IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

takyna
19. apr 2009

Jasne prepac som to nejako nepochopila, si mlade ziena to je u teba tiez prioritou, viem, ze to je tazke, keby si sa hodila na nejaky jazykovy kurzik? , viem, ze 50km nieje malo, ale ani tak daleko, mas vodicsky?

nelynka
19. apr 2009

ano vodicsky mam, nevadilo by mi jazdit kazdy den, lenze ide o to ze vela by som prejazdila na benzin preto sa to neoplati pri nizsom plate velmi..a este k tomu manzel dochadza tiez do prace autom, takze len na benzin by slo mesacne cez 6000kc
jazykove kurzy su drahe, stoja od 7000 vissie a na to ja bohuzial nemam...

takyna
19. apr 2009

ja keby som bola v tvojej situacia aj tak by som sa na tu Prahu zameriavala, ci by som mala dochadzat vlakom , busom, proste myslim si , ze je tam moznost vysieho zarobku, vies to je ako zakon schvalnosti u kazdeho, ked clovek nema robotu naskytne sa mu nieco na zaciatok, zoberie prve, a potom sa ti vrece roztrhne a ponuky sa zacnu hrnut, mas niekde zivotopis na nete? myslim tie stranky podobne ako profesia?

nelynka
19. apr 2009

takyn, myslis ze sa nezameriavam aj na prahu? myslis ze nechodim po pohovoroch, ze nemam po tych internetovych ponukach prace porobene zivotopisi a neposielam zivotopisi na asistentky kde by ma mohli relativne zobrat a mala by som aspon ako tak lepsi plat ako podradna predavacka za 10 000cisteho? co z toho 3500 dam na benzin a neostane mi nic?
lenze ma nikde nechcu, raz som malo kvalifikovana, potom nemam aku skolu aku by chceli, potom neviem dobre jazyk, dalej mam malo praxe, potom jej mam prilis vela, a na zaver tu nemam trvaly pobyt ktory tu este aspon 5rokov mat nebudem...
zameriavam sa hlavne na okolie kde byvame, aby som to mala do prace blizsie, nemusela vstavat o 5rano aby som sa na 8h do prace dostala, a neprejazdim majland..
vlakom ani nehovorim, kedze na vlakovu stanicu to mam 45minut peso a autobusy tu nejazdia..len na opacny smer aj to 3x za den.

je to zlozite vsetko, nie je to take lahke ako sa zda...je to komplikovane

takyna
19. apr 2009

viem, ze robis vsetko co mozes, mozne aj nemozne, to mi len tak myslienky tak bludia, keby som ti vedela pomoct tak ti velmi rada pomozem 😔 , ale v Prahe poznam jednu kocku ktora robi netove stranky je to graficka, tiez Slovenka zijuca v Prahe, mozem sa skusit jej popytat ci by mi nevedela poradit nejaku robotu, hned by som ti dala vediet 😵

nelynka
19. apr 2009

dakujem takyn, bola by si zlata...
som ucenliva, len bez praxe ti nikto sancu dat nechce ☹
aj ked maju zaruku skusobnej lehoty, ale t nikto nepochopi 😔

tanitta
19. apr 2009

ahojky...
fijha to bol prepad riadny teda..Taky dik ze si nas dvihla 😉 ... a na tu geneticku len do cz chces ist? dla mna je to zbytocne do cz na genetiku... nepoviem imuno... to by som nevahala...na sk su mrkni sem...http://www.lpr.sk/oddelenia-genetika/
nelynka.. ja si ta matne pametam este v zaciatkoch tvoj nick... neni to lahke v dnesnej dobe...voobec nic.. "zlate" casy nam vsetkym uz asi skoncili 😔 .... debilna doba... 😠

takyna
19. apr 2009

nestracaj nadej 🙂 , ked sa ti raz podari zacat, potom to uz pojde s kopca, neboj sa, pozistujem u nej, nevravim ze je to tutovka, ale mozno s toho nieco bude 🙂 , zatial posielaj,posielaj,posielaj, otravuj, skusaj , ja som nastupila ako ekonomka hlavna, tiez zo skoly bez praxe, s dvojrocnou dcerkou, a podarilo sa...,aj teba to caka,...budem mysliet na teba, a ak nieco zistim, ozvem sa ti ihned,...zatial pá 🙂 cmuk 😵

takyna
19. apr 2009

Ahoj Tanit, nie do ciech, bola som v Heliose za megajverom, ze co mam nove a tak... 😉 a sa ma pytal, ci Romanka pocas pitvy dali aj na genetiku 😔

takyna
19. apr 2009

My sme boli na genetike v BB, ale to bolo len cisto pred hroziacou Amniocentezou, neviem vôbec aku genetiku mal na mysli, ci nieco specificke....

tanitta
19. apr 2009

Taky ja som myslela ze vy dvaja s mangelon chcete geneticke vysetrenie....

takyna
19. apr 2009

ano ja by som chcela geneticke vysetrenie, pre istotu ak by sme sa predsa len pustili do dalsieho boja..

nelynka
19. apr 2009

dakujem baby, ste zlate

ano tanitt bolo to uz daaavno ked sme zacinali 😀

idem ja trosku von, je krasne dneska, tak sa mi tu majte.papa

takyna
19. apr 2009

ahoj nely a ozvem sa ... 🙂

tanitta
19. apr 2009

pa nely....drzte sa 😉 ....
Taky...odporucanie ti da tvoj gyn. alebo aj mc gajver.....uz mas teraz volno?? lebo to pozvanie stale plati 😉 ...pstruhy uz funguju a uvidime co lenka a aj pecka bude do partie babska jazda 😎 ...

tanitta
19. apr 2009

idem von..potom mrknem.... pa ztaial

takyna
19. apr 2009

chod pekne s Adamkom aj za mna 🙂 , volnejsie..., pozistujeme kocky a prideme 😵

gabika24
19. apr 2009

ahojte.
jéj, nely, teba som už dávno "nevidela". držím palce, aby si si našla dobrú robotu.
my sa máme ešte celkom fajn, zajtra máme kontrolu u našej doktorky, tak dúfam, že bude všetko ok.
takynečka, moc držím palce, aby si vybavila genetické vyšetrenie a hlavne, aby dobre dopadlo a dočkali ste sa zdravučkého mimi.
tanittka, dúfam, že ste si užili prechádzku, my sme dnes von nestihli - zatiaľ...
pekný zvyšok dňa 😉

gabika24
20. apr 2009

dobré ránko kočky 😵
to tu ešte nikto nie je? no toto - a ja mám práve chvíľu čas... 😉
vlastne už mi skončil - som vedela, že to radšej ani nemám písať 😀
tak pekný deň všetkým,taky daj potom vedieť, či si zistila, kde tú genetiku a nezabudni, že aj nám si sľúbila návštevu 😉

zuzla80
20. apr 2009

Ahojte baby,
Taky mňa tiež napadlo, že zbytočne by si šla do ČR a platila by si, keď si genetiku môžeš dať urobiť aj tu na SK. Stačí ti vymenný lístok od gynekológa ale myslím, že ani v Heliose by s tým nemali problém. A to kde si dáš urobiť genetiku je už na tebe, nemusíš u vás, kľudne môžeš s výmenným lístkom ísť hoc kde, kde len chceš. Tak vy by ste sa už radi pustili opäť do boja? Moja veľmi sa tomu teším 😵

A vy opäť organizujete stretko - ako vám fajne 🙂
Gabika drž sa, nech dnešná kontrola dopadne dobre.

Nelynka veru s tou prácou to nieje veľmi ružové a hlavne teraz včase krízy. Ja som tiež po skončení školy hrozne dlho nevedela nájsť prácu a keď sa mi po roku podarilo do práce nastúpiť, tak vzápätí prišli aj ďalšie ponuky. Fakt je hnusná doba, a zvlášť tí čo majú hypotéky a prišli o prácu. Tak nech čoskoro niečo nájdeš ☹

nelynka
20. apr 2009

ahojte

dakujem vam gabika, zuzla..

gabi, veru, dlho som tu nebola..nam sa to po KETe vsetko stoplo na neurcito prave koli tymto problemom, ale manzel mi povedal, ze uz nechce aby som si zase pchala do seba tie hormony, takze vramci moznosti to budeme nejaky cas potom skusat aj sami, snad sa podari...

zuzla, veru, je to zlozite..ja som po skonceni skoly s tym problem ani nemala, isla som hned behom tyzdna ako som sem prisla do prace, po roku som odisla a behom dvoch tyzdnov po svadbe som nastupovala do dalsej, ale tha, vraj kriza dolahla..a zacali prepustat, tak ale kriza, vsetci rekonstruuju domy, byty, vsetci stavaju, vcera sme boli kupit jedne srobky na plot do obchodneho domu, nejaky tam nechaval skoro 20 000 za podklad pod podlahu, nemohol mat viacej ako 25rokov a ona viac ako 22-23...tak kriza... 😀 😀 😀

takyna
20. apr 2009

Ahojte kočky 🙂

Dakujem za rady, Gabika ja sa na vas tesim 🙂 , idem do Heliosu tak sa spytam &megajvera na ten výmenný lístok, a potom sa len modliť aby sme to mali v poriadku 😉

kuknem na vás neskôr , ale nestíham, DPH ☹ 😉

lenka20
autor
20. apr 2009

caute babulky, tak ja som sa az dneska dostala k netu, stale kdesi behame, lietame.. tak som vas troska zanedbavala, a este sa to nezlepsi, lebo zas pojdeme prec, pride nam navsteva, takze nic moc net nebude... zatial som netestovala, vcera som mala take slabulinke spinenie, nastastie to preslo, uz som sa videla zas v brne v tej cakarni, no infarkt nebol daleko... tak uvidime, mozno zajtra mozno az v stredu skusim testnut, este som len 6.den po ET, zda sa mi to velmi skoro a navyse som presvedcena, ze bude len 1 mimi, takze je to fakt skoro...
zuzlinka - sice nenetujem, ale ver mi, ze intenzivne na teba myslim a drzim palceky, aby to nebolo tak, ako si myslis, spinenie je pekny zabijak optimizmu,ale kym sa nerozbehla poriadna mrcha svinucha tak je stale nadej a velka, neskusila si uz potom testnut... ja viem, ze ja nie som dobry priklad, lebo to vzdy dopadlo naprd, ale ze sa daju vycikat krasne hrube // aj napriek krvacaniu za to dam ruku do ohna. a mozno u teba to este dopadne dobre, moc moc moc ti drzim palce 😵 😵 😵 😵 a bud silna, ja viem, ze si, ze ak nic, tak sa este urcite pokusite, ved aj my 😉 nevzdame to len tak lahko, hmm 😉
kuspitka gratulujem, no teda a rovno dvojky, tak drzim palce, nech ti vsetko dopadne dobre, dufam, ze si domka a oddychujes 😵 😵
peculiatko - tak predsa teodora mala pravdu 😕 😕 ale fakt by som ti tie dvojky velmi priala, myslim, ze na zaciatku aj boli 2 drobci, lebo to HCG bolo fakt vysoke, tak si uzi dalsi UTZ a mozno sa utajene dvojciatko ukaze - aj fedre sa to stalo... najprv ze jedno jedno a na dalsom sone uz boli 2 blsky 😉
takynka - ak chcete geneticke vysetrenie vas dvoch, tak krajko ti napise ziadanku a dobra genetika je v martine na mudronovej ulici, aj ti vysvetli kde to je, mali sme vysledky do 3 tyzdnov, ale tusim havka mi vravela, ze aj v BB alebo vo zvolene je genetika - skus sa jej spytat, ja si nie som uz ista, bolo to davno.. ale myslim,ze krajko myslel tou otazkou ci sa robila genetika romankovi - ako ked mas trebars missed a skuma sa preco dietatko zastalo vo vyvoji, aj mna sa pytal profesor jeden, ze ci mi po potratikoch robili genetiku plodu, lenze u mna sa nerobil kyret takze plodiky skoncili ktovie kde v zachodovej mise...ale tu genetiku si daj spravit tu na slovensku, nebude ta to stat nic a mala si tiez potrat po prvom IVF takze indikacia je.... v MT sa ale plati za prednostny termin 500SK za osobu, inak su terminy aj po 2 mesiacoch...
tak zatial sa drzte dievcatka, ja zas padam, poslem info po tanicke ze co som vycikala...

zuzla80
20. apr 2009

Lenik drž sa, ani nevieš ako veľmi ti to prajem a určite nie len ja 😵 A dúfam, že to zašpinenie bolo krásne uhniezďovanie 😵
U mňa je to jasné - mrcha jak sviňa (prepáčte za výraz)

tanitta
20. apr 2009

Ahojky...babulenky...
Leni... jasne budem vykukat telefonom tie dve palicky 😉 ...
Zuzla.. 😔 .. fakt?... do ritkoviec... skusala si este test cez vikend... hm.. asi nie.. vsak...co dalej? brno? dufam ze ta tento cykus neodradil... ☹ ...baby mna sa to fakticky starsne moc dotyka ked to neklapne 😔 ....vydrzte!....
my ideme ockovat...

zuzla80
20. apr 2009

Táni fakt 😔 😔 😔 - test som skúšala - negatívny 😒 Je to na ..... ale ešte skúsime Brno - písala som mail Koudymu, tak uvidíme, čo navrhne 😉 Nevieš náhodou či v Brne nerobia asistovaný hatching? Rozmýšľam nad tým alebo nad tým, že budem trvať, aby nám dali embryjka po 3dňovej PK. Asi už mi z toho houka, ale už fakt neviem, čo by sa ešte dalo. Asi už nič hmmm len skúšať a skúšať a skúšať 😔

Peknú prechádzku

zuzla80
20. apr 2009

Wooops Táni ja som namiesto očkovať prečítala kočíkovať 😀 😀
Tak nech to malého veľmi neboli 😉

tanitta
20. apr 2009

Zuzla.. asi by spravili AH ak to maju v cenniku... ale to zase priplatit...ved uvidis podla poctu zase... ak by to malo byt ako teraz skus ist bez pk....ale ono keby to malo teraz vyjst tak by to vyslo aj s pk embrijka boli pekne....no ale nebolo medzi to "idealne"...zuzla... skus odteraz pouzivat pocas sexiku kondom....koli imunite....mozno maternica lepsie prijme embrijko...u nas to zabralo...mali sme protilaty naviazane na spermiach...tak sa to tam bilo vsetko..preda je to embrijko z casti aj mangelove 😨

zuzla80
20. apr 2009

Veď to Táni, asi medzi nimi nebolo to "ideálne" - tiež si myslím, že či by vložili na 3ti či na 5ty, ak sa malo uchytiť tak by sa uchytilo.
Mňa ten AH napadol len kvôli tomu, že pri 3IVFku mi vkladali už hatchujúci blastocystu a mám pocit, že aj to pomohlo, že možno keby mu trošku pomohli .... ale to sú už len také moje domienky. Veď to poznáš ... po neúspechu hľadáš všetko možné, čo by keby ... Aaaa nechám to ja na Koudyho, však snáď niečo vymyslí.
A kondóm .... ??? No uvidíme 😉

hava77
20. apr 2009

ahojte kocky, no v ketulkach to nejak viazne tak idem medzi vas 😉
taky genetiku nam robili v bb primarka kantarska je super. najprv karyotyp(chromozony) a potom aj zmutovane geny. na prve sme cakali 2 mesiace na druhe skoro 4 mesiace. takze asi by som skusila ten martin ako pise lenka. lepsie je pirplatit ako cakat ja idiot......
zuzli moc ma mrzi ze zase nic.....ale snad nabuduce, ved ked sa babenko raz uz chytilo tak je dobra sanca ze sa chyti znovu
lenka velmi drzim palce na testikovanie 😉
kocky co uz mate babetka chcem sa vas opytat, ci je normalne ze maly ma kaknute v plienke skoro stale ked sa zobudi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre