IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

tanitta
10. jún 2009

ahojky...
ja dnes len ozaj nakuk...teplotujeme... a placeme... asi tak.... prisla som kuknut zuzuline testiky... no nist .. tak zajtra paa 😉 ...
leni.. ten tvoj sen znamena nenaplnenu tuzbu....ale do januara sa ten sen zmeni...predpokladam 😎 .. sny neznamenaju presne to co sa ti sniva .. ale su len odrazom niecoho...mne sa pravidelne snivalo s dvojciarkovymi testami....ked som sa zobudila ako keby som dostala pohube 😝 ... jedneho casu sa mi zacalo zasadne snivat len o jednociarkovych testoch... 😵 ...potom to prislo v reale tie dve tlstice 😉 ...urcita vyrovnanost by som to nazvala...
takze nakuknem aaaaaaz neviem kedy... majte sa 😵 ...

pecka
10. jún 2009

havi, ja nie som moc velka panikarka, alebo teda sa nou nesnazim byt, ale toto mi fakt k pohode nepridalo, ale vravis, ze aj ty si to mala? nemam taky pocit, ze by to bola predzvest niecoho ......... citimsa fakt velmi dobre...
Uz som volala aj krajkovi, ale asi ma chudacisko zase vela roboty, nedviha, tak skusim neskor.....

fedra
10. jún 2009

pecka ... aj ja som to mala. /A kvetka tiez, ak si dobre pamatam/. A nic to nebolo, vraj sa niekedy takto úprecistuje maternica a boli to len nejake "spinky". Neboj, vsetko bude fajn. A ja som tiez panikarila az-az.

havka, ako sa mate ?
Toto teplo sa drobcom moc nepaci, od rana su umrncani a von nechcu spinkat vobec. Teraz som ich po hodine udrncala v kociku na zahrade, tak som zvedava kolko vydrzia. Mam taaakuto kopu zehlenia a taaaaak sa mi nechce, bwe. Este ani obed som nezacala varit 😝

marione74
10. jún 2009

ahoj pecka, ja vzdy v krizovej situacii pisem zulke IP 😉 tak som pocula ze riesime podobne veci... aj ja som vcera spinila, dnes to troska pokracuje, a jeden den aj v 14 a aj v 13 tt, tak neviem ci toto budem mat na tyzdennom poriadku 😠
Prvy krat som bola v nemocke a dnes u dokiho, nic vazne nespozoroval, len ze mam placentu nizko, ze to bude asi tym...
Takze neboj, jedine ak by to neprechadzalo ani zajtra, tak pre pokoj duse chod na utz... ale isto bude vsetko v poriadku.

Ja skor riesim ci mam nastupit do prace buduci tyzden, alebo ci ostat PN..ale to uz asi ostanem do konca 😖 co velmi nechcem... ale zas nechcem riskovat, doki hovori, ze mam oddychovat a relaxovat.

Co ma dnes trocha znepokojilo, tak bolo ze prve vysledky z krvi ukazali riziko na Downov syndrom 1:40 ☹
O tyzden idem na dalsie testy, to su asi tie AFP tak uvidime... moc sa v tom nevyznam, este mi hovoril dnes o nejakej dalsej hodnote co ma byt 2 a ja som ju mala 11, ale vsak som z toho jelen 😖
Uz viac krat spominal amnio, ale tam ma nedostane ani nahodou, aj tak by som si mimika nedala vziat.
Urcite chcem ist na morfologicky utz, nevies kedy je to najlepsie, v ktorom tt?
Myslim ze tie zle hodnoty mam koli zamlknutemu dvojciatku, teraz som na inej teme citala, ze jedna babena co sa jej to tiez stalo mala hodnotu 1:6 a ma zdrave babatko, tak nebudem stresovat...

Kuspitka ty si mala ake vysledky, kedze si mi pisala ze tiez Ti odisiel mimik ☹

marione74
10. jún 2009

gabi, zdravim 🙂 ako sa maju drobcekovia?
Tak vidis som sa bala co budem robit z 12 mrazacikmi, a teraz cakam uz len jedneho mimika ☹ takze by som bola happy keby z nich boli este aspon dvaja surodenci 😔

pecka
10. jún 2009

fedra dakujem za povzbudenie 😉 ti tvoji drobcekovia su fakt uplne uzasni 😵 😵 😵 😵 naozaj sa potvrdzuje to, ze umelinkove deturence su najkrajsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pecka
10. jún 2009

ahoj marione, vidim, ze tiez nie si moc v pohode kvoli vysledkom, ale treba verit, ze vsetko bude dobre. Citala som o jednej kocke ze mala riziko na dawna 1:15 a babatko bolo zdravucke. Na morfologiu my ideme v 20tt vlastne uz to bude skoro 21 tt . Zatial este nemame vysledky z tripple testov, akurat zo sona a to vyslo super: nosovu kosticku mame a NT nam vyslo ani nie cely 1mm.
A s tym spinenim, to som mala len vcera 1 fliacik a uz nic, uz asi nejdem ani volat do heliku, urcite to bude v poriadku....

pecka
10. jún 2009

marione a este k tej PN-ke, uz neries pracu, ostan doma a ked este takto pospinujes, tak to duplom, mala by si sa setrit. Mna pracovny osial uz davno presiel, najradsej by som sla znova na PN 😎 . Tak uvidim, ako sa s tou novou gyndoskou na bud. tyzden dohodnem.

kuspitka
10. jún 2009

marione ahoj.tak mi sme uz ok nic am dufam nehrozi.
aj dawnm sydron nam robili vsetko je v poriadku.

hava77
10. jún 2009

pecka ver ze ani mne to nepridalo na klude 🙄 ...ale potom to bolo v pohode. mne akurat potom v 21tt diag. nizku placentu, takze som musela vela polihovat a mat hore nohy. ako maly rastol tak placentu zodvihol a bolo to v pohodke.
/povodne som to chcela odoslat pred vyse hodinou 😉 /

marione74
10. jún 2009

pecka, to NT to je sirka sije vzadu na krku? to mi robil este v 13 tt a bolo to tiez okolo miliimetra, to mi hovoril ze to je ok, lebo ze to musi byt do 3 mm., hm nosovu kosticku, to neviem 😠

kustpitka, tak to je super, ze mas testy ok.
Mne doki hovoril, ze sa mi ten vak kde bol druhy mimik vstrebe do cca 15 tt, ale stale je tam 😒 vidno ho, vraj nezavadzia babatku. Tak mozno ten mi tam robi sarapatu vo vysledkoch.
A teraz v 16 tt co mi bude brat krv mam sa dievcata pytat na ake hodnoty, na co konkretne? Neviete mi poradit?
To mi zase povie ako to vyzera 1: ku neviemkolkym...? Mam sa este opytat na nieco konkretne? Ked on je taky nezhovorcivy, mam pocit, ze ma nechce znepokojit 😠

pecka
10. jún 2009

marione, ty si nemala ten kombinovany skrining? Lebo ja som bola na tom sone na konci 13tt a vzali mi krv na triple testy, ale mne zatial nepovedal vysledky z krvi....potom v 16 tt pojdem znova na krv (2.cast triple testov) a koncom 17 tt by mi povedat ako vlastne vysli - kombinacie krvi z 13tt a 16tt.

marione74
10. jún 2009

hm pecka ja neviem co mi presne brali v 13 tt, viem to len, ze krv 😉 ano, aj v 16 tt idem na krv, doktor povedal, ze potom sa porozpravame ze co dalej, takze zrejme sa to boli tie triple.
To su tie AFP? ci to bude nieco ine?

marione74
10. jún 2009

kazdopadne aj s tej krvi z 13 tt tam mal tie vysledky na Downov syndrom, tak som videla ze 1:40
A este tam boli vysledky na Rubeolu a toxoplazmozu a este nieco co ma byt 2 a ja som to mala vysoke - nejakych 11,9... hovorim nebol moc zhovorcivy, zrejme sa to cele zpriemeruje ked pridu vysledky z 16 tt krvi. Lebo hovoril ze potom sa porozpravame... 😒

pecka
10. jún 2009

tak asi to budo iste, len tebe uz povedali nieco....a mne zatial nic, a tie AFP??? viem co je to, ale neviem ci to bude tiez tam zahrnute ale hadam ano....tiez som uz z toho volaka dokrutena 😉
tak zatim papa, prcham z prace

kada
10. jún 2009

ahojte babule tak vidim ze sa to tu mnozi to je supis
bonuso ma uz rok to ide ale rychlo coooooooooooooooo 😀
zacal sa mi hadzat o zem neviem co s nim mamrobit je to strasne niekto mi poviem nevsimaj si to a druhy povie daj mu na zadok som zmetena dufam ze to je len obdobie lebo inac ma slahne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rosienka
10. jún 2009

caute kocky...dufam zuli, ze zajtra tu budes pekne referovat o silnejucich ciarkach. kedy ides na krv?

leni super sen, zda sa, ze aj manzel je uz celkom obrateny na tehotenstvo a trci v tom az po usi s tebou 🙂

pecka, neboj, nestresuj, podla mna sa nic zle nedeje, drobec asi do niecoho "kopol" 😀

kada, snaz sa to ignorovat, alebo sa tvar, ze sa nic nedeje a nic si tym hadzanim nevydupe...tym davanim na zadok by som to urcite neriesila...

marione74
10. jún 2009

lenka 20, ako sa Tebe dari? dobre chapem ze ides na 6 ivf ako mas v pase?

zuzla80
11. jún 2009

Ahojte moje zlaté - žiaľ diaľnice sa u mňa nekonajú 😔- najskôr slabá čiarka a teraz nič, ani len dúšok. Ešte pred testom som si ráno našla na papiery hnedý výtok, tak som presne vedela, že to asi nedopadne dobre - no a test to už len potvrdil. Zrejme sa muselo embryjko uchytiť, ale nakoniec to vzdalo - lebo aj to 2dňové meškanie o niečom hovorilo - dovtedy stále, ak to nevyšlo 9ty deň prišla mrcha.
Baby ja to aj tak nevzdám - i keď takto krásne embryjka 😒 - stále si spomeniem na Koudyho pozitívne slová, keď sme v nedeľu dochádzali z transferu - on ani nezapochyboval, že by to nemohlo výjsť, zrejme bude viac sklamaný ako ja 😔 .
Leni, Táni neviete mi povedať ako v Repráku prebieha KET? Tento mesiac si dáme pauzu, ale asi o mesiac to skúsime opäť 😉 Musím najskôr zistiť ako to je z našimi mrazáčikmi

kukulik30
11. jún 2009

😔 😔 😔 zuzlik...to nemoze byt pravda 😢 mrzi ma to ....ale velmi ma tesi tvoje pozitivne myslenie 😵

zulka29
11. jún 2009

Zuzlinka, ako to toto možné? Sakra!!! ☹ ☹ ☹ čo v tom môže byť???? Moja bola si na laparke ako ti to tam vyzerá? Neverím tomu 😒 .....

zuzla80
11. jún 2009

Zulik na laparke som nebola - ale mne zrejme robia šarapatu tie protilátky, alebo ja už fakt neviem moja - ja už keď som uvidela ten hnedý výtok, tak som vedela, že je to jasné 😒
Kukulik ver, že aj mne je to hrozne ľúto - len s tým nič nenarobím - proste život je riadna skúška

tinucha
11. jún 2009

Zuzlik, do kelu. ☹ Ale máš pravdu, nevzdávaj sa. 🙂

tanitta
11. jún 2009

ahoj....
zuzla....ja tu sedim aj s nasim marodom von nejeme mame teplotu...ze vykukame spolocne ciarky ....a co to to toto?? 😔 😔 ketko neviem ...

kukulik30
11. jún 2009

viem, ze si spominala, ze ten 9 den po ET mas kriticky, ale fakt som sklamana ☹ ...veru ten zivot kladnie ridne polena pod nohy 😔

zulka29
11. jún 2009

Zuzlinka, a nemozes mat toho saktosalpinga čo som mala aj ja? Mohla by som sa snažiť aj donekonečna, infekcia embryjka zabíjala 😠 🤐 . Podla mna na tie protilátky by ten prednison zabral, nie? 😕 Taaaak by som ti priala aby si už bola tehulka 😔

hava77
11. jún 2009

ahojte, teda zuzli fakt ma to mrzi ☹ ....velmi som vamm to priala, aby ste uz mali pokoj od vsetkych
transferov 😔 .....chvala Panu Bohu ze mate mrazacikov a este stale pozitivne myslenie.....
a kolko vam vlastne zostalo mrazacikov, ci este nevies?

zuzla80
11. jún 2009

Zulik a ten saktosalping - to sa dá zistiť jedine laparoskopiou? Nikdy to nikto u mňa ani náznakom nespomenul.

Babulky ste zlaté - snáď to raz dobojujeme, aj keď mi je momentálne smutno, ale nejako to zvládnem nebojte, bolo už aj horšie no nie 😉

lenka20
autor
11. jún 2009

zuzlik ja som sa na sacto pytala aj v heliku aj v brne....ze by bol aspon nejaky naznak na sone, ze laparku neodporucaju ani jeden ani druhy... ze zbytocne si rozbabrem telo, ze ked mam chut na nieco take tak jedine HSG....
marionka ano, 6IVF ale az po novom roku...zatial sa tu len tak tulam... 😉

julietka
11. jún 2009

ahojte babulky vsetky vas zdravim aj ked ja do tejto temicky akosi uz nechodievam, ale obcas si vas citam stare snazilky z roku 2007 a uz aj maminky 🙂... sa vytesujem z havkinho maleho a takisto z peckinho uspechu 🙂

zuzlik mne pri laparke zistili ten saktosalpinx ale lekarka co ma operovala povedala ze to nie je nic vazne a nedoporucila mi odstranit vajickovod a pytala som sa lekarky v iscare tak mi odporucila odstranit a druheho lekara som sa tiez pytala v iscare a povedal mi ze to by sa ani neuhniezdilo ale rovno by sa vyplavilo a u teba predsa uz bolo parkrat uhniezdene mimco 🙂 takze ziadna laparka 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre