IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

hava77
19. máj 2009

ahojte kocky, dodatocne blahozelam jujke k valibukovi romankovi.... 🙂 nech je hlavne zdravucky 🙂
zuzli drzim palce na poslednu stimulku 😉 lebo tentokrat to uz vyjde uvidis. a narkozy sa neboj ved len posledny krat ti bolo zle a predtym nie, vsak? tak to bola asi len nejaka silnejsia reakcia 😠 .
taky takze mojsejova? 😀 to je dobre 😀
baby ten cas nejak leti ......zulka je uz 20 tt, pecka uz pomaly 12tt....to je super
tanitka, ty sa hlavne liec, lebo lietat okolo drobca nie je ziadna sranda a este sa aj nevyspat....no strach, viem na vlastnej kozi 😀
gabika lenka ahojte 🙂
my sme uz v pohode, maly si zvykol na tento svet 😉 a my nanho takze uz je fajn. vstavame 2x za noc presne po 4 hodinach a vstavame kolo 7,30....takze da sa. maly rasstie ako z vody az sa dakedy nestiham cudovat 😵
tak sa drzte pekny dnik, pre niektore pracovny 🙂 pre nas maminy vraj "dovolenkovy" 😀

takyna
19. máj 2009

Baby moje zlatie pozdravujem z Pereša 😀 a želám pekný dník.
U nás tiež búrka , vyplo elektriku, Gabika máš ty riadnych inteligentov 😀 , ani ja som nespala ako začala burka, sami same sprostosti snívali , ..... 🙂

Havka ahoj, čo nové malý Adamko? kojíš? máte mliečka?....
Zuzlík ako stimulka?, Leni kedy prides do BB?, Zulka kopcujete?

zulka29
19. máj 2009

Havka, hodíš nám aj dáke aktuálne fotečky? Všetci hovoria, že si najskôr musí miminko zvyknúť na vás a vy naňho a potom je už super 😵 . Havka, mne sa ani nezdá že to ubieha...posúvam tie týždne očami nech už som aspoň v tom 28 tt 😅
Takynečka, nieee, nehraj sa na Perešovcov, neznášam ich 😠 😀 . Kopcujeme, kopcujeme, asi to nebude žiadne poslušné zlatíčko 😀 😎 . Nezbedník to bude 😵 😕 😅

hava77
19. máj 2009

taky kojim aj prikrmujem lebo maly je jedak a nejak mu nestaci....bojujem o kazdu kvapku mlieka aby sa tvorilo viac, ale neviem. vzdy ked maly vypije este aj odsavam aby bolo pri dalsom kojeni viac a nejak nic. mame dni ze ani za nic nechce chytit bradavku a len sa zlosti. no dakedy je to hroza, ale vravi sa ze sa to zvykne po mesiaci rozbehnut tak dufam.....
adamko je zbojnik nerchce spavat cez den.... vcera napr nespal poobede vobec az po kupani zaspal ale to uz bolo skoro 21h....ale zase spal v autosedacke doobeda lebo sme boli v bb preplachovat slzny kanalik.....no hroza ako plakal. ale potom spal 4 hod. takze asi preto nespal poobede. ale aj inokedy pospi tak 10 min a hotovo.
zachranuje to kocik 🙂

tanitta
19. máj 2009

ahojky bambulky...
no my mame zasebou nocneho bobrika odvahy 😀 .. to bol sabes burkovy na 2x.....v podkrovi to ma suprovu akustiku 😝 .....nastatsie maly spal jak zarezany a ja potichucky podpaplonom kukala ako blika monitor malemu..... 😎 ....jediny kto sa bal bol pes a ja 😵 ......
havka.. veru deti rastu predocami...a su aj cim dalej tym tazsie 😀 😀 ....

lenka20
autor
19. máj 2009

caute kocule, zulinka no vidis aka som ja usilovna vcelicka 😀 😝 ze tak vstavam skoro 😉 kedy mas ultrazvuk, uz by ste mohli vediet co to bude 😉
ja som tak spala ako zarezana, ani dazd som nepocula 😅
havka to je dobre, ze je maly take zlaticko, da vam troska vydychnut 😵 a neskusis len odsavat mliecko ako superdojka tanicka 😉 vidis ako jej to pekne vydrzalo 😉 aj pre maleho by to bolo menej stresu, lebo pochybujem, ze rozumie, preco niekedy mu to ide tak lahko z flasky a niekedy sa musi taaak namahat 😉

zuzla80
19. máj 2009

Čaute kočule 🙂
Havik vitaj - ďakujem za držanie palcov 😵 Veru neprihodíš nejake fotečky drobca - veľmi by nás to potešilo 😉 Malého Adamka pozdravujeme 😵
Taky stimulujem pomaličky - tak uvidíme, čo vystimulujem 😉
Lenik čauko, už zarezávaš v práci?

Baby u vás všade také búrky a u nás len práve teraz taký letmí dáždik, to ako by ani nič

tanitta
19. máj 2009

he Leni ze superdojka 😅 ....len superdojka ma uz vybite duracelky....predsa 1/2roka den noc...ale keby prislo na to urcite by som to zvladla aj pri druhom... 😵 ....ono je to asi tak.. mliecko mam stale a fungujeme len na MM... moja teoria ze preco stale mlieko mam .. viem ze je maly syty...kedy bude asi jest a kolko vypije....ked som cisto len kojila 2dni to bolo cosi hrozne ...maly kazdu pol hodinu pricucnuty nervozny trepal sa stale ...tym padom sa som bola nervozna aj ja z toho co hucal jak pilinak ... lebo bol hladny... a postupnost je ze sa prestavalo mi tvorit aj mlieko prsia uplne prazdne...kedze som nebola v psychickej pohode... dalsi den som si nabehla na moju dobru pomocnicku odsavacku a stala sa so mna stara dobra dojka ktora dojka az do dnesneho dna 😉 ... the end....
havka.. len potom je to riziko ze ti zacne prsnik odmietat uplne....ja som tiez robila ze som kojila ale zvysok som dokrmovala cez flasku s MM...jedneho dna zistil ze je velky chlap...vyplul prso.. a bolo poparade 😅 ....
baby sorry za mliecnu prednasku... 😎

hava77
19. máj 2009

caute, foto pridane ale len take starsie, nove je este vo fotaku.... 🙂

rosienka
19. máj 2009

jezisi baby, ved tu ste uz len maminy z tej party...snad vas uz konecne dobehnem tento rok...aj s lenkou, lebo aj ta tu uz dlho "nadraba" 😉

lenka20
autor
20. máj 2009

tanicka to nic ta prednaska sa nam zatial nemaminam zide a velmi 😉
zuzlik veru zarezavam, ale sa mi nechce 😝 kedy ides do brna, ja v piatok na konzultaciu 😉
rosienka jeeeej, hello, no ale ty si sa asi stratila na dlhsiu dobu, vsak, ked uz som ta tu tak dlho nevidela 😵 😵 ako sa mas, co porabas 😵 rosi - veru, nadrabam nadrabam, uz veru pekne dlho 😠 ale teraz pauzujem, az v januari idem na vec, dovtedy tu len tak konverzujem a zbieram rady od mamiciek 😉 a dozeram na tehule 😉
havka idem kuknut fotosky 😵

zuzla80
20. máj 2009

Lenik ja vo štvrtok 😉 - škoda, že ty až v piato, rada by som ťa stretnúť osobne 🙂 Idete konzultovať tie darcovské? Som zvedavá, či ešte bude Koudy niečo vymýšľať a prehovárať vás, alebo...
Táni ani mne nevadila mliečna prednáška 🙂 - veď sa musím priúčať nie, o chvíľku to budeme taktiež potrebovať.
Havik malý je zlatunký - a jaká okatý 😵
Rosienka ahooj - aj ja ťa rada vítam po dlhej dobe, a tiež som stále označkovaná ako "snž" 😠 A ty ako, čo nového?
Zulka, Gabi, Taky, Pecka pozdravujem 😉

zulka29
20. máj 2009

Ahojte kočulky 🙂
Lenik, Zuzlik, tak to sa míňate o chlp 😖 mohli ste to tam spolu roztočiť v tom Brne 😀 . Leni to som zvedavá čo vyhútate potom nás informuj. Zuzlik a tebe nádhernú úrodičku prajem, cítim že už budeš tehulka, na 100% 😵 tfujky, tfujky 😎 .
Havka, juj, zlatučký je malý, tie umelinky sa daria 😵
Tanitka, jasne, treba byť hlavne v pohode a robiť to čo je dobre pre vás oboch, dobre si to vyriešila 🙂
Ja som bola včera pocvičiť, je to fajn, ale baby tam už majú veľké brušká a ja som pri nich taká začiatočníčka 😀 . A dnes som si dovolila stresíkovať, lebo malinké ma ráno nekopkalo, ale už sa mi v práci ozvalo 😵 , nezbedné.... 😵 , som bola celú cestu do práce nervná, lebo aj v aute somnou vždy šoféroval a dnes spinkal. 😀

pecka
20. máj 2009

ahojte babulky. manzelik mi bol kupit v nedelu predsa ten bioparox a uz po 4 hodinach zacal zaberat, takze som sa ako-tak do pondelka rana vykurirovala a sla som do roboty, ale bola som veru na vazkach...... Uz mi je celkom fajn, akurat este mam poriadnu nadchu, ale to ja vzdy....aspon desat dni musim soplosit.. 😝 😝

Vcera sme boli v heliku na tom sone, 😵 😵 takze mame ukazkove 4 cm, co zodpoveda 10+6, takze sme o 1 den vacsi, ako podla oplodnenia 😉 😉 , mame 2 rucicky, 2 nozicky, zatial to vyzera vsetko dobre. Doky bol strasne vyteseny a nadseny, no a my..... ani nehovorim, je to uzasne ani sme nemali slov...,
Objednali sme na v 13 tt na kombinovany test pappa, NT a v 16 tt na krv a sono, vysledok z tych dvoch vyetreni da vysledok, ci je babo vyvojovo ok, ale pevne verime ze urcite ano.
😵

Mame aj nove fotosky, dam ich do albumu az poobede, ked pridem z prace....

Lenik ahoj, takze ste sa rozhodli, ze az v januari? Tak to budes mat dost velku pauzu....skoro ako my, takze, telo bude dokonale pripravene a nazhavene na uspesnu stimulku 😵

Zuzlik, drzim palce a myslim na teba, som velmi zvedava, ako dopadne zajtrajsia kontrola.... A tej anestezy sa neboj, dobre by bolo, keby si im povedala, ze ti bolo fest zle, mozno ti daju nieco miernejsie. Alebo skus den pred tym jest len uplne minimalne, aby si na co najmenej znizila riziko, ze ti bude tak ako vtedy

Jujka gratulujem k Romankovi 😵 😵 😵 uz sa tesime na fotecky.

tanitta
20. máj 2009

helou partacky... 😉 ...
pecka...hlavne ze ti je lepsie...ja ked som ochorela pomerne dost rychlo som z toho bola vonku 😉 .....no teraz zacne ten kolotoc vysetreni ale je to take jednorazove.. este tehucukrovka... a potom uz nic 😎 .....sem tam utz.....xi jasne strucne... 😵
zulka.. no vsimla som si ze sa vyjadrujes uz v muzskom rode 😎 .... inak nam uz v 14tt naznacili ze co budeme mat 😎 ...a veru vtedy tam uz muselo byt vidno len nechceli to potvrdit...no sak ked kuknem do plienky 😅 😀 .....
no bezkam... nakuknem neviem kedy idem sa rozculovat po uradoch...paaaaaa

zuzla80
20. máj 2009

Dík baby za držanie palcov 😵 , ja by som už tak rada mať pri mene tie krásne svietiace "tt"

Pecka ja som už Koudy spomínala, že mi bolo zle a ostal prekvapený, lebo že dávajú takú šetrnú narkózu cca 5minútovú, ale asi to musel byť iný typ narkózy, lebo doteraz som takýto problém nemala. No uvidím, poviem im aby boli šetrnejší 🙂

Zulik nech ťa ten tvoj krpec toľko nestraší, lebo dostane po zadočku 😉 Možno sa mu po tom cvičení lepšie spinkalo 🙂

takyna
20. máj 2009

Ahojte kočky 🙂
Zulka ani ja Mojsejovcov nemusím, len tak zo žartu 😉 😎 , deturence v brusku spinkaju presne naopak ako my sme hore, takze kope v nocnom rezime a v dennom spi 😵 , pozor zvikaj pomaly ked to bude v reale a budes ho mat von z brusinka, nocne smeny....Tanitka vie tiez svoje o tom... 😎 aj iné maminky....
Tanitka este ta bolia tie klby, krce stale su?, vravim vela mlieka aj ty musis pit, mliecne vyrobnky jogurty, pripadne v tabletkach vapnik...
Leni januar 2010bude dialnicovy pre teba, taky zaujímavy datum tam bude ti svietit 😉 , mozno sa pridame k tebe... 😉
Zuzla drzim palce aj na nohach, aby tento softik Brnensky bol pre teba posledny , uspesny a pri fotecke zacali svietit tie vytuzene tt 😵
Gabika este si chora? aj babuliatka?
Havka dakujeme za fotecky, 😵 moj manzel povedal, ze maly je cely ty 🙂 aj on vas pozdravuje a gratuluje 😵
Pozdravujem aj Pecku a Peculiatko , bioparox je fajn, zaberie, sestrite sa tehulky v tej robote
Pozdravujem aj Rosienku aj vsetky ostatné..... 😵

lenka20
autor
20. máj 2009

ahojky
zuzlik, no veru, skoda, ze nejdeme naraz, ja som bola povodne objednana na stvrtok, ale musela som to prehodit, nieco do toho prislo...tak nabuduce 😉 teda ale to uz nie v brne, ale niekde na stretku 😉
tanicka aj ja som si vsimla, ze zulka sa vyjadruje ako o chalanovi, ale podla mna je to baba 😝 zulka som straaasne zvedava ci mi vyjde predpoved, ak ano, tak idem sa prihlasit medzi teodory 😉
pecka to je fajn, ze uz je ti lepsie, len sa liec, super sonicko dopadlo na vybornu, aj tie ostatne vysetrenia budu urcite ok, drzkaj sa tehulka 😵
takynka - dialnicovy bude ale az zaciatok februara 😉 lebo OPU darkyne je az koncom januara 😵
zuzlik ja myslim, ze nas nebude prehovarat, mailovali sme si este pred heliosom poslednym, takze vie presne ake boli moje plany, a ani by som sa momentalne nedala nahovorit na dalsiu stimulku, chcem skusit zas nieco ine, mozno potom surodenca vyrobime s vlastnymi vajkami... myslim, ze toto bude len upresnenie terminov a co sa caka od nas, co a ake lieky uzivat atd.. a chcem sa ho spytat na laparku co si mysli...

takyna
20. máj 2009

Lenka idete s darcovskymi? v Brne?

takyna
20. máj 2009

a aky je postup?

lenka20
autor
20. máj 2009

jo jo taky, postup je taky, ze poziadas o zaradenie do poradovnika, poradovnik je cca 6-8 mesiacov, medzitym skusas soft alebo cokolvek kdekolvek, alebo aj nic ako my teraz 😉 nie je to nic zavazne, ked sa medzitym zadari, tak im len zavolas ze nech ta skrtnu.. no a ked k tomu dojte tak beries nejake lieciky - decapeptyl jednorazovy, potom pride MS, zacnes s estrofemom, utrogestanom, prednisonom, anopyrinom, cokolvek ti daju, bude OPU darkyne a potom ET, zarucuju 2 kvalitne blastocysty, darkyne su vylucne mlade baby, studentky, baby na materskej, nie pacientky CARu...takze je urcity predpoklad, ze ich vajka budu lepsie ako tie nase 😉

zuzla80
20. máj 2009

Lenik škoda, že si to musela presunúť, ale verím, že raz sa isto všetky stretneme 😉 Takže vy ste pevne rozhodnutý ísť na to s darcovskými - a to už viete presne kedy bude OPU dárkyne, to sa takto plánuje dopredu? Viem, iba že sa v Brne čaká cca 1/2roka na darkyňu, a je to kratšia ako tu na SK...

Taky ahoj a ďakujem za držanie paľuchov 😵

takyna
20. máj 2009

Ale osobne nie si v styku s darkynou?, cize zhruba pol roka sa caka?, presne sa vie dohodnut termin s vami?, pri spermiach darcovskych neviete ako to je?
Zuzlik mas kedy OPU?

zuzla80
20. máj 2009

Lenik si ma predbehla a napísala si na to, na čo som sa aj pýtala 🙂 tak to už musí klapnúť. Inak nad darcovskými spermiami ste neuvažovali? Či skôr si myslíš, že je chyba vo vajkách?

Takynečka ešte nevie, zajtra mi snáď povedia, ale rátam okolo utorka, to bude 13DC - aj minule som mala odber na 13DC, no ale teraz to môže byť aj skôr alebo neskôr. Zajtra budem múdrejšia 😉

takyna
20. máj 2009

tak nech su pekne vajka , v utorok budem mysliet na teba 🙂 , pojdete predlzenu kultivaciu?

takyna
20. máj 2009

Kolko zvykne sa vysoftovat vajicok? maximum?, ci je to individualne?

mirica
20. máj 2009

Ahojte

konečne sa mi podarilo zavítať . aspoň pozdravím.....všetkým stimulantkám držím palčeky na vela vajok a vela embrijoškov

zulka -ešte ti nepovedal doki , čo to bude? ....tak to bude baba , lebo chlapčúriky sú ľahšie identifikovateľné

ešte vám všetkým želám dvojičky ......je to tak úžasné ich sledovať , ako sú rozdielne a ako sa vedia rozprávať tou svojou rečou (normálne mám pocit , že jeden druhému rozumejú 😕 ..... naháňajú sa po celom byte ....až vískajú od radosti 😵

mirica
20. máj 2009

s tými darcovskými vajkami je to tak , že nevieš od koho dostaneš vajká ......ale ak privedieš darkyňu , tak jej vajka samozrejme nedostaneš , ale posunieš sa na prvé miesto v poradovníku , čiže dostaneš vajká od prvej darkyne

takyna
20. máj 2009

Miricka ahoj moja, ako sa ti dari?, bude chlapcek?

mirica
20. máj 2009

ahoj takynka .....chlapčeka už máme 100% potvrdeného 😵 ......aj na morfo bolo bábo v poriadku ....tak už len dúfam , že všetko dobre dopadne 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre