IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

mirusch
23. jan 2009

To fakt Zuuzi? Aj s maminou? No neviem, ci mna tu moja este nevyspehovala, ale dobrovolne by som ju do tychto veci nezatahovala. Ale to zavisi od cloveka. Moja tak velmi chcela vnucata, ze mi to je az luto, stale ma nejake poznamky....ak sa nastvem, tak jej to pekne vsetko dopodrobna vylicim. Mnoho ludi si umele oplodnenie predstavuje ako Hurvinek valku. 😔
Ale pozdrav teda maminu, to je super, ze drzi palce 😉

gabika24
23. jan 2009

ahojte kočky.
no dúfam, že malí už fakt zaspali (nie na 10 minút)... no v najhoršom prípade mám až 10 minút voľna 😀
mirusch, si silný človek a je v tebe určite veľa lásky,ktorú môžeš dať svojmu krstniatku... 😵
kolegyna má sesternicu a tej práve prílišná snaha o mimi rozbila manželstvo. aj my sme si s manželom mysleli, že budeme bez detí a nakoniec máme doma tri zázraky 😵 😵 😵 , za čo sme vďační. no niekedy to proste nejde.

babulky všetkým z celého srdca pozitívny výsledoček po snažení...

lauritka, ak budeš testovať moooooooooooooooooc držím palce 😉

jéééj, reni, gratulujem 😵

leni, som zvedavá, čo tentokrát vymyslí krajko a verím tomu, že to bude to správne 😉

no, tuším práve uplynulo tých mojich voľných 10 minút 😀

gabika24
24. jan 2009

no teda babulky, takto nechať padnúť tému na druhú stranu 🙂
chcela som zaželať dobré ránko, no už je poobede a aj tak som tu sama 😔
noc už bola lepšia, teda ráno a doobedie, tak dúfam, že taký bude celý deň.

diorka, ako pokračujete? tuším sa ťa to tu už niekto pýtal, no nepostrehla som, či si odpovedala...

pekný víkendík všetkým... 😵

lenka20
autor
24. jan 2009

gabika - ty sikulka, zachranujes temicku z bahna 😉
len som nakukla - zuuuuuzicka, tak ty aj s maminou pozeravas modreho konika 🙂 to je fajn, ze dakujeme za palceky 😵 😵 😵 moja maminka vobec nevie, ze snazilkujeme uz tak dlho a ani ziade podrobnosti.. ani o IVF... myslim, ze by sa velmi trapila, tak ju od toh ,, setrime,,..... ked uz konecne nieco splodime, tak mozno na to pride rec, ale dovtedy... radsej nie...
inak - boli ma brusisko, asi uz pride MS... teda uz by fakt mohla...

zuuuzana
24. jan 2009

leni ja by som to asi nedokazala utajit mam s maminou specialny vztah hi hi hi. je to moja spriaznena dusa a ona vnima ivf ako dar, stale mi povie dakedy zeny nemali takuto moznost a v jej okoli uz bolo par na ivf a zatial vsetko uspesne. leni20 a ani sa ta na nic nepyta? teda ohladom tehu ...

lenka20
autor
24. jan 2009

zaujimave, ale nepyta... mozno nieco tusi - teda myslim, ze urcite, ved sme s muzom zobrati uz 10-ty rok, to uz asi doslo kazdemu 😉 - a ked o tom nehovorim, tak si domyslela, ze nechcem alebo ze by ma to rozlutostilo..a som jej za to vdacna, mame tiez specialny vztah 😉 ... pozna ma a vie, ze som nikdy ani ako decko o smutnych veciac nechcela hovorit... mozno to nebolo spravne, ale tak sme to mali doma.... teraz s manzelom to je uz ine, rozberame uplne vsetko 😀 😀 aj s vami kockami tu na koniku je to ine... ved vsetky sme na jednej lodi...
a este - maminin brat, teda moj stryko mal podobny problem ako my, trvalo im viac ako 8 rokov kym sa dopracovali k babatku, tak mozno si pamata z minulosti, neviem, ci to aj so strykom vtedy rozoberali, ale pocitam, ze asi tiez nie... sme asi divna rodinka 😉

mirusch
24. jan 2009

Zuuuzka, to mas fajn. Ja som najprv nic nehovorila, az ked to bolo jasne, ze nie, tak som sa jej vyplakala do telefonu, ale aj tak som odmietla podrobnosti. Nepotrebuje to vediet. Ale ak bude mat poznamky aj nadalej, tak jej o tom porozpravam, nech sa cuduje. Najprv zareagovala super, ze nech sa netrapime a zijeme si svoj zivot, velmi ma to potesilo, ale uz sa parkrat stalo, ze mala poznamku, ona proste stale dufa. No na nervy. Aj ma to strasne zlosti, ze ma nenecha na pokoji, aj mi je to luto, voci nej. No co mam robit. 😔

zuuuzana
24. jan 2009

hm leni ani ja som nikdy nechcela o smutnych veciach hovorit. a potom nastalo to prve mimomaternicove tehu. a taktiez sa o tom nehovorilo nikdy ani doma s manzelom. az som mala pocit, ze zinfarktujem vsetku tu bolest som dusila v sebe nechcela som aby sa niekto kvoli tomu trapil a uz vobec nie ludia ktorych tak velmi milujem. az ma do doviedlo k psychistrovy. a vtedy doslo aj to druhe mimomaternicove tehu a ja som vedela, ze teraz to nezvladnem sama. a kto mi velmi pomohol bola prave moja mamina drzi ma stale nad hladinou a vsetko tu na konikovy. bol to proste strasne tazky rok pre mna do toho zomrela moja starka a starka mojho manzela, ktora stale mi hovorila, ze mi miminko budema mat a ze ako sa uz velmi tesi ked bude pre nase miminko nakupovat. myslela som, ze uz nic nemoze byt horsie uplne som prestala s okolitym svetom komunikovat. az prisiel manzel a povedal mi, ze babky nam teraz budu pomahat a nase mmiminko nas poslu spat k nam a to teraz tou spravnou cestou. tak nejak tomu verim a modlim sa aby to babky tak hore zariadili. no darmo spolieham sa teraz na tu protekciu hore 😉
och mirusch si tak silna osobka. obdivujem tvoj elan do zivota .

mirusch
24. jan 2009

Zuuuzka, veru, ani ja s manzelom nehovorim o tom, ze nemozeme mat dieta. Trochu sme to prebrali a dost. S nim sa tazko o takychto veciach rozprava, o pocitoch. Preto sa ventilujem na konikovi, uz som tiez rozmyslala, ze by som nabehla k psychologovi a asi to aj casom urobim, potrebujem to nejako uzavriet.
Pekne ti to manzel povedal, ze vam starke poslu babatko. Ja v to tiez verim, ze vam pomozu. Vyberu tu najuzasnejsiu dusicku a poslu vam ju. Aj keby ste este chvilu mali cakat, ona pride 😵 . Protekcia tam hore je dobra vec. Aj ked vam je urcite za starkymi smutno. Mne minuly rok umrel dedo. 😔
A ... dakujem ti.

lenka20
autor
24. jan 2009

chapem zuzi a je to super, mas podporu od najblizsich, zvladnete to.. a tie babky hore - tie to veru zariadia 😉 babky su vzdy zazracne 😵 😵
mne na ventilovanie staci manzel a kamosky z konika... vidim to odla toho, ze napr.svokrovci vedia o IVFkovani - to sa nedalo utajit, byvame v jednom dome a ja som bola pri kazdom IVF na PN... cestovanie atd atd.. no skratka museli sme s pravdou von, ale sme im povedali, ze im to vravime len kvoli tomu, ze to inak neslo a nech si to nechaju pre seba.. zatial to klape.. a napriek tomu, ze oni to vedia a mam ich rada, necitim potrebu s nimi to nejako rozoberat...
mirusch - snad to maminu prejde casom, ty si jedinacik? ze je na to tak upnuta? ja teda ako som bola v soku, ze segra je tehotna tak teraz som velmi rada, ze uz dietatko v rodine je, ze maminka ma vnucku a tak ju nenapada vrtat do nas...

nelynka
24. jan 2009

ahojte zienky, prisla som vas sem pozriet ako sa mi tu mate..
🙂

zuuuzana
24. jan 2009

oh mirusch si ma rozplakala 🙂 ano aj ja tomu verim. chce to asi vsetko svoj cas. vzdy som mala v hlbke duse zakorenene, ze babetinko budeme mat a nik mi to uz nevezme uz nie.
mirusch mne vtedy velmi psychologicka pomohla naucila ma branit seba a hlavne v buducnosti aj moje baby. mozno to tak malo byt aby som sa nieco naucila alebo nieco zmenila. ale clovek si musi pomoct sam. len ako vravis na uzavretie a uplne vykompenzovanie su to odbornici. dokonca som natrafila na taku co mala sama problem s otehotnenim. takze som sa pri nej vela naucila.
mirusch to je mi luto. viem ake to je. celemu zmysle sveta a zivota niekedy nerozumiem ale to je asi ten takzvany zivot .

mirusch
24. jan 2009

Lenka, mam brata, je uz rozvedeny a dieta sa bohuzial necrta. Ale ja tajne dufam, ze sa mu nechtiac postasti 😅 Alebo casom aj chtiac, len nech je vnuca v rodinke.

Ahoj Nelynka, ako pokracujes?

nelynka
24. jan 2009

ahoj mirusch, my nepokracujeme momentalne nijak...trapime sa s barakom, kopu veci sa vyhadzuje co treba urobit s cim sme nepocitali..
A chcela by som to chvilku nechat na manzela nech sa troska snazi aj on.. 😀 😀

zuuuzana
24. jan 2009

tak nic musim doumyvat tie okna aby som teda potom nemusela v mesacnom svite, alebo ze pockam na ten mesacny svit mozno aj ten robi zazraky. hi hi hi
leni moja svokra je proti ivf . ona vrta aj do manzelika, ale on sa zase jej rad pozdoveruje. takze s tym nic nenarobim. ale mne potom opat trva cas kym ho na to presvedcim. 🙂 no vecny boj to je.

nelynka
24. jan 2009

zuuuz nerob si toho nic, aj mojej mamke ked som spomenula IVf tak ma hned zacala odhovarat ze to je zasah do organizmu obrovsky a ze radsej skusat normalne a ked sa nema podarit tak nech sa radaej nepodari a pritom tuzi po vnucatu a vie ze ja som jedina ktora jej ho moze da... 😖

dior
24. jan 2009

ahojte, Mirusch,ja som tak verila, ze pojdete do toho IVF a ze sa to podari-mrzi ma to, je to take zvlastne ako ma to trapi a nikdy som sa ani s jednou z vas nestretla

a Lenka neboj,babo splodite 🙂

vsetci stale rozpravaju ake krasne obdobie je tehotnestvo- pre nas to asi platit nebude,lebo sa tak strachujeme o tie nase deti , estelen maju 2-3bunky a uz za ne tolko bojujeme- ze sa to urcite podari 🙂 ,keby sme uz mali vsetky tehotenstvo zasebou a uzivali si vytuzene deticky 🙂

lenka20
autor
24. jan 2009

ahojn nelynka, no teda, teba tiez nebolo dlllho vidiet 😉 😉 no veru, nech sa aj mangel aktivne zapoji 😉
mirischka - tak teda nech sa mu posmykne aco najskor, aby si ty uz mala klidek 😵

zuuuzana
24. jan 2009

a ozaj kde je dnes zulka. nespominala ze bude cez vikend slamena vdova a bude mat kopu casu?
hmmm asi to berie s tym oddychom vazne. super zuli 😉

nelynka
24. jan 2009

ahoj leni, no ja tu stale volakde bludim, sem tam zabludim a citam, ale ze uz vas dneska pozdravim..
drzim vam velmi palceky aj ked uz nemam prehlad pomali s kym to ako vyzera ☹

zuuuzana
24. jan 2009

leni inac aj ja pochadzam z okolia bb.

mirusch
24. jan 2009

Diorka, zlata si, ved aj ja vam kazdej doprajem, trpim, smutim, ked to nevyjde a osobne poznam len niekolko... Ale sme tu proste taka virtualna rodinka, nie?
Lenka, veru, nech sa bratovi posmykne 😀 Toto by mi mali ludia priat, pre pokoj mojej duse 😀

dior
24. jan 2009

suhlasim 🙂

mici11
24. jan 2009

Ahojte babenky, prisla som vas trosku pozriet a tesim sa ze tato tema sa takto pekne rozrasta 😉

zulka29
24. jan 2009

Ahojte bojovnice 🙂

Zuuzka, nova foto? Pjeknááá 😉
Miruschka, som rada že nas tu takto povzbudzujes 🙂 To je super, že sme sa tu takto pekne zišli, ešte Betianka mi tu chýba ...halooo 🙂

Ja vegetim u rodicov - doslova hnijem 😎 , ale raz za cas treba 😀

mirusch
24. jan 2009

Ahoj Mici, Zulka 😉 Veru, Betianku musime nakopnut...
Zulka, takze hnijes? Napodobne. mala som snahu trosku pracovat, ale zislo z toho veeeeelmi rychlo. Ved zajtra, ta ne?

zulka29
24. jan 2009

Ja som chcela pracovat - na PC do prace, ale nechce sa mi. Som u nasich a mamina mi vyvara, tak kukam telku....a hnijem, nech maju krpci v bruchu trochu klidek 😀

mirusch
24. jan 2009

Jaaj, ozi, ty mas v bruchu krpcov 😀 Vidis, ty mas vyhovorku, ale co si vymyslim ja? Nuz, pravda je, ze som chcela cistit steny od zvyskov tapiet a doondzila som lampu, nechtiac, no a potme sa to neda 😅 Ja sa idem prave navecerat...vyhovorku na to nemam 😀 Som hladna aj za tvojich krpcov ...

zulka29
24. jan 2009

Ja mam tiež na nieco chut ale neviem na co 😝

mici11
24. jan 2009

Mirusch, Zulka ahoj 🙂 fakt som rada, ze tu vidim "zname tvare"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre