IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

takyna
27. jan 2009

Ináč mám novinky, pre naše mamičky, ak ste boli zamestnané a išli ste na meterskú, pozor je zmena v zákone,
že síce vás zamestnávateľ nahlási na sociálku, že ste na materskej dovolenke. Ale vy si musíte osobne ísť vyplniť registračný list na dôchodkové poistenie počas materskej, aby vám platil štát dôchodkové počas materskej. Nikto vás na to neupozorní v sociálke , a spätne sa to vybaviť nedá iba od vtedy od kedy si vypíšete registračný list.!!!!!!!!!!!!!!!!
Ani mne to nikto nepovedal, zo školenia to len viem 😠
Ten registračný list musíte ísť vypísať do 15-dní!!!!

zuzla80
27. jan 2009

Taky ani nevieš ako by som rada, najskôr Zulka musí zahlásiť tehu ako prvá a potom my s Lenkou-špeicálkou ako ďalšie prvé 😀

takyna
27. jan 2009

Zuzlík bude neboj sa , len bez stresu a bude dobre 😉

zuzla80
27. jan 2009

Taky určite bude dobre, nejako to všetky zmákneme, no nie 😉 A nezabudni nás potom následovať 🤐
Inak Taky vďaka za tú informáciu, je to inak fasa, že ťa nikto na nič neupozorní, však veď prečo, potvorky jedne. A to sa týka Taky len materskej alebo aj PNky, lebo moc sa v tom nevyznám 😒

pecka
27. jan 2009

🙂 ..... tak ja to teda skusim s chilli paprickami, a uvidime. My zaciname stimulovat asi na prelome marca aprila. Takze ja vas budem nasledovat ako dalsia 😵 😵

Leni, do toho drillingu teda nejdem, som si to volako rozmyslela, nejako sa mi nevidi, aby sa opat vo mne sparali..... dve laparky veru stacili......

Taky, diky za infosky, ja sa snazim tiez sledovat tuto problematiku, a nieco som aj zachytila, ale dobre som tomu nerozumela, si mi to trochu osvetlila..... sila furt nejake zmeny!!!

takyna
27. jan 2009

Zuzlík len materskej a následne potom tej doby čo si doma s dieťatkom teraz sa to volá rodičovská dovolenka, ,lebo cez PNku platí za teba štát.
Nemáte za čo , rada napíšem ak sa niečo nové dozviem 🙂
Pecka ty ideš za nimi, a ja možno začnem nasledujúci rok 😉

nelynka
27. jan 2009

a ja pojdem ako posledna 😀 😀

takyna
27. jan 2009

Nelynka najlepší na záver 😉

takyna
27. jan 2009

Takže Pre upresnenie informácii.
Toto platí od roku 2009.
Keď ste v II,/Piliery v sociálnej poistovni, /to je to starobné dôchodkové sporenie/
tak pri oficiálnom nástupe na meterskú dovolenku, idete do sociálnej poistovni sa prihlásiť, vypíšete registračný list,
a štát za vás bude odvádzať odvody na dôchodcovské.
Potom keď sa dieťatko narodí automaticky by ste mali nastupiť na rodičovskú dovolenku prídete s Rodným listom dieťatka a predlžite si ten reg.list aby tiež za vás štát platil odvod na dôchodcovské poistenie.

nelynka
27. jan 2009

takyn 😀

takyna
27. jan 2009

🙂 😉 nely 😀
cmuk, bežím makať............. 🙄 zase budú kruhy pod očami

nelynka
27. jan 2009

takyn utekaj 😀
ja idem pokukat nejaku pracu zase ci nenajdem 🙂

gabika24
27. jan 2009

ahojte babulky...
nestíham písať, ale čítam.

taky, tak už zase makáš - to je strašné 😉 ja idem makať so žehlením, aj keď sa mi teda vôbec nechce, no musím, kým si malú zobrala svokra a malí čušia - teda skoro 😅 - no sú v rámci normy 😀 😀 😀
pekný deň všetkým 😵

zuzla80
27. jan 2009

Baby padám domka, majte sa pekne a zajtra sa určite ozvem, ale asi až neskôr poobede, lebo sa s drahým chystáme ešte na výstavu.
Tak sa majte pekne a držte mi palce

tanitta
27. jan 2009

ahojte babulky....kukam ze zase chilli je v kurze 😉 ......baby ja som spisala este pred odchodom do nemocky do BA o chilli ak chcete kuk sem....pod nazvom "babske rady" http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

lenka20
autor
28. jan 2009

dobre ranko 😵
peculka tak to mozno budeme stimulkovat spolu, mne to tiez tak nejak vychadza podla vsetkeho... ze stimulka koncom marca-zac.aprila.. a et okolo velkej noci..... 😵 😵 budeme randit v heliku 😉
zuzliiiiiiik - drzim palceeeee 😉 😵 😵 😵 ale viem, ze to bude dobre 😉 sak som nejaka teodora 😉 😝
pecka to chilli vyskusaj urcite, predava to jedna kocka z MT - vola sa psencikova, dohodni sa s nou kludne telefonicky, ona ti to aj dovezie, zaplatis jej v hotovosti.. alebo date stretko v meste...lebo ked to posiela tak jej to trva dost dlho..
no a ten drilling - to len ak by si sla skusat asi prirodzene alebo fakt verila, ze to bude mat nejaky efekt... ak nie tak aj moj nazor je ze zbytocne nesparat pokial to nie je nutne... inak pecka - ty si mala aky protokol pri predchadzajucich stimulkach 😕 nepamatam ci kratky ci dlhy... ak dlhy tak skus teraz kratky, mne sa ten kratky v brne velmi pacil a mala som pri druhom softe taky isty pocet vajok ako pri klasickej stimulke... pravda mala som vysoke davky, ale slo to rychlo a citila som sa lepsie ako s dekacom - ten mne robi strasne opuchnute brucho...

lenka20
autor
28. jan 2009

tanicka utekaj uz spravit tie fotky, lebo to uz nevydrziiiiiimmmm 😀 😀 😀 som strasne zvedava na krpceka v bielych satockach 😉 😵 😵 😵
zulka - zijes 😉 tak ako, uz bol testik, ci este nie 😉 ak uz bol tak urcite // 😵 😵 😵 vesti teodora 😉 😝

lenka20
autor
28. jan 2009

ozaj - takynka - a ten zakon plati len odteraz alebo sa to tyka uz aj mamiciek, co sli na matersku zaciatkom novembra vlani 😕 😕 😕 a babo sa narodilo v polke novembra 😕 😕

zulka29
28. jan 2009

Ahoj Leni, ty si tu vždy prvá 🙂 . Netestla som, a ešte neviem či budem... 😝 Včeras som bola v lekárni a nemali to čo som potrebovala, tak som sa nadýchla a vypýtala som si test 😝 😝 😝 . No ale bojim bojim velmi, že si pokazím víkend, tak neviem či ocikám.
Tak budem radšej pracovať ako včela robotnica, nech na to nemyslím 😅

lauritka
28. jan 2009

ahojte.. zulka ty si bola na KET ?: 🙂 ? ja uz nemam prehlad.

tanitta
28. jan 2009

dobre ranko;)...
Leni... dokopem sa k tym fotkam...len zase mame velke oci teraz...a mali sme zas do 1°°noci...uchytkom kocikujem pisem a jem.... 😅 .. ten zakon platil uz aj min rok....
Zulka .. kolky si po et??... 😵

pecka
28. jan 2009

Dobre ranko vsetkym
Zulka, drzim palciska, tentoraz je to tutovka!!!!!!!!! 😵 😵 😵
Lenik, to je super, ze budeme stimulkovat naraz, aspon nam nebude smutno. 😉 Tiez som nad kratkym cyklom rozmyslala, aj som sa o tom s krajkom rozpravala, ale nebol k tomu nejako zvlast nakloneny. Pretoze, pri kratkom sa davaju vyssie davky a to sa u mna neda, na tie moje vajecniky sa musi ist pomaly po malych davkach cca od 75 a len max po 112,5 IU, lebo inac sa mi obsypu folikulmi a bude zas po parade....... Takze ja pojdem asi opat do dlheho protokolu. Ja som nemala pred tym dekac, ale diphereline, ale mala som tiez opuchnute brucho. 😖 Teraz sice budem mat po prvy krat Gonal a dekac, tak neviem, ako vcul zareagujem...... Ty si uz dohodnuta, ze budes mat kratky???

lenka20
autor
28. jan 2009

tanicka ja to na zulku vyzradim - lebo ona nestiha, moooc pracuje tuho 😉 zulka je dnes 9.den po ET 😵 😵 😵 a keby nebola zbabela tak uz sa mohla min. dva dni tesit z // 😵 😵 😵 😵

peci - ja budem mat tiez dlhy.. mam to tak rozdelene - v heliku dlhy a v repraku kratky 😉 kratky sa mi len paci viac, lebo je to rychle, sikovne, v priebehu 4 tyzdnov uz aj vies na com si...nikdy predtym som nemala stimuklku len 10 dni, vzdy v heliku mi trva 100 rokov kym foliky dozreju..14-16 dni... tak preto sa mi ten kratky paci viac..
pecka uvidis na gonal zareagujes dobre 😉 ale nechapem - ved aj ja mam PCO a mam davky 150j pri gonale a naposledy som mala 225j menopuru... to sme asi fakt kazda celkom ina.. ale neboj, tentokrat to bude super stimulka, mala si dlllhu prestavku, vajecniky oddychnute, pripravene na akciu 😉 😵

mirica
28. jan 2009

držím palce zulka - neviem , ako to zvládaš netestovať......ale ja teda iný výsledok ako pozitívny neberiem 🙂

mirica
28. jan 2009

lenka -ako tak čítam , ja som mala nejaké expresné stimulovanie : od 2-8 DC , 10DC odber , 12 DC transfer

ináč som sa doki pýtala , že prečo som otehu , keď tvrdili , že to nie je možné.......tak , že pre všetky snažilky : ak nie je problém na strane muža , ale ženy , alebo nie je žiaden reálny problém (len sa dho nedarí) , tak stimulovanie na IVF môže spôsobiť to , že v tele ženy dôjde k takým zmenám , že sa dá otehu aj prirodzene - vraj aj je veľa takých prípadov......tak že to zaťažovanie tela hormónami - môže mať aj veľmi pozitívny účinok 😵

mici11
28. jan 2009

Mirica tak tak, po mimomaternicovom a 2. neuspesnych IVF som tehu prirodzene 😉

lenka20
autor
28. jan 2009

mirica lebo ty si bola taaaaakaaaa sikulenka 😉 😵 😵 a ja som bola taaaaka lenivka 😉 teda ja nie ale tie moje vajcia 😉 ved ja pocitam, ze druhe mimco sa zadari uz prirodzene aj u mna 😉 😝 len na tom prvom treba riadne zamakat 😎
baby - bonznem vam na zuzlika - zuzlinka ma kraaaasnu perinku 11mm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pecka
28. jan 2009

Ty si Leni taka nasa uzasna informatorka. Takze Zuzlik moze ist na to, perinku si natriasla poriadne 😵 😵
Co sa tyka toho prirodzeneho otehu po stimulackach, ja osobne tiez poznam jednu kocku, co sa jej to podarilo. Takze nadej je tam vzdy. Pokial ma partner OK spermose, Lenze tiez,......pri mojich vajciach 😒 sa prirodzeneho tehu nedozijem. Lenka je to sila, relativne rovnaka diagnoza.......a reakcia a liecba, uplne ina. Tak, nesotava na nic ine len dufat a verit, ze ti dokinovia vedia, co robia 😉

lauritka
28. jan 2009

mirica zaujimave, ale ja uz mam pocit, ze na mna neplati nic take 😅

lenka20
autor
28. jan 2009

pecka ja som uz oficialne vestica 😵 😀 😀 😀 niekolkonasobne potvrdena 😉 😵 😵
u nas nie su spermose celkom OK.. uvidime po tej DNA fragmentacii ze co este... inak ale aj horsim pripadom sa podarilo otehu.. ja uz na prirodzene nestaviam... ked bude tak super, ale spolieham na IVF.. ktore zatial vychadza-nevychadza... vies, ani lekari nie su vsevedkovia... oni maju ten svoj priemer a toho sa drzia, my poniektore sa z toho priemeru vymykame, tak je to s nami o nieco tazsie 😉 ale zase sme straaaasne huzevnate, takze to dotiahneme do konca 😉
lauritka a mozno casom 😉 sa dopracujes 😉 urcite 😉 mas nejaky termin, ze dokedy skusate prirodne a kedy zacnes znova vedecky 😉 alebo no limits 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre