KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

matiasko
16. jan 2009

ahojte raKETky 😉
tak o tej migrene mojka by som vedela pisat knihy akurat som taku nefalsovanu mala min. tyzden vo stvrtok az taku ze som ani nemohla ist do prace bola som hore asi od pol 2 a v kuse asi tazdu hodinu som musela ist s prepacenym sa vyvracat 😝 asi tak do 12.00 no hrozne. a v piatok sa to zopakovalo ale to uz bolo v praci tak si vies predst. ten den v praci no hrooooooooozne nieco 😠 . ja to mavam ked mam menzes a mala som to aj z estrofemu aj som koli tomu po ET bola v GF ale nevedeli my pomoct.tak sa teraz toho tiez obavam ale dufam ze to uz nebude take zle 🙂

matiasko
16. jan 2009

prepac za tie chyby a to yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😝

kacarina
16. jan 2009

Matiasko, tak ja budem teda spoluautorkou tej tvojej knizky o migrene ... ja som mala 3. a 4.tt migreny, ale to ja tak reagujem na meniace sa hormony, mozno k tomu tiez ten Estrofem prispel, ved to je tiez hormon ... potom mi to ale nastastie preslo a od zaciatku 2. mesiaca uz bol pokoj ...

matiasko
16. jan 2009

ale luly co to citam na druhej temicke 🙂
ze by si naozaj bola tehulka 😉
to si ma mojka normalne potesila moc moc drzim palceky 😀 😀

matiasko
16. jan 2009

kacarinka a aj si si davala nejake tabletky ked si b ola tehu a mala si migreny? aj ja to mam z hormonov ak je mrch tak tam tie hormony moc kolisaju a ja mam este aj stitnu zlazu a aj na to beriem hormony 😝

daguska
16. jan 2009

ČO je to KET? Ako sa Vám páči v GF? ste spokojné?Aj ja tam chodím, ale asi prestúpim.

larita112
16. jan 2009

daguska, KET je transfer zmrazených embrijok - a páči/ nepáči, momentálne to neriešim, lebo mám ešte 5 zmrazených embrijok a je mi ľúto ich tam nechať a nevyužiť to - čo ak práve jedno z nich je to pravé a bude sa chcieť u mňa udržať... a ak sa to nepodarí, aj ja budem asi uvažovať o prestupe do iného CAR (mám už za sebou 2xIVF = 2 potraty a 3x negatívne KET)

vika34
16. jan 2009

ahojte raKETky,nestíham,ale čítam a sledujem dianie 😀 ,koľko nás bude vo februári,to by znamenalo,že v novembri všetky rodíme 😅 😅 😅

kacarina
17. jan 2009

Matiasko, v tehotenstve som si nechcela davat ziadne lieky na migrenu, tak som vzdy vypila len ten cierny caj nesladeny, dala studeny obklad na celo (niekomu je zas lepsie teply) a zalahla do tmavej tichej spalne, aj ked to trvalo aj viac ako 24 hodin, ale lieky som nechcela .. ale ten caj väcsinou trosku zabral a po 3-4 hodinach som sa aspon dostala do stavu, ze som mohla chodit po vlastnych a aspon na to wc prejst, ale zvycajne to az na druhy den uplne preslo... clovek toho vydrzi vela kvoli potomstvu...

Laritka, presne, my mame este 6 eskimacikov v GF, takze zatial neriesim blbe sestricky a divny pristup, s Drabekom ako takym sme vcelku spokojni. A este moja skusenost: my na vsetky konzultacie chodime spolu s manzelom, on sa tiez rad vypytuje, takze Drabek pokeca s nami obidvomi vzdy a sestricky v zivote neboli na mna blbe, iba tie na "dvojke", kde sa berie krv a kam chodim sama dovnutra 😖 Dokonca aj na utz sa manzel vterkol, ze by rad videl drobca a Drabek vôbec neprotestoval 😉

larita112
17. jan 2009

kacarinka, aj ja už som si zažila nemilý prístup sestričiek pri odbere krvi a to práve vtedy, keď som to najmenej potrebovala, ale čo už... primerane som im odpovedala a predýchala som to...
... ja tiež stále dúfam a dávam šancu tým zamrazeným drobcom 😉 🙂

kacarina
17. jan 2009

teda to bol uplne prvy utz, kde sa potvrdila akcia srdiecka, na tie väcsinou baby chodili same dovnutra...

larita112
17. jan 2009

lekári v tomto smere sú podľa mňa v pohode 😉
... ach jaj len keby nám to už konečne vyšlo... 😉

vika34
18. jan 2009

laritka presne ako píšeš,predýcham už všetko čo sa mi nepáči,hlavne nech to konečne výjde,ja osobne nemôžem na prístup lekárov a sestrí nič hovoriť,v Ružinove som si zažila svoje /je to už 15 rokov,ale odvtedy by som tam nešla/takže GF mi nijako zvlášť nevadí,ani ,že sa tam striedajú a ,že je to ako na páse?treba sa ísť pozrieť na Antolskú,tam treba ísť 5 poschodí na UTZa vystreihnuť chviľu ked tam je voľno,takže všade je niečo,hlavne nech už sme všetky v tom 😀

matiasko
18. jan 2009

ahojte babulky 🙂
vika tak o ruzinove by som teda vedela rozpravat a neni to ani tak davno ako pises ty cca 2 roky no 😝 😝 😝
strasne moj doktor ma tam poslal ked som bola tehotna lebo sa mu nieco nepozdavalo mala som cystu na vajec.
tak usudili ze ma musia akutne operovat tak mi urobili laparku ale ta im nestacila tak mi otvorili aj brucho no hroza a pri tom moj doktor je tiez operater ale povedal ze take nieco este nevidel.a po operacii mi 5 dni ani nevedeli nic vysvetlit az ked som odchadzala domov ☹ a to teho ani neriesili a perla na koniec zaznela od doktora ze teraz po operacii by ste nemala minimalne 5 rokov otehotniet!!!!!! tak moj doktor si vypytal operacny zaznam ale oni ho nevedeli ani najst tak tam v rychlosti nieco napisal no nieco neuveritelne od vtedy mam k tej nemocnici strasnu averziu 😝 😝 😝

misi33
19. jan 2009

Prajem pekne slnecne rano. 🙂

Babulky potrebujem poradit.

Vo stvrtok som objednana na kontrolu a chcela by som na KET. Lenze mrska sa mi hlasi skor.Ja mam Estrofem este z posledneho KET, takze by som ho mohla zacat uzivat a potom vo stvrtok by som dostala dalsie balenia. Len neviem, ci ma Behunova nesprdne,ze som si to nasadila sama o dva dni skor.

Ako to je presne. Mozem zacat pripravu aj takto sama?

Dakujem

kacarina
19. jan 2009

Misi, ked tak nad tym dumam, ak teda z tvojho pohladu vies, ze nemas ine komplikacie, kvoli kt. by sa to malo odlozit este o jeden cyklus, mozno by som na tvojom mieste aj zacala s Estrofemom sama, kedze to je len 3 dni do stvrtku, ved uvidis, co ti vo stvrtok bude Behunova hovorit, a ked usudis, ze je vhodna situacia, tak jej potom povedz, ze ty uz ho uzivas 🙂 Podla mna ta za to nemoze sprdnut ... a ak to z nejakeho dôvodu nebude teraz este vhodne, tak ho proste vysadis, tie 3 dni by nemali uskodit si myslim ....

misi33
19. jan 2009

Dakujem Kacarinka za nazor.

Tiez som nad tym takto uvazovala. Ked som isla na predchadzajuci KET,tak Behunova so mnou nic neriesila.Len co som sa posadila.Vybalila na mna vsetky papiere.Ledva som preglgla sa nieco spytat.Vtedy som bola po neupsesnom ET a hovorila mi mozem hned zacat pripravu na KET.Ja som si sama dala pauzu 4 mesiace.Ona mi povedala,ze mi teda na recept nenapise datum a ze sa mam sama rozhodnut a zacat s pripravou kedy budem chciet. Vobec inak so mnou nic ine neriesila.
Tak preto som si hovorila,ze sa rozhodnem sama. Mala som jeden cyklus prestavku.Tak snad by to mohlo byt OK.

larita112
19. jan 2009

ahojte 😉
misi, tiež by som to tak riešila... podľa mňa ich začni užívať, keď sa ťa nebude nič pýtať a len ti dá recept ako aj mne po každé, tak len pekne poďakuj, vyber si ďalšie lieky a užívaj... a keby niečo, tak až potom sa priznaj... podľa mňa by to nemal byť problém 😉 cmuky

kacarina
19. jan 2009

Laritka, v stredu nebudem mat ruzu (aby si Drabek nahodou nemyslel, ze to jemu nesiem 🙂... budem mat dlhu hnedu suknu a hnede cizmy, keby nieco 🙂 Mozno sa na tej chodbe uvidime, mozno nie ...

larita112
19. jan 2009

kacarinka, budem ťa tam teda vykúkať aj bez ruže... (keby niečo ja asi červený svetrík a tmavé rifle) 😀 😉

luly3
autor
20. jan 2009

ahojte raketky 😀 😀
ja som došla s GF a verdikt znie:
nakolko som druhe ivf mala pozitívne a potratila som
zobrali mi krv na hematologiu a vraj otehotniet možem
len telo prijme embrio ako cudzi predmet a začne vytvárat
protilátky ☹ takže za dva týždne budem mat vysledky ako natom
som a potom začnem užívat prednison a tie lieky na ket a o mesiac
bude ket ale to by som mosela mat vysledky negatívne a ak budu
pozitívne tak idem na hematologiu

linav
20. jan 2009

Ahoj KEtačky 😉
Luly,verdikt mam rovnaký.
Prednizon už beriem som po dvoch IV-neuspešných ☹ F
Mrazáčikov máme 3 😉
Zatial ho beriem len 2týždne a mám to brat 6t.Potom znižujem dávku na polovicu a čakam na mrchu tá by mala doraziť začiatkom marca,počitam že KET bude cca koncom marca.
Hlavu hore,je to liek ako každý iný a na prírastok kilogramou s hormonikov sa spolahni.
Hlava me nebolí len mi je stale troška na vracanie.
Ja mam ten istý problem že telo to berie ako niečo nežiaduce,maternica jedna fajnová 😀 😀
Pozdravujem všetkých
Lari 😉

larita112
20. jan 2009

linav ahooooooooooooooj naša stratená 😀 😉 ja mám tiež ten problém ako vy - drobec sa uchytí ale tiež ho moje telo berie ako niečo nežiaduce a šups "s tým" von 😠 a to beriem aj prednison a výsledky z hematológie som mala negatívne - takže podľa všetkých vyšetrení som ok a aj tak nič 😠 ja už teda neviem

daguska
21. jan 2009

larita112 : ahoj! prepáč, že ťa zase otravujem, ale keď si písala že máš za sebou 3x negatívne KET to znamená, že ti ich rozmrazlili ale neoživili, ale čo. Ja nie som v tomto ešte moc zbehlá. Mohla by si mi napísať koľko si platila za to zmrazenie a potom rozmrazenie? Takže máš za sebou už 2x IVF a oba potraty? to ma mrzí, dosť. Koľko sa už snažíte? a ako dlho sa už liečiš?

Pekný deň.

luly3
autor
21. jan 2009

krasne ranko kočky 😉
hm to sme tri čo ma taky problem a ani jedna tehula, hmmmmm
asi mame dobre vyhliadky 😀 , robim si srandu

larita112
21. jan 2009

ahojte babulky 😉 tak dnes som bola v GF a dostala som lieky na ďalšie KET, tak hurá zase do boja 😉 a stretla som aj kacarinku 😉 ahojček, kde sa túlaš? 😀

daguška, neotravuješ 😀 tie tri negatívne KET som mala tak, že embrijká sa krásne rozmrazili a vložili mi vždy 2, ale po 14 dňoch bol tehu test z krvi negatívny. Za zmrazenie sa mi zdá 3000 Sk a za každe rozmrazovanie 3500 Sk... teraz som ešte nepozerala ako upravili ceny v €.
A snažíme sa už asi 3,5 roka a z toho vyše 2 rokov navštevujem GF. A ja sa v podstate neliečim, lebo sa nemám na čo... my len skúšame všetko dostupné... manžel má v podstate spg stále rovnaký... u nás IUI nebolo možné a hneď nás odporučili na IVF+ICSI.

a kde ste celý deň? 😀 😀 😀

kacarina
21. jan 2009

Tu sme, tu sme, este si tu? 🙂

kacarina
21. jan 2009

Takze hlasim aj ja dnes absolvovanu navstevu v GF, podebatovali sme s dr.Drabekom, odporucil nam 3 mesiace po MA pockat a potom skusit .. medzitym este na krv na nejake koagulacne testy, vraj ci nemam zvysenu zrazanlivost krvi, ze aj to by mohlo prispiet k MA ... a rozhodli sme sa (aj dr. odporucil) medzitym absolvovat aj geneticke testy a nastastie sa nahodou uvolnil termin na odbery hned buduci tyzden, takze som velmi rada, lebo sa dlho caka aj na odbery, tak sme sa tam sikovno vterkli 😅 ... ktora ste to uz absolvovali, kolko trva, kym pridu vysledky z genetiky? Viac ako 3 mesiace? Mozno by sme to aj stihli este do dalsieho KETu... Inak som odtial odchadzala taka vcelku dobre naladena, dr. mi trosku optimizmus vlial do zil, mam zasa nieco pred sebou a mam sa na co tesit 🙂

kacarina
21. jan 2009

Laritka, uz si asi offline ... som sa musela smiat, ako sme sa najprv 2x obisli 🙂 Ja som si prvy raz ani nestihla uvedomit, ze to by si mohla byt ty ... mozno som sa ti nezdala taka vesela pri odchode, ale tym "nic" som myslela, ze zatial sa ziadny vazny problem nenasiel 🙂

larita112
21. jan 2009

som ešte tu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre