Keď sa nedarí a neistota pozvoľna narastá

callisia
23. jan 2017

Ahojte dievcata. Viem, ze je tu vela tem s touto tematikou a zeny sa pokusaju aj niekolko rokov, no i tak by som vas chcela poprosit o stipku podpory. Pokusame sa uz 8 mesiacov, co je ano, pre niekoho kratka doba a ja si to uvedomujem, no i tak ma to zacina hnevat. Mam 31 rokov, cyklus mam pravidelny, 28,29 dni, ako kedy a ovulaciu priblizne v strede ako ma byt. Viem to, lebo asi 3 mesiace beriem inofolic a pri ovulacii mam krce a pichanie v podbrusku. Tak v tomto obdobi sme spolu castejsie, niekedy zaciname uz 11 ty den cyklu, a kazdy druhy den cca do 16 dna cyklu. Jasne, ze mavame sex aj pred tymto obdobim, aj po nom, no uz tak vseliak nepravidelne. Nechcem sa totiz upnut na to robit to nasilu. Ziatial nas sex oboch bavi a rada by som aby to tak aj ostalo, ale ocividne to nestaci. Takze dievcata to sa mame fakt milovat kazdy druhy den? Od kolkeho dna cyklu? To fakt cloveka bavi mat sex kazdy druhy den? Inak, jedine co si sledujem je hlien, byva asi dva dni pred ovu, je taky zvlastny, hustejsi ale pritom aj vodnaty (iba vodnaty neni nikdy). Po dva mesiace som sledovala aj ovu testy, a aj nakolko vyzerali ukazkovo, tak nic z toho. Teplotu som si nikdy nemerala, s ovu testami som skoncila, nechcem sa do toho prilis zamotat a stresovat sa. Lekara som este neskusala, to si myslim, ze ma este chvilu cas. Takze som este kludna a verim v pocatie, ale zacina ma to nahlodavat, kedze vsetko vyzera, ze je ako ma byt...

maminuska
23. jan 2017

@callisia ja by som najprv otestovala partnera, môžeš ovulovať ako bohyňa plodnosti , ale ked sa tam tie mršky nedostanú tak nič z toho nie je .
Pritom je to najjednoduchšie vyšetrenie.

sasa1983
23. jan 2017

8 mesiacov je strasne malo. Aj statisticky. Pockala by som este aspon pol roka a potom to riesila. Ani vek nemas vysoky.

danusskaaa
23. jan 2017

My sme sa snažili 7 mesiacov a asi po pol roku som začala kašľať na sledovanie sa. Priznám sa, že sa viac pooslavovalo (dve svadby, dve oslavy narodením...) tam sa toho aj dosť popilo a hľa, test na ďalší mesiac pozitívny 😉 asi sa treba prestať na to tak sústrediť (aj keď sama viem, že to nejde...) držím palce!!! 😉

janula12345
23. jan 2017

Podla mna mozte zatial pokial skusate prirodzene si dat urobit zakladne vysetrenia ako partnerove spermie - aspon bude vediet ci ich ma ok. Je to parminutova zalezitost..
A ty si da vysetrit ci netvoris protilatky proti jeho spermiam, a kompletny krvny obraz.
Dalsie by bolo priechodnost vajickovodov..
A potom po tychto vysetreniach bud budete mat jasny dovod preco to nejde.. a riesit alebo problem nebude a staci sa odreagovat...a pojde to ;)
Osobne by som necakala, ved popritomto sa mozte dalej snazit. Len at istotu ci je vse ok.

callisia
autor
23. jan 2017

Prave pre to, ze sa na to nechcem "tak" sustredit som ani nezacala s meranim teploty a s ovu testami skoncila. To sa vie hned zvrtnut na posadnutost. Akorat tomu pocitovaniu hlienu sa nevyhnem.

@maminuska ano, aj to je moznost ale to tiez asi az neskor skusime 😉

@sasa1983 ano, uvedomujem si to, asi sa len potrebujem vyrozpravat a prebrat to aj s niekym inym ako s partnerom 😉

callisia
autor
23. jan 2017

@janula12345 vdaka za rady 😉 Ja si totiz stale vravim, ze vsak je to kratko, aj na vysetrenia atd. Ale ktovie.

meluela
23. jan 2017

@callisia nam sa prve v 26r podarilo hned 1 cyklus a potom druhe v 31 nie a nie ... uz po pol roku som mala nervy z toho, mali sme aj nejakych duchov na teste a potom prisiel oneskoreny silny menzes. nechala som si spravit hormonalny profil, vsetko ok .. a nakoniec sa podarilo po takmer roku a v mesiaci, ktory som vopred vzdala lebo sme boli vystresovani z choroby synceka a pokusov bolo mozno 1-2 a ovulaciu som vobec netusila kedy a ci som mala. drzim palce, ono to fakt moze trvat strasne dlho aj ked je vsetko v poriadku 😀

hettinka
23. jan 2017

@meluela mam veľmi podobný príbeh, prvé v 25 na prvý šup, druhé v 31 po 8 mesiacoch snaženia, nádejí, sklamaní a slz ... v mesiac, ked som s manželom bola len asi 2x a aj to počas "neplodných" dní a vôbec som s tým nerátala, to zrazu vyšlo.

My sme boli vtedy na predlžený víkend v Tatrách ... asi ten horský vzduch pomáha 😀

lilyianka
23. jan 2017

@callisia tak pokiaľ nevies na com ste pokúšať sa môžte este aj rok a nič....c prvom rade by som poslala partnera na spg a potom budete mudrejsi.....

lilyianka
23. jan 2017

V 31r po 8 mesiacoch nie je az tak skoro na vyšetrenia...aj ked zvacsa sa robia po roku,ale treba si uvedomit,ze aj tieto vyšetrenia ci výsledky trvaju istu dobu a par mesiacov vam to moze zabrat

katka553
23. jan 2017

@callisia asi najlepsie prestat na to mysliet,aj ked uplne chapem,ze to nejde.. Nam sa podarilo na stvrty mesiac aj to tak,ze som presne vedela kedy mam ovulaciu,lebo som par dni pred tym bola na preventivke.. Doktor mi povedal,ze si mame urobit pekny vikend a ze pridem dalsi mesiac tehotna. Este som si srandu robila,ze urcite to take lahke nie je a doktor mal pravdu,podarilo sa 🙂

dadavivi
23. jan 2017

@callisia suhlasim so zienkami netreba na to mysliet ja som sa s muzom snazila 2roky tak intenzivnejsie a nic a ked som sa zmierila ze budeme mat jedinacika tak som zostala tehotna skoro mi oci na ten test vypadli

joannita
23. jan 2017

@callisia V 31 uz treba riesit lekarov. Nemusite mat ziadny problem, ale aj mozete. Kazdy mesiac dobry, co ti poviem. Sorry za uprimnost.
Stacia zakladne testy, partner spermiogram a ty krvne testy (zasoba vajicok, hormonalny profil), ved to su par minutove zalezitosti. A ked to bude ok, tak dont stress. A ked nebude,.mozete hned zacat riesit.
Ja som zacala riesit v 30, teraz mam skoro 38 a stale nic :(

joannita
23. jan 2017

@callisia aaaa take ze prestan riesit a zadari sa nefunguje 🙂 su to len nahody, zhody nahod 🙂

bienennest
24. jan 2017

@callisia Ahoj, 8. mesiac je este cisto statisticky v poriadku, lekar zacne nieco riesit az po prvom roku ked sa nezadari. verim ale, ze to ide na psychiku a kazdy mesiac ked sa nepodari je depresivny nehladiac na to, co je to v prvom roku ale az potom.

skus si precitat rady o tom, co mozes urobit pre to, aby si prirodzenou cestou zvysila svoju plnodnost, mozno ti niektore z nich pomozu - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/rady-a-tipy-na-prirodne-cesty-k-podpore-qpb6vu/

Takisto si mozes precitat, ktore bylinky a prirodne lieciva zlepsuju tvoje sance na otehotnenie - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/

drzim palce nech sa ti rychlo podari otehotniet.

janickacrazy
24. jan 2017

@callisia Kúp si kyselinu listovú, nám sa tiež nedarilo 8mes. a ked som ju začala brať tak do 2 mes. som bola tehu. Doktorka mi vravela, že veľa žien jej má nedostatok, lebo strava nestačí. Prípadne si daj skontrolovať štítnu žlazu, či ju máš ok, lebo aj vtedy može byť problém s otehu, švagriná tak čakala 2 roky a nakoniec jej zistili že štítna nie je ok a musela brať lieky, ked sa jej to upravilo, tak potom sa im aj podarilo otehu. Inak my sme sa snažili každý den, ale nám to nevadilo, my sme si to užívali, ale ak ťa to každý den nebaví, tak to robte proste vtedy, ked máte chuť a kalendár nerieš. Ja som vždy otehu úplne mimo "plodných dní". Moja sestra otehotnela den pred MS. Vedela to presne, lebo inokedy spolu nespali ten mesiac.

emilia25
24. jan 2017

Odporucam si dat aj pausu od snazenia.tiez sme dlho snazili uz o 4 a dlho nic aj ked prisli 2cky ale tie v 11 tyzdni teda uz jedno odislo.este potom par pokusov neuspesnych bolo nase 3 deti boli na prvy sup tak som si myslela ze aj 4 tak bude no veru nebolo.ked uz sme sa prestali snazit a davat si pozor ja zmierena ze 4 uz nebude.vtedy si muz raz jeden krat nedal pozor a prave vtedy ked som to necakala sak aj pred tym sme sli na plno a nic tak prave vtedy to prislo.nasa konecne dcerka po 3 chlapcoch bude mat prvy rocik v marci.

lentilka46
24. jan 2017

@callisia ahoj, poviem ti našu skúsenosť - prvé 4mesiace som to neriešila, piaty som si nakúpila ovu testy, šiesty som mužovi kúpila vitamíny, siedmy sebe inofolic a kyselinu listovú, pila som alchemilku atd..potom som bola u gyn kvôli inému a spomenula som aj toto...tá ma prezrela, urobila testy, všetko v poriadku, napísala mužovi odporúčanie na spermiogram, absolvovali sme, všetko ok - ja som cca od 6mesiaca nedarenia bola úplne mimo, rozladená, nešťastná, nevidela som nič iné len toto..no mal to so mnou mužík ťažké veru..asi po 11tich cykloch som si povedala, a dosť! všetko som vysadila, ale komplet všetko, prestala sa sledovať, aby mi z toho úplne nepreplo...a čuduj sa svete, hned ďalší mesiac sa podarilo a prisahám, že ja ani neviem ako!!

ema163
24. jan 2017

ahojte ja sa podelím o moju skúsenosť... 🙂 tak isto sa snažíme s partnerom tak 8 mesiacov bola som aj na preventívnej prehliadke všetko v poriadku, lekár mi poradil aj inofolic beriem ho už 2 mesiace a posledná menštruácia mi meškala 5 dní čo som sa už aj divila lebo nikdy nemeškala a vždy prisla skor 2 dni ale neskor 2 dni alebo presne....no ale prisla po 5 dňoch silná a bolestivá :( lekár mi povedal ze si mam značit a sledovať ovulačné dni vtedy to aj citim take pichnutie do vajecníkov.....už som povedala že nebudem nic sledovat :(

tehulka2011
24. jan 2017

@janickacrazy ahoj zaujalo ma to ako si napisala ze tvoja sestra otehotnela den pred MS - to ju potom uz ani nedostala? Ale test jej musel ukazat dve ciarky az po cca 2 tyzdnoch od styku, cize az ked jej MS meskala 2 tyzdne? Cize ked jej MS meskala tyzden tak test vysiel stale negativny?

janickacrazy
24. jan 2017

@tehulka2011 Presne tak, ako si to opísala, myslela si, že ju dostane a už ju proste nedostala. A kedže v ten mesiac spolu celý čas nespali, tak vedela naisto, že to muselo byť v ten den. Presne tak, testy boli stále negatívne, aj ked ona mala už pocit, že je tehu. Ukázal až ked jej meškala skoro 3 týždne. Preto ja osobne nechápem ženy, ktoré sa snažia len vtedy, ked majú akože plodné dni, lebo fakt príroda je nevyspytateľná a niekedy si robí čo chce.

tehulka2011
24. jan 2017

@janickacrazy no je to zaujimave 🙂 Ale sestra mavala pravdepodobne nepravidelnu MS ked jej to tak vyslo? A keby vtedy neotehotnela tak jej meska este cca 2 tyzdne?

tehulka2011
24. jan 2017

Alebo to moze byt aj tak ze zena ma pravidelny cyklus 28 dni a napriek tomu prebehne ovulacia tesne pred MS? Lebo zase vsade pisu ze po ovulacii do nastupu MS ubehnu asi 2 tyzdne..

janickacrazy
24. jan 2017

@tehulka2011 Práveže ona mávala normálne cyklus pravidelný viac menej, len vtedy jej to nejak sa posunulo, neviem prečo, či stresy mala alebo niečo, aj mne vie občas meškať, ked som prechladnutá alebo mám dáky vačší stres, máloktorá žena je ako hodinky.

bienennest
24. jan 2017

@tehulka2011 mozne to je, potom je samozrejme problematicke otehotniet lebo na to by malo obdobie po ovulacii trvat min. 10dni (aby malo vajicko sa moznost uhniezdnit). Treba skusit predlzit luteralnu fazu, pomaha pyridoxin a tiez agnus castus. Najlepsie je sledovat si bazalnu teplotu,potom budes vediet presne kedy mavas ovulaciu.

maminuska
24. jan 2017

@tehulka2011 môžeš mať takzv provokovanú ovuláciu, zvyčajne po kvalitnom sexe , alebo väčšom tlaku na brušnú dutinu , takže ovuluješ dvakrát v mesiaci .

tehulka2011
24. jan 2017

@maminuska aano myslim ze o tom som uz niekedy citala 🙂 to by to tiez mohlo vysvetlovat

lucka1987
24. jan 2017

@callisia ( off topic.. ale mas nick po kocke z " hry o trony " ? milujem ten serial ) 😀 a k veci... smejem sa na vete " To fakt cloveka bavi mat sex kazdy druhy den? "
som s manzelom 10 rokov.. a v case, ked nie je na cestach.... a veru nie, nebavi ma mat sex kazdy druhy den.. pretoze v case ked je doma ho mame denne ( vyminku tvoria dni, kedy je clovek z prace mimo, alebo sme chorí )
bola som tehotna niekolko krat.. vzdy to trvalo 1,5-2 roky . len jediny raz na prvy krat ( po potrate )
pockaj este aspon 3-4 cykly .. a nesil to tak . zbytocne upriamujes svoje myslienky len na to , presla som si tym niekolko krat, a velmi dobre viem ako sa citis, je fajn, ze sa testujes ( aspon poznas svoje telo ) ale skus si dat pauzu 🙂 drzim palce

catherinah
24. jan 2017

Ja by som zacala s vysetreniami ako pisali baby hore.
Nemas co stratit.

veronikavaneska
24. jan 2017

Ahoj moja kamratka sa snazila s manzelom 10rokov vyskusli vsetko... Nakoniec zistili ze je on neplodny..... Tak sa s tym zmierili ze budu bez dietatka a hla po mesiaci tehotna skoro sme odpadli teraz je v 7 mesiaci ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre