IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zuzla80
15. dec 2009

Peculik obrovské blahoželanie k Matúškovi 😵 - prajem veľa, veľa zdravíčka, nech vám drobček robí samú radosť a a už sa teším na fotečky malého drobca.
Ak budeš mať chvíľku čas, tak napíš ako prebiehal pôrod a ako sa malý ohlásil na svet...

kukulik30
15. dec 2009

pecka, pripajam sa a blahozelaaaaaaaaaam k Matuskovi obom rodicom, nech vam rastie do krasy, vela vela zdravicka 😵

katy2
15. dec 2009

pecka, gratulujem... velmi, velmi 😵 😵 😵 vela zdravia, radosti..... tesim sa s vami 😵 😵 😵

pipka
15. dec 2009

Peculik veeeeeeeeeeeeeeeeeeelikaaaaaaaaaaaaaa gratulacia k Matuskovi 😵 😵 😵 😵
neboj, mliecko nabehne..a to bolestive kojenie...au 😅 este teraz ma to boli, ked si na to spomeniem, ale tie avent chranice bradaviek su fakt superne, mne teda velmi pomohli 😉

rosienka
15. dec 2009

pecka vsetko vsetko najlepsie vam vsetkym a najmä radosti s Matuskom 😅 😅 😅 uz sa tesim na fotky 😉

gabika24
15. dec 2009

Pecka 😵 z celého srdiečka gratulujem - mooooooooooooooc 😉 😉 😉

gabika24
15. dec 2009

rosienka, veď ja som ti zabudla zagratulovať k tehu - tak gratulujem - moc sa teším 😉

rosienka
15. dec 2009

gabi- diky 😉 tak aj nam sa konecne zadarilo a tusim ta nasledujem...vsak ked uz, tak uz 😀

veracruz
15. dec 2009

pecka, gratulujem moc moc, Matusko nech rastie ako z vody (teda z mliecka)!!! Mne inak pomohol krem Cicaderma, do dvoch troch dni boli zahojene vsetky rany🙂

juja
15. dec 2009

Peculka, tak konečne ste sa dočkali 🙂 🙂 ..tak a už ste rodinka ...moooc blahoželám, teším sa, že ste zdravunký a chutí Vám papať...🙂 ...Matúškovi želáme všetko len to najlepšie a celej rodinke taktiež 🙂 🙂
...ja som tiež od začiatku aj prikrmovala Bebou ..pila som aj čajíky aj homeopatiká som papala..trošku sa to rozbehlo, ale bolo to stále málo lebo Romanko bol tiež hladoško (aj taký zostal)...na bolavé bradavky som mala náplaste Compress a lanolinovú masť od Multi-Mam Bioclin a fakt mi to velmi pomohlo- tuším to aj v nemocke v MT odporúčajú.
...a aký ste boli veľký pri narodení?...žeby som to prehliadla 😕 ..no idem kuknúť ešte raz 😎

pecka
16. dec 2009

dakujem vam vsetkym za krasne gratulacie a podporu do dojcenia......No veru, a miery som zabudla napisat, no teda 😕 😕 . Takze mali sme 3350 g a 52 cm. Z porodky sme odchadzali o 250 g lahsi. Tak, sa to teraz asi snazi dohnat, len bohuzial, moje mliekovody sa nestihaju doplnat 😨 , je velikansky jedak, ale aj jedos,skusam naozaj vsetko, pitny rezim, vineu tiez, vseliake cajiky, uzivam aj ricinus, Zajtra ideme do nasho rodinneho centra, mame tam konzultaciu s laktacnou poradkynou, tak uvidime. Velmi som si zelala dojcit minimalne do 6.mesiaca, ale ked to nepojde, tak to nepojde........ Maminy, tiez ste sa zo zaciatku citili take nemozne, neschopne.....alebo to len ja som....ja fakt nic nestiham, len okolo Matuska sa krutim, splnam jeho potreby.....a ked sa mi podari ho utisit, a spinka, tak hodinku a pol az dve, to sa ozaj neda nic stihnut.
.....uz zase plackame, ja zas dobehnem......

pipka
16. dec 2009

peckaaa, neboj, prvych sest tyzdnov je takych u kazdeho, babatko si musi spravit rezim a uvidis ako sa to potom vsetko zmeni, budes si to uzivat 😉 Ja sa teda nemozem stazovat, my sme mali praveze pohodove obdobie cely prvy rok 😅 😀 nam zacali problemy so stolickami, ked bola malinka, tak som ani envedela ze ju mam...to len hajalo a hajalo...a tym, ze u nas to s tym dojcenim tiez nebolo nijake valne a ja som sa rozhodne nemienila do niecoho silôit za kazdu cenu, proste ked nebolo, presli sme na flasku a to uz bolo uplne super, lebo sa jej spravil krasny rezim, papala presne kazde 4 hodky jak budik 😎 a v noci aj 6-7 hodiniek potiahla...takze som sa aj vyspala...a ako sa hovori, vyspata mama je dobra mama...tak kasli na upratovanie a varenie a co ja viem co...a ked spi maly, pospi aj ty 😉

pipka
16. dec 2009

pecii, a tie fotkyyyy, sak umierame od zvedavostiiii 😅 😀

hava77
16. dec 2009

pecka blahozelam a prajem matuskovi vela stastia lasky ale hlavne zdravicka... no a rodicom pevne nervy 😉
matusko ma krasne miery....tieto nase zazraky po ivf su vsetko taky velikani 😎

u nas boli zaciatky tak ako u vas, drobec stale hladny a ja nervozna lebo furt mu bolo malo. tak sme obcas pichli aj flasu a dobre 😎 . tahali sme to takto dost dlho a z maleho neubudlo, skor naopak.
my sme boli vcera v poradni maly ma 9,5 kg...vraj vela. ale vobec nie je buclos. oproti rocnym detom je o hlavu vyssi. ale dr. sa ma spytovala na vysokych ludi v rodine 😕 akoby nestacilo ze obaja s mm mame po 180cm 😕 .
prislo mi to akoby sa jej to nezdalo a som z toho nervozna 😒

juja
16. dec 2009

Pecka krásne miery mal Matúško 🙂 🙂 .. ..no, v tom zhone a frmole na začiatku ťa všetko bolí, si unavená, nevyspatá trápiš sa kôli mliečku a že nič nestíhaš lebo všetko sa točí okolo bábätka a domácnosť ide bokom...no ešte si na veľmi dobre spomínam - nebolo to tak dávno keď som večer mužovi plakala na pleci aká som nemožná 😉 fakt sa to časom upraví, neboj 🙂 ...kôli mliečku sa fakt nestresuj ja som tiež chcela dojčiť aspoň 6m a nakoniec z toho boli ledva 2m.... a vineu radšej nie (malý môže mať z toho koliku) dôležité, aby malý teraz pekne priberal, tak sa nebráň príkrmom (tak mi radila naša ped)...ale laktačná poradkyňa Ti v tomto pomôže a ešte budeš nosiť mliečko do pôrodnice, toľko ho budeš mať 😉 🙂

Havka netráp sa tým... my máme cca 8kg a sme veľký na 9 mesiacov - včera naša doktorka nevychádzala z úžasu ako sme narástli čo Ti budem hovoriť tiež som sa zľakla, ale manžel je vysoký a aj jeho sestry sú vyššie, tak asi bude do ich rodiny...teraz sú tie detičky nejko väčšie - vyššie - sused Davidko mal v 9/09 2r a má 18 kg a veľký ako 5 ročné dieťa - a tiež sú obaja rodičia vysoký nad 180 cm 😉 ..hold bude to veľký chlap 🙂

maahuliena
16. dec 2009

gratulujem peculkaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 ani nestíham net, ale stale nakukam, že či už 😀 😉
Nech ste zdravunký 😵 tešiiiim sa 🙂 😵

mirica
17. dec 2009

pecka - obroooooovská gratulácia k Matúškovi ......nech ste všetci zdravučký 😵 😵

my sme mali včera nedonoseneckú poradňu a sono hlavy.....tak to vyzerá , že je všetko v úplnom poriadku 😵
teda až na to , že ako nedonosenec nevyzerá .....máme 4 mesiace a 7kg....priberá aj za bráškov -tí majú 17mesiacov a po 9,5 kila 😅 😅

rosienka
17. dec 2009

pecka- no pekny cvalicek je tvoj Matusko a neboj, urcite si na tom rovnako ako kazda novopecena mamina, pre ktoru je vsetko nove a citi sa nemozne 😉 ja budem tiez urcite take nemehlo a budem sa bat aj chytit tie krehke bytôstky, aby som im neublizila 😀

mirica- no teda vraj nedonosenec! to skôr ti braskovia, co im moc nechuti?

pipka
17. dec 2009

peculik, matusko je naaaaadherny 😵 😵 😵 na spapanie babatko 🙂
no bodaj by nebol taky velky, ked sa vola Pevny 😀 😀 😀

pipka
17. dec 2009

mirica...malo papaju? To nasa hanula ma skoro 12 kil a ani nie 16 mesiacov 😅 ale je to uz slonik riadny, ked ju tak musim dvihat a preniest niekam 😝 😅
ale sak ma byt po kom...my dvaja s mm sme riadni sloni 😅 ja 180 a mm 192cm 😨 tak predpokladam, ze ona bude jak stangla dlha 😀

pecka
17. dec 2009

.....tak uz som sa vzchopila a nejake fotecky uz som hodila do albumu, tak pokukajte.....

..... pipka, havka, juja, dakujem za povzbudive slova, asi som to potrebovala pocut. Urcite to bude len lepsie a lepsie. Dnes sme boli po prvy krat u pediatricky, malinkemu brali krvicku z hlavicky, kvoli tej zltacke, ci mu bilirubin nestupol. chudatko, tak plakal...... teda on place stale, ked nepapa, alebo nespinka, tak ma hubku furt otvorenu......dufam, ze sa to tiez skoro napravi........

mahu, miri, rosienka....dakujem. a rosienka.... gratulujem k tehu 😵 😵 😵 😵 a drzim palce 😉 😉 😉

juja
17. dec 2009

rosienka neboj, nebudeš sa báť chytiť bábätko ..ja som si to tiež myslela a detičky kamošiek som sa bála vziať aj na ruky, či to dobre držím, pridržať hlavičku atď, ale keď ti prinesú tvoje bábo, tak to Ti príde tak priroznene a zároveň automaticky, aby si to predtým už "x-krát" robila ...veď uvidíš budúci rok v júli/auguste 😉 🙂

pecka, matúško je prekrááásny. 😵 😵 ..tak by som ho pomojkala také malé bábätko krásne a voňavé..🙂 🙂.. bože tak rýchlo to všetko beží, mne už sa to zdá strašne dávno, že bol Romanko taký maličký..teraz už je huncút veľký.. 😀

..bežím, lebo už sa zobudil...tak sa držkajte, papa

dracik1
17. dec 2009

peci, Matusko je krasny, iny valibuk 🙂 , gratulujem
juji, boze, Romanko aky je uz velky

mirica, ako sa mate? a nejake fotos??????som zvedava na chalosov 🙂

kada
18. dec 2009

ahojte tak pecula velka gratulacia nech ste hllavne zdravy 🙂 🙂 🙂
cafko dracik no ako sa mate my sme boli s bonusom tancovat ze s nim budem chodit na tanecnu
a jeden des ochoreli sme na totalku tak a teraz saliecime aby sme boli na vianky zdravy

rosienka
18. dec 2009

pecka- tiez dakujem, uz by som bola rada, keby bola jar a brusko sa mi gulatilo od babätiek 😀

juji- ja viem, ze to bude ine a asi take samozrejme, len este si neviem predstavit drzat vlastne dietatko 😵 😵 😵

zuzla80
18. dec 2009

Jéééj Peculik - malý je strašne zlatunký, veľmi vám prajem, aby ste si ho vychutnávali bez najmenších stresov. Asi tie začiatky sú naozaj ťažké, ja som zvedavá ako to budeme zvládať my, ale verím, že ak si nájdete režim, tak si už na takéto "smutné" dni ani len nespomenieš. Držte sa pecka

Pozdravujem vás baby

juja
19. dec 2009

😵 Zuzlík čítala som,že čakáte dievčatko 😵 😵 😵 ...teším sa 😵 😵 ..a nechceš si to náhodou zmeniť v pase 😉 ...my sme tiež tak skoro vedeli,že to bude chlapec - fakt všetky kočky, ktoré boli v Olomouci na sono, tak majú presne to pohlavie, ktoré im doktorka povedala 😀 😀 ..vy ešte čakáte, že pipík dorastie? 😀 😀

všetkým pekný víkend želám 🙂 🙂 ..pa

takyna
19. dec 2009

Juji vy ste boli v ktorom tt na Sone v Olomovci?, máš aj adresu?

juja
19. dec 2009

Takynka sory, že tak neskoro, ale skôr som sa na net nedostala. My sme boli v Olomouci - Fertimed, sro, na Boleslavovej 2, ale t.č. nemám - kukni na internete , bola som 12tt (tuším to robia do 14tt), sreeningový program - odber krvi na vyšetrenie 3 typov chorôb trizómia 21, 18 a 13 a + ultrazvuk šijové presvietenie, temenokostrčná vzdialenosť a riziko downovho syndrómu v I. trimestri a jasné, že pekne kukla doktorka aj ruky, nohy, žalúdok, pupočníkové cievy a srdcovú frekvenciu aaaaa aj pohlavie nám povedala 😵 😵 ..stálo to tuším 3000 CZK, boli sme tam csíce pol dňa, ale bolo to fajn a stačili mi tie výsledky aj pre genetika aj môj gynekológ bol spokojný a hlavne som sa vyhla prípadnej amniocentéze 🙂 🙂

takyna
20. dec 2009

Juji díky moc 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre