IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

lenka20
autor
16. aug 2009

jeej, zulicek, ja som z toho spravila zlcnik 😀 😀 no prepac, vidis, aka som popletena... takze slepak to je, tak len nech uz si fit 😉
miricka - no viem si to predstavit, tak male deticky to nemozu ani pochopit preco maminka neni doma, ale da sa to vsetko do poriadku urcite a budes obklopena samymi chlapmi, to tiez nie je na skodu, budu si okolo teba obiehat, mat tolko ochrancov a pomocnikov tiez nie je na zahodenie... a potom same vnucky 😉 😵 nech si uzijes aj dievcatka 😉 😵
no a co je tu nove, v podstate sme sa vsetky presunuli do ciech, teda takynka, diorka, zuzlik, ja... dufam, ze som nikoho nezabudla, ostatne je uz tehotne alebo uz mamickuje 😵 😵 😵 a este par co zostalo vernych SR - kukulik, lauritka, rosienka ta je u seba v zahranici... uz je nas len par stale cakateliek 😉 ide to dobrym smerom...
pozdravujem vsetky babulky, peknu nedelu 😵

zulka29
17. aug 2009

Pipi, no zevraj je to dost caste u tehuliek taketo zlcnikovo, slepakove problemy, tak dúfam, že do pôrodu sú u mňa zažehnané 😕 . Pipi, nedojdete pozrieť? Zober malej bazénik, a budeme vegetiť na záhradke 😀. Môžem zavolať aj detské posily ak chceš 😎
Leni, Gabi a ostatné ahojte 😵
Ja sa teším, kúpila som kočíííík, za supr cenu použity, ale ako nový 😵

pecka
17. aug 2009

Ahojte kocky 😉 po dlhsom case sa opat ozyvam. Uz mame aj po nasej krasne slovenskej dovolenke, pobehali sme po zrucaninach, zamkoch, kastieloch....... a uz zase v praci. Sice "vyhrazala " som sa, ze uz pojdem po dovci na PN, ale este sa mi nechcelo...je tak pekne, a bolo by to pre mna dost obmedzujuce a stresujuce, kvoli pripadnej kontrole 😝 . Ale zrejme od 4.9. sa PN-ke aj tak nevyhnem, to mam poradnu a dokyna sa mi uz na poslednej poradni vyhrazala "peenkou". Ale citim sa dobre, akurat mi sem-tam tvrdne brucho....., ale nie je to nastastie pravidelne....

V pondelok o tyzden ideme na 3D/4D utz, tak sa vytesujeme... 😵 😵, dufam ze sa nam maly neschova do placenty 😉

Tak Zulka, ty si uz na materskej, veru riadne rychlo to ubieha, teda aspon mne sa zda. Aky kocik ste kupili??? My sme boli tiez pozriet zopar ojazdenych, ale zdali sa nam az moc osuchane a take...nakrivo....., takze predsa pojdeme urcite do noveho.

Uz sa nam zbiera nejaka ta vybavicka doma, sice zatial nic nove, ale za par euro a krasne...ani nepoznat, ze to je uz nosene...... V septembri by sme chceli ist na vybavicku do N.Targu. Vsetci si pochvaluju, ako perfektne nakupili, tak pojdeme omrknut....

Miri 🙂 🙂 , gratulujem k Neuskovi. Dost si si veru vytrpela, mali ste to ozaj narocne, ale uz je po tom. Drzim palce malemu, nech krasne napreduje, urcite to bude coskoro riadna chlapina 😵 😵

zulka29
17. aug 2009

Ahoj Pecka 😵
Tak pozerám že si tehulkovanie užívaš, žiadne problémy, super 😵
Kúpili sme Jane Salomon Pro 2008 3 kombináciu, vyzerá ako nový a je ešte v záruke do Apríla...Farba aj kočík je presne ten. kt. som chcela kúpiť a cena bola polovičná ako nový, takže nebolo o čom! 😎

pecka
17. aug 2009

Zuli, tak to ste super kupili 😵 ......a este aj v zaruke . Ja som v zaciatkoch tiez poskulovala po Jane a tiez sa mi pacil aj casualplay S4, ale su to neskutocne prachy 😕 😕 . A tu u nas v okoli ich baby predavaju ojazdene, len o par tisic lacnejsie....tak som si "nechala zajst chut" , ale uvidime, na co este natrafime do konca oktobra, vtedy by sme mali objednat ten, co uz mame vyhliadnuty davnejsie.

tanitta
17. aug 2009

No ahojte tehulinky a snazilky 😉 ..
baby vyberat kocik.. to uz su tie prijemne veci vsak?...len si to vychutnavajte... 😉 ....
pecka.. ty si aka akcna... 😨 ... bud viac opatrna aspon do toho 30tt... tvrdnutie netreba podcenovat... vravim podla seba...
tak sa opatrujte 😉 ... paa inak teraz treba pokukat inzeraty kde kade na nete kociky isli dost dole 😉 ...hlavne tie tochu jazdene 😎 ...pokial nechcete novy...

zulka29
17. aug 2009

Pecka, ja som na tom bola presne tak isto, dokonca aj kamoska mi ten Jane predavala draho, tak som si povedala, ze radsej kupim novy...no ale tento sa postastil ...klop, klop... 😵 .

pecka
17. aug 2009

Ahoj tanit,...ze akcna 😉 . Ja potrebujem pohyb ako sol, vdaka nemu som zatial pribrala len 5kg, samozrejme, ze to neprehanam, pekne pomalicky, ale stale...., kym sa da, tak je to ok. Stale mam energie na rozdavanie, uz ma aj poobedne vyspavanie preslo. Tak som zvedava dokedy mi takto perfis bude, dufam, ze cim najdlhsie... 😉 Na to brucho uzivam magnezko, ale tiez nie pravidelne....ked sa mi zazda, tak si supnem 😉

lenka20
autor
17. aug 2009

caute tehulky, no krasne ked uz sa jedna o kociky to uz je pohodicka 😵 😵 😵 😵
peci - myslim, ze v nasich koncinach tie ojazdene kociky budu v dost zlom stave, ved vies, ake tu mame hore zimy a cesty.... radim kup novy, lebo budes mat zimne babatko, aby si mohla pripadne reklamovat keby daco...
zulik - tak super, ked sa zadarilo 😵 😵 😵
tani hello 😉
pozdravujem vsetky babulky 😵 😵

pecka
17. aug 2009

ahoj leni, mas veru pravdu, v nasich koncinach su tie kocare, rozhegaju podstatne rychlejsie . Aj preto sme sa rozhodli pre novy a kupeny tu v mt, nie v PL alebo cez net, kvoli lepsiemu vybavovaniu pri pripadnej reklamacii, lebo neverim tomu, ze nam kocar vydrzi 2roky bez poruchy.......

dior
17. aug 2009

kocky caute, aku dobru temicku mate- vy uz vyberate kociky.jaaj Leni, nech uz aj ma mame take debaty 🙂
pecka- ty uz mas 24tt-ako to leti 🙂 ,ako sa citis?
a zulka-ty uz to mas ozaj za par- drzim palce, nech mas lahky porod 😉

lenka20
autor
17. aug 2009

dirka ja uz mam aj vybraty 😎 😎 😀 😀 to je, co 😉

dior
17. aug 2009

hej? aky??? 😕 🙂 😵 -aj ja, ale kazdym rokom ho menim 😀 😝 -uz ma nebavi vyberat 😎

hava77
17. aug 2009

ahojte 🙂 teda tu sa vyberaju kociky 😎 .....aj ja chceeeeeem.....ale aj s malym babom 🙂 /dalsim/ 😀 ...jeden zbojnik nestaci 😉 ....
pridala som nove foto....boli sme sa dat fotit 🙂 nemame ich este upravene a treba vybrat 10 zo 150 zaberov ... bude to tazke... 😎

pipka
17. aug 2009

zulinka radi prideme, ale teraz stvrtok nas caka veeelika oslava 😀 a potom hned v piatok odchadzame zase na tyzden do jakubova a vratime sa dalsiu nedelu, tak jedine az ten tyzden...to je prelom augusta a septembra, ak by este bolo pekne, tak by sme radi prisli 😉
doniesla by som ti aj nejake vecicky pre Romanku po hanule pre zaciatok, a ked ponosite, tak vratis a posunieme zase duduske, ona uz je teraz 15tt, tak tesne po vas bude nosit 😵

zuli, a foto kocika? 😕

jeeezisi aj ja scem zase vyberat kociiiik 😅 ...ja scem babatkoooooo, malilinkeeeee dalsieeeeee ☹ 😀 😀

pipka
17. aug 2009

havi, Adamko je naaaadherny 😉 a ten sibalsky usmev 😵 na spapanie.

pipka
17. aug 2009

zuli a nie je to nahodou Jane slalom pro? 😕 😎 lebo solomon nepoznam...

wmonika
17. aug 2009

dievcata prosim pomozte kolko dni po vybrani injekcii sa caka na vlozenie embria? dakujem a kolko cely ten proces trva? DAKUJEM

lenka20
autor
18. aug 2009

wmonika ked doberies vsetky injekcie ukonci sa stimulacia, potom je punkcia vajecnikov a potom zalezi od toho, ci nechate embrijka kultivovat - to byva transfer okolo 5.dna po punkcii, alebo ak nenechate kultivovat tak sa vklada okolo 3.dna po punkcii...
stimuluje sa obycajne 12-14 dni v priemere, niekto trosku menej, niekto aj viac... zalezi ako budes reagovat, ako rychlo budu rast folikuly... pri dlhom protokole zacinas tak cca o 15 dni skor tabletkami, inymi injekciami, az potom zacne stimulka... pri kratkom ides od MS... takze je to velmi individualne... kludne sa pytaj.. trva to cele az do vysledku pri dlhom protokole 1,5mesiaca, pri kratkom mesiac... CCA...
diorenka no nemam vybraty konkretny typ - len pre dvojky by som mala 😎 😀 ale mam velmi jasnu predstavu aky ma byt...
pipinka poriadne pooslavujte, posielam hanicke veeeelku pusu smejkovi malemu 😵 😵 😵
havka adamko je kraaasny, teeeda, taky fesacisko 😵 😵 😵
babule - no ved nikde nie je napisane, ze uz viac nebude 😉 😎 skuste na tom zapracovat 😉 a ak nie, tak este dalsie umelinkove babatko 😉 vsetko to uz poznate, nie je problem, hmmmm 😉

pecka
18. aug 2009

ahojte babule, pekne ranko.
Havka, ten tvoj maly je uz riadne velky 😵 😵 a vidno, ze sa mu fotenie paci 😉 😉 , je krasny. Fotky vam vysli super ,najviac sa mi paci c.29, a c.38. 😉 😉

diorka ahoj , ja sa mam super, teraz v tehu lepsie, ako za "normalnych" okolonosti 😉 , dufam, ze si to nezakriknem...tehotenstvo ma fakt bavi ......😵 😵

pecka
18. aug 2009

zulka 🙂 🙂 prave som narazila na vase fotecky zo svadbicky , bola si nadherna, ste ohromni symposi 😉 😉 ....a dodatocne gratulujem, prajem vela vela lasky... 🙂 🙂

pecka
18. aug 2009

....... a ten kociar je fakt ako novy, naozaj super kupa 😉

zulka29
18. aug 2009

Pecka, ty si šikovnica 😀 , teraz som ich na chcilu pridala, nech kuknete...je tam aj kocik, len sportak som uz zrusila a dala vanicku 😵
Havka, Adamko je krásnučký 😵

zulka29
18. aug 2009

Pecka, inac ako vsade pisu ze 3 trimester je uz tazky, mne je stale lepsie a lepsie...niekedy aj zabudnem ze som tehu, beham, upratujem a potom si poviem, stop, setrit sa! 😀

pecka
18. aug 2009

🙂 tak dakujem zuli, to sa mam teda na co tesit 😉 , trochu sa aj obavam III. trimestra, prave preto, co pisu, ale aj co pocuvam od znamych ...mam dve kamosky v deviatom mesiaci, a tie uz pomaly od siedmeho chcu rodit, co im je tak zle...... A mne prave naopak. 😉 , kazdy tyzden lepsie.......

pecka
18. aug 2009

....ozaj presunuli nam v heliku sono 3D/4D z pondelka az na stvrtok....... 😒 ...no nevadi, pockame si....

zuli, vas ako dlho "sonovali" na tom 3D/4D ?

zulka29
18. aug 2009

Pecka, asi 1/2 hodku, ale viem ze niektore baby aj hodinu, zalezi od dr....
A my si to uzivame, lebo sme na to tak dlho cakali 😵 Mna stale nieco aj v II trimestri pobolievalo a teraz ma len malinka okopkava, ale to je prepacim 😵 😵 .

pecka
18. aug 2009

ja som take "prave" kopanceky zacala citit asi pred dvom tyzdnami, je to sranda, ale to sme zatial este maly asi 800 g. O dva tyzdne bude uz asi brusko viditelne podskakovat 😉
Chcela som za Zulka opytat, budes rodit s EPI? Ja sa neviem rozhodnut........ raz ano - raz nie..... Dokyna ma sice ide pripravovat na sekciu, "kdybyneco", ale ak bude vsetko OK, tak nic nebude branit normalnemu porodu..

zulka29
18. aug 2009

Pecka, akurat som si dnes pisala do debilnicka na co pytat pri dalskej kontrole a mam tam aj EPI...ja si ju dam, nechcem trpiet viac ak su moznosti EPI 😉 Len sa musim opytať na tu pripravu, kt. ževraj treba absolvovať...

pecka
18. aug 2009

u nas v mt, zevraj netreba ziadnu pripravu pred tym, ze uplne staci, ak si EPI vyziadas kludne aj v prvej faze porodnej, tak neviem.... tiez sa na to budem pytat na poradni, musim si napisat na listok aj ja, lebo inak zabudnem 😉 . Idem 4.9 aj na glukozovy test...tak dufam, ze sa mi gestacny diabetes oblukom vyhne ..... 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre