Každý v okolí má bábo, len ja nie. Ako sa s tým vyrovnať?

lussinda2
19. mar 2014

Ahojte dievcata, ci uz mamicky alebo snazilky. Chcem sa vas opytat ako ste reagovali na to, ked vo vasom okoli sama mamicka alebo buduca mamicka a vy stale nic. Som z toho nestastna, neviem si pomoct. Ja im to samozrejme prajem aby mala kazda krasne a zdrave dietatko, ale strasne ma to boli, ked vidim ako im rastie brusko a tak... Asi mi z toho vazne zacina sibat ☹

lulu369
19. mar 2014

@lussinda2 ono je to normálne pri každej, ktorá sa snaží otehotnieť...Ja sama som s tým prešla. Určite to počúvaš z každej strany, ale skús si myseľ zamestnať niečim iným, ako myslieť na to, že sa ti nedarí otehotnieť. Nie nadarmo sa hovorí, že aj psychika robí veľa (a to ti píšem z vlastnej skúsenosti).

milota164
19. mar 2014

presne tak , je to uplne normalne ako sa citis. ja som mala jednu dobu pocit ze mi to az robia naschval vsade same brucho, ale pravda ze tie brucha boli okolo mna urcite vzdy len ked som ho chcela aj ja tak som ich zacala vidiet. Drzim palce nech sa skoro podari , skus na to nemysliet aj ked ono sa to lahko povie. ...

janickacrazy
19. mar 2014

@lussinda2 Viem, že je to ťažké pre teba, ja som čakala na svoje druhé bábo 10 rokov, ale nie preto, že by som nemohla otehotniet, len som proste nemala štastie na správneho partnera a mala som také obdobia, že všetky kamošky tehotné a ja zase nič a bolo mi to lúto, no vždy som sa snažila vrhnút či už na prácu alebo nejakú novú zálubu, aby som sa tým tak netýrala. Neboj sa, raz sa to podarí. Držím palce.

coffea
19. mar 2014

Skusila si zacat riesit dovod preco sa ti nedari? Ak to skusate uz nejaku dobu, bez k lekarovi. Skontrolujete a ked budes v poriadku, tak sa nemas coho bat a aspon budes kludnejsia a mozno sa potom ani nenazdas a budes tehulka.

lussinda2
autor
19. mar 2014

@coffea no ved prave my mame diagnozu, prave preto ma to tak mrzi lebo viem, ze to nebude lahke a ze to bude este beh na dlhu trat...

arasidka11
19. mar 2014

je to normálne, ja som sa tiež naplakala, bože aj tá je tehotná a je mladšia, ako ja.....ale ten správny čas prišiel a dnes mám dve detičky...neboj, príde to 😉

mnamko
19. mar 2014

@lussinda2 vidím,že bývaš blízko Bojníc,mne asi pomohol zázrak o ktorom sa hovorí na Bojnickom zámku,s prvým mužom to išlo šup šup a mala som deti,a s terajším sme sa snažili 10rokov,najprv potrat,potom mimomaternicové zobrali mi vajcovo druhý je vraj neprechodný,ked som mala čerstých 40 som si povedala že vyskúšam tie Bojnice,pozrela som si na tehu kalkulačke kedy ám plodný deň,vten deň sme tam aj išli bolo to na konci jula,muž sa mi smial n zámku sme si v jednej miestnosti sadli obaja na jednu z lavičiek,sprievodkyňa nám tiež povedala že su to zázračné lavičky,kto sedí nalavo bude mať do roka dievčatko,napravo chlapca a v zadu dvojičky,nastal smiech šuchoty,mi sme sedeli na dievčenskej strane doma sme spravili čo sme mali a baby ja už som menzes nedostala a narodilo sa dievčatko,takže u nás to učinkovalo,raz to bolo aj v správach že majú albumy detí,tak držím palce možno to aj tebe takto víde 😵

janickacrazy
19. mar 2014

@mnamko wau tak to je milé, ja by som tiež chcela ešte dievčatko, asi muža vyšikujem do Bojníc na výlet 😀

hatapkagb
19. mar 2014

@lussinda2 Nevzdavaj sa,ak ti lekar nepovedal ze nikdy neotehotnies tak to nevzdavaj.Man lekari az 3 na sk odpisali a tu kde teraz zijem nasli dovod,totiz ja nemavam vobec ovulaciu a bez nej zena neotehotnie.po 7rokoch snazenia a trapenia som otehotnela a teraz po 5 rokoch opat som tehotna,nevzdavaj to,nemysli na to,zaobstaraj si psika ako ja a do 10mes som otehotnela s prvou dcerkou po 7rokoch snazenia sa ,samozrejme som brala silne lieky na ovulaciu.Drz sa a bojuj ak ti jeden lekar povie ze nic z toho hladaj inych lekarov za to nic nedas.

coffea
19. mar 2014

@lussinda2 aj ja mam prve dietatko po IVF, este k tomu mi v 14 tt. Museli vyoperovat urgentne vajecnik. A druhe babo riesime tiez cez IVF a tesne pred nastavenim na stymulku mi narastla hemoragicka cysta. Takze tiez to nemam jednoduche, a preto ti z vlastnej skusenosti pisem nepozeraj na inych sustred sa len na seba

maddalenka
19. mar 2014

@lussinda2 poznam. aj my ked sme sa snazili tak jedna otehotnela dva tyzdne po vysadeni hak druha len zabudla zobrat jednu pilulku a bolo to, tretia ani nechcela a sup. uz mi z toho tiez bolo strasne smutno ale nakoniec sa podarilo, a ked tu pozeram tak nakoniec celkom rychlo aj ked mne sa to zdalo ako vecnost.
Drzim vam palceky aby sa to co najskor podarilo aby ste mali krasne zdrave babatko. hlavne mysliet pozitivne 😉

paskolinka
20. mar 2014

@lussinda2 uplne ti rozumiem, som na tom podobne 😉 zda sa mi, ze v mojom okoli vsetky otehotneju po par mesiacoch, a to su aj starsie, aj zdravotne na tom horsie, aj po HA... ale ako cas plynie (snazime sa 1,5 roka), tak nejako si zvykam a zacinam sa zmierovat s tym, ze patrime medzi tych v tejto veci menej stastnych 😔

jabadaba
20. mar 2014

@lussinda2 no, sice Ti tu pisu, ze je normalne ako to citis a vnimas, ja vsak s tymto nazorom nesuhlasim. Tento druh myslienok nie je ani pekny ani pozitivny. Odosobni sa od ludi, ktorych vidas na ulici, vobec do nich neprojektuj svoje zatrpknute pocity a uplne sa zbav sposobu myslenia, ktory popisujes vo svojom uvodnom prispevku - ze im to prajes a podobne. Ty nemas co priat ci nepriat niekomu nieco. Odpust. Neber to v zlom, ale toto nie je cesta. Poviem Ti to z opacnej strany - bola som tehotna, nasi znami sa s nami mali stretnut. Prisiel len muzov priatel, bez zeny. Vraj nemoze pozerat na moje brucho, preto odmietla stretnutie. Dlho sa im totiz nedarilo. Ranilo ma to. Nemala som totiz nic spolocne s tym, ze ona ma problem otehotniet. Aby ma niekto zavrhol len preto, ze sa nemoze divat ako sa mne dari...to je hnusne. To akokeby ja som nemusela ludi, ktori si nepresli tym cim ja. Mala som mat negativne pocity voci kazdemu zdravemu? Trosku od veci, nie? Tak prehodnot svoje vnimanie sveta. 😉

diskutujuci
20. mar 2014

@lussinda2 ahoj, si mladucka a iste len kratko vydata a kratko sa snaziaca 🙂)
iste mat babatko budes, chce to cas a potom na teba budu ine pozerat a uzavidiet 🙂)
tak s adrz a snazte sa 🙂

ciusinka
20. mar 2014

@lussinda2 Ahoj, uplne chapem tvoje pocity, ja som na tom uplne rovnako, mozno s tym rozdielom, ze ja som teraz 2-krat v priebehu 4 mesiacov aj potratila, druhykrat to bolo pred mesiacom..Som z toho psychicky na dne a ked vidim pomaly kazdeho vo svojom okoli, ako cakaju dieta "ani nevedia ako", tak je mi este horsie..

Ak chces, mozeme popisat cez IP, nechcem to tu velmi rozoberat a este si pripadne precitat o tom, ako moje pocity nie su normalne a som mlada a bla bla..Nie kazda chce mat deti az po 30-ke..Ale kto to nezazil na vlastnej kozi, ten to nikdy nepochopi..

sono2
20. mar 2014

Nie si sama! Ja akurát dostávam opäť mrchu, manžel bude nesmierne sklamaný... Tentokrat riešim striktne u doktora. Do teraz sme boli len na krvy a spermiogram, ale to bolo ešte v októbri.

sense
20. mar 2014

neviem aku mas diagnozu, ale mne tiez lekari vravelikvoli hormonoma stitnej zlaze bude problem a podarilosa druhy mesiac v case ked som mala v hlave tolko starosti ze ma nieco take ako tehu ani nenapadlo a mamicky s bruskami boli na mna pre ulici akesi nepodstatne....a mam kamaratku kt. sa snazili roky a ked to zacali riesit IVF tak otehotnela aj bez toho a roky nic....

paskolinka
20. mar 2014

@jabadaba ide o to, ze tieto pocity su uplne prirodzene, kto nezazil, nepochopi. clovek sa s tym musi popasovat a nejako sa cez to preniest. mat/ nemat deti, to nie je ziadna banalita a je velmi tazke zmierovat sa s tym, ze to mozno nepojde. je fakt tazke vidiet, ako znami, kamaratky zacinaju riesit uplne ine veci (okolo deti) a pomaly si s nimi nemas co povedat. ja priznam bez mucenia, ze akokolvek mozem mat kamosku rada, ked sa dozviem, ze caka dieta po 2-3 mesiacoch od vysadenia HA, tak to chvilu rozdychavam a nedokazem sa v prvom momente z toho vobec tesit. ale nie som ani padnuta na hlavu, aby som odmietla stretavat sa s nou, ked jej rastie brucho 😉 myslim, ze vsetky snazilky si uvedomuju, ze zavist nikomu neprospieva, ale ona prichadza sama tichucko a zakerne a treba s nou bojovat... 😠
@lussinda2

jabadaba
20. mar 2014

@paskolinka nuz, nie som si ista...mne to nepride ako pekna povahova crta. ☹ Ja som tiez nador v hlave rozdychavala, ale ani vo sne ma nenapadlo divat sa znechutene na ludi, ktori nieco take riesit nemuseli. Je to totiz o tom istom, podstata je identicka. Chcem tym len povedat, ze nikdy nevies co ludia prezivaju, co riesia, s cim sa v zivote pasuju. Navonok idylicka pohoda a Ty ani len netusis cim sa niekto trapi. Pocat okamzite dietatko ako vidis neznamena, ze v zivote uz veci idu ako po masle a stastie je vsadepritomne. Nie je. Preto odsudzujem taketo pocity, sorry.

simullka
20. mar 2014

@lussinda2 ahoj...aj ja poznám ten pocit a v poslednom čase mám pocit, že sa to na mňa valí...najprv ostala tehotná moja švagriná, potom sesternica, nedávno som sa dozvedela, že aj najlepšia kamarátka je tehotná..vonku začína byť teplo tak vychádzajú vonku mamičky s kočíkmi a ja stále nič...ale musíme veriť, že sa to raz podarí...a nedovoliť psychike aby nad nami vyhrala.... 😉

purplelife
20. mar 2014

Ja ti rozumiem, tuzba mat dieta je velmi silna. Tiez suhlasim s zienkami, ktore pisu o psychike. Nam sa tiez podarilo po dovolenke. Vela stresu sposobuje, ze sa ovulacia nedostavi. Ked sa budes velmi stresovat, ze sa vam nedari, mozes sa dostat do zacarovaneho kruhu.

tamarka9
20. mar 2014

@ciusinka ahoj, ty si na tom prene ako ja, tiez som v priebehu 4 mesiacov dvakrat potratila a tiez naposledy pred mesiacom- na valentina ☹ bola si aj na cisteni? A ides aj na nejake testy? Kludne napis do IP...

tina4931
20. mar 2014

@jabadaba to je síce pekné čo píšeš,tak by to malo byť......ale pocitom, emóciám niekedy človek podľahne a nedokáže ich ovládať......preto sú to emócie, že to tak cíti. Veď to nerobí naschval aby niekoho ranila....

tina4931
20. mar 2014

Babule držím vám palce, ja som si tým prešla tiež, tak sa viem vcítiť. Hlavne sa nevzdávať a bojovať 🙂

maminkakacenka
20. mar 2014

ahoj, tiez som si tym presla, tvoje pocity su uplne prirodzene. Ja som cakala na to nase teraz desatmesacne styri roky, tiez tehotneli vsetci okolo, len ja som bola posledny mohykan. O tej psychike je to pravda, az ked sme to zacali riesit v centre, uvolnila som sa a ono sa to podarilo. Takze, hlavu hore, treba sa do toho pustit za pomoci doktorkov,
co najviac sa usmievat, uvolnit a prihovarat sa drobcekovi, ze uz si pripravena a moze tam z hora prist.
On si Vas uz totizto vyhliadol a caka, kedy bude maminka pripravena prijat ho ....
ved vies, ako sa to hovori, dietatko je dar z neba ... drzim palce, ak mas nejake otazky ohladne centra asistovanej reprodukcie, kludne napis spravu ... 😉

tina4931
20. mar 2014

Inak, ja som tiež mávala stavy.......niečo podobné ako autorka témy....ale v priebehu tých 7 rokov čo sa nedarilo sa moje pocity menili (raz hore, raz dole), ale nehanbím sa za to. Veď som nikomu neubližovala - iba sama sebe a tým ktorých ľúbim. Človek za to jednoducho niekedy a nemôže a rozum ide mimo.

macinocka
23. mar 2014

Ahoj Ja už by som tiež chcela mat bábo , kamarátky maju alebo su tehotné spolužiačky aj po dve deti a ja nič. Začala som užívat aj vitamíny Mamavit ale ešte nič. Idem sa z toho zbláznit. Neviem či je nejaká chyba vo mne alebo v partnerovi. Lenže zase on je taký že k lekárovi odmieta ist. ja som na nervy 😢

diskutujuci
24. mar 2014

@macinocka ahoj ako dlho sa snazite? tvojho partnera nechapem....

bastika
24. mar 2014

@lussinda2 chápem ťa ale skús si nájsť zmysel života v iných veciach uvoľní sa prestan na to mysliet venuj sa partnerovi otvorte si večer vinko choďte do kina netlac hlavne na partnera. Moja sestra ma 40, nema dieťa a uz mozno mat nebude ale je spokojná so svojim životom berie to tak ze ma neterku a synovca super robotu priateľov voľný čas na konicky sportuje číta cestuje a užíva si život niekedy jej to aj zavidim aj ked by som svoje dve zlaticka nikdy za nic nedala 😀 hlavne hlavu hore a uzivaj si život

lencika
30. mar 2014

ja mam len jednu radu neries to a zameraj sa na seba a na svoju pohodu drzim ti a palce hlavne aby si bola stastna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre