IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
5. apr 2009

ahoj jaanulienka, neviem od ktoreho dna cyklu si zacala pichat decapeptyl....... ale ak mas dlhy protokol sydney, tak tam je to tak ze od 16DC zacnes uzivat proveru (10dni) ....na 23DC zacinas pichat decapeptyl a medzi 28 - 32 DC by si mala dostat menzes, ak nedostanes ani 33DC, tak sup do centra a tam sa zvoli postup co ako dalej. Ale poznam osobne jednu kocku, ktora tiez nedostala menzes a zacala stimulovat aj tak, a teraz je tehu 😵 😵 Ako tak pocitam, tak by si mala byt uz asi 35 DC, takze urcite zavolaj do centra, drzim palce 😉 😉

jaanulienka
5. apr 2009

Ja som decapeptyl pichla na 20 den. Dalej mam pichat menopur.

pecka
5. apr 2009

takze to si este v norme 😉 , mozno dostanes zajtra - pozajtra, kadopadne rano zavolaj do centra.....

pecka
6. apr 2009

Dobre ranko babule, kuk do mojho albumu 😵 😵 .... mala som posledny testik v zasobe, tak som ako ocikala 😉 .......uz mam D1 😵 😵 😵

zulka29
6. apr 2009

Dobre ranko 😵 Peculka, máš úžasnú D1, dnes som tvoje Peculiatka na nej stretla 😀 😵
Ja som bruško nestihla odfotiť, bolo tak krásne 😵 A zase v robote, ale máme krátky týždeň, tak sa teším.
Zuzlik, kedy už budú malé Zuzliatka u maminy?

zuzla80
6. apr 2009

V prvom rade Havka - už som ťa síce nestihla, ale strašne ti držím palce, aby celý pôrod prebehol hladko a čo najmenej bolesti k tomu. Už sa hrozne všetci tešíme na drobca 😉 Držte sa 😵

Peculik krásna D1 wauuuuu - tak už niet pochýb - proste si jasná tehuľka, tehuľka 😉 Moja vidím, že si po anestéze mala tie isté stavy ako ja - otrasný zážitok však, ale tie D1 vynahradili všetkú tú bolesť 😉 Ja sa tak z teba teším - a veľmi, veľmi prajem dvojočky

Zulka včera na 3deň som volala, tak vraj embryjka sa majú zatiaľ dobre - sú stále pekné jednotkové a dnes mám zavolať na ktorú hodinu nám stanovili transfer v utorok. Vraj ich už na 4ty deň nekontrolujú a vraj transfer na 100% v utorok. Ja sa len modlím, nech sú krásne aj v utorok - mám strach, že prídeme a povedia, že transfer nebude 😒 Ale veríme do poslednej chvíle 😉

Kde ste ostatné babule? Zarezávate v práci a Tánička pri Adamkovi. Ako sa má dnes mali rakeťák 😉

tanitta
6. apr 2009

dobre ranko...
pecka......no coment 😵 ....tak uz sa nevieme dockat na prvu fotku peculiatok 😉 .....
zuzla... no vidis;)...idete kraaasne 😉 ...strasne som rada 🙂 ...adam si zo mna spravil dudloveho nocneho vratnika.... 😠 on spi ale akonahle vypadne dudel tak sa zacne hniezdit natahovat a ja spim jak na trnoch takze chcem ci nechcem musim vstat a vratit dudel tam kam patri 😅 aby sme mohli spat dalej toto sa opakuje min 10-15x za noc... 😖 ... normalne si uz nepametam nakolku sme boli na et 😕 ...tak zelam prijemny zazitok a nezabudni kukat na stenu na plazmu 😉 .. my sme to skoro presvihli 😅

zuzla80
6. apr 2009

Táni možno Adamko len skúša, či si pri ňom, či si mu náhodou niekde nezdrhla - vidíš, ešte je len maličký a už je z neho šibal, keď takto prevetráva maminu 😉 .
Vraj transfery robia okolo obedu alebo poobede - aspoň tak mi to vravel Macháč a tú plazmu mi už spomínala aj Lenka, tak ju bude hľadať, aby som nič neprešvihla😀 . Inak Táni bol aj mužík pri tebe počas transferu? Lebo po OPU nebol pri mne na izbietke, ale to asi preto, lebo so mnou bola ešte jedna baba.
Zabudla som sa vám ešte priznať, že keď som ležala na operačke - tak ma Koudy pohladkal po nohe a že nám drží palce, a keď som odchádzala, tak mi dvakrát podal ruku, neviem či zabudol, že sme sa už rozlúčili na izbe alebo... 😅 😀

tanitta
6. apr 2009

ja mu dam ze skuuusa 😀 ....aj teraz ma skuusa... reve mi tu takze ja len naskok...pri et bol mangel... sme sa smiali aj s koudym ze mozme povedat ze sme boli pri tom ked sme ho robili 😉 ... tak pa

zuzla80
6. apr 2009

Aha Táni, jasné, už si pamätám na tú vetičku od Koudyho 😉

lenka20
autor
6. apr 2009

caute babulky - zuzlik, ked koudy povie, ze ET bude tak bude, nebojkaj, aj ja som sa bala a potom kraaasne embrijka boli, aj tvoje budu 😉 😵 on je troska roztrzity 😉 pri ET budes mat mangelika, dostane stolicku... ten moj sa bavil spustanim mojho lehatka hore dole sa s nim hral ako maly 😀 😀
no, musim kuknut peculiatko do albumu, ale podla opisu si viem predstavit 😉 😵 😵 a som veeelmi rada 😵 😵
tanicka - maly ta skusa a poriadne 😉 😵 😵 ze ci si ho naozaj tak strasne chcela 😀 😀 😀 aj segra sa stazovala dneska, ze mala je akasi uvrestana, ze ju nejde ukludnit, aj 3 hodky v kuse place...
zulinka - odpusta sa ti, ale uz tento tyzden musissssss brusinko odfotit 😵 😵 😵

zuzla80
6. apr 2009

Lenik ahoj, ako prichystané vajka na zajtrajšiu kontrolu - nám tie návštevy u lekárov vychádzajú nejako rovnako 😉
Som zvedavá, aký pôžitok budem mať z toho môj mužík 🙂, ale so stoličkou sa mu hrať nedovolím 😀 😀 len sa trošku obávam, ako to zvládnu tí naši drobci. Volala som aj s reprákom, ale vraj na štvrtý deň embryjka nekontrolujú, lebo vraj vyzerajú ako "placatý zemák" a embryológovia do nich neradi šťuchajú, takže o drobčekoch žiadne nové info nemám, no a transfer nám stanovili na 10.30. Tak na nás myslíte, hneď ako niečo budem vedieť písnem Lienke.

purcel
6. apr 2009

ahojte, smiem sa niečo spytať?
som po OPU , mali sme len 3 oplodnene vajička - zatial sme len treti den po kultivacii,
žial , všetky maju horšie hodnotenie pre akesi zlomy .. embryologička mi hovoriila
že sa zvyknu s tym vysporiadať a presvedčila ma na PK ...
som z toho dosť neštastna, mali ste aj Vy horšiu kvalitu embryjok a pozviechali sa pri PK?
dakujem vopred za odpoved.

zuzla80
6. apr 2009

Ahoj Purcel, ono je ťažko sa vyjadriť k embryjkám, vieš v jednej chvíli sú ok a o chvíľku sa to môže zvrtnúť iným smerom, alebo naopak môžu byť horšie zvyknú to dobehnúť - je veľa takých prípadov, kedy sa embryjka rozbehli. Skús dôverovať embryologičke, ak povedala, že sa s tým zvyknú vysporiadať, tak asi s tým majú skúsenosti. Držím palce
😉

purcel
6. apr 2009

dakujem zuzla za odpoved ...
som smutna a strašne sa bojim stredy, ale v podstate nemam čo stratiť ... len to hrozne bolí a vylizujem sa z toho vždy pol roka....
tak skusim dufať a snivať že sa tie male potvorky spamataju ....

zuzla80
6. apr 2009

Purcel nemáš vôbec začo. Som na tom v podstate rovnako - po softe sme mali 4vajka, ale len dve sa oplodnili a nechali ich v PK - včera 3deň boli ešte pekné, a zajtra by sme mali mať transfer, len sa hrozne obávam, že prídeme a povedia, že embryjka to neprežili - takže tvoje pocity strachu a obáv úplne chápem.
Kam chodíte do CARu?

purcel
6. apr 2009

do Martina .. je to moje posledne IVF - už ako samoplatca
už nemam prachy ani silu trapiť sa dalej ... hm, ale kto vie, možno vyhram športku? 😀
ale asi sa to už vola LOTO ...

zuzla80
6. apr 2009

nielen Loto, ale aj ďalšia dávka trpezlivosti a nervov by sa zišla niekde vyhrať🙂

Inak v Helíku sú dobré embryologičky, tak ver, že robia a že ti chcú určite dobre.
A vitaj v klube vytrvaliek 😉

purcel
6. apr 2009

vdaka za uvitanie ..
trpezlivosť nie je moja silna stranka ... a mavam pocit, že čim viac sa snažim posluchať , tym je to
horšie ... ale snaha je .. .veriť, dufať, snivať ....

zulka29
6. apr 2009

Zuzlinka, zajtra máš embryjká v brušku, nič iné ani nepripúšťam 😉 Tfuj, tfuj, tfuj 😉

zuzla80
6. apr 2009

Zuliček ďakujem 😵 😵 😵

tanitta
6. apr 2009

purcel... nezostava nic ine len teraz verit ...drzim palceky nech aspon minimalne jedno je krasne na etko 😉 ...
zuzla...na kolku idete?... stastnu cestu...a doporucujem jednu super restiku resp. motorest na spiatocnej ceste koudy kazal deci cerveneho k tomu 😉 ... je to asi 15km od brna smer na sk...ked pojdete po pravej strane... taky domcek nasamote myslim ze je zelnej farby...varia tam senzacne 😵 .... fakt doporucujem 😎 to len na margo na sprijemnenie pekneho dnicka;) treba deti nakrmit 😉 ... paa

pecka
6. apr 2009

Ahojte kocky, dnes som nekonikovala ani nenetovala 😉 😉 , zabavalo som sa inac 😵 😵 , ale naedalo mi to, a musim si vas precitat.

Zuzlik drzim prstiska na zajtrajsi ET, urcite na teba pockaju a uz sa nevedia dockat tvojho brusina 😵 😵 😵

Ahoj Lenik, som zvedva na zajtrajsiu kontrolu...na tvoju 😉 😉 kedy bude opu....kolko mas teraz jednotiek??

Zulka ......brusinoooooo, kedy budeeeee????

Tanit akoo, maly sa uz ukludnil???

Dnes mi volala jedna moja znama, co sme naraz stimulovali, len ona mala OPU o tri dni skor.....a je tiez tehu 😵 😵 ......tato jar je urcite velmi plodna, takze Lenka a Zuzlik ....vy budete v tesnom zavese za nami ....je to jasne 😵 😵

Purcel, nezavidim to cakanie cez PK.....vsetky sme tym presli. Musis verit, ze preziju a na teba pockaju. Ja som mala 10 oplodnenych vajicok...vsetky boli pekne jednotkove ....az do 4. dna a potom sa to zacalo kazit, 5. den podla embryologicky bolo len jedno vhodne.....mozno dve...ze sa uvidi......to som naozaj necakala. ET s konal az na 6. den ..... a nakoniec to dopadlo tak, ze sme vkladali 2 jednotkove hatch. blastocysty a k tomu sa este dve prebudili, takze tie mi zamrazili....... Drzim palce. Potom daj vediet ako si dopadla 🙂 🙂

tanitta
6. apr 2009

pecka.. ukludnil?? 😀 ...ten este len zacina... 😅 ... asi nam uz idu zuby alebo ja neviem mne uz dosli veskere napady na zabavu.. spievame nosime kocikujeme cvicime masirujeme a aj netujeme obcasne spolu na kolenach.. no uz dalej nemam program 😎 .. ked prebehnem dudlom po jasnach je ticho...
no co.. vas to este len caka kocky 😵 a my budeme uz rypat jablka 😉

majka212
6. apr 2009

ahojte! nevedeli by ste mi prosim poradit? Vy uz s tym mate skusenosti... prave dnes mi v poistovni schvalili ziadost na 1. IVF. Do akeho casu od schvalenia ziadosti musi IVF prebehnut? Je to nejak casovo limitovane? Uz teraz mam z toho obavy, ale ten zaver potom stoji za to 🙂 (ak vyjde) Dakujem!

pecka
6. apr 2009

tanit....ako tak pozeram, tak napady na zabavenie mladeho ti uz veru niekedy dochadzaju...urcite to budu tie zubiska, musite to nejak prezut 😉 teda prezit a zase sa budete vyskierat 🙂 😵 😵

majka212, mne prisla schvalena ziadost domov na adresu a zaroven aj do car-u a na nej je napisana aj platnost....v mojom pripade bola schvalena 5.2.2009....a platnost do 05.08.2009...cize pol roka.......ja mam doveru.

tanitta
6. apr 2009

majka.. zvacsa je to pol roka.. ked to enstihnes tak ziadost neprepada ale dava sa nejaky dodatok na"obnovenie"ziadosti take nieco...
pecka...no este prezijeme posledne ockovanie a sup na plavaren...tam ho unavim 😀 kupim 2kurzy naraz 😵 .. opakovanie matka mudrosti 😉 ... babky varili makovy odvar....no idem si dat trosku pivka cierneho na mliecko a k panelaku sadnut... tato pestuje veduci ma oci velke jak svet ja som kupala.. pekna noc pred nami 😅 .....tak dobru noc 😵

majka212
6. apr 2009

dakujem vam za info 🙂

pecka... ak som dobre pochopila z predchadzajucich riadkov vo fore, tebe IVF vyslo? drzim palce, nech to dobre dopadne!!!!! bolo to prve?

purcel
6. apr 2009

dakujem dievčata za nazory a vaše skusenosti s neposlušnymi embryjkami ,
v stredu vam dam vedieť, či sa umudrili , dovtedy si asi budem nervozne obhryzať nechty a ešte aj ine veci budem vyvadzať ...
ak som dobre pochopila zuzla ma zajtra transfer - takže - držíííím palce, nech sa embryjka
dobre zahryznu .
Majka- žiadosť na IVF ma platnosť cca pol roka , tolko maju platnosť aj vyšetrenia, ktore k tomu
centrum doklada ... aspon ja mam taku skusenosť ...
prajem Vam pekny večer .

gabika24
6. apr 2009

ahojte babulky...

pecka - už si jasná tutovka 😉 😉 😉

majka, purcel držím palce - mooooooooc.

tanittka - my už máme dva zuby - teda jeden - druhý s ním zjavne súcitil, tak ručal aj on - aj teploty mal, aj ho preháňalo - skrátka všetko dvojmo, okrem zubov... 😀 😀 😀

ahojte všetky, zuzlik mooooooooooooooooooooooooooooooooc na teba myslím, viem, že to vyjde, ako píše pecka, táto jar je super plodná, tak ty aj lenka šup, šup a budete maminy 😵

dobrú nôcku, idem trochu pospať 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre