IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

lenka20
autor
29. mar 2009

ahojte, no ja som dnes total mimo, na mna tie zmeny casu straaaasne zle vplyvaju, neviem sa z toho spamatat aj mesiac 🙄 a este je take skarede pocasie, aka bola noc tani, adamko spinkal ci vymyslal 😉
vajecniky uz citim a poriadne, nejak skoro... uvidime co zajtra povie krajko...ze co sa tam crta 😉
aj zuzlik ma kontrolu zajtra tak asponze mam partacku na stimulku, inak ste uz vsetky tehule a maminky 😀 😀

tanitta
29. mar 2009

leni... vazne to tak zle znasas? 😨 .. mne to ani nepride ani nikdy neprislo ze spime menej ci viac...hlavne ze adam spi 😅 .. cakam na povel.. kedy vstane idem ho vyobliekat a hajde na navstevu... 😎 ...spinkava uz dobre... podari sa mu uz o 20°° a raz papa dorana...a vstane tak naculo okolo 8-9°°rano.. len vcera ma skoro porazilo... zaspal az o 22.30 a o 23.15 vyplestil na mna oci jak svet 😀 .. bolo to ochlp ale usudil ze asi fakt je vela hodin 😵 ...pa
pecka.. haloo... tehulka... 😉 ...

lenka20
autor
29. mar 2009

hej tani, na toto jedine som totalny senzibil...kym sa nejak preorientujem tak uz zas je jesen a zas sa meni cas..vsak hodinky si prestavim to je jasne ale telo neviem nastavit, aj dneska - pojdem si vecer lahnut o deviatej ale telo vie, ze je este len 8 a nezaspi.. a rano zas nebudem moct vstat lebo telo vie, ze malo este hodinu spat... a v zime je to este horsie, to sa zase zobudzam pravidelne o hodinu skor a uz nezaspim.. a vecer som uz o siedmej ospala..tak potom som uplne rozhadzana a ukludni sa to az peknych par tyzdnov po zmene casu... no nestoji to podla mna za to...
tak to je fajn, ze maly uz tak dobre spinka...tak idete na navstevu, ja som slamena vdova tak akurat varim, upratujem, netujem... nuda.. este mam jednu knihu neprecitanu tak sa do nej mozno pustim...

tanitta
29. mar 2009

no leni ty mas teda riadne nabity program 😉 .... a ides tiez na vylet skontrolovat? to tam? uz by mohol vstavat.. zrovna ked xceme iste niekam tak bude spinkat jak anjel 😎 ...

lenka20
autor
29. mar 2009

chcela by som ist tani, ale mam zajtra kontrolu a neviem kedy bude dalsia.. plus musim ist este tento tyzden ku svojej dokine po krvne vysledky a na interne na predoperacne... tak neviem, ako sa mi to podari zosuladit vsetko... no a pracu uz ani nehovorim 😝 tak uvidime ako sa to vyvinie, snad po zajtrajsej kontrole budem mudrejsia a budem sa moct nejak zariadit... 😉
noo, asi sa adamkovi nechce na navstevu 😵

lenka20
autor
30. mar 2009

dobre ranko kocky, tak ja teda referujem za seba - sliznica 8mm, foliky od 10 do 6, spolu ich je cca 15, jediny problemik je, ze pravy vajecnik vycestoval celkom hore, takze nie je iste ci sa k nemu pri OPU dostanu... ale to sa este nechame prekvapit, ja pocitam, ze ako budu vajka rast tak otazie a klesne - gravitacia nepusti 😎
doky je zatial spokojny tak aj ja som.. dalsia kontrola asi stvrtok, uvidime poobede co povedia...

pecka
30. mar 2009

ahojte koculky.........ja som asi blazon, spravila som si test....5 den od ET 😕 😕 .....len tak na skusku, kdyby neco........a.......mam ducha duchateho .........ale je!!! 😵 😵 😵 😵 😵 tak sa potichy s manzelikom vytesujeme. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Lenusik, ja som mala pocas jedej stimulky tiez vajecnik neskontrolovatelny.....asi 2 kontroly po sebe, vbehol do dutiny brusnej ale potom sa umudril a zliezol 😉 😉

zulka29
30. mar 2009

😵 Peckááááá, to je úžasné 😵 skús aj zajtra či silnie, verím že to nie je zbytok pregnylu, ale určite nie 😵 držím palce, tfuj, tfuj 🙂
Leni, no krása, teším sa s vami 😵

zulka29
30. mar 2009

ma napadlo, to je blbosť že by to bolo s pregnylu, ved ty si mala predlzenú kultiváciu, to by už mal byť pregnyl dávno v čudu 😵

pecka
30. mar 2009

ahoj zulka 😉 😉 , pregnyl 😕 😕 , to hadam nie, ani ma nenapadlo ze by to event. mohlo byt z neho, od 17.3. je uz hadam davno fuc . A dalsie testikovanie skusim az pozajtra, len mi drahy musi nakupit do zasoby, lebo som mala len jeden test. V duchu som si nadavala, ze co blbnem, ved je to este strasne skoro 😝 😝 , ale proste, neodolala som. 😵 😵

zulka29
30. mar 2009

Pecka, 17.3 je už dávno fuč, to máš pravdu 😵 prepáč že som ti vložila červíka do hlavičky 😠 určite si tehu 😵

pecka
30. mar 2009

to nic zuzlka 😉 😉 , aj moj mamzel sa ma snazil znesitit, ci to nahodou nieco neovplyvnilo, ved je to tak strasne skoro....ze to urcite nikto takto skoro netestuje.....proste boji sa takto skoro tesit......no, ja sa mu ani nediviim..... ,

A ty Zulka ako sa ciitis? Tehu suknicku si si kupila.....a fotecky nikde, mohla by si nas s Lenkou a Zuzlou inspirovat 😉 😉 😉

tanitta
30. mar 2009

ahooojky...
leni... vcera som uz nestihala.. sme sa najedli a sli sme.. bol dobry nanavsteve 😵 ....uz sa ti niekdedy stalo ze vajecnik bol hore?? 😨 ... ale pekne sa to rozbehlo 😉 ...
pecka... mala si pk a 2 embrijka...ja myslim ze uz sa potichucky mozme vytesovat 😎 ...my sme mali D1 na 9po et bez pk jeden bobik...takze ja nepochybujem ze krvicka by potvrdila nieco ine 😉 ... daj do albumiku 😵

zulka29
30. mar 2009

Pecka, kúpila som, už ju veselo nosím, takú istú som dokonca chcela ešte ako normálnu netehulkovskú 😵
Ahoj Tanitka 🙂

pecka
30. mar 2009

ahoj tanit 😉 😉 jasne, ze hodim do albumu, ale az za par dni, ked bude ciarka o chlp viditelnejsia 😵 😵

Citala som, ako vy krasne spavate, no vidis, veduci sa pekne normalizuje, nevadi, ze sa mu nechce past barany, uvids ze vas v tej bratislave pochvalia 😉 😉

lenka20
autor
30. mar 2009

peculiatko, no fantaaaaazia 😵 😵 😵 testik urcite neklame, na pregnyl je uz neskoro a uvidis zajtra - to uz nebude duch, to uz bude normalna ciara 😵 😵 😵 ak si dobre spominam tak dracik mala na 6.den po ET uz pekne //... a dicinka dokonca na 5.den ako ty... ides pekne podla planu
😉 😵 😵 moc sa s tebou tesikujem 😵 😵
tanicka, zulka - ahojte 🙂 zuli ty uz si v 13tt - to je kraaaasa 😵 😵 😵
tani - ja mam vzdy vajecnik jeden taky schovaty.. ale vacsinou byval praveze dole... ale urcite sa zosunie nezbednik.. mozno to ma nieco spolocne s tym, ze som mala plny mechurik...alebo ze som spala na brusku... no co ja viem, urcite sa to spravi 😉 a ked nie kaslem nanho, nech sa krajko posnazi, ved je nejaky mcgyver, nie 😎 😝

tanitta
30. mar 2009

Zulka... byva ti blbo?? 😝 😎 ...fakt 13tt kriticka hranica preklenuta 😉 ... tak nech pekne idete dalej min do 38tt 😉 ..
Pecka.. to za par dni uz nebude duch ale riadne tlstice 😀 ...s tym spankom.. no.. uz radsej pomlcim.. veduci sa 2dni v noci budi cca o 3°° a usudil ze vtedy je najlepsi cas na dzavotenie v postielke 😅 ...momentalne je v kociku vonku na vzduchu som zvedva teda ci nas nesprdnu v ba 😕 ... som citala o jednej kocke z inej temy ze ako sli ze maly super vsetko robi...a nebolo dobre ze nemozu malemu odratuvat a musia byt na neho prisny a co mu?? poviem? resp. keby mi rozumel co od neho chceme tak by to robil no len predsa nemozme byt tabulkovy...... no bohovy su...ozaj... baby ja mam strach 😔

kada
30. mar 2009

peculka tak super moc moc drzime palceky 😵 😵 😵 😵

renusa
30. mar 2009

Ahojte 🙂
Leník, tak vajká krásne rastú, to je super 😵 a vaječník sa ešte do opu určite umúdri, anskočí tam kde má byť..... a budeš nasledovať Pecku 😵 Pecka potichúčky sa už teším s Tebou a potichúčky gratulujem 😵

lenka20
autor
30. mar 2009

tanicka neboj, maleho pochvalia, ved je taky zlatucky milucky sikovnucky 😵 ked sa nanho pozru tak nic zleho nemozu povedat, ved je to anjelicek 😉 😵 a ked narazis na nejakeho blba co bude mat blbe reci tak jednym uchom dnu a druhym von, vobec sa tym nezaoberaj, adamko je uplne v poriadku, napreduje tabulkovo a vsetko bude OK... ja ked som mala ist do skoly a zle mi vychadzali roky tak som sla do poradne psychologickej a tam usudili, ze som pomala, ze este do skoly nemozem ist.. a usudili z toho, ze nam kazali kreslit a ja kedze som rada kreslila tak som si to uzivala a pomalicky som kreslila nadherne obrazky - jablcko, slniecko atd... zabudli mi povedat, ze to je na cas 😀 tak ma do skoly nedali a pritom som uz v 4 rokoch vedela citat, prva kniha chalupka strycka toma, vedela som pisat, pocitat, vsetko, prakticky som sa cely prvy stupen nudila.... moja mama sa vtedy rozculila na tu psychologicku, ale nechcela aby som mala z toho traumu tak mi to povedala az ked som bola ovela vacsia... ja myslim, ze aj tak ten pediater nezisti z jednej navstevy co dietatko dokaze, moze mat akurat zly den a nepredvedie sa, netreba si z toho robit tazku hlavu 😉
inak aj moja neterka sa teraz akurat prestavuje na iny rezim a vstava okolo stvrtej, segre dokina povedala, ze to signalizuje, ze je dietatko pripravene na prikrmovanie 😝
renuska - ja verim, ze sa umudri potvorka 😉

lisula
30. mar 2009

ahoj babenkz. ahoj kada je nejaká ta stranka pre ivf rodičkz na koniku? soráč že sa pýtam možno tak blbo. ale dhšie som už nepísala o téme. soráč baby ja tiež mám doma malé ivf bábo. a všetkým vám držím palce abz vám to vzšlo čííííííííííííím skor. 😎

tanitta
30. mar 2009

Lisul.. je tu o detoch dost tem... napr. podla spolocnych terminov...deticky po ivf a nijak nelisia od tych normalne pocatych 😉 ...o detoch konkretne po ivf som nevidela 😕 ..
Leni.. vdaka ty si take slniecko 😉 ....vzdy vies potesit ... 😵 ...s tym prikrmovanim... tak to by musel byt maly na prikrmoch odnarodenia 😀 ...

tanitta
31. mar 2009

Dobre ranko 😉 .. no teeeda de sme?? 😎 ...
Zuzla... haloooo tu sme 😉 ... co nove? dnes si na utz vsak?... Leni podas infosky?? ale nie az zajtra 😀 ...;)...
Pecka.. srdiecko... urcite si ocikala testik pochval sa 😉 ... aspon pisomnu zmienku 😵 ...

pecka
31. mar 2009

Ahojte babule, nejak sa prepadavame 😉 .
Tanit, dnes som netestovala, budem az pozajtra, aby bolo nieco aj vidno, ked ho budem fotit do albumiku 😵 😵 Manzel mi z lekarne doniesol 3 testiky.....ze nech si to uzijeme 😉 😉 😉

Zuzlik ako kontrola???

Lenusik, ako sa maju velkonocne vajcurence? Dufam, ze sa pekne krasne stimuluju a produkuju paradne folikuliky 😵 😵 😵 😵

lenka20
autor
31. mar 2009

ahojte kocky, ja uz som vcera nesla ani na net, nestihala som.. zuzlinka mi pisla sms ze OPU bude vo stvrtok, urcite sa ozve aj sama, asi ma frmol teraz.. a ja som sa vcera vytocila, zajtra mam zase kontrolu, co dokelu chcu na mne tolko pozerat, ved OPU pocitam, ze bude buduci tyzden v stredu alebo tak nejak, stacilo by pozriet na mna v piatok, tolko kontrol a po 2 dnoch, ved tie chudence vajka ani nestihli moc podrast... to ma stve na heliku, ze to tak prehanaju... chapem chapem, ale lezie mi to na nervy... od samej radosti som si vcera skoro zabudla pichnut gonal 😀 😀 😀 az vecer som si spomenula 😀 😀 este aj embr.pohovor dali na zajtra, to tam zase vysedim dieru, neviem na co to je, ved nech si napisu, ze chcem ICSI, papiere im podpisem aj na recepcii a arrivederci...este aj interne vybavit...jaaaj, som nejaka nabrusena ci co.. ale reprofitacky ma urcite chapu 😉 ked ja uz som si zvykla na lepsieeeeeee 😝 😝 😝
peculka, tak aspon zajtra testni, nenechaj sa prosit ako zulka, ta tiez testovala az neskor a mohla sa uz davno tesit z // 😵 vsak zuli 😉
tanicka - prave ta dokina povedala, ze ked sa babo ustali a potom uz v noci nevstava a potom zase zacne nadranom, tak to je ten signal 😉

zuzla80
31. mar 2009

Ahooojte hlásim hladké pristátie z Paríža 😀 , juuuj či ste mi chýbali 😀
Dnes sme ešte dospávali, včerajši neskorý príchod domov, tak sa hlásim až teraz, ale čo to nečítam, Peculik mojko tvoja krásna správička mi udrela hneď do očí - moja nech ten duch krásne silnie a nech je z toho krásny páriček 🙂
Iné som zatiaľ nestihla prečítať, tak vám aspoň poreferujem, ako sme dopadli včera v Repráku - takže Kouďák tam celý týždeň nieje, vravel nám to na poslednej kontrole, že nebude, že nás najbližšie odkontroluje Macháč, ale keď sme prišli, tak Macháč ešte operoval, tak sa nás ujal Štelcl, vraj či mi to môže urobiť on 😀, tak prečo nie, inak srandista - no sliznica vraj krásna, už sa zrohatieva, či niečo také, no a vyjadril sa, že zaručuje 4vajka, je ich tam viac, ale tie najväčšie čo boli, tak boli 15-16mm a bolo ich cca 4-5. Ešte sme dokupovali Menopur, včera a dnes mám ešte pichnúť 150tku a večer Pregnyl a vo štvrtok odber. Baby ja si fakt neuvedomujem, že idem na nejaký odber, ako píšeš Leni, proste ani sa nestačíš diviť a šup a už je odber, veď len teraz som dostala mrchu a už odber 😕. Takže baby vo štvrtok držte všetko čo máte, aj malý Adamko, nech zatína pestičky. Ešte musím nájsť nejakú výhovrku do práce 😅 .
Inak Reprofitáčky, môžem jednu otázočku - koľko dňové embryjka vám vkladali - tuším Táničke 3dňové, Leni a Reni vám? Viem, že to asi závisí od počtu vajok, len tak štatisticky ma to zaujíma.

Idem si vás prečítať, zatiaľ páčko

zulka29
31. mar 2009

Ahojte raketky moje 😵 . Tak sa teším že onedlho budete všetky tehulky, cítim, že sa to podarí všetkým, Pecka už je jasna 😵 a Zuzlinka a Lenka ju budú nasledovať 😵 .
Tannitka, vôbec sa neboj, Adamko je krásny zdravý chlapček, nech idu dr. vieš kam! 😀
Mňa chytá trochu panika, vo štvrtok kontrola 😕 😅 ...a dnes ma rozladila jedna správa v oktobrovkách, že jednej kočke kt. čakala dvojky, prestali biť obidve srdiečka 😨 ☹ ... bojim bojim.... Ináč mi zase začalo byť nejak zle, včera večer aj dnes ráno bolo grckanie, teda včera večer som si dala super zdravý šalátik a za 2 hodky mi prišlo tak zle, že som vygrcala všetko a potom ma pálilo celá zažívacia trubica ...blééééé...bléééé....a baby, ja som už pribrala minimálne 3 kilá 😨 🤐 😀

tanitta
31. mar 2009

no konecne 😀 ...ja uz po dzedzine pobehala... obchod vykupila ... maly sa vyvaluje v kociku kooonecne na slniecku... 😵 ....
zuzla... my sme davali na 3den 10b a 12b.....vitaj na sk-cz 😉...drzime vsetci cela rodinka aj nas pes filipes pacicky 😵
zulka... zakaz citania 😵 ... si tu pre svoje mimi....je to smutne zivot je niekedy riadna sv..a 😔 ...len grckaj grckaj... ja som do 21tt 😀 ...resp. na nadrapovalo... v pomysleni na kuracie stehna...a maso celkovo... moj zivot boli palacinky a vajicove chleby... ktore teraz nemozem ani citit 😝 ...
leni.. ucebnicovy priklad toho ako hormony rohadzu naladovost... spomen si ako nam vsetko liezlo nanervy 😅 .... zober zopar tanierov a sprav si radost 😎 ....tak takto to da dokyna myslela? 😉s prikrmami...mam pochybnosti ze nam budu chutit...ked nejake zacneme.. sak ani caj nexce 😝....
pecka...no ale urcite lebo som jak na gumicke 😉 ...
idem zase von... ja len tak namedzi cas...

zuzla80
31. mar 2009

No nazdar, nazdar 😀 😀 pozdrvujem aj psa filipesa 😀 A ja som si myslela, že ste dnes na kontrole v BA, keďže si sa tak dlho neozývala, ale vy si krásne špacírujete 🙂 - dobre som si teda pamätala, že ty si mala 3dňové embryjka 😉 Ono tá kultivácia asi závisí od toho koľko vajok bude, no uvidíme.

Zulka veru, radšej také nečítať - vy ste si už svoju smolu "vyžrali", takže žiadne čierne myšlienky, je to kruté, keď si človek takýmto niečím musí prejsť ... - a keď ti je zle, aspoň vieš, že je všetko v tom najlepšom poriadku a vo štvrtok ti to doki len potvrdí. No a dúfam, že už tu sľubovanú fotečku bruška potom hodíš 😉

Peculka a ty ako, dnes si netestovala?

mirica
31. mar 2009

prišla som nakuknúť a čo to nevidííím 😵 malé peculiatka sa už ukázali mamičke 😵 .....normálne mám hneď lepšiu náladu.....

lenka - aj mne robili kontrolu každé 2 dni - pri poslednej narástli folíky až o 5 mm - lepšie ak ťa kontrolujú častejšie - aspoň nepremaškáš OPU (nikdy nevieš) 😕

zulka - všetko bude v poriadku - nečítaj také nepekné veci - že ti to radím práve ja , však? 😅

zuzla - budem vo štvrtok držať palčeky ,, nech je veľa vajok a potom embrijok 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre