíčka, ale hlavne koooopec kvalitných vajkov, aby sa mali spermijky, do čoho zapelešiť. A nezabudni dať vedieť dobre 🙂 Držte sa, tešte sa a množte sa 😵
A s tým tešením som na tom podobne, veď som písala, že som si odškrtávala dni v kalendári 😀

Tánička ďakujem za tip 😉, poslala som mailik, tak uvidíme, či sa niečo podarí. A pozdrav tvoje dobré dieť, len nech pekne maminku počúva 😉

Majka tiež viem, tak že odber sa robí v krátkodobej celkovej narkóze.

lenka20
autor
18. mar 2009

ahojte zlaticka moje, tak uz som domka, mali sme sa fantasticky uzasne vyborne, sme oddychnuti, nazhaveni 😵 😵 😵 od samej radosti som si zabudla zacat pichat dekacik, takze s 2-dnovym oneskorenim som prvy dekac pichla dnes 😀 😝 hadam sa svet nezruti - pocitam, ze nie 😉
peculiatko - straaaaaaaaaasne silno ti drzim palciska na zajtra, bude to vyborne - uvidis, budu krasne vajka a potom embrijka, tesim sa na zajtrajsie spravicky od teba, drz sa dievca 😵 😵 😵 😵
zajtra pisnem viac, dnes som len tak na skok 😉 ani som este neprecitala, co sa udialo zatial 😵
majka - myslim, ze lokalnu asi eeeee, mohla by si sa myknut, pohnut, nie je to bezpecne pre teba, ved ta anesteza co davaju je len taky oblbovak, ja som naposledy pocula vsetko co sa rozpravali aj pesnicky z radia, som sa potom pytala dokiho, ze ci fakt hrali mira zbirku - 22 dni 😀 😀 😀

pecka
18. mar 2009

Ahojteee, Lenusik vitaj domaaa. Takze bolo super, to sme radi 🤐 😵 , Sme ta tu aj spominali.....chybala si. 😉
Ten dekac, myslim si tiez, ze to neva, vajecniky sa oblbnu s dvojdnovym oneskorenim.... 😝

Zajtra musim byt uz na pol siedmu v heliku, idu mi OPU robit o dve hodky skorej, kvoli niekomu z personalu, lebo musi odist skor, aj mi hovorili, ze kto, ale volako som zabudla, ved to je jedno, aspon to budem mat skorej za sebou 😵 . Takze aspon viete, kedy mi mate drzat palciska a mysliet na mna 😉 , zlaticka 😵 😵

Zuzlik si ta viem predstavit, s tym odskrtavanim dni, lebo ja robim to iste 😀 , mam vsakovake znacky v kalendari, tiez som odpocitavala, ako pred X rokmi, kedy konecne budu vianoce. No co uz, vraciame sa miestami do nasich krasnych detskych cias 😉 😉

Ozaj Leni, to si mala fakt len taku light narkozku, ked si aj radio pocula 😀 , na mna to dolahlo a poriadne, lebo si fakt nic nepamatam, dokonca som v anjelickovskej kosulke im chcela odist na prechadzku 😀 😀 ..... som si nozky spustila, obula slapky, postavila som sa ...... a pyta sa ma sestricka, ze kamze ste sa vybrali, na zachod? a ja ze nie ...na prechadzku....., tak ma poslali zas lahnut a ja som poslusne lahla......no komedia.....a ja si to vobec nepamatm. Aspon mali zabavku.....

Tanit, este otazocka, boli ste aj na prenatalnej diagnostike?
Tvoj chrobacik si asi uvedomil, ze aj kvalitny spanok ma svoje caro 😉 😉 , aspon sa vyspis konecne aj ty...a teraz to potrebujes este viac, aby si cim skor bola fit!!!! 🙂 🙂

jaja1118
18. mar 2009

Ahojte kocky.skocila son sen na sekundu,aby son zuzle80 nechala odkaz.ZUZLI mas IP 🙂
Prajem pekny vecer a vela zdaru 🙂

tanitta
18. mar 2009

Jeej leni.. no welcome back 😉 ...tak zajtra;)... pa
Pecka.. nie nemali sme pgdi...chrobacik usudil ze je cas na spievanie a recitovanie basniciek takze popri panelaku budeme mat kulturnu vlozku 😀 ....
vy ste pripadky s tou narkozou;)... ja som vzdy bola po ceste taka unavena ze som im vzdy nech mi to uz pichnu ze si chcem pospat...ja neviem ci je to uchylne ale ja som sa na narkozu uz vzdy tesila 😀 ... ten zaspavaci pocit no.. parada 😎 ... tasnite ma 😉 ... paa

zuzla80
19. mar 2009

Jaji kuk IP 😉

Lenik vitaaaaajte späť. Ta vidím, že hlavu máš poriadne prečistenú, keď aj dekáč si zabudla pichnúť 😀 😀 . Ale to isto nevadí, dva dekáče hore dole 😉 Sa teším, že ste späť a v poriadku, chýbala si nám tu 😉 No a čo ako bolo, ako sa letelo?

Pecka no ty dnes len nikam neutekaj a hlavne nie z operačnej sály dobre 🙂. Už sa tešíme na správičky.
Táni čauko 😉

tanitta
19. mar 2009

ahojky kocky...tak sme vyspinkany doruzova 😀 ...tato mu robi program;).. a ja pri ranajkach a kavicke a vyvaranych dudloch 😅 ... dnes idem ku gynkovi... 😠 na cyto...dufam ze bude dobre...po porode nie som este uplne zahojena a mozno mi bude hrozit aj nejaka narkoza 😅 uvidim po dnesku co povie 😖

hava77
19. mar 2009

ahojte, ja som len chcela popriat pecke vela stasticka a vela vajok, ale prave som si precitala ze uz to ma zasebou 😎 ...no neva 😉 .....tak snad pomoze ked vas poriadne oprskam tehacikmi 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .....su sice uz take starsie 😀 ale zarucene 😀

lenka20
autor
19. mar 2009

ahojky babulky, ja total nestiham, dnes som v praci uplne zahltena 😠 😠 😠
peculik, tak uz to mas za sebou, cakame spravicky 😵 😵 😵 😵 s narkozou je to sranda, ale tanicka, nemozes byt uchylacka, potom som aj ja 😀 😀 ako som sa tej uplne prvej strasne bala, tak tie ostatne som si uzila, stale vravim, ze uz davno som sa tak dobre nevyspala ako pri narkoze 😀 ja som sice nesla na prechadzku, ale som sa stale pytala, ze ci som nechrapala 😝 😝 v heliku.. a v brne to bolo len take slabucke prispatie a na izbe ma cakal mangel, takze som sa rychlo prebrala...
zuzlik - hlavu mam tak precistenu, ze vobec na stimulku nemyslim.. fakticky... vzdy som stresovala viac menej, mala som speci kalendariky, kadejake pripomienky.. teraz total nic, jedine co som vedela, ze 9.3.mam zacat s proverou.... a niekedy ked pride MS mam ist do heliku 😝
zulinka ako sa mas moja dusa tehotna 😅 😵 😵 dufam, ze dobre, ze si s drobciatkom uz nazivate v zhode 😉 😵

zulka29
19. mar 2009

Ahojte zlaticka, Pecka čakáme na dobré správičky 😵
Ahoj Lenik, výletnica, tak decáč si zabudla, ty to už berieš ako hurvínek válku to IVF 😀 . Určite to nebude vadiť 😉
My sa máme dobre, nevolnosti a nafúknuté bruško v rámci možností, tak verím že chrobáčik sa má dobre u maminky 😵

lenka20
autor
19. mar 2009

zuliatko poriadne si tie nevolnosti uzi 😵 😵 😵
no veru, ja uz IVFkujem len tak mimochodom popri inych aktivitach 😀 😀 ale je to tak lepsie, ved stresu si este uzijem dost 😉
havulinka - jeeeej, tolko bacilov si nam poslala 😵 😵 😵 a krasne mas nove fotecky,som ich kukla na tehulkach, teotenstvo ti veeeelmi pristane 😵 😵 budes mat krasnu pamiatku na brusko 😵 😵 a coskoro uz ho zhodis 😉 ako to len rychlo ubehlo, to je neuveritelne....
peckaaaaaa, tak akoooooooo 😉

kada
19. mar 2009

no babule strasne vam vsetkym drzim palceky uz si ani nepametam ked som to tu rozoberala ja 🙂
boze ako to vsetko leti peculka neboj vsetko dopadne ok zachvilku das do albumu ako ti rastie brusko 😀
este raz vsetkym drzim palce aj bonuso tfuj tfuj tfuj

zuzla80
19. mar 2009

Pecka tak akoooooo? Ja tu tiež netrpezlivo vyčkáva, kedy napíšeš čísielko 🙂

Lenik mojko ahoj, rada ťa vidím. Neskôr ti odpísnem, lebo tiež akosi nem stíham, ale musím uznať, že ste sa mali fakt suprovo. Aspoň čo som stihla prečítať.

Havka jééééj aké krásne fotečky. No predstavovala som si ťa ale úúúúúplne inak. A to ste boli v ateliéri, či 😀 ???
Táni ty sa drž u lekára, nech nemusíš pod tie nože. Inak bola som aj ja u gyndoša s tou rankou na krčku, ale našťastie žiadny zápal sa nepreukazal a aj cyto bola v poriadku, tak som si vydýchla.... teda až na E.Coli, tej pliagy sa nie a nie zbaviť 😠

zuzla80
19. mar 2009

Kadi a teba som zabudla pozdraviť, tak zdravíme vás 🙂

hava77
19. mar 2009

kocky dakujem.... ja tiez chodim pozerat ci pecka nehodi na nas nejake to ciselko 😀
lenka mas pravdu len pred nedavnom mi maleho vkladali a pomaly koncime nasu 9 mesacnu symbiozu 😎
ked som sa divala dopredu bolo to strasne dlho tych 9 mesiacov a teraz ked sa obzriem dozadu bol to strasne kratky cas 😉
na fotocky sme sa rozhodli investovat a zaplatit proficku...teda vrelo odporucam....len to ze mame 120 zaberov a z tych musime vybrat len 10 a este sa aj rozhodnut pre farebne kombinacie....
chceli sme mat ozaj peknu pamiatku a za 35 eur to nie je zas az tolko.....ako napriklad take ivf 😉 vsak kocky snazilky isto mi date za pravdu ze tisicka hore-dole 😉
zuzli to je dobre ze nemas ziaden zapal, aspon ti nic nebrani vycikat pomaly dve // 😉

tanitta
19. mar 2009

Takze cyto vysledky o 3t... 😖 ... vysetrenie nebudem ani komentovat... musel ma vysetrit detskymi zrkadlami 😅 ...maly mi dal pri porode zabrat a je to poznat 😢 ...ach jo...
pecka este si na prechadzke??... 😎 ....
Kada.. ahoj;) ste zdravucky? ziadne kasliky?... my sme zamoreny vsetci 😕
Zuzla.. zatial nebude narkoza.. o 4mesiace kontola....ak nepride dovtedy ms...kedze ms nehrozi zatial...sliznica nizka...to je prolaktinom koli mlieku...

cigaretka5
19. mar 2009

kocky aky je rozdiel pri IVF a IVF s ISCI? nas caka aj ISCI? je uspesnost vyssia ci nizsia aky je rozdielv zakroku? dakujem

tanitta
19. mar 2009

Cigaretka.. icsi je technika oplodnovania...vajicok.. t.j. priame vstreknutie spermie ihlou do vajicka... 😉 .. pouziva sa pri horsom sprermiograme ked nie je mozne vajka oplodnit klasicky t.j. necaht to na prirode v miske 😉 ... uspesnost coho?? otehotnenia?... skoro rovnaka... pokial uspesnost oplodnenia vajka tak vyssia...

zuzla80
19. mar 2009

Pecka tak čo, ani len čísielko nám nezahlásiš, však ja kvôli tebe došla na internet a ty ništ. Čo si zablúdila na tej prechádzke 😀

Táni - detskými zrkadlami 😕 , to ťa tak zošili? Prepáč, asi sa pýtam blbosť, ale .....ešte som nerodila Inak dosť dlho čakáš za cyto, ja som mala výsledky do 3dni - hlavne nech sú v poriadku, no nie?

Cigaretka v podstate Tanittka ti odpovedala, celý IVF zákrok je rovnaký, rozdiel je len pri oplodňovaní vajok. Ak máte dobrý spermio, ak ICSI ani netrebal. Čaká ťa IVFko?

Havka - 35Euro je len zrnko oproti tomu, čo dávame za IVFka a pamiatku budete mať nádhernu. Aspoň budeš malému ukazovať, aké si mala pekné bruško, keď si ho čakala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre