IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

kuspitka
16. apr 2009

babulka a ked som isla na IVF tom menej???

renusa
16. apr 2009

kuspit, mne to vyšlo skoro presne, podľa MS na 24.7. a potom podľa UZV na 22.7.

babulka123
16. apr 2009

nieee nie si menej .. ono to proste pocita od mrchy.. a v kolky den cyklu si bola na IVF nevies??? lebo mne to vyslo tak ze na IVF na vklade som bola cca na 15 den cyklu takze v podstate ako keby som sexovala v ovulke v strede...

IVF ma vyhodu v tom ze preeeeesne vedia kedy si otehotnela... to je len pre lekarov

kuspitka
16. apr 2009

24den som bola na vklade

babulka123
16. apr 2009

to je v pohode... takze si uz v nejakom 6 tt

neboooj oni si to aj tak potom upravuju podla velkosti babatka na ultz.
mne to vychadza podobne ako renuse... plus minus 2 dni takze nebooooj oni sa trafia.. kedy ti vychadza datum porodu?? kedy si zmenis pas???

tanitta
16. apr 2009

kuspitka.. v den opu si presne 2tyzdne tehotna....ale aj tak sa ti cele tehu bude odvijat od poslednej ms...

kuspitka
16. apr 2009

ked bude pocut srdiecko si to zmenim...
tak asi na LUciu mam to je asi 13decembra

babulka123
16. apr 2009

tanita dakujem... neviem ako som to mala napisat.. hehhe obcas sa dokaem pekne zamotat.

zuzla80
16. apr 2009

Renuska ak sa rozkrvácam myslím, že nemá zmysel testovať - u mňa vždy na 9ty deň prišla ta potvora jedna. No snáď nám to v Brne výjde na druhý krát 😉

Jujíček tak len pekne oddychuj a potiahnite to čo najďalej.
Čo sa týka Brna tak najskôr sme šli na konzultáciu, kde sme sa dohodli na postupe a kedy začneme stimulovať, na kontroly počas stimulky sa ide 2krát ale niekedy len raz. Ide sa 6-7DC a potom okolo 10DC a vtedy už povedia kedy odber a potom transfer. My sme chodili ku Koudelkovi, ale všetci sú tam strašne zlatý, odporúčam jeho alebo aj Macháč sa mi pozdával. Ak nebude mať injekcie dá sa kúpiť aj u nich napr. čo viem Menopur jedna fľaštička stojí 660Czk. Soft stojí 10tis CZK (už je v tom odber, transfer aj PK) + 1tis CZK za jedno napichnuté vajko. Nás napr. soft spolu s dokúpením 4ks Menopuru vyšiel na 15600Kč. A čo je pozitívne ide to strašne rýchlo. Ani sa nenazdáš a už je odber.

Kuspitka od odberu si odpočítaj 14dní a ten dátum zadaj do tehu kalkulačky 😉

babulka123
16. apr 2009

parada... na sviatok carodejnic.. hehehehe ale aj tak sa velmi tesim ze vam to vyslo..

kuspitka
16. apr 2009

zuzla tak by som mala byt 4tt a jeden den

tanitta
16. apr 2009

kuspit.. takze zacinas 5t 😉 .....
babulka .. a fakt nexcete vediet co to bude... 😨 😀

kuspitka
16. apr 2009

bambula ja by som chcela ako budem kupovat kocik a vsetko.ja by som sa nevedela nai dockat co to budu

babulka123
16. apr 2009

tanita.. noooo nie... hehehe uz sme mali moznost na 3 ultz. to vidiet a nie. nechavame to na august..
aj tak nejako podvedome citim ze to bude chlapec, ale inak ma to nelaka.. raz som tak troska vahala u svojho dr. ked sa natriasal na stolicke a tesil sa ako male dieta a hovoril ja viem co to bude... ja viem co to bude.... heheheh taky bol zlaty.. ale odolala som .. vedel ze to nechceme vediet tak rychlo vypol ulzt. aby nebol v pokuseni aj on mi to povedat.. nasmiali sme sa aj so sestrickou..

tanitta
16. apr 2009

babulka... nooo fakt mate moj obdiv ze nevediet 😉 ... ono je dla mna aj dobre vediet 😎 ...aj ked nevedomost je sladka 😉 ... tak sa drzte 🙂

babulka123
16. apr 2009

a preco je to dobre vediet? aby som vedela ake veci mam kupit? alebo akej farby kocik? to je pre mna nepodstatne...
a veci? tak isto ako dievca moze mat modre tricko aj chlapec moze mat cervenu koselu...
takze tak.. ale to je jedno ..

tanitta
16. apr 2009

nie preto;)...urcite v podvedomi si vzdy tuzila mat chlapca alebo dievca... aj ked v tom momente si povieme ze je to jedno len nech je to zdravucke 😉 ... je to jedno...to je pravda...ale ja som bola natolko presvedcena ze ked raz budem tehulka tak budeme mat dievca 😎 ... preto som chcela vediet co to bude...tazke teoreticky cele tehu som si bola naistom ze pindik je a hotovo 😉 .. nevymenila by som ho za ziadne babu 😵 ...

kuspitka
16. apr 2009

ozaj ked mi povedali ze za maternicov je vela vody v dutine??

babulka123
16. apr 2009

nooo to je pravda.. lenze nieje to jedno ci ti to povedia teraz alebo neskor??? ked sa to narodi..
ja to beriem z toho pohladu ze ked vies co to bude tak to najvacsie prekvapko mas za sebou ... uz vies ako sa bude volat, pomaly kde bude chodit do skoly a tak.. a aj dr.mi hovoril ze je to neporovnatelny rozdiel pri 1rodickach ked vedia ze co to je ako ked nevedia..

a pre otcov uz ani nehvoorim.. moj vzdy hovoril ze chce zazit ten pocit .. taaak otecko mate syna alebo mate dceru... tkaze vidis hehehe kazda mame svoje vyhodhy.. to je jedno .. ja sa tesim z toho ze by si maleho nevymenila za nic na svete ... velmi sa s tebou tesim , citala som tvoje prispevky takze viem ze ste to vooooooobec nemali lahke.. som stastna ze to takto dobre dopadlo... uprimne..

drzte sa..

tanitta
16. apr 2009

kuspit...nemala si nabeh na ohss 😕 ...neviem...
babulka... 😉 ale tak urcite adrenalin to bude teda az do finale ma to svoje caro 😉 u nas je to asi tak preto ze nie som urcitym sposobom typ na prekvapenia mozno to bolo tym zue v celom snazeni prekvapenia proste neboli a zila som v takej neistej realite... len som sa pytala ci to zvedavost nie je mocnejsia 😉 aj ja sa tesim ze sme uz ako rodina...bolo toho dost aj na kona 😎 drzkajte sa a pohladkaj brusko za mna tak opatrne aby sa nedrazdilo 😉
...paaa kocky ideme sa vozit... 😵

hava77
16. apr 2009

ahojte kocky 🙂 gratulujem novej tehulke kuspitke 🙂
zuzlik nehadz este flintu do zita 😉 ved som ti poslala bocianov rovno od porodu 😉
lenka drzim palce a kedy vlastne testujeme 😎
ja som pridala nejake foto tak kuknite, trosicku nestiham tak sa potom ozvem 🙂

pecka
16. apr 2009

ahojte krasavicky, ale ste toho popisali 😉 😉 😉

Kuspitka, v prvom rade gratulujem vytuzenemu tehu - k dvojkam. Gatovu si viem predstavit, ako tam nadsene kricala, ked ti videla dve dutinky, ona je strasne zlata 😵
...... a to pocitanie, v ktorom si tyzdni, je presne tak ak zuzlik na pisala od OPU odrataj 14 dni. Mne to tak vcera ratal krajko. Normalne som mala menzes 2.3. ale kedze OPU som mala neskor, tak ako keby som mala 5.3. A termi porodu mi vysiel na 10.12.

Zuzlik 😒 , to ma mrzi, ze uz zacinas rozmyslat nad dalsim softom, aj ked spinenie do ruzova neznamena ze je to uz uplne stratene....Ja viem, ty uz dokonale poznas svoje telo, a beries to velmi realne, ale nehadz este flintu do zita.. Ja ti strasne strasne moc drzim prsty, nech prave tento softik je ten uspesny. Chod za svojim obvodakom, nech ti napise recept na Duphaston. A kombinuj to s tym, ako radi Tanicka. Velmi na teba myslim

zuzla80
16. apr 2009

Havik asi tie bociany niekde zablúdili ☹
Ste strašne zlatučký a aký má krásny široký noštek 😀 júúj pokladík maličký, strašne je krasnučký. Prajem vám veľa zdravíčka Havka, nech vám rastie do krásy 😉 😵

Peculik mne by Duphaston aj tak nepomohol, mám utrogestan až 2-2-2 a ako som písala, mne aj napriek utrošu aj dufíku mrcha vždy dorazila. Nič jej nezabránilo aby došla, len tehuľkovanie 😔 Asi ešte skúsime jeden soft a potom neviem čo, ja už fakt nevládzem ☹

zuzla80
16. apr 2009

Peculik chcela som ti ešte napísať, že som bola hrozne presvedčená, že to vyšlo - úplne rovnaké pocity ako pri poslednom tehu, ale úplne. Preto som z toho hrozne smutná, lebo som toto vôbec ale vôbec nečakala ☹
No čo už človek mieni, pán Boh mení, len už by to mohol zmeniť k lepšiemu 😔

savia
16. apr 2009

Zuzli, ja viem, ako velmi tuzis po dietatku a velmi Ti prajem, aby si sa ho dockala. Si velmi silna zienka, preto verim, ze Ty to nenechas plavat a budes dalej bojovat. A take slova,ze "ja uz fakt nevladzem", tu neberieme,vladzes a budes tehotna. 😉 Silno Ti drzim palce

zuzla80
16. apr 2009

Savi 😵 😵 😵 🤐 zlatko, to je asi výbuch dnešných emócii, je mi hrozne. Ale viem, že o pár dni budem hovoriť inak 😵

takyna
16. apr 2009

Ahojte kočulky, Kuspit Gratulírujem, Havka prvá fotecka super krásny ste 🙂

Zuzlík nevesaj hlavu, sme bojovnice ak to nevyslo skusis s nami ist do dalsieho boja , 😉

takyna
16. apr 2009

Jujka drzkaj sa pekne nohy hore aspon tie tri týzdne do toho 34tt, drzim silno palce aj na nohach 🙂

takyna
16. apr 2009

Inak Havka aký bol porod?, más mliecko? ak budes mat trosilinku casu napis.... 😵

zulka29
16. apr 2009

Ahojte 🙂
teda, vy ste tu toho dnes popísali, ledva som vás dočítala 😅
Zuzlinka, chápem ťa, si realistka a poznáš sa najlepšie, ešte máš to špinenie, je silnejšie? 😕 Moja, tak vieme ako sa cítiš, aká to je strašná beznádej a smútok 😔 ☹ ani najvaščiemu nepriateľovi by som nepriala to, čo si my musíme vytrpieť pre bábätko 😖 . Ale ešte máš nádej aj teraz, a ak nie teraz, už si tehulka bola, budeš znovu, určite, Teodorky to vedia 😅 . Drž sa naša Zuzlinka.
Pecka, ešte ti nie je zle? Nehodíš si už tt do pasu? 😕
Havka, Adamko je krásnučký, ešte raz blahoželám mamina 😵
Kuspi, blahoželám k dvojkám, super 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre