KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
5. máj 2009

ja som strašná, mne teraz prejde hlavou všetko. Ja si síce myslím, že zrážanlivosť budem mať v pohode, pretože ak by to robil problém tak by som nepotratila akurát počas črevnej virózy po noci strašných krčov v črevách, myslela som, že tu bolesť nevydržím. Neviem ale niečo vnútri mi hovorí, že to nemá nič spoločné s krvou, možno mýlim. Momentálne beriem Calibrum baby plán, ten obsahuje tiež 400 kyselinu listovú a určite po tom potrate mi pomôžu aj ostatné vitamíny, ktoré obsahuje🙂
Už odratávam dni na konzultko

kacarina
5. máj 2009

urcite, ja som napr. listovku brala vzdy aj vyse 2 mesiace pred planovanym transferom ... tak zelam vela zdaru do cakania na konzultaciu 😉

lulu107
5. máj 2009

kacarinka - ja som si ešte pár dni pred calibrom bola v nekárni kúpiť kyselinú listovú a na krabičke bolo napísané ACIDUM FOLICUM LECIVA / to je kyselina listová/a je tam 30 tablet v balení v jednej tabletke je 10mg a v návode sa píše že sa má užívať každý druhý deň, baby tu písala, že užívali 400, tak som bola z toho pako a kúpila som si ten calibrum. Ty akú užívaš kyselinu listovu?

mima11
5. máj 2009

Babuľky ahojte. Lulu je pijem tiež kyselinu listovú od Jamieson- 1,000 mcg/1mg. Pijem to každý deň, 1 tabletku a už som si objednala aj kajanské korenie. Baby to pijú, tak skúsim aj ja.

kacarina
5. máj 2009

ja som pred tehu uzivala od Jamiesona, to je dokonca tisicovka .... tak si vyber ☹ ... a rôzne zdroje uvadzaju inak, ja som z toho tiez pako .... teraz mam Maternu, tam je listovky tusim 400, ale aby to nebol velky skok z 1000 na 400, delim si este tu Jamieson tabletku listovky na polovicu, takze mam cca. 900 denne ... opytam sa doktora, ci mi bude vediet povedat nejaku "smerodajnu" hodnotu ... ako ma bezny clovek vediet, kolko coho naozaj?

lulu107
5. máj 2009

aj ja sa na to opýtam, ale keď je v calibre 400 tak si myslím, že toľko stačí, akurát keby boli nejaké problémy, tak si myslím, že lekár by určil niečo silnejšie. Od Jamiesona ti predpísal Drábek? pretože som sa pýtala v lekárni a už nič silnejšie nemali, kde ste si kúpili kyselinu listovu od Jamieson?

lulu107
5. máj 2009

mima - ty sa chystáš tiež na KET?

kacarina
5. máj 2009

nie, Jamiesona som si sama kupila, u nas v lekarni v Hlohovci 🙂

lulu107
5. máj 2009

takže normálne si budem pýtať Jamieson - kyselina listová?

kacarina
5. máj 2009

jasne 😉

lulu107
6. máj 2009

kacarinka - chcem sa dovolať do ISCARU, chcela som kópiu gen. vyšetrenia ale nemôžem sa tam dovolať, už som z toho na nervy, číslo na recepciu 59207810

kacarina
6. máj 2009

☹ netusim, ako to v ISCARE chodi ☹ co su na obede ci co???

lulu107
6. máj 2009

kacarinka - ja som zabudla, že chodíš do GF, mne tam pred 3 rokmi keď som tam začala chodiť robili genetiku a chcela som kópiu výsledkov

ikana
7. máj 2009

lulu107 čislo do Iscaru je 02/59207800.

lulu107
10. máj 2009

ikana - už som prišla na to že som zabudla na predvoľbu, dovolala som sa a moja gen. vyš. je na ceste, super🙂
kacarinka ako sa máš? už sa teším na tvoj UTZ, ideš naň na budúci týždeň v pondelok, teda 18.5?

kacarina
10. máj 2009

ahoj lulu, nie, ja mam do utz este 2 tyzdne ☹ v gynfive kazu utz az o 3 tyzdne po teste ... ale zajtra sa idem ukazat svojmu gynekologovi, lebo mam stale mierne spinenie, 1/2 dna cisto, 1/2 stopy na toaletaku, ked polihujem, je to lepsie ... pre istotu pojdem, uvidime ...

luly3
autor
10. máj 2009

ahojte žienky 😉
tak konzultáciu som mala 7.5 aaaaaaaaaaaa idem na ket
čakam na mrchu ktora by mala dojst 13.5 a nasadim estrofem
a za 17 dní transfer 😉 tot info o mne

a kacarinka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

ikana
11. máj 2009

luly3 držím palce.
Vedeli by ste mi poradiť, kolko dní pred transferom rozmrazujú mrazáčikov?

misi33
11. máj 2009

Ikana jeden den pred transferom Ti rozmrazuju a zavolaju Ti ako dopadlo rozmrazenie a kedy mas prist na ten transfer.

Luly drzim Ti palce na dalsi KET.Dufam, ze s dobrym vysledkom. Drz sa. 🙂 🙂

kacarina
11. máj 2009

ahojte, tak ja som sa teraz vratila od lekara, bola som tam kvoli tomu spineniu, isla som tam s malou dusickou, ale zatial je vraj vsetko ok, dostala som nejake lieky a prikazany klud, o tyzden kontrola, tak uvidime, ako sa to bude vyvijat ... este nemame boj vyhraty, ale budeme sa snazit ...

bonsai
11. máj 2009

Ahojte dievčatá..kacarinka...tak len oddychuj, nestresuj...budem TI silne držať palčeky
misi33 ahoj, rada Ťa vidím..síce ani ja sem nechodím často..teda občas si to tu prečítam, ale málo prispievam..

kacarina
11. máj 2009

no ja nechapem svet momentalne: poobede som prisla od dr., ze je vsetko ok a teraz zo mna asi vsetko vyletelo, je po vsetkom ☹

misi33
12. máj 2009

Kacarinka,to nemyslis vazne.

je mi to luto ☹ ☹

Drza sa. 😉

luly3
autor
12. máj 2009

ahojte 😉
kacarinka no ako????moja držkaj sa myslím na vás

boncusik
12. máj 2009

kacarinka ☹ to mi je lúto ale drž sa ešte nič nieje stratené

lulu107
12. máj 2009

kacarinka - keď som si to prečítala, tak hneď mi vyhrkli slzy☹ hneď som dostala nervy pretože prístup lekárov je že zbytočne stresujeme, taký mali prístup aj ku mne. Okamžite ťa mali brať do nemocnice na infúziu. Nemám pocit, že lekári spravilo pre to všetko, doriti, ja som sa strašne z tvojho tehu tešila. Kiež by si napísala, že je to zlý poplach☹ Viem presne čo prežívaš

mima11
12. máj 2009

Ahojte! Luly, chcem sa spýtať, Tebe robili genetické vyšetrenia a brali Ti krv na zrážanlivosť?

ikana
13. máj 2009

misi33, ja uz mam po KET- neg., a ked cítam tieto clanky mam vzláštny pocit z toho mojho KET.
1. ISCARE ma detašovane pracovisko v RK a lekar vobec z Bratislavou nekomunikoval, vsetko som si musela obtelefonovat sama
2. Z BA my nevolali ako prebehlo rozmrazovanie a či je vsetko OK, asi 5 dní pred tým som volala, že sa objednávam, to bolo všetko
tak teraz neviem či moji mrazáčikovia boli Ok

kacarina
13. máj 2009

ahojte babulky, teraz som sa vratila z nemocnice, o krpca sme tentokrat prisli v 6.tyzdni, nechapem to, ale uz nic nenarobim ... v pondelok na obed som videla na utz cistu sliznicu a jednu peknu bobulku a navecer to odrazu vsetko islo same von ... teraz chcem len caj a svoju postel ... dam sa trosku dokopy a potom pojdem hladat nejaky dalsi zdroj optimizmu a elanu, lebo teraz momentalne sa mi do toho uz vobec nechce, asi dame dlhsiu prestavku ...
majte sa krasne, drzte sa a nedajte sa! 😉

lulu107
13. máj 2009

inkana - keď ti môžem poradiť, tak zmeň car. To musí byť ozaj o ničom keď s tebou nekomunikujú, ja by som bola z toho nervózna, chodím do GF bola som na 1 IVF a všetko bolo presne načasované, dostavala som info. o všetkom. Bola som raz na IUI v ISCARE a od vtedy som zmenila car, nebola som spokojná, teraz sa to nedá ani porovnať. Lekári si odviedli super prácu a vďaka ním som zostala tehu, no čo čert nechcel dostala som silnú črevnú virózu - chrípku a malinke to neprežilo. Verím že KET výjde a bude bez problémov🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre