IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

gabika24
8. mar 2009

pecka, držím palčeky. ináč, mne pri opu v helíku prvýkrát odobrali zo 40 drobných cýst - teda aj pár väčších, mysleli, že sa budú dať nejaké použiť, no bolo len jedno vajko - aj sa oplodnilo a neuchytilo.
druhýkrát - doky povedal, že zas som tam mala aj drobné - asi do 35 - čakal už však minimálne 15 kvalitných - veľmi, no podarilo sa nejakých 10 viac-menej schopných (konštatoval po zákroku) - nakoniec z toho bolo jedno vajko prázdne, štyri zdegenerované, 2 dvojkové, dve jednotkové, oplodnili sa dve, vložili sme dve - bez predĺženej kultivácie a doma máme dve zlatíčka z dvoch vložených embryjok 😀 😀 😀 - tým som ti chcela povedať, že aj pri veľmi ťažkom pco môžeš ostať tehu (a ty aj ostaneš - to je rozkaz!!! 😀 😀 😀 ) - ja som toho jasný príklad. tiež som išla nízkymi dávkami.
moc na teba myslím, daj potom vedieť...

ahojte všetky, pekný zvyšok nedele. papa

pecka
9. mar 2009

😉 Gabika ..... rozkaz, vykonam 😀 . Dakujem, za podporu.... 🙂 Jasne, ze budem infoskovat, ako to postupuje dalej ........ 😵
Gabi, chcela som sa este opytat, vy ste sa rozhodli sami, ze predlzenu kultivaciu nechcete? Alebo sa rozhodli v Heliku za vas, kedze vam ostali len 2 embrystoky? A ako si na tom bola s OHSS-kom po punkcii ??

inac dobre ranko vsetkym
🙂 🙂

gabika24
9. mar 2009

ahojte.
pecka, najskôr som chodila do Ba - teda moje prvé ivf sa konalo tam. - to mi odobrali 20 vajok, 16 sa oplodnilo, et sa nekonal, lebo som mala ohss, ale len som bola doma a pila mooooc tekutín. ale bola to dosť silná bolesť (vlastne bolelo to ako šľak - ale na to sa rýchlo zabúda). bola som 3krat na ket - a ten tretí bol úspešný (alebo som im "omylom" otehotnela sama - dodnes nevieme, to je na dlhšie rozpisovanie.
v oktobri v heliku som ohss nemala, no a pri tomto úspešnom dvojičkovskom ma síce dosť bolelo brucho, niečo mi pichli aj po odbere (že som mala zväčšený jeden vaječník a tekutinu pri ňom) ale zjavne sa to potom vstrebalo.

že nechceme predĺženú kultiváciu sme sa rozhodli sami (pri tom, keď sme mali v okt. len jedno embryjko nám to navrhli sami - že načo). teraz nám ju aj odporúčali, aj sme ju mali zaplatenú - no keďže boli len dve, tak sme nechceli, aj tak sme chceli vložiť obe. síce v Heliose povedali, že ak by sme dali pk, videli by sme, či sa neprestanú nejaký 3-4 deň deliť, prípadne by sme vedeli prečo to nevyšlo a zariadili by sme sa podľa toho do budúcna. lenže my sme už boli pevne rozhodnutí, že toto je náš posledný pokus, žiadne nabudúce nebude - pretože už sme jedno zlatíčko doma mali a chceli sme sa naplno venovať jej (dve stimulky; predtým rok monitorované cykly, stimulácia clostylb., nejakými inj. a pod., množstvo ultrazvukov a stále po doktoroch) nám akurát tak stačilo. tak som im to takto aj vysvetlila a povedali, že ak naozaj už nepôjdeme pri negatívnom výsledku ďalej, tak je to fakt asi zbytočné. bolo to buď alebo. no a vyšlo to... a dvojnásobne. a sme tí najšťastnejší na svete (spolu s ostatnými, ktorým to vyšlo 😀 😀 😀 ) a určite to vyjde aj vám... 😉

pekný deň všetkým, malá je v škôlke a ja musím k jednému môjmu uvrešťanému chlapovi 😉

lenka20
autor
9. mar 2009

caute zlaticka, co to vidim, ze pecka ide mat super urodicku 😉 😵 peculik, bolo by to isto prijemnejsie keby bola stimulka kratsia, ale vysledok urcite bude stat za to 😵 😵 😵 hlavne ze tam nieco rastie 😵
ja od dnes papam proveru 😵 😵 a vyletik sa kona az koncom tohto tyzdna 😉
pozdravujem vsetky

pecka
9. mar 2009

ahoj lenik 🙂 🙂 , takze dnes 16.DC, 😉 😉 😉

Gabika, dakujem za podrobne opisanie.... 🙂 , no, naozaj krasne vam to nakoniec dopadlo.......krajsie uz ani nemohlo. Dufam, ze ta budem pekne-krasne nasledovat 😉 😉
... a nad tou PK tiez premyslame......ak budu 1 - 2.. embryjka, dufam ze aspon tie....... tak nepojdeme do PK.
.....ved uvidime, budeme to riesit, az to pride......... a zajtra budeme mat embryologicky pohovor, tak sa tak teoreticky s nou dohodneme.
....a Gabi, este sa opytam, ak si este spominas, ake davky si mala ty? a dlzku stimulky, pamatas ???? 😉 😉

..... a uz ste zdravucki? Dufam, ze uz je to lepsie 😵

gabika24
10. mar 2009

dobré ránko všetkým...
ešte nie sme úplne zdraví, ale už je to o dosť lepšie...

pecka, viem, že som začínala dosť nízkymi dávkami, asi ako ty a stimulka bola jedna z tých dlhších - neviem, či mi nerobili odber až nejaký 22dc alebo tak nejako, skôr nie... napíš, ako na pohovore. aj my by sme dali PK, keby sme mali viac embryjok. takto to príroda a PánBožko vyriešili za nás - a bolo to najlepšie možné riešenie - keď tak pozeráme na výsledok 😀 😀 😀 . a to vieš, že budeš pekne-krásne nasledovať...

leni, pekné papanie provery a ešte krajší výletík 😀

pekný deň, my ideme papať mliečko 😉

bobjan
10. mar 2009

Ahojte,

prepáčte, že vám sem vpadám...čítam, že sa tu rozoberá PK, tak z toho aj mávam dilemu. Pri 1.IVF sme ju mali, nič na ET nezostalo, pri minimálke v ČR sme ju nemali, lebo sme mali len dve embryjka na 3.deň,nepodarilo sa..... a teraz na 3.IVF sme mali 6.embryjok, tak nám PK dali automaticky....

ale niekedy sa tiež pohrávam s myšlienkou nejísť do nej ale nám embryjka degenerujú na 3.-4. deň 😢

Pecka, držím palce 😉

pecka
10. mar 2009

Ahoj Gabi 🙂 ked som sa naposledy s dr. Kraj rozpravala, tak som sa ho pytala, ako dlho im tvala najdlhsia stimulacia, povedal mi, ze 21 dni......tak to mozno myslel vas ... 😉 , no a, popritom mi povedal aj tu nakratsiu .....9 dni, sila, ze? 😕

Takze, ako som dnes dopadla....? Nechcem nic zakriknut, ale tato stimulacia, vyzera zatial najlepsie zo vsetkych styroch, co som u nich absolvovala. Folici sa zvacsuju pekne postupne, nie je ich ako maku, ako to vyzeralo pri prvej kontrole. Dokopy asi 15 kuskov od 7 do 10 a tych malych pod 5mm asi 20 ks, tak len dufam ze sa tieto nerozbehnu.....takze na moje pomery, ....dost dobre. Uvidime ako dopadnu hormony.......ale to az poobede.
..... a s embryologickou. Moc sme toho nenakecali, ved uz je mi v podstate vsjo jasno, ale na tej PK sme sa dohodli, tak ako som pisala vcera.......ak budu 2-3 tak dame vlozit na 3. den, a ak ich bude viac, tak dame PK na vsetky....

Ahoj Bobjan, dakujem za palce 🙂 Ked sme mali poslednu stimulku, tak zo mna vydolovali 13 vajicok 11 oplodnili a okrem troch, tiez vsetky zdegenerovali...... ☹ , no, ale to sa dalo pri takom pocte aj ocakavat. Kultivacia, proste vsetky vyselektovala. Tazko povedat, ci by sa v maternici vyvyjali........ som za PK, ale pri vacsom mnozstve............ A ty sa chystas na stimulku teraz niekedy, alebo uz stimulujes? 🙂

bobjan
10. mar 2009

Pecka, nie je za čo 😉 Pekná úrodička....

Mne p. embryologička povedala, že to vyzerá na zlú genetiku embryí, tak ja teda neivem, kde o tom pátrať...., že mi generujú na 3.-4.deň ☹

Ja teraz som len 3 týždne po ET, takže nemôžem ešte ísť na ďalšie IVF.... 😒 Počkám na leto, to budem mať posledné IVF cez poisťovňu....

pecka
10. mar 2009

Bobjan.....jasne, treba si dat pauzu, aspon par mesiacov, ale viem,. ze by si do toho najradsej isla asi hned. 😉
Ale, mi sme mali od posledneho IVF-ka pauzu rok a pol..... a aj ked je toto posledne "hradene" poistovnou, tak som ovela pokojnejsia, ako predchadzajuce stimulky. 🙂 A co sa tyka tych tvojich embrystokov, tak nad PIGD ste neuvazovali?

mirica
10. mar 2009

pecka- držím palce - už sa ti to kráti - prajem ti veľa embrijok a aspoň dve fazuliatka

ináč rozoberali ste dĺžku stimulky - ja som mala od 2dc do 8dc - čiže 7 dní 😀 - hihi - a to som mala potom ešte slabý OHSS

lenka20
autor
10. mar 2009

ahojte babule, peculka - to je super ako sa krasne vyvijaju vajka, velmi dobre 😵 😵 sikulka 😵 😵 len tak dalej 😉
ked preberate PK - myslim, ze pri vacsom pocte embryi - 4 a viac - urcite ano, pretoze najviac sa toho deje ten 4.-5.den kultivacie, asi kazda chceme aby to najlepsie embryjko bolo v brusku... ak je embrystekov 2-3 tak neni o com, do toho 3.dna plati, ze cim viac buniek tym lepsi predpoklad embrijko ma, takze aj pri 3ks sa vies rozhodnut...
bobjan - zla genetika embrya sa ale velakrat prejavi az po transfere, na 5.den to moze byt nadherna blastocysta...skuste si dat urobit fragmentaciu DNA spermie - robia to ale iba v iscare...a ak nemate este genetiku - karyotyp - robenu, tak aj to.. za tych par mesiacov pauzovania to stihnes akurat 😉

pecka
10. mar 2009

ahojte mirica a lenka 😵 😵 ,
dokina vravela, ze asi pritvrdime 😝 ..... o 37,5 IU, ale to sa ukaze az po krvi, takze opat......cakam.....na poobedie......

Lenik, idete na predlzeny vikendik, alebo na dlhsie?

Mirica, 😀 , no veru , ty si taky riadny zazrak prirody. 😉 ..... a dakujem za palciska 🙂 😵 😵 Inac, ako sa citis?? Tie tt pri tvojom mene tak krasne pribudaju....... 😵 😵

bobjan
10. mar 2009

Pecka, uvažovala som, ale viem, že aj embryo geneticky v poriadku, sa uchytiť nemusí....takže neviem, kam z konopí....či to len skúšať a skúšať, alebo...neviem...písala som aj do Helíku, Krajkovi, že čo si o tom myslí, tak neviem, ale má teraz vraj 2 týždne voľno...

gabika24
10. mar 2009

ahojte.
pecka, našla som starý kalendár, pozerala som dĺžku stimulky, tak to bolo 20dní. no neviem, koľko to bolo vtedy v októbri - možno že tých 21 😀 😀 😀 - proste viem, že sme z tých dlhších - viem, že vtedy som už aj dokupovala injekcie, že rozmýšľali čo s tým, či stop alebo ďalej, nakoniec skúsili odobrať...
držím palčeky všetkým
mirica - ty si tiež špeciálny prípad, sa mi vidí 😀 😀 😀
bobjan držkajte sa, nech vám to vyjde a skoro si tehu 😉
leni ahooooooooj...
tí moji chlapci zasa zbadali, že som pri pc, tak sa už jedujú 😅

mnaudama
10. mar 2009

čauky děvčata Dovolte mi,abych se zapojila do vaší debatky.13.2. jsem podstoupila opu a 5tý den po prodloužené kultivaci jsem byla na et.Mám zavedené 2 špuntíky a zdá se že se jim u mě líbí.Před 12ti dny jsem si udělala těhu testík a jsou tam //.Minulou neděli mě přítel musel odvézt do nemocnice kvůli ohss.Měla jsem břicho jak balon,bylo mi na zvracení a měla jsem nezastavitelný průjem.Naštěstí vše dopadlo dobře dostala jsem kapačku a nějaký injekce a ve středu už jsem šla domů.Tenhle čtvrtek jdu na utz a zjistíme kolik se těch špuntíků chytlo.Teď už se jen modlit,aby vše proběhlo tak jak má a já ty mimča,nebo mimčo donosila až do konce.Všem Vám držím palečky a přeju moc štěstíčka.

pecka
10. mar 2009

gabi....ty si zlata 🙂 🙂 , este stihas pri tolkych detickach aj hladat stare protokoly 😉 . Tak dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 🙂

ahojky mnaudama,
ako tak citam, si si dost vytrpela........, dufam, ze sa ti ohss-ko uz nevrati.... ale kedze u teba prepukol, tak to znamena, ze sa tvojim chrobacikom u teba paci 😵 😵 . ....... a tvoj lekar ta upozornoval pri stimulacii, ze mozes mat hyperstimulacny syndrom? Kolko si mala folikov?

kuspitka
10. mar 2009

Ahojte dievcata...ako sa mate????ja mam vsetko ok ..tesim sa az na tie bolesti

pecka
10. mar 2009

.......uz volali......, takze, ako som vravela dvihame davku a stvrtok dalsia kontrola..... 😵

kuspit... tie bolesti mas po kolkej injekcii decapeptylu?

gabika24
10. mar 2009

pecka, bude to ok, uvidíš 😉
kuspit, ahoj 🙂
mnaudama vitaj, fakt si si užila, no určite to bude stáť za to,držím palce na štvrtok 😵

mirica
10. mar 2009

bobjan - nevzdávaj to , aj pchanie sa hormónami môže mať pozitívny účinok .....najme ak nie je problém v spermioškach.......mne povedali , že nemôžem otehu prirodzene (kvôli obalu vajka)- keď som sa teraz pýtala , prečo som tehu ....či je to vplyv tehotenstva alebo pôrodu , tak mi povedali , že nie - že je to tými stimulkami - že tie hormóny čo do mňa pchali , môžu spôsobiť zmeny vo vajkách ....a tak sa potrafí nakoniec aj prirodzene...

pecka , gabi - ja som musela byť vždy extra 😀 ....už neviem kto , ale niekto mi povedal že "prečo by som mala mať telo normálne , keď hlavu nemám" 😠 🙄 .... 😀
ale ináč to bolo so stimulkou tak , že mi rástli vajká normálne až potom zo 7 na 8DC všetky folíky narástli o 5mm 😕 aj doki , keď to zbadal povedal , že "ježišmária"

moje terajšie tehu je dosť problematické - kvôli dvojkám a skoremu ďaľšiemu tehulkovaniu mám veľmi nízko maternicu , stále dosť krvácam , mám ranu na krčku .....tak že tak ....mám strašný strach ísť aj na WC ...a pred každou kontrolou mám tlak cez 150 😒 .....dúfam , že budem kľudnejšia , ak začnem cítiť pohyby - čo by mohlo byť tak za 2-3tt

kuspitka
10. mar 2009

asi po 8injekcii...
ahoj gabika ako sa maju babiky???

zulka29
10. mar 2009

Ahojte zlaticka, sa to tu konečne rozbehlo? 😵
Pecka super, budem ti velmi velmi držať palce aby toto bola tá posledná a výťazná stimulka 🙂 . A Lenka ťa bude nasledovať, už teraz sa teším 😵

tanitta
10. mar 2009

Ahojky..
Pecka...ze pritvrdili 😀 ...ale tesim sa ze ides dalej v stimulke.... 😵 .. nejak to doklepnete;)...
Mirica... fuha... a do nemocky ta nechceli dat?--- ja viem pri detoch je to teraz aj dost tazke 😔 ... dufam ze to pekne dotiahnete min do 38tt;)...
Bobjan.. cauko 😵 ... z ics ti este nepisali?...skus tam priamo zavolat a na tu fragmentaciu DNA spermie .. co povedia...ako to prebieha a ako dlho to trva... cena...taketo info by snad mohli poskytnut 😨

pecka
10. mar 2009

ahojte babule, dakujem za podporu, to pomoze vzdy 😵 😵 .
.......no, veru pritvrdili....az na 112 IU 😀 , ale zas na druhej strane, pozitivne je, ze u mna sme sa k zvysovaniu davky nejak nikdy moc nedopracovali, skor naopak a potom mi "padli" hormony, hoci foliky - tie krpate sa mnozili ako besne. ........Teraz to ide fakt nejak lepsie, 😅 😅 , len dufam, ze si to moc neprechvalim. Ale ako stale tvrdim, tentoraz to vyjde ani keby cobolo.......... ja to proste inac ani nevidim. A Lenka v tesnom zavese za mnou. 😉 😉 😉

Zulka .....sa z tvojich tt-ciek velmi tesim, dufam ze si OK, a sem tam si pekne krasne este tehulkovsky pregrcnes 😉 😉 . Ja viem, ze to nie je bohvieco....to nadrapovanie, ale baby....... aj ja uz chcem tiez grcosit..... 😝 😝
😀 😀

miri - drzim ti palce, nech to ide hladsie a nech sa tie tvoje problemy coskoro zlepsia 🙂 🙂 je to fakt naroce na organizmus.

bobjan
10. mar 2009

Tatnita sewas 😵 Ako sa máte??

Neodpísali 😒 Ja neviem.......na ich stránke je popis všetkého , ale chcela som si prečítať čo na to dr. odtiaľ...

bobjan
10. mar 2009

Mirica ďakujem 😉 Ja neviem, aj by som šla do ďalšieho pokusu hneď, aj mám obavy a vykašľala by som sa na to.... 😢

bobjan
10. mar 2009

Takže dr. Krajkovič z Heliosu mi odpísal, že mi doporučuje zopakovať cyklus a je jedno, či s alebo bez PGD....no takže môžeme pokračovať ďalej....

Veď toto som vlastne vedela ja ja....

pecka
10. mar 2009

.....no vidis bobjan, tak ti to vlastne len potvrdil, takze este chvilku pockat....a s chutou a novou silou do dalsieho ivf-ka...... to bude to najuspesnejsie .... 😵 😵 😵

bobjan
10. mar 2009

Pecka, ďakujem 😉 Ja už akosi prestávam veriť...neviem, či predsalen tú adopciu nerozbehneme....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre