Po 6 mesiacoch snaženia nie som tehotná

simik14
8. sep 2017

Ahojte baby mam otazku. Mam jednu dcerku a ta sa nam podarila na prvy sup. Chceli by sme druhe dietatko no nedari sa. Skusame uz pol roka a nechyta sa. Ano teraz sme aj dost v strese casto v praci mame hekticky sposob zivota. A silnu tuzbu po babatku. Trpim depresiami a uzkostami neberiem zatial nic ani celkovo neuzivame ziadne lieky. Nepijeme nefajcime akurat ten nadmerny stres. Je to podla vas problem ? Citala som ze je to problem az po roku len nechapem preco to druhykrat nejde tak ako prvykrat. Brali ste nejake doplnky ako kyselinu listovu alebo nieco co pomaha otehotneniu ? Kedy ste to zacali riesit s lekarom ? Zatial som neriesila a podla preventivnej som v poriadku. Dakujem za kazdu radu

pencil
8. sep 2017

@simik14 fiha, velmi rozporuplne, mas depresie, uzkosti a chces otehotniet? Tehotenstvo depresiu nevylieci.. Co tak najskor riesit depresiu a uzkosti?

deti95060810
8. sep 2017

niekto sa z depr. a úzkosti len tak ľahko nevylieči....Rado sa to vracia. Tvoje tehu problém nie je, skôr to, že veľmi chcete .... mali by ste byť k tomu viac ľahostajní a sex si len užívať....Nemilovať sa len kvôli tehu...

janickacrazy
8. sep 2017

@simik14 Pokiaľ máš náročnú prácu a stresy aj to može byť problém. Poznám niekoľko prípadov, že sa ženám podarilo otehu až po zmene práce za menej stresovú. Možno by si mohla vyskúšať po práci nejaký relax, prechádzky v lese, cvičenie, jogu, niečo také na upokojenie. Tie depresie tiež treba riešiť, minimálne si pohovoriť s nejakým psychologom, niekedy aj to vie pomocť. Koľko máte rokov?

jerrz
8. sep 2017

Ano naročná práca a stres je problém. My sme boli presne takto tiež. Nedarilo sa nám a už aj ja som začala mat depky z toho. Potom som sa jednoducho na to vykašlala. Začala som sa venovat mojmu hobby a chcela som to dotiahnut na uroven podnikania, tak som sa zahlbila do toho, že materstvo som pustila z hlavy von a vtedy to prišlo. Otehotnela som. Odporučam nemysliet intenzivne na babo, začat sa venovat niečomu čo ta baví a robí ti radost. Lebo čim viac budeš chciet tým viac budeš v depkách. Vsetko pride v správny čas 🙂 Vela stastia prajem .

lilu7
8. sep 2017

Prejde stres pride pokoj a potom aj babo😉

stastnablcha
10. sep 2017

pol roka je dost malo.. ale ten stres je dost silny faktor. ja som cakala o hoooodne dlhsie. potom mi povedali ze nebudem moct mat deti - rsp veľmi ťažko. a zmenila som pracu s tym ze si idem uzit zivot a nastavila som sa tak a hned - 15 dni v novej praci a mala som 2 ciarky. asi treba hlavne ten pokoj

denkanr
11. nov 2017

tak my sme sa snazili vyse roka a nič. Bola som zamestnana 9 rokov u rovnakeho zamestnavatela a tam len stres kazdy den. tak tento rok sme sa na to vykaslali, naplanovali sme velku zmenu, ze dam vypoved a ideme do zahranicia... aj tak bolo, dala som vypoved a po vypovedi do dvoch mesiacov tehotna. no a do zahranicia sme neodisli, zatial mam bezproblemove tehotenstvo 🙂

because
11. nov 2017

Nám sa tiež nedarilo pol roka,ale to som mala veľké stresy ,neurózy a depky z prace.prilis som si to všetko pripúšťala.bol december a na vianočnú dovolenku som čakala ako na spasenie a vždy keď má ten stres pritlačil tak som si povedala že seriem na to,veď dovolenka je tu o XY dní a myslela som na to ako nám bude s manželom dobre 😊 a 1.1 som si našla 2 čiarky a už mám 2 mesacneho syna😍😍😍 je to v hlave,takže skus sa pohnúť týmto smerim

emilia25
11. nov 2017

Och ja si dodnes pametam nase snazenie uz o 4 babo.veru stres je velky problem plus k tomu aj z toho ze sa nedari.my sme sa snazili v case hladania domu potom zas kupa potom rychla prerabka stahovanie a len predaj bytu trval dalsi rok.takze za toto obdobie kolo 2 rokov sa nam podarili dvojicky ktore jedno sa v strebalo druhemu prestalo bit srdiecko v 11 tyzdni.po par krat snazeni som povedala asi to tak malo byt.ked sa vsetko ustalilo bez stresu bez snazenia tak si muz povedal ze raz si neda pozor doslova hop alebo trop.nasa vyhra bude mat za chvilocku 2 rocky konecne dievcatko.takze ano stres je svina a tiez som nechapala ako je to mozne ved 3 loptosi na prvy sup.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre