IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

zuzla80
21. dec 2009

Jujka 😵 - ešte zatiaľ nemením, potom po 20tt, keď to bude tutovka - možno aj ten pipík ešte narastie 😀 . My sme ale neboli v Brne - my sme boli u nás v KE u Dankovčíka, tiež skvelý odborník. NTčko v poriadku, ale na krvné testy nás upozornil, že isto nebudú dobre, práve kvôli tomu, že tam ten druhý plodík ešte stále je - takže sa nemáme vyľakať. Je dobre, že nás na to upozornil, aspoň je hneď človek kľudnejší. Pozdravujem 😵

juja
21. dec 2009

Zuzlík jáááj pipík už veru nenarastie 😀 😀 ..ja viem, že aj v KE robia podobný UTZ ako v Olomouci, ale mala som dobré referencie na Olomouc tak sme išli tam. A aj ja som bola kľudnejšia, keď mi potom robili testy tu v SR a vyšiel mi tam nejaký enzým hraničný a genetik hneď napísal, že testy opakovať, tak som tam na genetiku nabehla s papierom z Olomouca, tak vravel, že keby vedel, že som bola na tie testy v Olomoci tak ma nepraháňa, že jasné že je to potom všetko v úplnom poriadku a testy na ten enzým ešte len testujú, že sa nemám báť...no uznaj 😝
zuzlík neboj nič, všetko je v úplnom poriadku a ani sa nenazdáš aj s takynkou a bude tu jún/júl ...rýchlo to ubehne 😉

zuzla80
22. dec 2009

Ahojte babulky 😵
Keďže dnes od obedu už nebudeme mať net a neviem na ako dlho, tak vám chcem všetkým do jednej popriať krásne a požehnané Vianoce v kruhu svojich najbližších, plné radosti a smiechu, bohatého Ježiška a všetko len to najlepšie v Novom roku 🤐 🤐 🤐

katy2
22. dec 2009

Ahojte 🙂
Vsetkym Vam aj vasim rodinkam prajeme nadherne Vianoce, plne radosti, pokoja a pravej lasky a do noveho roku vsetko najlepsie, aby sa naplnili vsetky Vase tuzby. myslim na vas aj ked pisem malo....
Pozdrav od Hanicky je v albume 😉

mirusch
22. dec 2009

Ahojte babulky! Necitala som vas, ze ako sa mate, tak dufam, ze super 😉 My frcime na dovolenku, Vianoce na ostrove v chladnom Baltickom mori. Na konci sveta.

Prajem vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce a do noveho roka vela zdravia a vsetkeho potrebneho! Nech vam to frci podla vasich predstav. 😵 😵

gabika24
24. dec 2009

Všetkým krásne Vianoce a splnenie všetučkých snov, hlavne tých najväčších a najdôležitejších 😉

juja
24. dec 2009

Pokojné prežitie Vianočných sviatkov a v novom roku 2010 všetko len to najlepšie.. 🙂...tehuľkám krásne a zdravunké bábätka a snažilkám, nech sú takto o rok už tiež šťastné maminky voňavých bábätiek ..😵 😵

hava77
25. dec 2009

stastne a vesele vianoce a novy rok aspon tak plodny ako bol tento 😉 😉 😉 vsetkym snazilkam 🙂

zulka29
27. dec 2009

Ahojte babulky, dúfam že ste prežili krásne Vianoce 😵 .
Peculka, obrovská gratulácia dodatočne k Matúškovi, krásne bábenko 😵
Takynka, Zuzlinka, nech vám tehu pekne a šťastlivo ubieha 🙂
My sa máme super, malá je úplný anjelik 😵 😵 , také by sme zvládli ešte jedno 😀

rosienka
27. dec 2009

prijemne povianoce a najmä stastny novy rok pre vsetky snazilky, tehulky a mamicky, nech sa kazdej splni co ma 😵 😵 😵

pecka
28. dec 2009

ahojte 🙂 .......prijemne medzisviatky vam zelame 🙂 🙂

este raz dodatocne dakujeme za gratulacie. Ja som sa na par dni odmlcala...... bola som K.O.........minuly tyzden v utorok sme leteli na pohotovost....dostala som som silny zapal prsnikov, taku bolest som este asi nemala.....kontrakcie mi prisli suvix......mala som 40-tky horucky, metalo ma na vsteky svetove....... Dali mi silne antibiotika..dvojiu davku, ze nech sa to zacne rychlo liecit. Mala som v prsnikoch hrce tvrde ako vlaske orechy, zakazali mi dojcit, lebo tie antibiotika sa dostavaju do mlieka a mozu sposobit, rozbitie imunitneho systemu a taktiez sposobit hnackovanie u babatka. Musela som si cez tie bolesti odstriekavat kazde dve hodiny 🙄 , aby sa tie hrce aspon troska zmensili, aj ked to bolo vzdy len tak cca 20ml, pomaly to zacalo zaberat. Moj manzelik sa o nas vsetkych o mna, o maleho aj o psa super postaral, ja som nebola schopna skoro tri dni ani vstat z postele. Ale uz sa mam celkom fajn, prsia este stale bolia, ale uz tam nemam ani tych 20ml mlieka....asi to "vyriesilo" moj problem s dojcenim. Ale zato beba robi divy a maly zacal krasne prospievat aj trochu dlhsie spinkat.

Havka, Pipka poradte, vy ste tiez dokrmovali........nas maly ma vlastne len dnes 3 tyzdne a podla tabulky na bebe by mal vypit cca 120 ml.....ale jemu je to malo a dozaduje sa dalsieho jedla strasnym placom, priam skriekanim.......urobim mu vzdy este dalsich 50ml a to mu uspokoji jeho hladne brusino. Ale to je davka pre 2 - 3 mesacne dieta..... 😨 Bojim sa aby sme si z neho nevychovali osmijanka, co zje napokon aj nas........ davam este aj par ml fenikloveho cajiku......

lenka20
autor
28. dec 2009

ahojte babulky, oneskorene gratulujem peculke k matuskovi - GRATULUJEEEEEEEM!!!!!!!! zo srdiecka, krasneho chlapceka si sa dockala peci, pekne si to uzivaj, chudatko s tymi prsnikmi to muselo byt strasne, ale hlavne ze uz je lepsie, neboj, maly nie je prvy ani posledny na umelom mliecku a ked si pyta viac tak mu daj, neda sa vsetko tabulkovo, niektore deticky su skratka hladnejsie ako ine, ja myslim, ze par ml navyse nic nepokazis... je to krasne babatko 😵 😵 😵
rosienka tak dvojky budu no parada 😵 😵 😵
zuzlicek co to co to, dievcatko 😉 😎 krasa, bude mat maly matusko nevestu 😉
prajem vsetkym vsetko naj v novom roku, nech sa detickam dari, nech tehulkam sa dobre rodi a snazilkam dobre tehulkuje 😉 😵 😵 😵

julietka
28. dec 2009

dlho som sem nenakukla a vidim ze peculik je uz maminka 😵 viem ze neskoro ale predsa srdecne gratulujem k Matuskovi, malinky je krasnucky a maminka to zvladla bravurne. Peci s tym mlieckom je to skoda, ale dolezite je aby bol malinky zdravucky a pekne rastol 🙂 dostali ste najkrajsi vianocny darcek pod stromcek 🙂

pipka
29. dec 2009

fuuu, kam nam az padla tema 😒 stvrta strana 😅

ryyychlo sem...poreferovat aky bol jezisko 😎
u nas bohatyyy, hanula dostala tooolko veci ...ved jedine dieta v rodine 😅 ...ze sa tu za chvilu nepohneme 😝 😀 nejake fotky su aj v albume, tak mozete kuk 😉

pipka
29. dec 2009

peculik, sprav mu kludne tu 150ml, ja som hanke davala 100ml tusim hned a to bolo len dokrmovanie ku kojeniu, daj mu tolko, kolko si pyta, nech nie je hladny, lebo by bol len nespokojny a uplakany zbytocne 😒 😉 ved prsko by si mu tiez nevzala...ze uz dost 🙂 niekedy spapa viac, niekedy menej....ved uvidis, ja sa pamatam ako hanka vzdy rano len malinko vypila..ale zato vecerne a nocne krmenie stiahla taku davku 😝 ...a ze nezrat v noci 😀 😀 asi je po mne 😅 😀

hava77
30. dec 2009

ahojte 🙂 povianocne je to u nas tak ako pise pipka pre hracky sa nemame ako pohnut 😀 ale zvladli sme to. maly zacal strasne le spavat a tak moj manzel nekompromisne rozhodol ze pojde do svojej izby lebo ho vraj v noci rusime. cele sa mi to nezdalo, ale cudujsa svete ten tam spi ako dudok 12 hod v kuse 🙂 a tak sa vytesujeme lebo sa konecne vyspime, hoci si trosku pripadam ako krkavcia mamina 😅 ....
maly sa pusta behat popri nabytku tak sme stale v strehu, niekedy by som pravdu povediac potrebovala aj vypnut, ale neda sa 😎 😉

pecka, ja som malemu robila nutrilon - je hustejsi, ale aj tak si pytal viac, a ked som sa pytala dokiny tak povedala ze deti do 3 mesiaca su pazrave/doslovne/ a ze mu mam dat. a naozaj po tretom mesiaci mi zacal papkat menej. zrazu padol zo 180 na 120 a drzalo sa to vyse mesiaca takto, kym sa znova rozbehol.
on uz v porodnici papal 100 ked ostatnym stacilo 50ml. takze sa neboj a daj mu ked si pyta. uskodit mu to nemoze a bude aj on v pohode. takto to bolo povedane mne ked som sa pytala. a pre kojenie sa netrap, aj ked sa urcite trapis. aj nas maly je na UM a je tu a zdravy ako repa. okrem toho ak chces velmi kojit tak sa to este vraj da rozbehnut. no ale neviem ci maly bude chciet, predsa len to umele mliecko je hustejsie a ma ho bez roboty 😉 . ved uvidis. ale hlavne spokojna mamina = spokojne babo.....tak sa drzkaj

este by som chcela celej super partii podakovat z spolocnost v tomto "starom" roku a popriat co najplodnejsi novy rok 2010. hlavne vela stastia, zdravia a laaaaaaasky 🙂 cmuk......pa

pipka
30. dec 2009

havi, dakujeme a aj my ZELAME SŤASTNÝ NOVÝ ROK vsetkym 😵 😵 😵

no u nas by tiez podla mna bolo riesenie prestahovat hanku do druhej izby, lebo tiez sa zacne budit az ked my si lahneme, dovtedy spi vkuse 😒 ...ale ked my tu izbu navyse nemameeeee ☹ ☹ ☹ 🙄 hned by som ju uz supla do detskej...a aj kopy hraciek by sme sa zbavili 😅 ved takto to tu obchadzame v obyvke stale 😅 🙄 🙄 ale vysvetlite chlapovi, ze dvojizbak je malo...on vyrastol v jednoizbaku a vraj prezili...tak preco by nam nestacil dvojizbak 😠 😅 😅

steva
1. jan 2010

Ahojte 😵
Prajem vsetko len to NAJ NAJLEPSIE do noveho roka,nech je rok 2010 super plodny a rodia sa len zdrave deticky.vsetkym stale drzim palce 😵

pecka
3. jan 2010

AHOJTE PARTACKY 🙂 🙂 🙂

tiez VAM vsetkym snazilkam, tehulkam a maminam zelam v tomto novom roku 2010 vsetko len to najlepsie a najkrajsie a tiez zelam splnenie aj tch najtajnejsich snickov a snov.

Zulka, Lenka, Julietka dakujem za gratulacie. 😵 😵 😵

Havi a Pipka aj vam za vase rady.... my sme na tom tak s papanim, ze niekdy zlupneme jeden a pol davky a niekedy len 80-tku, takze v priemere je to relativne akurat 😅 😅 😅 V noci ma vacsi apetit ako cez den. Ale vdaka tomu spi v noci 2 x po 4 hodiny, co je super. 😵 😵 S dojcenim, resp. nedojcenim som sa ako tak uz vyrovnala, aj ked niektori "mudri" znami mi uz dali pocitit, ze co som to za matku, co nedokaze taku prirodzenu vec a to dat dietatu to nalepsie 🤐 🤐 🤐 ........, nechapu ako som to mohla vzdat po 2 tyzdnoch........no co uz najlepsie je sudit inych.........

hodila som nove fotos, tak kuknite 😉

tanitta
3. jan 2010

ahojte v novom roku .. a dufam ze tentokrat pre kazdu u vas v uspesnom 😵 vsetko dobre prajem...
Pecka... vy ste ale velky.. a krasny... 😉 krasna stastna rodinka 😉 ....z tych ludi si nic nerob...preoste ked to raz nejde tak to nejde... asi to sami nezazili a presdavuju si to ako samozrejmost ze musis a hotovo.. potrebujes aby bol maly hlavne spokojne a dobre babetko takze neries ich ty si matka a dobra matka 🙂 ....
drzkajte sa kocky

katy2
3. jan 2010

Ahojte 🙂
Vsetko najlepsie v novom roku.... Nech babenka pekne rastu, tehulka pohodovy porod a snazilkam //.... Nech sa Vam splnia aj tie najtajnejsie priania....
pecka, Matusko je nadherny 😵 😵 😵 Este raz blahozelam 😵 Z reci "mudrych" si nic nerob. Ja som nekojila vobec a mala je tu a je zdrava, spokojna a usmievava.... Ked sa neda, tak sa neda.... Tiez som si poplakala....
Drzte sa vsetky 🙂

julietka
3. jan 2010

peculik, ten vas maly zazrak je kraaasnucky a ake ma velike kukadla 🙂

ja sice nemam skusenosti s dojcenim prakticke ziadne zatial, ale dovolim si povedat ze nikto nema pravo ta sudit za to ze nekojis, aj keby si sa sama dobrovolne rozhodla je to len a len tvoja vec, na druhej strane je to aj vyhoda ze mozes kedykolvek odist od maleho a nechas ho varovat babkam, alebo ocinovi ved flasu s mliekom dokaze hocikto zamiesat..netrap sa preto, ved malinky bude pekne prospievat a rast aj s UM, tak ako ti aj havka napisala..
ja by som tiez velmi rada kojila, no pripravujem sa aj na to ze ked budu dvaja je tam aj tak mensia sanca, takze budem realista..aj ked mi to bude luto tak ako aj tebe, ale priznajme si ze teraz sme nabite hormonmi takze je nam do revu asi zo vsetkeho...

peculik drzte sa 😉

hava77
3. jan 2010

ahojte,
pecka ale ste krasni 🙂 taky maly - velky drobec. az mi je luto ze ten nas je uz take velke sidlo 🙂 ...uzivajte si ho takeho malinkeho a stiskajte, lebo potom sa uz nenecha, len ked treba bolacku pofukat.
a s dojcenim sa furt najde nejaky trpak, ktory to bude riesit a pchat nos tam kde netreba na to si zvyknes, ako sme si zvykli vsetky 😉 .....netap sa zato

takyna
4. jan 2010

Ahojte kočky 🙂

Peculík krásny ste, riadny chlapisko 🙂 , pekné fotečky 😵 a naozaj s kojenim si hlavu nelam, aj ja som pri malej bola zdupana lekarkou, a uz ma 18 rokov 😉 🙂

pozdravujem všetky 😵

pipka
4. jan 2010

peculik naaadherny je Matusko 😵

neboj nic, ani hanka nie je kojena...a klop klop klop...este ani chora nebola...zato niektore kojene deti, co poznam uz chorob absolvovali az az...takze to absolutne nie je o tom, ze kojene deti maju lepsiu imunitu...a bla bla bla... 😅 vytesuj sa z maleho a ked budes stastna ty, bude aj on 😵

takynka ale ti kraasne pribudaju tt, veeelmi na teba stale myslim a hrooozne drzim palceky 🙂

a zdravim aj vsetky ostatne babulky 😉

pecka
4. jan 2010

ahojte babule, 😵 😵 😵 dakujem vam vsetkym za psychicku podporu ne-dojceni. 😅 Mate pravdu treba tych mudrlantov ignorovat a uz to neriesit. Fakt, dolezite je, ze som v pohode, vyrovnana a Matusko to citi tiez, je ako vymeneny, uz place ovela menej ako pred tym, ked som sa snazila len dojcit. Proste, je to ovela ovela lepsie 🙂
Zajtra idem vybavovat po uradoch nejake zalezitosti, takze ocko sa bude cele doobedie starat....takze to "flaskovanie" je aj v tomto pripade ovela praktickejsie 😉 😉

Este som sa chcela opytat na kupanie..... Vsade citam, ake uzasne pre babatka je kupkanie, ako sa uvolnia, ako sa tesia z vodicky, a nasledna masaz aka je relaxacna.........no, u nas je to stale o hysterickom placi,cele kupanie stale kompletne preplaceme a masirovanie a cvicenie rovnako. Skusali sme aj vedierko aj vanicku....no efekt rovnaky....plac. Kym mu nedame mliecko, tak sa mu ustocka nezavru... Skusali sme mu aj dat trochu mlieka pred kupanim..., akoze oklamat brusko, ale to tiez nepomohlo. Myslite, ze sa mu kupanie niekedy zacne aspon trochu pacit???

julietka
4. jan 2010

peculik a Matuska kupete v kupelni? lebo vraj niektore deticky maju panicky strach z tej ozveny ktora sa odraza v kupelni a preto placu, aspon tolko som citala..preto sa vraj odporuca kupat v inej miestnosti, napr.kuchyna..

takyna
4. jan 2010

Peci veru skuste zmenit miesto vanicky, pripadne ho najprv len ta jemne postupne ovlazuj a postupne davaj do vanicky, spievaj mu , alebo sa mu privravajte na moju dievku to zaberalo, a nakoniec som si myslela, ze jej blany s toho narastu na rukach 😉 🙂

pecka
4. jan 2010

Ked kupeme v kybliku, tak sme v spalni a ked vo vani, tak v kupelni. Pekne mu to vsade vyhrejeme teplovzdusnym fukarom, ja si ohrejem ruky, aby som mu nesposobila soky, osusky mu vyhrejem.....spievat som este neskusala, to praktizujem pri grgani po jedle, ked ho nadrdam na rukach (niekedy mu to trva dost dlho) 😉 😉 .
S tym privravanim, no neviem, on ked spusti tie decibely, tak sa navzajom s manzelom nepocujeme, krici fest, on ma vobec nevnima, len tu svoju obrovsku nespokojnost..... skusim mu zacat pospevovat uz pri vyzliekani, kym ma bude este vnimat, uvidim, ci bude nejaka zmena. Teraz cakam kazdu chvilku sa ma zobudit a ideme na to. Pred tym som mala trosku stresy z jeho placu, ze co susedia, a tak, ale uz kaslem na nich, ved male deti placu......teraz mi je len malickeho luto, ze sa tak jeduje.... ............uz sa budi, tak dam vediet, co nove, zatial papa

takyna
4. jan 2010

Daj vediet Peci , prajem vam vesele kupanie bez placu 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre